Ce parere aveti despre Kpital?????

Vibreaza daca nu poti sa stai deoparte...

Salut pentru toti fanii Kpital!!!!!!!!

Mesajde Pitix » Mie Mar 20, 2002 8:40 pm

Sunt Boby!!!
Intrati aici sa va spuneti parerea despre Kpital!!!
ok?;)
Pitix
 

Mesajde Aliosha » Mie Mar 20, 2002 9:13 pm

Cred ca intrebarea mai exacta ar fi
"Ce parere aveti depsre baietii de la Kapital ?"
pentru ca ei fac totul.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Rockeru'Somer » Vin Apr 05, 2002 10:24 am

sunt gagice bune rau de tot!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

hmmm

Mesajde Joao » Vin Apr 05, 2002 11:39 pm

mie nu-mi plac!nici cum se-mbraca,nici cum danseaza,nici cum arata!Una dintre dansatoare are fata de mu*sta la greu!
Muzica..............mai au cate o melodie acceptabila!
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Aburila » Vin Apr 05, 2002 11:44 pm

Mda, se pare ca sunt destul de talentati si, de ce nu.... modesti.
Nu prea inteleg de ce Miki nu pomeneste niciodata de ei.
De exemplu Hiena nu scapa nici o ocazie sa pomeneasca de Laurentiu, pe cand Miki........
Sincer sa fiu, daca as avea vreodata ocazia sa-i pun o intrebare cred ca asta ar fi: De ce nu pomeneste niciodata de baieti?
Aburila
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Apr 04, 2002 9:58 pm
Localitate: Romania

Mesajde bhuttu » Mie Apr 24, 2002 12:36 pm

Bai copii, Kpital nu inseamna nici cei doi baieti, nici Miki. Kpital inseamna cei doi baieti, Miki si doua dansatoare. Fiecare cu rolul lui. Si deocamdata au cel mai adevarat sound techno din Romania.
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde adriana » Mie Apr 24, 2002 1:37 pm

Initial trimis de Rockeru'Somer
sunt gagice bune rau de tot!


Ma doar asta vezi la o fata!!!!!!! Ce patetic!!
adriana
Junior Member
 
Mesaje: 108
Membru din: Dum Sep 16, 2001 7:02 pm

Move, move, move!

Mesajde bhuttu » Vin Apr 26, 2002 11:42 pm

Hai ma oameni buni, chiar asa putina animatie pe topica asta? Oricum e cea mai tare topica de pe aici...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Pentru bhuttu si subiectele despre Kpital pe care le deschide pe forumul de ROCK

Mesajde Aliosha » Sâm Apr 27, 2002 8:44 am

Bhutule ieri ti-am sters un topic similar pe care l-ai creat pe rock. Azi ai facut altul. Si asta a fost la randul lui sters.
Incercam si noi sa pastram o ordine anume. Rockerii isi dau cu parerea despre Kpital pe forumul de muzica, daca doresc sa o faca. (si cred ca au si facut-o)
Daca iti dadeam avertisment pentru subiectele alea de pe rock ma faceai bulangiu. Asa ca hai sa ne rezumam la opinii pe forumul de muzica.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: Pentru bhuttu si subiectele despre Kpital pe care le deschide pe forumul de ROCK

Mesajde bhuttu » Sâm Apr 27, 2002 9:26 am

Am inteles aliosha si imi cer scuze. Acum imi explic de ce nu-mi mai gaseam topicul. Da' tot e putina animatie pe topicul asta.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Lun Mai 27, 2002 7:43 pm

Sa revenim:

Stiu ca sunt 2 tipi nu stiu ce...

Incepi si tu cu faze a la animal x... nu conteaza ca nu pot sa cante live, conteaza ca suna bine?!

Parerea mea: cu fff mici exceptii, muzica tehno si in general electronica facuta in ro e departe rayu de tot de ce se face afara, inclusiv din pricina banilor; nu exeista programe, sample-uri etc. accesibile si totul suna ca un porc.

Kpital mie mi se pare un exemplu de idiotenie. Asta e...

("Chiar daca esti fan metal / Si-o arzi intr-un canal nu poti sa stai deoparte/ Chiar dacaestio fandosit/ si toti te-au mirosit..."
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde bhuttu » Lun Mai 27, 2002 9:26 pm

Initial trimis de Kryszti
Sa revenim:

Stiu ca sunt 2 tipi nu stiu ce...

Incepi si tu cu faze a la animal x... nu conteaza ca nu pot sa cante live, conteaza ca suna bine?!

Parerea mea: cu fff mici exceptii, muzica tehno si in general electronica facuta in ro e departe rayu de tot de ce se face afara, inclusiv din pricina banilor; nu exeista programe, sample-uri etc. accesibile si totul suna ca un porc.

Kpital mie mi se pare un exemplu de idiotenie. Asta e...

("Chiar daca esti fan metal / Si-o arzi intr-un canal nu poti sa stai deoparte/ Chiar dacaestio fandosit/ si toti te-au mirosit..."


Cumva- cumva ai dreptate cu banii si n-am zis ca un Kpital poa' sa stea langa un Scooter sau stiu eu... ATB. Astea-s varfuri. Dar oricum cred ca e cel mai bun sound electronic din Romania.

Cat despre versuri... irelevante, total irelevante. Stiu multa muzica buna cu versuri proaste(muzica de care sunt sigur ca-ti place si tie). De exemplu, poti sa zici ca "Undeva" are versuri mai reusite decat "Nu poti sa stai deoparte", dar, personal, imi place mai mult a doua.

Iti respect parerea, dar nu ti-o aprob. Si raman la ce ziceam, ca esti exclusivist. Oricum, mai posteaza aici, poate te convertesc! :D
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

MIKI

Mesajde mausy2000 » Mie Iul 03, 2002 5:30 am

Bhuttule,in camera ziceam de gust si asta tre sa intelegi!!Concluzie:hai so ardem in canal pe MIKI!!Fandoseala sa o gasim in placerea de a asculta sau...a citi aberatii pe care le scriu unii oameni fara pic de simt al umorului sarcastic!!Sunt de acord cu tot ce incerci sa faci sau sa pastrezi!!Sa nu te doare encefalu'!!Eu zic ca glumeam!!Tu?
mausy2000
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Lun Iul 01, 2002 1:46 pm
Localitate: zimnicea/romania

Mesajde bhuttu » Mar Iul 09, 2002 9:40 pm

Mausy, sper ca ce ai zis tu acolo au fost incurajari. Daca asa e, iti multumesc. Se pare ca ia amploare fenomenul Kpital.
Incolo, ce mai faci, mausy?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Kpital

Mesajde Seth2 » Dum Aug 04, 2002 11:07 pm

Kapital sunt ok...
Nu prea is mare fan haouse / tehno etc.. dar recunosc ca sunt cei mai tari din Romania la capitolul asta.

"Visul tobosarului" era misto de tot , de pe primul album.
Seth2
Junior Member
 
Mesaje: 243
Membru din: Sâm Aug 03, 2002 12:35 am


Înapoi la Kpital

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron