Kpital

Vibreaza daca nu poti sa stai deoparte...

Mesajde bhuttu » Mie Mai 15, 2002 1:45 am

Tu ce faci, ba, imi preiei ideile si le zici mai prost decat le-as zice eu? La postu' asta nu raspund! Daca ar fi zis altcineva chestiile astea... m-as fi avantat. Asa... apel la moderatori sa stearga dracu' ultimele postu' asta al meu si ala dinainte!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde J.A.Tiranu » Mie Mai 15, 2002 9:22 am

Initial trimis de bhuttu
Tu ce faci, ba, imi preiei ideile si le zici mai prost decat le-as zice eu? La postu' asta nu raspund! Daca ar fi zis altcineva chestiile astea... m-as fi avantat. Asa... apel la moderatori sa stearga dracu' ultimele postu' asta al meu si ala dinainte!

De ce sa stearga ma posturile,de ce sa le stearga ma nesanatosule
da ce ma posturile sunt pentru sters?Mai bine te sterge pe tine ca prea esti de cacao(mai putin cei de pe forum toti au parerea asta)
undeva la marea neagra ..... lucrurile se contrazic
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Mesajde sly » Mie Mai 15, 2002 4:03 pm

k-pital cantand live?
ati auzit asha ceva?
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mie Mai 15, 2002 5:41 pm

nu, ma sly, Kpital nu canta live! Si nici nu cred c-o s-o faca!
Intre noi fie vorba, am auzit-o de vreo doua ori pe Miki prestand voce peste negativ, dar dupa cum suna, nu se poate sustine un Kpital live! Sper sa n-am dreptate!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Mie Mai 15, 2002 11:13 pm

Initial trimis de bhuttu


Deedee, iti plac melodiile acum pentru ca sunt mai COMERCIALE! Sunt facute mai pentru mintea ta care nu discerne, doar asculta tot ce i se baga pe gat. Si ca tine mai sunt multi, din pacate!
"Vibratii" e un album mai bun decat "Senzual". Asculta si discerne!



nope ..
nu de asta imi plac :)
imi plac pt ca acum au versurile mai normale.. inainte la versuri ma reveream ca sunt aberante.. greseala mea ca nu am specificat ...

multumesc pt complimente! :) dar.. inainte de a afirma asta despre mine ...think twice. ...

soundul e super fain la "vibratii " (album) ...si medodia "vibratii" e ff buna!!!( prima data cand am ascultat-o nici nu mi-am dat seama ca e romanesca)
acum te-am lamurit?
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Mai 16, 2002 12:37 am

Ce faci, deedee, te pocaiesti? Sa stii ca si daca treci in tabara muzicii bune, tot o sa ai nevoie de argumente sa-ti sustii gusturile! Altfel ii zice ipocrizie!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Off Topik ! 1/2 cred...

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 16, 2002 11:46 am

Initial trimis de bhuttu
Ce faci, deedee, te pocaiesti? Sa stii ca si daca treci in tabara muzicii bune, tot o sa ai nevoie de argumente sa-ti sustii gusturile! Altfel ii zice ipocrizie!


bhuttu - am si eu o singura intrebare .. stii ce inseamna pocainta ? dar ipocrizie ?

Te rog nu mai fa afirmatii lipsite de sens .. te rog da? vrei sa iti exprimi propria parere ? Ok .. nu am nimik impotriva dar exista pm .. pe forum aiki se posteaza mesaje legate de acel subiect !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde K-gula » Joi Mai 16, 2002 1:10 pm

Initial trimis de sly
k-pital cantand live?
ati auzit asha ceva?


nu intotdeauna, dar mai au si scapari atunci cand le este impus si cand banu este mai marinimos.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Right!

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 16, 2002 1:35 pm

Initial trimis de K-gula


nu intotdeauna, dar mai au si scapari atunci cand le este impus si cand banu este mai marinimos.

K-gula.

Sunt de accord cu K-gula .. cand intervine faza cu banii ( $ ) atunci totu` se face cum trebe si fetele .. :-)

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Mai 16, 2002 2:28 pm

Nu stiu ce sa zic, Kgula... nu prea imi imaginez cum ar arata un Kpital live... cu toata miscarea scenica si daca tii cont ca baietii nu vin niciodata la concerte, nu cred ca ar putea sa sustina un live. Stii mai multe ca mine? Ca as vrea si eu niste detalii.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Hehehehehhehee

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 16, 2002 11:01 pm

Initial trimis de bhuttu
Nu stiu ce sa zic, Kgula... nu prea imi imaginez cum ar arata un Kpital live... cu toata miscarea scenica si daca tii cont ca baietii nu vin niciodata la concerte, nu cred ca ar putea sa sustina un live. Stii mai multe ca mine? Ca as vrea si eu niste detalii.


Mey bhuttu te inteleg.. dar uite.. macar fetele ar putea ca sa cante live.. tu intelegi live : sound & voice ? neah .. mai bine just "voice"

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Hehehehehhehee

Mesajde bhuttu » Vin Mai 17, 2002 1:55 am

Initial trimis de Andrei


Mey bhuttu te inteleg.. dar uite.. macar fetele ar putea ca sa cante live.. tu intelegi live : sound & voice ? neah .. mai bine just "voice"

Andrei


Ti-am zis, Andrei, au fost vreo doua ocazii cand am auzit incercari de live ale lui Miki. Si mie mi-au placut, dar raman la parerea mea ca nu se poate sustine un concert Kpital live, nici macar daca vorbim numai de voce. Pentru ca au prea multa miscare scenica, sincroane la fiecare melodie, si in ritmul asta nu se poate face fata si cu vocea. Nu ar avea priza la public. Iarasi... parerea mea.
A, si te mai rog ceva: nu mai posta articole din "Formula AS" si "Telegraf"(parca din "Telegraf" e ala cu inceputurile house, nu?). Nu esti original. Daca tii neaparat, da linku'.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde J.A.Tiranu » Vin Mai 17, 2002 3:47 am

Ba bun,nu se poate live, dar macar baietii aia doi sa nu inceapa sa faca muzica de duzina ca ar fi pacat
undeva la marea neagra ..... lucrurile se contrazic
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Mesajde sly » Vin Mai 17, 2002 8:34 am

pacat ca k-pital nu canta live....dar in afara de trupele de rock cine canta live in romania? oricum soundul de pe primul album este destul de cool!!
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Kpital :-)

Mesajde AnDrEi » Lun Mai 20, 2002 2:12 pm

Daca doriti ca sa va delectati privirea go and chek it :

http://www.roton.ro/artisti/kpital.htm

Andrei :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mar Mai 21, 2002 1:52 pm

Kewl!!!! :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Stiam eu :-)

Mesajde AnDrEi » Mar Mai 21, 2002 2:07 pm

Initial trimis de Raven
Kewl!!!! :D


Stiam eu Raven .. dar nu trebuia sa spui la toata lumea :dir:


Andrei :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mar Mai 21, 2002 11:37 pm

:D :D :D Cum sa nu spun, mah ?! Ca era de spus... :cool: :o
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Zgubilici » Mie Mai 22, 2002 6:34 am

Voi chiar ca chinuiti sa duceti discutiile astea atat de departe incat nici cu binoclul nu le mai vezi?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Raven » Joi Mai 23, 2002 9:57 am

Da
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde bhuttu » Sâm Mai 25, 2002 3:13 pm

Hai nu!

Raven... inca nu sunt siguri, da' cred ca suntem in tabere diferite. Asta asa, ca fapt divers. ;)
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Raven » Sâm Mai 25, 2002 8:12 pm

Initial trimis de bhuttu
Hai nu!

Raven... inca nu sunt siguri, da' cred ca suntem in tabere diferite. Asta asa, ca fapt divers. ;)


Bun asa, e bine de stiut cum stam... Tot ca fapt divers...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Serano » Joi Mai 30, 2002 1:01 pm

Ma scuzati ca intru si eu in discutia voastra dar:
voi chiar sunteti chiar fani ai trupei K-Pital?
Daca da atunci am o veste proasta: ascultati Blank & Jones "DJ's, Fans & Freaks" si pe la mijlocu' melodiei o sa dati de un pasaj cunoscut voua. ;)
Cine ghiceste melodia are un "felicitari!" de la mine!

Stiam ca daca vrei sa faci muzica house tre' sa asculti multa muzica dar nu stiam ca tre' sa o si copiezi!!!
Asa ca eu zic sa incercati si altceva!
Serano
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:47 pm
Localitate: Bucuresti

bhuttu !!!!!!!!!!!!

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 30, 2002 1:37 pm

Initial trimis de bhuttu
Hai nu!

Raven... inca nu sunt siguri, da' cred ca suntem in tabere diferite. Asta asa, ca fapt divers. ;)


bhuttu mey .. ai facut cazematele ? hai sa aruncam cu sageti si sa fim in 2 tabere diferite.. chiar fain .. ne jucam de`a Dacii si Romanii ..!

Raven .. hai sa trecem la Subiectul Topikului !

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Vin Mai 31, 2002 4:23 pm

Pentru serano: imi pare rau de tine, dar am ascultat "DJ's Fans and Freaks" si n-ai nici o treaba, nu seamana cu nimic de la Kpital. Dar sunt prea curios. Poate e alta versiune. Aia care am ascultat-o eu avea 2'42'', comprimata la 128 kbps. La aia te refereai?
Pentru Andrei: cand i-am zis lu' Raven ca suntem in tabere diferite n-am vrut sa zic nici ca suntem dusmani, nici ca fanclubu' e un joc de strategie, cu aliati si dusmani, asa cum insinua odata costasilviu, ci doar ca avem gusturi muzicale destul de diferite, antagonice chiar. Atat, si poate mult mai mult!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

k

Mesajde Serano » Vin Mai 31, 2002 4:53 pm

Versiunea mea are 6:35 la 192k. Da' sincer eu am auzit-o si am avut "revelatia" la un concert al lu' Blank & Jones (inregistrat, ca n-am avut eu norocu'...).

Cat de mult sunt diferite asta considera fiecare cat vrea dar e pe la mijloc o parte care se repeta si aduce tare mult cu ritmul de la "Visez".
Oricum este o parere subiectiva. Nu ca nu-mi place stilu' lor dar mi se pare naspa muzica romaneasca. Stilu', in general, si Blank & Jones in special, imi plac foarte mult.

As mai putea sa spun ca refrenu' de la Sistem "Emotii" se aseamana f mult cu Future Breeze "Temple of Your Dreams" (mentionez ca e "CLub Mix":D ).

Deocamdata atat am descoperit!
:)
Serano
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:47 pm
Localitate: Bucuresti

Re: k

Mesajde bhuttu » Vin Mai 31, 2002 4:56 pm

Initial trimis de Serano
Versiunea mea are 6:35 la 192k. Da' sincer eu am auzit-o si am avut "revelatia" la un concert al lu' Blank & Jones (inregistrat, ca n-am avut eu norocu'...).

Cat de mult sunt diferite asta considera fiecare cat vrea dar e pe la mijloc o parte care se repeta si aduce tare mult cu ritmul de la "Visez".
Oricum este o parere subiectiva.


Ok, mersi, mai sap! Intrarea de la "Visez" e chiar bucata mea preferata de la Kpital. Daca se dovedeste ca n-ai avut dreptate vei fi aspru pedepsit! Cel putin pe fanclub! Daca ai avut dreptate, Kpital au toate sansele sa piarda un fan.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Mar Iun 04, 2002 10:03 pm

Astazi, 4 iunie, Miki isi sarbatoreste ziua de nastere!
Ii urez LA MULTI ANI, tot ce-si doreste, si tot ce se mai ureaza.

LA MULTI ANI, MIKI!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde sly » Mie Iun 05, 2002 7:57 pm

Initial trimis de bhuttu
Astazi, 4 iunie, Miki isi sarbatoreste ziua de nastere!
Ii urez LA MULTI ANI, tot ce-si doreste, si tot ce se mai ureaza.

LA MULTI ANI, MIKI!

LA multi shi de la mine cu intarziere dar e bine nu? :)!
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

La multi ani !

Mesajde AnDrEi » Joi Iun 06, 2002 7:36 am

Sorry .. cam cu intarziere dar .. mai bene mai tarziu decat nikiodata :) asa ca "La multi ani"

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Kpital

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron