Kpital

Vibreaza daca nu poti sa stai deoparte...

Re: Raspuns

Mesajde bhuttu » Lun Iun 24, 2002 8:18 pm

Initial trimis de Dee-Dee71


OK,si eu ma bucur.Care grup?Muzical?O sa le spun tuturor.
Ps.Sa mai lucrezi un pic la site,macar offline.pls.


Eu vorbeam de grupul Kpital pe care l-ai facut la Yahoo, dar ma rog! Oricum, in curand sper ca grupul ala sa devina destul de important. La site oricum o sa lucrez destul de mult in vara asta. De ce n-ai spus exact ce-ai vrea?

Pentru Serano: Tomita, am o stire bomba (m-am documentat). Nici nu-ti dai seama cat regret acum cele 2 posturi in care incercam sa ma argumentez. Sunt DEGEABA! A, da' hai sa-ti spun stirea. Fii atent aici: Blank&Jones au lansat "Fans&Freaks" la data de 23 aprilie 2001 (uite s-un link: http://de.groups.yahoo.com/group/blankandjones/message/311), pe cand nesimtitii aia de plagiatori de la Kpital au avut tupeul sa scoata melodia lor cea copiata cu vreo patru luni mai devreme! (bine, pe coperta EP-ului "Hei!" scrie Roton 2000, dar lansarea oficiala a fost in ianuarie, de-asta am zis 4 luni). Pai si atunci ce s-a intamplat de fapt? :con: Eu am trei variante, sa-mi zici si mie pe care o consideri corecta: a) tipii de la Kpital sunt mediumi; b) de fapt Blank&Jones i-au copiat pe Kpital, nu invers; c) tu ai vorbit prostii. E, si fiindca sunt eu baiat de treaba, ia si a patra varianta, d) "Fans&Freaks" nu seamana cu "Visez". Da' vezi ca ai voie sa bifezi si c) si d).

PS: am uitat ceva. Ai zis tu:
Ia vezi link-ul asta! Il poti pune pe site-ul despre K-pital? (Sfatul meu e sa nu il pui ca dup-aia incadrezi site-ul la categoria "funny")
Explica si mie de ce. Asa de ras au ajuns legile romanesti?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Ce se mai aude despre site?

Mesajde AnDrEi » Lun Iun 24, 2002 9:31 pm

bhuttu chiar ce se mai aude de pagina aia a ta? ai mai facut ceva la ea ? uite ca am si eu o pagina : http://www.fanclub.tk :-) do u like it ?

Andrei :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mar Iun 25, 2002 12:23 am

Interesanta pagina. Mai este mult de munca. Mai misto insa este house.linux-fan.com...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Re: Ce se mai aude despre site?

Mesajde bhuttu » Mar Iun 25, 2002 8:15 am

Initial trimis de Andrei
bhuttu chiar ce se mai aude de pagina aia a ta? ai mai facut ceva la ea ? uite ca am si eu o pagina : http://www.fanclub.tk :-) do u like it ?

Andrei :-)


Pai lucrez tot timpul la ea, da' nu cred ca mai uploadez ceva pana in toamna. Oricum, nu stau degeaba.
M-am uitat si prin pagina ta. N-arata rau, dar puteai sa-ti alegi si tu alt obiect! ;)
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Raven » Mar Iun 25, 2002 11:41 am

bhuttu: man, dar te-ai documentat/cautat ceva pe net. Felicitatile mele... ;)
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde bhuttu » Mar Iun 25, 2002 1:20 pm

Initial trimis de Raven
bhuttu: man, dar te-ai documentat/cautat ceva pe net. Felicitatile mele... ;)


Saru'mana! Fac si eu ce pot, ca e vorba de probleme importante. Da' vad ca Tomita e las si nu mai zice nimic!

Oricum, va recomand Blank&Jones-"DJ Fans&Freaks" (pe mine a inceput sa ma obsedeze ritmul ei, am ascultat-o ceva!). Da' tot mai inspirata e "Visez". Parerea mea!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Serano » Mar Iun 25, 2002 3:44 pm

" Saru'mana! Fac si eu ce pot, ca e vorba de probleme importante. Da' vad ca Tomita e las si nu mai zice nimic!"

Butule, ma intristezi cand zici chestii d-astea despre mine! :(
Din moment ce nu sunt asa documentat evident ca trebuia sa ma astepti ca sa vad si eu care-i treaba... tre' sa ma "documentez".

Ei bine pentru mine nu este chiar o chestiune de viata si de moarte si totusi am avut totusi curiozitatea sa citesc cate ceva de pe pagina care te-a facut pe tine asa fericit. Si iata ce mi-a sarit in ochi:
"Because of the really big success from "DJ's, Fans & Freaks" (No. 1 in nearly every German Dance Chart!) and the huge response for this track, we decide to release the single one week earlier then first planed!"
Deci track-ul era deja ascultat in "every German Dance Chart" - ooops
Tinand cont si de faptul ca inainte sa-l bage in chart-uri baietii l-au testat mai intai prin niste concerte (apropo: concertul pe care il am eu in care apare si partea care place atat de mult fanilor k-pital este din toamna lu' 2000) ne putem gandi ca totusi... repet: totusi :) Blank & Jones nu a copiat dupa k-pital ;a
Acum daca tie iti place sa crezi ca Antique copiaza dupa L.A., ca Valahia sunt originali intr-adevar consider ca nu numai pentru cele doua mesaje trebuie sa regreti, ci pentru toate.
Si mai ma gandesc si eu asa ca la un hit adevarat este ceva de munca (evident daca este creatie proprie) iar in Marea Britanie din cate am inteles de abea acum va aparea (asta daca nu au si ei k-pital-u' lor! :D )
Varianta a 5-a (aia care zice ca tu vorbesti prostii) de ce ai omis-o?
Serano
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:47 pm
Localitate: Bucuresti

Intrebare!

Mesajde AnDrEi » Mar Iun 25, 2002 10:09 pm

Initial trimis de bhuttu


Saru'mana! Fac si eu ce pot, ca e vorba de probleme importante. Da' vad ca Tomita e las si nu mai zice nimic!

Oricum, va recomand Blank&Jones-"DJ Fans&Freaks" (pe mine a inceput sa ma obsedeze ritmul ei, am ascultat-o ceva!). Da' tot mai inspirata e "Visez". Parerea mea!



bhuttu de unde ai melodia ?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

sly ..

Mesajde AnDrEi » Mar Iun 25, 2002 10:54 pm

Initial trimis de sly
daca vrei o colabore pt un site cool vb cu tzepoOo


sly din cate observ tu si cu tzepoOo face`ti site`uri la toate trupele din Romania .. adik "va bagat`i in seama " fain .. de tot !:D
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Avocatul poporului

Mesajde bhuttu » Mie Iun 26, 2002 12:35 am

In emisiunea de astazi avem doi inculpati:

1. Andrei. Capete de acuzare:
- niciodata nu face posturi mai lungi de o propozitie. Compenseaza insa prin semnatura cea lunga. Incadrat la articolele "Animalutza_XXX" si "veverita nu-i bizon, forumu' nu-i chat";
- posturi consecutive. Se incadreaza la categoria "avertismentul Tiranu" (vezi threadul "Avertismente" de pe "Anunturi Administrative");
- modificarea nejustifica a numelui threadului asta in "Despre Kpital". Se incadreaza la categoria "Sa moderam frumos".
Pedeapsa: scrierea unui post lung si bine argumentat cu prima ocazie; pre-avertisment pentru posturi scurte, multe si consecutive; redenumirea threadului de fata in "Kpital" sau in cel mai rau caz "Fan-club Kpital". In caz contrar, incercam cu executare silita la Sopra.
In alta ordine de idei, melodia "DJs, Fans&Freaks" o am de pe raposatul AudioGalaxy(o lacrima in memoria lui:cry: ) si nu trebuie decat sa ma contactezi pe Messenger daca o vrei. (Sau asculta Kpital-Visez, ca seamana mult. Serano asa zice.)

2. Tomita, tovarasul nostru mai vechi (sper ca nu de la Cyrano iti vine nicku, nu?). Asta e un caz aproape disperant pentru mine, dar incercam...
Documentarea ta m-a cam dezamagit, sincer sa fiu (n-a trebuit sa citesti decat un articol de vreo zece randuri de la un link pe care ti l-am dat eu), dar imi face mie impresia ca te cam pregatesti sa pledezi vinovat si nu stii cum, nu? Ti-am zis, nu e nimic rau in a-ti recunoaste greseala. Si "Nu e prea tarziu". ;)
Hai sa facem nitica istorie recenta, vrei? Avem o data:
- "DJs, Fans&Freaks", melodie lansata oficial ca single pe 23 aprilie 2001, da? La acea data era deja intrata in topurile germane, da? Cam cat sa-i dam ca sa se afirme? O luna e suficient? Hai sa-i dam doua! Asta inseamna februarie 2001, da? Concertul pe care l-ai vazut tu si in care apare melodia respectiva (Probabil un mix de la varianta .mp3, 6'35'', comprimat la 192 kbps, ca altfel s-ar fi putut sa ramai fara revelatie) dateaza din toamna 2000 (eventual poti sa ne dai si noua niste date mai exacte despre concert). Acceptam! Deci melodia exista in underground din toamna 2000 si pe posturile Germane de radio din februarie 2001.
- Plagiatorii astia nemernici si fara pic de rusine ce-si spun Kpital au scos EP-ul "Hei!"(pe care apare si "Visez") in noiembrie 2000 (imi pare rau ca nu mai stiu exact data la care l-am cumparat, dar oricum, e vorba de sfarsitul lui noiembrie). Nu stiu la ce data s-au facut inregistrarile sau s-au compus piesele, dar daca in doua luni tipii au preluat o melodie din undergroundul german, au prelucrat-o si au si imprimat-o, eu le-as da un premiu pentru viteza si inspiratie in alegerea pieselor de imitat.
Astept sa le combati pe-astea deocamdata, si daca mai vrei, mai am!
Ai dreptate, in Marea Britanie abia pe 14 iunie anu' asta s-a lansat "DJs, Fans&Freaks" ca single, asta insemnand probabil ca melodia a fost destul de nepopularizata in afara Germaniei pana acum, nu?
Englezii nu stiu sa aiba nici un Kpital (scris cu k). Nemtii mai aveau unu', scris de Marx, da' ocupatiunea mintala a lu' ala era la alte prostii.
Te-ai mai gandit? Cine vorbeste prostii?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Serano » Mie Iun 26, 2002 11:25 am

Si daca te chinui putin poti sa-mi spui si data la care a fost auzita pentru prima oara "Dj's, Fans & Freaks"! Nu-i asa? Dupa ce formule matematice te iei cand apari cu speculatii gen: "cam o luna-doua"?
Daca ei au facut greseala sa o bage mai intai o peroada mai lunga prin concerte si s-au gasit romanasii nostrii s-o "adapteze" asta nu insemna ca Blank & Jones copiaza dupa k-pital. :)
Dar daca tu consideri ca ar fi asa atunci cred ca ar trebui sa faci un site despre manele in care sa te contrazici cu toata lumea in idea ca manelele sunt creatii originale.
Si nu ti-am zis asta in idea de a ma da bine pe langa tine (loool) pentru ca nu ma intereseaza deloc parerea ta. Sincer stiam de la inceput ca nu o sa recunosti nici mort ceva naspa despre idolii tai.
Oricum am incercat sa-ti deschid un pic ochii.
Nu prea am reusit dar asta este...
(PS: Tie iti iese ceva la faza asta cu k-pital?)
Serano
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:47 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde bhuttu » Mie Iun 26, 2002 2:23 pm

Serano, asta-i un post de sictir, ca am probleme nitelus mai importante decat astea cu tine. Treaba sta asa: iar incerci sa dregi busuiocu'. Ca vezi Doamne, nu stiu eu data exacta cand a aparut "Fans&Freaks", ca de fapt astia de la Kpital nu fac altceva decat sa urmareasca melodiile pe care le lanseaza Dj-ii nemti pe la dracu' stie ce concert ca sa-i copieze etc. Intre noi fie vorba, nu crezi c-ai cam luat-o pe aratura?
Si la o adica nici nu prea m-ar interesa cat de copiata e "Visez" in contextul asta pe care-l spui tu, cu bucatele de cateva secunde modificate... Da' nu cred sa fie cazul.
Pot sa recunosc multe lucruri naspa despre idolii mei, dar numai cand e cazul. Si acu' nu e.
Ai incercat sa-mi deschizi un pic ochii? Si nu ti-am ascultat argumentele? Si nu s-au dovedit false?
Nu-mi iese nimic la faza cu Kpital, e o pasiune a mea de timpul liber. (la site ma refer)
Da' fiindca ti-am raspuns la asta, zi si mie: tu esti vreun Gica-contra d-aia de la muzicabuna.ro ? Ca asta ar explica multe...

PS: Ti-am zis, asta a fost post de sictir. Daca vrei sa mai sapam, mai sapam! Ba voi astilalti, ia dati-va si voi cu parerea, ca cine stie, poate sunt eu prost si nu mi-a spus-o nimeni.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde AnDrEi » Joi Iun 27, 2002 7:32 pm

buhuttu ti`am explikat pe pm de ce am facut aceste modifikari la acest subiect.. la fel am facut si la subiectele cu si despre Impact .. !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Iul 08, 2002 9:36 pm

Initial trimis de Andrei
buhuttu ti`am explikat pe pm de ce am facut aceste modifikari la acest subiect.. la fel am facut si la subiectele cu si despre Impact .. !


ok, Andrei, sa zicem ca inteleg, ca oricum n-am incotro! :)
Da' n-ai putea sa faci cumva sa fie mesajul meu primul?(Pe-asta ia-o ca rugaminte)
In alta ordine de idei, ai facut rost de melodia aia a lu' Blank&Jones? Ca ti-am zis, as fi tare curios sa mai aud cateva pareri. Dupa mine Serano asta a batut campii!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Hii,I'm Baaack!!!!!!!

Mesajde Dee-Dee71 » Sâm Iul 20, 2002 12:07 pm

A luat ceva vreme sa revin,dar vreau sa va anunt un update al unui site al unei "EU".
http://kpital.musicpage.com
Vedeti ce faceti.
Alt link(E*grup):
http://groups.yahoo.com/group/kpital
Fanii sunt bineveniti!!!
Love,DD.
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Yeap!

Mesajde AnDrEi » Sâm Iul 20, 2002 3:05 pm

Initial trimis de bhuttu


ok, Andrei, sa zicem ca inteleg, ca oricum n-am incotro! :)
Da' n-ai putea sa faci cumva sa fie mesajul meu primul?(Pe-asta ia-o ca rugaminte)
In alta ordine de idei, ai facut rost de melodia aia a lu' Blank&Jones? Ca ti-am zis, as fi tare curios sa mai aud cateva pareri. Dupa mine Serano asta a batut campii!

bhuttu .. dap am facut rost de melodia aia .. dar uite ca azi mi`a adus taicamiu` acasa o caseta cu K-pital .. ultimu` lor album presupun .. am ascultat`o .. si pot sa iti spun ca este super.. apropos.. vezi ca vreau sa vb cu tine.. in legatura cu desprinderea subiectelor cu si despre K-pital pe un nou forum care sa se numeasca chiar K-pital
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Iul 22, 2002 9:29 pm

Ce ma bucur c-a revenit Mady! Bravo, Mady! ;)
Andrei, si ia zi, ce parere ai de "DJs, Fans&Freaks"? Despre viitorul forum Kpital o sa vorbesc si cu tine si cu Sopra de la toamna, ca in vara asta am devenit om al muncii si nu mai am timp de prostii. :D
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Pai..

Mesajde AnDrEi » Joi Iul 25, 2002 8:49 pm

Initial trimis de bogdanovici666
Fratilor, ce parere aveti daca in locul lu' Micky ar fi altcineva? Tot v-ar mai placea Kpital sau ati trece la alta formatie?
PS: Nu deviati de la subiect, vreau doar parerea voastra in legatura cu acest subiect!


Eu unul ascult K-Pital datorita genului de muzika pe care il abordeaza nu pentru ca Micky face parte din trupa !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Un alt subiect despre Kpital

Mesajde bhuttu » Dum Aug 04, 2002 11:53 pm

Initial trimis de bogdanovici666
Fratilor, ce parere aveti daca in locul lu' Micky ar fi altcineva? Tot v-ar mai placea Kpital sau ati trece la alta formatie?
PS: Nu deviati de la subiect, vreau doar parerea voastra in legatura cu acest subiect!


Foarte, foarte interesant ce spune acest baiat!
Bogdanovici, banuiesc ca tu esti acelasi care mi-a propus sa ma ajute cu site-ul. Excelent, bine ai venit pe fanclub, atunci!
Tineti-va ca urmeaza on-topicul. Bogdane, ia urmatoarea ipoteza: sa zicem ca in locul lui Miki era altcineva de la inceput(vecina ei de de la etajul 1, daca vrei). Ne-ar mai fi placut Kpital? Ti-am raspuns? Daca nu, o sa mai incerc in postul viitor.

*EDIT: Postul urmator e penibil.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Hai sa fim seriosi!!!

Mesajde Serano » Mie Aug 07, 2002 2:11 pm

Din discutia cu tine deduc ca tu nu prea ai auzit de Blank & Jones. Pai evident ca nu ai auzit daca te uiti pe Atomic unde intre 2 manele mai baga un Zoofil X si un K-pital. Poate daca ai mai petrece ceva timp pe net ai descoperi si muzica adevarata si ti-ai da seama ca muzica house este foarte diversificata si foarte usor de copiat.
Oricum, dupa cum spui tu, nu prea te intereseaza daca muzica e copiata sau nu, conteaza sa se auda bine nu!?
"Si la o adica nici nu prea m-ar interesa cat de copiata e "Visez" in contextul asta pe care-l spui tu, cu bucatele de cateva secunde modificate... "
Iar daca fenomenul house se reduce pentru tine la cate un concert organizat prin Bucuresti la care un dj roman baga niste ritmuri auzite si rasauzite sa stii ca nu asa stau lucrurile pentru (chiar) toata lumea. Tu zici ca eu sunt de parere ca
"astia de la Kpital nu fac altceva decat sa urmareasca melodiile pe care le lanseaza Dj-ii nemti pe la dracu' stie ce concert ca sa-i copieze etc"
Din pacate nu am avut onoarea sa ajung la "dracu' stie ce concert" a "dj-ilor nemti" insa am vorbit cu prieteni care au fost si mi-au spus ce atmosfera este si, oameni carora nu le placea muzica house, au zic ca nu isi inchipuiau cum se poate face un spectacol de muzica pana atunci.
Deci sa fim seriosi...
PS: "sper ca nu de la Cyrano iti vine nicku, nu?"
Stai linistit, din lipsa de inspiratie am recurs la un imprumut de nick (si mi-e rusine pentru asta) de la un dj (de care oricum tu nu ai auzit) - Tommy Serano. Baiatu' este tare in voga in vest si are niste muzica marfa de tot dar cum pe Atomic nu a aparut evident ca in Romania nu se stie de el.

Eu macar am onoarea de a recunoaste ca nu sunt original!!! ;)
Serano
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:47 pm
Localitate: Bucuresti

Perseverare diabolicum

Mesajde bhuttu » Joi Aug 08, 2002 8:59 pm

Tomita, ma bucur c-ai revenit. Imi pare rau in schimb ca decazi in stupid si ca probabil din vina mea n-o sa-ti mai placa pital d-acu' incolo(caz ca ti-a placut vreodata).
Hai sa vedem ce mai zici:
1. N-am auzit de Blank&Jones. N-as vrea sa ma laud cu cultura mea muzicala, da' hai sa zicem asa: am auzit de Blank&Jones.
2. N-am zis ca nu ma intereseaza daca e copiata muzica. Am vrut sa zic asa: daca astia de la Kpital vor sa copieze "Fans&Freaks" si iau o bucata de cateva secunde (poate nici atat) si-o mixeaza, si-o rasmixeaza, si iese "Visez", atunci da, nu ma mai intereseaza sursa. Desi, repet, nu cred sa fi facut asa ceva.
3. Fenomenul house, dpdv al soundului, nu al impactului social, nu are cum sa insemne pentru mine mai mult decat cate un concert prin Bucuresti (ca n-am bani sa ma duc la alea d-afara) si ce mai ascult pe acasa, doar ocazional. Pentru ca, hai sa-ti spun un secret: nu sunt houser. Cat de tare conteaza chestia asta in a spune daca o melodie e copiata sau nu?
4. Ce zici tu de concertele de la nemti mi se pare umflatura fara legatura cu subiectul.
5. Idiotule, aia cu Cyrano era o gluma. De altfel, m-am exprimat asa: "Tomita, tovarasul nostru mai vechi...". Tommy Serano zici? Si zici ca e DJ englez? Aaaa,chiar nu imi dadusem seama de unde iti vine nickul...
6. Ce ma' faci, bai Serano?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Re: Perseverare diabolicum

Mesajde Serano » Vin Aug 09, 2002 10:32 am

"Pentru ca, hai sa-ti spun un secret: nu sunt houser. Cat de tare conteaza chestia asta in a spune daca o melodie e copiata sau nu?"
Conteaza sa asculti ceva muzica si sa-ti dai seama care este diferenta dintre muzica romaneasca si cea adevarata.

"4. Ce zici tu de concertele de la nemti mi se pare umflatura fara legatura cu subiectul."
Nici macar nu am incercat sa fiu subtil... deci ma asteptam ca pana si tu sa intelegi. In sfarsit...

5. Idiotule, aia cu Cyrano era o gluma. De altfel, m-am exprimat asa: "Tomita, tovarasul nostru mai vechi...". Tommy Serano zici? Si zici ca e DJ englez? Aaaa,chiar nu imi dadusem seama de unde iti vine nickul...
- Asa ai lasat impresia: ca nu prea stii alta muzica decat cea romaneasca
- De ce trebuie sa cazi in penibil si mai rau si sa incepi cu jigniri de genul "idiotule"? Ies oare la iveala niste frustrari din viata de zi cu zi? Te terorizeaza copiii din fata blocului asa rau incat trebuie sa te manifesti pe net in felu' asta?
Oricum sa stii ca eu nu o sa ma supar pe tine... ar fi ca si cum m-as supara pe mine... ;)
Serano
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:47 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Perseverare diabolicum

Mesajde ciocannon » Vin Aug 09, 2002 10:59 am

Initial trimis de bhuttu


Tomita, ma bucur c-ai revenit. Imi pare rau in schimb ca decazi in stupid si ca probabil din vina mea n-o sa-ti mai placa pital d-acu' incolo(caz ca ti-a placut vreodata).
Hai sa vedem ce mai zici:
1. N-am auzit de Blank&Jones. N-as vrea sa ma laud cu cultura mea muzicala, da' hai sa zicem asa: am auzit de Blank&Jones.
2. N-am zis ca nu ma intereseaza daca e copiata muzica. Am vrut sa zic asa: daca astia de la Kpital vor sa copieze "Fans&Freaks" si iau o bucata de cateva secunde (poate nici atat) si-o mixeaza, si-o rasmixeaza, si iese "Visez", atunci da, nu ma mai intereseaza sursa. Desi, repet, nu cred sa fi facut asa ceva.
3. Fenomenul house, dpdv al soundului, nu al impactului social, nu are cum sa insemne pentru mine mai mult decat cate un concert prin Bucuresti (ca n-am bani sa ma duc la alea d-afara) si ce mai ascult pe acasa, doar ocazional. Pentru ca, hai sa-ti spun un secret: nu sunt houser. Cat de tare conteaza chestia asta in a spune daca o melodie e copiata sau nu?
4. Ce zici tu de concertele de la nemti mi se pare umflatura fara legatura cu subiectul.
5. Idiotule, aia cu Cyrano era o gluma. De altfel, m-am exprimat asa: "Tomita, tovarasul nostru mai vechi...". Tommy Serano zici? Si zici ca e DJ englez? Aaaa,chiar nu imi dadusem seama de unde iti vine nickul...
6. Ce ma' faci, bai Serano?


Ba cand nu stiiiiiiiiiiii! nu te bagi.......tu te bagi si ti-o iei frumos de la astia!!!! ptr ca pana si bpm-ul e copiat!!! Apuca-te de altceva!!! Stiu eu .....de ce faci de cand ai dat pe acolo(din greseala cu mana!) si a inceput sa-ti placa! Ti-ai cam luat-o de la tot forumul din cate vad!
ciocannon
 

Mesajde bhuttu » Vin Aug 09, 2002 4:10 pm

Tomita, tata, esti incurabil! Ai dat-o pe langa subiect, ai renuntat la argumentatie, numai sa nu fii de acord cu mine. Ok, cum vrei. Cat despre faza aia, "tu ma injuri si eu iti intorc obrazu' celalalt", sa stii ca e perimata. Ce, ai ajuns sa nu mai suporti sa-ti citesti o caracterizare obiectiva si exacta continuta intr-un singur cuvant? Ar fi pacat!
ciocanele, tu esti alt destept, tata, sau esti cine stie ce prieten d-al meu care gaseste o ciudata placere in a ma injura pe net? Just curios...
Acuma, astea au fost injuraturile off-topic. On-topi, adica despre Kpital, cum spune si titlul threadului, ar fi - pentru cine intereseaza - ca au terminat piesele pentru un nou EP pe care o sa-l scoata probabil spre toamna. Cica o sa vina cu o noua schimbare de imagine EP-ul asta (nu c-ar conta, dar asa, ca fapt divers...). Eu unul sunt tare curios...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde ciocannon » Sâm Aug 10, 2002 6:37 am

Auzi imi place de tine ca esti linistit, ai liniaritatea ta!CE-I DREPT SUBTIRICA DAR PARI UN SOT EXCELENT....I-A VORBESTE CU MICKI ca din cate vad inseamna foarte mult KKTPITAL ptr. tine! Desi lumea incearca sa-ti explice ca-i doar o formatie cu 3 fete(dragute nu neg!) care danseaza mult mai bine decat canta! Atat,.. asta-i tot...dar sa ajungi sa te bati cu astia de pe forum ptr. o cauza de 2 lei ...inseamna ca ori nu lucrezi ...ori stai in casa...ori ai prea putini prieteni! Si scuza-ma dar mai aveai putin si afirmai ca Blank&Jones au copiat melodia de la KKTPITAL! Crede-ma aia nici Romania nu stiu unde este foarte bine! Oricum ptr. muzica house B&J au facut mult mai mult decat
KKTPITAL sau ANIMAL X (copia masculina a formatiei KKPITAL)...ma rog astia nu prea au facut.....Iar daca nu stii cine e Tomy Serano....e clar............. De KAI TRACID? ai auzit de PPK de WArp Brothers?......de curiozitate......dar tu ai auzit evident de KKTPITAL!!!!
Ps: Multumesc ca mi-ai rasouns!
ciocannon
 

Mesajde bhuttu » Dum Aug 11, 2002 5:07 pm

Aha, deci nu te cunosc. Ok. Asta inseamna ca esti alt destept, nu? Esti cumva femeie? Nu mi-o lua in nume de rau, pura curiozitate.
Acum, ca am trecut de amabilitati, hai sa-ti si raspund, desi postul tau nu prea merita, am impresia.
Zici tu asa de Kpital : "ca-i doar o formatie cu 3 fete(dragute nu neg!) care danseaza mult mai bine decat canta! ". Gresit. E o formatie de 2 baieti, o fata si doua dansatoare. Este ca se vad altfel lucrurile acuma? Daca ai mai si asculta s-ar putea chiar sa-ti placa.
"mai aveai putin si afirmai ca Blank&Jones au copiat melodia de la KKTPITAL". Ce spun nu e intotdeauna acelasi lucru cu ce vreau sa spun.
Trebuie sa ascult Beethoven ca sa-mi placa Enescu? Trebuie sa ascult Dire Straits ca sa-mi placa Iris? Trebuie sa ascult Kai Tracid ca sa-mi placa (,) Kpital?
PS: Placerea mea1 ;) (Andrei, ce zici ma, suntem off-topic?)
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde ciocannon » Lun Aug 12, 2002 8:23 am

Vad ca tiiiiiiiiii!!!! mult la imaginea ta in cadrul forumului!!!!!Poate,poate........vede cine tre' sa vada!!!!
Iti admir lupta cu inversunare ptr. cei de la Kpital(observi ca nu-i cu kkt).......imagineaza-ti daca ma luam pe un forum de Enrique!!!!!:))))))))))
Dar sa stii.....asculta altceva si sigur iti va placea mult mai mult(ma refer la genul asta)....iar daca iti place kpital...asta e......ca sa ai succes mai furi si de la altii ca sa placa la public( Visez cu ochii....dupa ce am copiat de m-am rupt)!!!

Hai sal!
ciocannon
 

Mesajde bhuttu » Mie Aug 14, 2002 10:26 pm

Asa fac, ma? Tin la imaginea mea? Asa o fii, dracu stie... E rau?
Care Enrique? Nu cunosc nici un Enrique. Nici unu' care sa faca muzica, oricum!
Cred ca e cincea, a sasea oara cand zic: nu imi place house-ul! Nu in mod special, oricum.
Fraaate, da' stiu ca sunteti anosti! Deci: "Visez" a fost facuta inainte de "Djs, Fans&Freaks" si nu seamana cu asta! Tot copiata e? OK, copiata sa fie ca am si eu rabdarea mea!
Pa!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde atb^ » Vin Sep 13, 2002 12:04 am

ma miki asta ma innebuneste.spuneti-mi si mie careva unde pot sa-i scriu.
despre site ce sa spun.as vrea mai multepoze, mai multe melodii kpital.si fa ceva in flash ar fii mai misto
atb^
 

miki

Mesajde Dee-Dee71 » Mar Sep 17, 2002 8:48 pm

sincer nu stiu tel,email sau altceva.poate la http://www.roton.ro
acolo au un messageboard,poate citeste Miki...nu vreau sa-ti fac iluzii doar sa te ajut.mai mult nu stiu,dar sper sa te ajute
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Kpital

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator