Concerte

Vibreaza daca nu poti sa stai deoparte...

Concerte

Mesajde bhuttu » Vin Sep 20, 2002 11:36 pm

Acest thread este dedicat concertelor formatiei Kpital. Aici vom anunta concertele pe care trupa urmeaza sa le sustina si vom comenta pe marginea lor.
Urmatorul concert al trupei va avea loc maine, in Piata Charles de Gaulle de la ora 9 DIMINEATA. Abia astept!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Sep 21, 2002 12:21 am

Maine adica sambata? Daca nu o sa fiu rupt de oboseala, o sa vin. Dar nu cred ca o sa stau mult. Ma duc mai mult ca sa vorbesc ceva cu Miki. De cand asteptam acest forum (si nu spun asta ca sa se simta bine unii oameni :) ).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Sâm Sep 21, 2002 12:50 pm

Se pare ca n-ai venit, baixinho...:)
Hai sa zic cum s-a vazut concertul de la mine...
Pai a fost cam o ora de Ramon Cotizo, la fel de enervant ca intotdeauna, multi ciutani(urasc concertele cu multi copii) si Cream si K-pital(ca la ASIA si Animal X n-am mai stat :bleah: )
Cream... nu-mi displace. In sensul ca nu e penibila. Da' melodiile pe care le-a cantat mi s-au parut mai slabe decat aia cu videoclip. A incercat ea si niste vocalize(a cam fortat inaltele, da' ramane intre noi), ma rog... Are 17 ani, poa' sa creasca.
K-pital... nu stiu ce sa mai zic. Mie mi-a placut concertul, ca de...ar fi fost culmea sa nu-mi placa. Da' un carcotas s-ar putea lua de ingineru' de sunet care a dat-o nitel in microfonie, s-ar putea lua de faptul ca n-au cantat decat 5 melodii, s-ar mai putea lua de cateva treburi. Da' io nu-s carcotas.
Ar mai fi de remarcat ca sunetul a fost bun(in afara de faza aia naspa care au facut-o pe "In fiecare seara") si... cam atat.
A mai vazut cineva de pe-aici concertu'?

PS: Oricum eu ma simt bine, baixinho...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Oct 13, 2002 1:28 pm

Concertu' de aseara de la Oradea nu l-a vazut nimeni, huh?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde sly » Joi Oct 24, 2002 8:12 pm

bhuttu nu stii de vreun concert prin iasi cu ele?
pe cand?
daca asha sa ma anunti din timp te rog frumos ca vreau sa ma duc shi eu!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Sâm Oct 26, 2002 6:40 pm

Nu sly, deocamdata nu stiu de nici un concert in Iasi. De fapt, deocamdata sunt cam rupt de realitate. Stiu de Nicole Kidman noutati, daca te intereseaza...:)
Oricum, cu trupa se petrec schimbari importante. Citeste pe "Stiri" daca te intereseaza.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Feb 13, 2003 10:42 pm

27 februarie 2003, lansare Kpital-"Visuri", Disco Blue Night, Regie, Bucuresti, intrarea libera, yeee

Trebuia sa fie pe 20, da' l-au amanat. Nu stiu de ce, e de la ei. Fucked up world!

Hm, si deci e Visuri, nu Vise? Nu stiu, sa mor daca stiu...As vota pentru Vise, totusi.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Mar 02, 2003 10:20 pm

O sa ma refer aici strict la concert pentru ca parerea despre album o pun in thread separat.
27 februarie 2003, R3...
Cantarea a fost mult mai scurta decat ma aspteptam, poate si pentru ca nimeni nu s-a hotarat cum sa abordeze viitoarele concerte Kpitalul asta cu fatza noua.

Formula de scena este Oana-solista, si 3 dansatori, 2 baieti si-o fata, ceea ce mie mi se pare un lucru bun pentru ca scoate din discutie ideile alea de girl-band, "dive sexy" si alte cretinitati care ma calcau pe nervi.

Sincroanele si alte alea nu ma intereseaza pe mine foarte tare, asa ca n-o sa zic doar ca intentia e buna, punerea in practica mai trebuie nitel exersata(probabil nimeni dintre noii dansatori n-au mai avut ocazia sa apara in fata unui public asa de mare3 ca joi seara).

Atitudinea Kpital imi pare mie ca s-a cam schimbat. Alex si Vlad au dat un interviu pe Mtv si au venit la lansare, lucruri pe care in perioada Miki nu le-au facut niciodata.

Oana cu plusuri si minusuri. Plusurile prima data: e o fata foarte draguta, zambitoare(e foarte important sa zambeasca), are atitudinea potrivita si, cel mai important, bunavointa.
Minusurile: aici n-as putea sa zic decat de lipsa de experienta si de emotiile mult prea vizibile joi seara(priviri multe la DJ si putine la public, trasul in sus de rochie si vreo doua mici erori de sincronizare cu negativul). In tot cazul, astea sunt lucruri care se vor corecta destul de repede, probabil.

Cele doua bube majore vor fi comparatia Miki-Oana(competitie care mie mi se pare ca va fi castigata de Oana prin atitudine, desi Miki are experienta vocala si prestatia scenica drept atuuri. Marele ei dezavantaj este ca nu prea mai are muzica s-o sustina) si in continuare cantatul live, care desi e ceva mai dificil zic eu ca se merita incercat, chiar cu riscul catorva cantari esuate(asta e de altfel cam cea mai urata chestie care se poate intampla si, vorba aia, s-a vazut si la case mai mari).

In rest, numai de bine, multumiri Alex c-a stat de vorba cu mine si multumiri Oana pentru pupici.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mamaia

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Sep 21, 2003 6:20 pm

Mi-a placut show-ul de la Mamaia,dar parca muzica era prea tare pentru vocea Oanei.Voi ce ziceti?
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Mar 04, 2004 9:06 pm

Martea trecuta Kpital a fost in XSS(fost R2). Evident, am aflat prea tarziu. Dar vreau sa-l intreb pe bogdan daca are vreo idee, o sa mai ajunga Kpital prin R2? Am vazut o inregistrare pe TVR2 si din cate am inteles eu astia au de gand sa faca o traditie din concertele de marti. Stii ceva?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde bogdanovici666 » Dum Mar 07, 2004 3:41 am

sincer bhuttu nu stiu cand o sa mai aibe kpital vreun concert....
cum aflu pun aici anunt
Avatar utilizator
bogdanovici666
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Sâm Iul 13, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Mai 24, 2004 11:07 pm

Duminica, 30 mai, Kpital canta in Piata Circului, alaturi de neste alte naspa. Ultimele prestatii Kpital m-au dezamagit inspaimantator. Sper sa se indrepte problema care este.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm


Înapoi la Kpital

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori