Fostul Kpital sau Kpitalul de acum?

Vibreaza daca nu poti sa stai deoparte...

Rupta in doua

Mesajde bhuttu » Dum Noi 03, 2002 11:45 am

Cum deja e o certitudine ca trupa s-a rupt, banuiesc ca nu mai e nici un secret privind viitorul celor care-au compus-o si ca Alex n-o sa se supere pe mine daca zic aici ce mi-a zis el pe mail.
Sa incepem cu inceputul: se pare ca despartirea celor doi baieti de Miki s-a produs din motive financiare. De parca banii nu stricasera deja destule treburi in lumea asta. Ma rog, trupa Kpital a platit si ea tribut ochiului dracului. Vom vedea cat de mare este acest tribut.
Ce se va intampla? Pai se pare ca Miki isi va pastra cele 2 dansatoare(Oana si Claudia) si ca deocamdata compozitorul ei se numeste Marius Moga. Am auzit ca deja au scos o prima melodie ("Doar noi" sau ceva in genul asta, dar eu n-am auzit-o) si ca vor avea o lansare de album pe la mijlocul lunii noiembrie. Trupa (daca se poate numi asa) se va numi Miki.
Cei doi baieti, Alex si Vlad, vor compune in continuare sub numele "Kpital". Din cate stiu eu, deja si-au gasit o noua voce si urmeaza sa scoata si ei un nou album, "cat de curand".
Melodiile scoase pana acum sub titulatura Kpital raman ale baietilor, ei posedand in totalitate drepturile de autor asupra lor(cum e si normal de altfel). Probabil le vor inregistra cu noua voce si o sa le mai auzim in concerte.

Referitor la intrebarea "Kpital sau Miki?", oarecum nelalocul ei totusi, eu astept sa ascult ambele albume si abia dupa aia ma voi pronunta.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Si eu , si eu!

Mesajde UnCopilutz » Sâm Feb 15, 2003 1:11 pm

Da, Miki mai nou este singurica , doar cu cele doua dansatoare ale sale si a scos un nou album sub aripa protectoare a prea binecunoscutului domn Moga Mariusica , lansatorul de vedete . Eh , Miki era cunoscuta din trupa K-Pital , nu zic nimic , dar ... ceea ce a facut el este un nou stil pentru dom`soara.
Uite, daca nu-mi spuneai tu mai bhuttule eu nici azi nu stiam motivul despartirii trupei asteia, ca in massmedia tac toti ca pestii.Si nici nu se prea stia ca in spatele lui Miki , in K-Pital , mai era si altcineva,se credea ca acesta este un nume luat de ea , nume de scena. Despre K-Pital vorbesc.
Zilele trecute am vazut un clip pe Atomic cu o domnisoruca ce se legana intr-un leagan cu niste floricele...dragutz leagan,dragutza tipa,dragutza voce...semana cu cea a lui Miki de pe cand era in K-Pital,si ce sa imi vada ochii la sfarsitul clipului?Trupa era asta despre care vorbesc...
Eh,vocile se aseamana...
Asteptam noutati...
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Lovely_angel » Dum Feb 16, 2003 4:48 am

Da...adevarul este ca despartirea nu prea a fost medeiatizata! Prin ziare nu s-a scris nimic despre ceea ce s-a intamplat, si nimeni nu avea de unde sa stie adevarul adevarat!
Oricum ...mie imi place mult mai mult acum!
Si stilul si look-ul ei!
Nu am albumul ei, dar l-am ascultat si e super misto!
Piesele sunt super tari, si se potrivesc cu look-ul ei!
E super tare!
Ii urez bafta, si sper sa scoata cat mai curand un nou videoclip!
Love, love ,love...
Love, love, love...
La multi ani tuturor indragostitilor!
Lovely_angel
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Feb 16, 2003 3:14 am
Localitate: City of Angel's!

...

Mesajde UnCopilutz » Mar Feb 18, 2003 5:55 pm

Despre Miki vorbesti , nu ?
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Fostul K-Pital sau K-Pital-ul de acum?

Mesajde UnCopilutz » Mar Feb 18, 2003 6:02 pm

Vreau sa aud si parerea voastra in legatura cu trupa care poarta acelasi nume dar are o componenta diferita : cea in care Miki era mare solista si asta de acum. Si , tot acum , vreau sa imi spuneti si voi mai multe despre fetita blonda care o inlocuieste pe Miki , are o voce dragutza , e frumusica ... si , nu stiu , vreau sa aflu mai multe lucruri despre ea . Aici il rog si pe bhuttu , de fapt il rog intai pe el sa imi spuna , avand in vedere faptul ca se stie cu baietii care sunt in spatele ei.
Astept...
S
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Sâm Feb 22, 2003 2:51 pm

Noua voce a trupei Kpital se numeste Oana si are 21 de ani. Mai multe lucruri deocamdata n-as putea sa-ti spun despre ea. Poate doar ca va avea o misiune foarte dificila in a o inlocui pe Miki. Eu sper sa reuseasca si-i doresc mult succes.

A, si nu cred ca trebuie sa vorbim de "fostul Kpital" si "noul Kpital". Trupa Kpital este aceeasi, doar ca si-au schimbat vocea.:)
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 12:33 pm

pai .. mi-a placut si fostul k-pital si imi va place si noul k-pital .. tot ce s-a schimbat este look-ul .. pentru ca .. baietzii care fac muzica sunt aceeasi .. doar fata s-a schimbat. Miki si-a facut transferul pe cariera solo si Oana a ajuns sa fie k-pital-ista. Cumparati POPCORN-ul aparut acum cateva zile .. este un articol destul de detaliat despre Oana .. eu am citit articolul azi noapte si .. vreau sa spun ca-mi place de Oana. e OK ..

p.s. moderatou` sau .. cine se ocupa ded forum-ul asta .. rog sa schimbe poza cu miki de sus .. adica .. ar putea sa schimbe dedfapt nunumele forumului in Miki & K-pital .. :)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Feb 26, 2003 4:19 pm

Sa spunem de acum inainte ca e bine ca s-a facut schimbarea asta? Eu as spune ca da ... Acum avem si K-Pital cu o fatuta dragutza , si Miki in cariera ei solo. E chiar bine.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Feb 26, 2003 4:25 pm

Mie imi place mult mai mult de noua solista de la K-pital... E beton gagica...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 9:00 pm

ehh .. avand in vedere ca .. eu am o slabiciune pentru blonde .. Oana e ok .. chiar si videoclipul este foarte bine realizat si .. vocea ei .. seamana foarte bine cu vocea lu` Miki .. deci.. E OK ;) k-pital & miki rulez ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Feb 27, 2003 3:42 pm

Initial trimis de OLiX
Cumparati POPCORN-ul aparut acum cateva zile .. este un articol destul de detaliat despre Oana .. eu am citit articolul azi noapte si .. vreau sa spun ca-mi place de Oana. e OK ..

p.s. moderatou` sau .. cine se ocupa ded forum-ul asta .. rog sa schimbe poza cu miki de sus .. adica .. ar putea sa schimbe dedfapt nunumele forumului in Miki & K-pital .. :)


Am cumparat Popcornu' si intr-adevar, pentru cine intereseaza, articolul despre Oana e interesant. Plus ca are si-un poster d-ala mare cu ea.

Poza cu Miki de mai sus e poza mea preferata cu Miki. Probabil c-ar trebui schimbata, dar cel putin pentru moment ramane. Astept sa se impuna noul concept Kpital, dupa aia imi updatez si siteu', saracu'...
Numele forumului ramane Kpital, pentru ca Miki nu canta nici macar acelasi gen si pentru ca nici macar nu-mi place ce canta Miki acum.

In alta ordine de idei, Kpital are lansarea diseara in R3. Care veniti? E moka, nu ca-n Laptarie...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde raluca19 » Vin Feb 28, 2003 1:07 am

Si eu am citit Popcornul si Oana pare chiar o fata de treaba.Imi place de ea si melodia.Sunt curioasa cum suna "Iubirea mea" si "Undeva" cu vocea ei.
Si mai vreau sa zic ca daca a absolvit o facultate nu are cum sa aiba 21 de ani.Deci ori te-a informat cineva gresit, ori nu scrie bine in revista.
raluca19
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Feb 27, 2003 1:57 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Titina » Vin Feb 28, 2003 1:30 pm

Poate Oana (asta noua de la k-pital) va avea succes,dar.......................................totushi nu prea i-a venit bine lui miki plecarea de la k-pital.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Nashpa!

Mesajde RalucaB » Vin Feb 28, 2003 3:10 pm

E mai mijto noua formula!! Cu Oana!!
Zbye!
:o :o
3 maimute au scapat de la zoo. 1 a fost prinsa uitandu-se la TV, alta jucand fotbal, iar a treia… citind acest mesaj!
Avatar utilizator
RalucaB
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde raluca19 » Sâm Mar 01, 2003 12:07 am

Sincera sa fiu Oana mi se pare draguta, dar cred ca Miki se potrivea mai bine in peisaj. Poate ca m-am obisnuit eu cu ea si de asta zic asa. Dar ma voi obisnui si cu Oana.
Si abia astept sa-mi iau albumul.
raluca19
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Feb 27, 2003 1:57 am
Localitate: Bucuresti

c00l

Mesajde Dee-Dee71 » Sâm Mar 01, 2003 3:30 pm

Aseara a fost Oana pe Acasa si a spus ca n-are slicoane...Parca e mai simpatica decat Miki si imi aminteste de cineva,dar nu stiu de cine...
Miki imi place,dar s-a maturizat prea repede...cica a crescut...ma rog,sa ma keme si pe mine la pomana,ca tot mi-e pofta de coliva:)(glumeam)
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde raluca19 » Mar Mar 04, 2003 3:02 am

Ieri seara, adica 3.03.2003, a fost pe Tele7 Oana&Co. A cantat 2 piese:"As vrea" si "Te chem".
Ce pot sa spun este ca s-a vazut ca Oana este foarte emotionata, zic eu, dar cu timpul se va obisnui.
Nu trebuie decat sa-i uram mult succes si sa fim alaturi de ea.
raluca19
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Feb 27, 2003 1:57 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Mar Mar 11, 2003 10:39 pm

Am vazut-o pe fatuta la Atomic , la KLumea parca ... si ... nu pot sa zic decat ca e mai dragutza in clip.Are un zambet asa de larg... :)
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Mar 16, 2003 2:18 pm

Totushi e mult mai bine cu Oana...decat cu miki.
A inceput sa-mi placa mai mult asha.
Oricum in momentul asta sunt obsedata de melodia "ash vrea"
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde ograsa » Dum Mar 16, 2003 4:47 pm

Initial trimis de X-Tina Aguilera
Totushi e mult mai bine cu Oana...decat cu miki.
A inceput sa-mi placa mai mult asha.
Oricum in momentul asta sunt obsedata de melodia "ash vrea"


:D eu am trecut de faza aia dupa o saptamana de asculat melodia continu.. ce sa zic kpital si cum a fost era bine si cum e imi place la fel si de miki.. canta bine amandoua :)
kill me now before i do it myself
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Mesajde Nightmare » Lun Apr 14, 2003 10:27 pm

Mai mult imi place cu Oana.
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde SiMiCs » Vin Apr 25, 2003 2:10 pm

Ce pot sa spun mie imi place mai mult Micky decat Oana dar poate in scurt timp ma voi obisnui cu Oana.Sau poate nu?
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am


Înapoi la Kpital

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron