ce parere aveti de noua piesa semnata MIki?

Vibreaza daca nu poti sa stai deoparte...

ce parere aveti de noua piesa semnata MIki?

Mesajde sly » Sâm Noi 23, 2002 9:35 am

ce parere aveti de noua piesa semnata Miki "Doar noi"?
shi de noul look ?
eu zic ca arata superb in noul clip Mikki!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Noi 28, 2002 7:12 pm

Am reusit si eu sa vad noua melodie semnata "Miki" si vreau sa spun ca, la prima vedere, mi se pare UN MARE CACAT. Nici macar nu se apropie de cele mai slabe melodii Kpital. Banuiesc ca Marius Moga a comis-o din nou. Ar trebui sa fie fericit. Din acest moment as vrea sa disociez tot ce inseamna "Miki" dupa data de 29 septembrie 2002 de numele Kpital. Va multumesc.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Blu-Ice » Vin Noi 29, 2002 2:04 pm

Noul look al lui Miki e destul de cool,dar piesa sux big time.Piesele K-pital erau foarte mijto,dar asta e sub orice critica.Parca vad ca o sa ajunga la fel de najpa ca toate trupele dance din Ro.
Pacat....
Imi place K-pital,si Miki, :D ,si sper in mod sincer ca piesa asta noua sa fie doar un accident nefericit.
Blu-Ice
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Noi 29, 2002 1:53 pm
Localitate: conteaza?

cool

Mesajde Dee-Dee71 » Sâm Noi 30, 2002 3:48 pm

Mie imi place...gusturile nu se discuta.Imi pare rau ca ftl au renuntat la asa minunatie de baieti ptr. o piesa care seamana(cam mult)cu Prea tarziu(andreEa)si le-am vazut la teo ieri(vineri29nov2002)si am fost PROFUND dezamagita de coregrafie,avand in vedera ca eu compusesem una mult mai frumoasa(si nu ma laud,asa e)cu o zi inainte.
Dar imi place melodia,ei eu le doresc succes si fani...in alt segment.
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Noi 30, 2002 7:22 pm

Ce sa intelegem, Mady? Fana Miki sau nu?

PS: Mersi pentru adrese. Super-frumos realizate! Way to go!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

fan

Mesajde Dee-Dee71 » Sâm Dec 07, 2002 11:12 am

Fan.dar sper ca asta sa nu ma excluda dintre prietenii tai.
PS: Ma bucur ca-ti plac adresele(dar ce-ai vrut sa spui prin"way2go"?)
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Dec 08, 2002 1:07 pm

In nici un caz.
Paginile tale chiar sunt bine facute, nu-ti fac complimente gratuite.
"Way to go"...e o expresie. "Tine-o tot asa", ceva in genul asta.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

ok

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Dec 08, 2002 2:08 pm

Multumesc.Eu folosesc x*pressia"Keep it up!".
Mi-ai amintit,prin citatele in lb. italiana,de o actrita,Ornella Muti.Am vazut-o intr-un film si mi se pare ca seamana cu Miki.Daca at vazut-o careva spuneti-m daca seamana sau nu,sa stiu daca mi s-a parut.
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde Lovely Girl » Mar Dec 10, 2002 12:52 am

Da...imi place melodia! E kalumea!:a
E stilulul ei..si e misto!
Imi place..e foarte naturala!:a
:wazzup: I'm MICKY and I'm back! Hmm...:con: .... I love you ! I'm very happy! :G
Lovely Girl
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Lun Dec 09, 2002 3:30 am
Localitate: City of the love!!!!

Mesajde SatyR » Mar Dec 10, 2002 1:01 am

Mie imi place piesa,mi se pare destul de reusita...si nici noul look a lu' miki nu-mi displace.e frumusica:)
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Lovely Girl » Mar Dec 10, 2002 1:07 am

Da...e mai misto asa...decat cu parul scurt!:a
:wazzup: I'm MICKY and I'm back! Hmm...:con: .... I love you ! I'm very happy! :G
Lovely Girl
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Lun Dec 09, 2002 3:30 am
Localitate: City of the love!!!!

c00l

Mesajde Dee-Dee71 » Sâm Dec 28, 2002 8:29 am

Am primit albumul ei de Craciun si imi place mult.Ar fi cateva neajunsuri,dar fac si eu ce face Bhuttu:Dupa sarbatori...
Apropo:Sarbatori fericite!!!
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Parerea mea...

Mesajde mikiadi » Mar Feb 04, 2003 5:35 pm

Leo, sincer, m-ai dezamagit ! Chiar daca nu-ti placea melodia lui Miki, ar fi fost indicat sa nu te exprimi intr-un asa mod. Fie numai pentru ceea ce a realizat fata aceasta pentru muzica romaneasca. Poate ar fi trebuit sa aculti mai intai albumul, cum ai promis de altfel...N-ai venit nici la lansare, desi ai dovedit la precedenta ca poti...Ce a fost in capul tau ? Oricum, NU STII CE RATEZI !
mikiadi
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Sep 21, 2002 11:23 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde bhuttu » Mar Feb 04, 2003 6:09 pm

Imi pare rau ca te-am dezamagit, ce sa zic... Exprimare...de cand ne e frica de cuvinte? Naturalia non sunt turpia:p

Ce-a realizat Miki pentru muzica romaneasca? Sa fim seriosi! E o voce buna, pana nu demult credeam si ca e o fata extraordinara, da' sa nu ne hazardam in afirmatii! Directii noi? Curente noi? Zeci de albume? Zeci de ani de cariera? Iarasi, sa fim seriosi!


Albumul l-am ascultat, si speram ca "Doar Noi" sa fie un accident nefericit. Nu e asa. Nu mi-a atras atentia nici o melodie de pe album. O mentiune in schimb pentru inregistrare, care e foarte buna(bila alba MOF Records).

Iar la lansare era prea complicat si m-am gandit ca nu se merita... O sa mai am ocazia sa vad concerte Miki. Desi nu prea ma mai atrag...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde rady » Mie Feb 19, 2003 9:37 pm

ce sa zic, cand am ascultat primele lor melodii, mi s-au parut total aiurea si deplasate, dar noi doi are un sound destul de bun
imi place, si chiar ma relaxeaza
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 12:34 pm

Baietzii care se ocupau de muzica de la K-pital ziceau ca muzica lui Miki este diferita .. sincer .. eu nu vad o mare diferentza .. dar .. imi place .. imi place chiar mult. Imi place si noua piesa k-pital si piesa lu` Miki .:) rulz .. singura problema la miki .. ar fi versurile .. care suna cam ciudat
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde ograsa » Mie Feb 26, 2003 5:18 pm

Mie imiplace MIki, apropo are o piesa si mai noua "As vrea" mis e pare desutl d ereusita e placuta :)
ati auzit-o? va place?
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Mesajde raluca19 » Vin Feb 28, 2003 1:25 am

Piesa "as vrea" aduce mult, scuzati, este COPIATA dupa o melodie de pe celebrul joc de strategie AGE OF EMPIRES1.
Asa ca Dee Jay Andi a demonstrat ca stie sa copieze la perfectie.
Insa Miki, parerea mea, a dus trupa Kpital in inimile multora, si prin felul cum arata,si prin felul cum canta si cum se prostea ca un copil, ceea ce pe multi i-a atras.
Deci din partea mea tot respectul pentru Miki pentru ca a ramas pe pozitie.
raluca19
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Feb 27, 2003 1:57 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde ograsa » Vin Feb 28, 2003 5:55 am

Da si Miki mi-apolacut si inca imi place
"As vrea"e ce am cules mai nou de pe net suna bine chit ca e copie.. imi place :)
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Feb 28, 2003 1:26 pm

Eu zic ca mai bine ramanea unde ii era locul,adica la k-pital.Mi se pare ca nu va avea atat succes in viitor,ca la k-pital.nu'i sta bine asha ........"doar miki".......poate o fi doar parerea mea....
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Vin Feb 28, 2003 8:54 pm

Piesa "As vrea" apartine trupei Kpital, si repet(pentru a cata oara oare???) ca Miki su Kpital sunt doua lucruri diferite, doua entitati muzicale diferita care canta doua genuri diferite. Mie unul nu mi se pare deloc cinstit ce face Miki acum, pentru ca se foloseste mult de imaginea si succesul pe care le-a avut cu Kpital si care sunt, in mare masura, meritul celor doi baieti. Cum ar veni, a luat succesul de-a gata...

"As vrea" copiata dupa dupa tema de la AOE? Aproape ca ma face sa rad... Si totusi o sa ma documentez.

Si nu in ultimul rand...fetelor, poate n-ar strica si putina argumentatie, macar din cand in cand...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde raluca19 » Dum Mar 02, 2003 11:04 pm

Scuzele mele.Era vorba de piesa "Vreau sa pot",cred ca la asta se referea ograsa.Am gresit eu numele piesei,insa ea ramane copiata.
raluca19
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Feb 27, 2003 1:57 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde OLiX » Mie Mar 05, 2003 3:04 pm

si daca-i copiata ce ?! Exista zeci de cover-uri in muzica romaneasca. Suna bine piesa? Suna ! Atunci ?!
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am


Înapoi la Kpital

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator