"Visuri"

Vibreaza daca nu poti sa stai deoparte...

"Visuri"

Mesajde bhuttu » Dum Mar 02, 2003 10:28 pm

Noul album Kpital l-am ascultat pana acum de vreo 4-5 ori in prima zi cand l-am luat, si prima impresie suna asa:
Albumul e mult mai unitar ca sound decat celelalte doua, poate un pic mai simplut in ce priveste liniile melodice(da' observ ca asta e tendinta generala in muzica) si oricum, placut auzului. Nota e aceeasi, optimista, ca si starea indusa de ascultare.
7 melodii noi, un Remix dupa "As vrea" si "Iubirea Mea" si "Undeva" inregistrate cu vocea Oanei(personal preferam "Vibratii"). Primul refren care mi-a ramas in cap dupa o zi de ascultare este "Te iubesc acum", si am mai remarcat ca o melodie seamana nitelus cu "Luv U More" a lu' Rollergirl, asta ramane de studiat.

Mai multe, mai incolo...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Titina » Dum Mar 16, 2003 2:25 pm

DE unde-ai luat albumu'???
Ca io intreb peste tot de el shi tot timpul imi zic ca nu-l au......poate nu caut eu bine...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Mar 17, 2003 12:59 am

He-he, e chiar interesant. Am scris o data pe MessageBoardul de la Roton ca am luat albumul si am primit un mail de la ei, ceva in genu' "De unde ai luat albumul? Spune urgent, e important". Bineinteles ca nu i-am dat in gat pe oamenii mei. Dar mi se pare tragic faptul ca albumul inca nu se gaseste masiv pe piata, si mi se pare ca pe undeva Roton-ul incearca sa ingroape trupa Kpital in detrimentul mult mai exploatabilei Miki. E pacat, mare pacat. Ei, Xtina, daca vrei neaparat da-mi un PM si-ti fac eu rost de album :)
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Titina » Mie Apr 23, 2003 12:59 pm

E,lasa ca mi-am luat de mai mult timp albumul....shi e super..faza-i ca io nu cautasem destul,de-aia nu-l gaseam... :D
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

OK

Mesajde Dee-Dee71 » Sâm Apr 26, 2003 6:08 pm

Am ascultat si eu albumul si este chiar foarte bun.Cel mai mult imi plac Te iubesc acum si Amintiri,pentru ca sunt una dupa alta,dar pe partea cealalta...
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde bogdanovici666 » Dum Mai 11, 2003 1:14 am

albumul e super misto....nu prea are el vanzare (cred si sper sa nu fie adevarat), dar nu stie lumea ce pierde...
te iubesc acum e cea mai tare melodie k-pital.. versuri, instrumentatie, aranjamente..toate excelente.. .daca ii fac videoclip cei de la roton o sa rupa norma kpital...mai ales ca e melodie usor de retinut cu versuri super simple si in plus e placuta auzului...
astept sa vedem ce mai fac cei de la kpital in vara asta....
Avatar utilizator
bogdanovici666
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Sâm Iul 13, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Iun 12, 2003 10:01 pm

Trista fu soarta albumului Visuri se pare, si zau ca nu si-o merita. Ceva imi spune ca albumul n-a avut vanzare mai deloc, promovarea e sublima, dar lipseste cu desavarsire, concertele KPital in noua formula au atins impresionanta cifra 2 si tot asa.
Eu unul sper ca cineva (de la Roton sau de la KPital) sa se ingrijoreze si sa fac ceva in sensul asta, sper sa mai iasa un videoclip de pe album care sa prinda tare de tot la public(mai tare ca Picassou' lu La lu lei, de exemplu) si care sa umfle la greu vanzarile, sau sper macar o minune sa se intample.
Sau daca nu se poate nici una din astea 3, macar toate la un loc!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm


Înapoi la Kpital

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori