primul abum

Vibreaza daca nu poti sa stai deoparte...

primul abum

Mesajde silviu98 » Dum Mar 30, 2003 7:59 pm

de unde pot sa cumpar si eu primul album Kpital? original, nu vreo mizeria contrafacuta
silviu98
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Mar 30, 2003 7:37 pm
Localitate: romania

Mesajde bhuttu » Joi Apr 03, 2003 2:20 am

Silviu, tu esti tipu' din Pitesti care mi-a dat mail? Daca da, sa stii ca sunt un porc nesimtit. Caseta ti-am cumparat-o, zace si acum la mine in dulap. La un moment dat o sa ti-o si trimit.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde silviu98 » Joi Apr 03, 2003 4:04 pm

nu simpaticule, eu sunt un tip din onesti si nu ti-am trimis nici un mail. daca totusi poti sa ma ajuti cu albumul... sa fie cd. nu caseta.
chiar, tu ii cunosti pe baietii de la kpital?
silviu98
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Mar 30, 2003 7:37 pm
Localitate: romania

Mesajde Titina » Mie Apr 23, 2003 12:46 pm

Nici io nu am primul album K-pital shi nici nu-l mai gasesc...nu se mai vinde nici unde.......spuneti-mi shi mie de unde sa fac rost de el?
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mie Apr 23, 2003 7:03 pm

Sunt un bulangiu. In sensul ca daca as face cateva drumuri pana la sediul Roton as putea as mai fac rost de cateva exemplare din 'vibratii'. Dar n-am gasit nici timpul, nici cheful necesar. intre timp, pentru cei din Bucuresti, vedeti ca la Hollywood Music&Film de pe Magheru am vazut 'Senzual', Cd cu 40.000. La banii astia chiar ca se merita luat! Are si 3 videoclipuri!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde silviu98 » Mie Apr 23, 2003 7:58 pm

lasa frate "Senzual". eu vreau "Vibratii" ... poate faci un drum pana la roton
silviu98
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Mar 30, 2003 7:37 pm
Localitate: romania

Mesajde silviu98 » Lun Apr 28, 2003 6:16 pm

poate cineva macar sa-mi spuna numele melodiilor de pe primele doua albume?
silviu98
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Mar 30, 2003 7:37 pm
Localitate: romania

Mesajde bhuttu » Lun Apr 28, 2003 7:04 pm

http://www.kpital.go.ro/Discografia.htm

Click pe link si-o sa gasesti titlurile. Eu cred ca pana intr-un final o sa-ti fac rost si de CD, dar... rabdarea e o mare virtute.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

unde sa dai si sa iei ?

Mesajde Dan_Schenker » Lun Mai 09, 2005 11:14 am

Mai 9, 2003

taicameu a fost in romania prin 2000 si a cumparat cd-ul.
eu l-am burn-uit si am ales cateva piese care au fost de numero forte.
le-am convertat la 192 mp3 lossy quality si acuma le am undeva pe computer.

Vibratii
Nu Poti Sa Stai Deoparte
Nu E Prea Tarziu

mai apoi mi s-a facut greu la cap ca nu am luat si piesa "Drumul spre soare" pentru ca incepuse sa-mi ramana in memorie (cantata de prima cantareata a trupei: Roxana Iacob si bineteles prima EVER incercare)

nu am mai putut, bineteles, sa o mai gasesc la 192 si am luat-o la 128 la o calitate rezonabila.
daca vrei sa le ai let me know
:)

nostalgiaboy@yahoo.com
Dan_Schenker
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mai 09, 2005 10:53 am
Localitate: europe

Mesajde bhuttu » Mie Mai 18, 2005 2:14 pm

Prima ever incercare e "Visul Tobosarului", un remix dupa o compozitie a lui Ovidiu Lipan-Tandarica. Intr-adevar, pe "Vibratii" 2 piese au vocea Roxanei Iacob(care din cate stiu acum e in America). Asta pentru ca, oficial, trupa Kpital(Alex Cernahoschi si Vlad Gheorghiu) s-a infiintat pe 1 aprilie 2000, iar Miki a venit in trupa abia in iunie,la sfatul lui Leo Iorga.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

:)

Mesajde Dee-Dee71 » Vin Aug 26, 2005 7:51 pm

bhuttu, de cand nu te-am mai vazut/auzit! :D dupa 3 luni m-am gandit si eu sa fac un bilantz despre ce s-a mai intamplat cu k-pital: am reusit sa gasesc pe net 3 poze din fhm cu oana, plus toate videoclipurile (la diverse calitati) pe dc++, am trimis un email la casa de discuri unde erau ei night monks, doar asa de kestie, ca mi-au zis tot ce scrie aici, pe alt topic. in rest, am facut un montaj cu win movie maker, ptr uz personal si un wallpaper ptr tati cu oana. am mai observat ca pe site-ul roton nu mai figureaza la artisti. sper sa mai intre vlad p'aici. poate si alex, ca am primit acum un an sau doi un email de la el si cred ca o sa il pun in rama. tot printre planurile de viitor o sa o strang de gat pe aia care mi-a furat booklet-ul din spate al cd-ului intr-o noapte.
btw: mai demult a fost concurs intr-o revista in care Oana daruia okelarii ei de petrecere celui mai mare fan: EU! care este :D v-am pupat pe toti si sper sa mai intrati pe forum, ca e pacat de cea mai tare trupa techno de pe la noi... zau ca e pacat. eu si acum mai plang. oh well... ata ete. :n:
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm


Înapoi la Kpital

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron