Night Monks

Vibreaza daca nu poti sa stai deoparte...

Night Monks

Mesajde bhuttu » Mie Apr 23, 2003 7:11 pm

Pentru cultura generala a cui intereseaza, haideti sa va spun o poveste interesanta. In anul de la Dumnezeu 1997, baietii care stau in spatele proiectului Kpital, cioe Alex Cernahoschi si Vlad Gheorghiu, au scos un album la Fundatia Culturala Phoenix. Albumul a fost editat sub titulatura Night Monks si se numeste Unrevealed Energy.
Datorita unui om caruia ii foarte multumesc si pe aceasta cale(se stie el cine) am intrat si eu in posesia albumului. N-as putea spune ca e unul bun. Naiv mi se pare cuvantul cel mai potrivit pentru a-l descrie. Sampling greu, inclusiv de voce, sunete brute, in cuvinte putine un fel de joaca. Oricum, e o chestie de care fanii ar trebui sa stie, si eu sunt mandru ca il am. In ultima vreme chiar l-am ascultat des.

Asta asa, ca sa stiti si voi...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde bogdanovici666 » Dum Mai 11, 2003 1:01 am

Am ascultat si eu albumul Night Monks.
Nu e unul care sa te faca sa devii fan, dar are cateva melodii misto. Si oricum, in 97 cand a fost scos aveau un sound misto la vremea aia...
Oricum, au progresat mult si au ajuns unde au ajuns..in fruntea muzicii electronice din Romania...pacat ca n-au ajuns si pe afara...!!
Avatar utilizator
bogdanovici666
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Sâm Iul 13, 2002 11:00 pm


Înapoi la Kpital

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator