Noul Album Kpital 2003 !!!

Vibreaza daca nu poti sa stai deoparte...

Noul Album Kpital 2003 !!!

Mesajde Vlad_K » Mie Oct 22, 2003 9:55 pm

Salut la toata lumea.
Sunt Vlad de la Kpital si vreau sa va anunt pe aceasta cale aparitia noului nostru album. Este mai degraba un LP ce va contine 8 piese noi noute.
Stilul este putin schimbat dar pastram totusi un timbru caracteristic.
Dupa parerea mea este cel mai bun produs Kpital de pana acum asa ca sper ca aceasta mare perioada de pauza de pe scena muzicii romanesti n-a fost inutila. :)
Odata cu acest LP va aparea si siteul formatiei (impreuna cu cel al studioului) si pe aceasta cale vreau sa-i multumesc lui Tudor Bogdan care s-a ocupat de aceasta latura virtuala.
Adresa va fi http://www.k-pital.ro din cate stiu eu... momentan suntem in teste asa ca o sa mai dureze un pic.
Noul nostru single se difuzeaza pe la toate radiourile din tara (mai putin in Bucuresti, unde, ca de obicei, lucrurile sunt mai complicate) si se numeste Intr-o Noapte.
In mod normal ar trebui sa fie in playlistul Radio 21 (deoarece a castigat si un concurs legat de intrarea in playlist).
Cam atat momentan despre noi ... :)
P.S : Pana acum nu stiam de existenta acestui site.
Vlad_K
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Oct 22, 2003 9:41 pm
Localitate: BUCURESTI

Mesajde bhuttu » Mie Ian 28, 2004 11:25 am

Abia ieri am intrat si eu pe siteul Roton si am vazut ceea ce cred ca o sa fie coperta noului album. Aia galbena. "Vibratii" a fost albastru, "Hei" a fost alb, "Senzual" a fost portocaliu, asta era galbena. Misto ideea.

Asa... melodia "Intr-o noapte" am ascultat-o (des) si-mi place (mult), multumita lu' zoso. Videoclipul melodiei il puteti downloada la http://www.videoclipe.tk.

Daca se intampla sa mai ajunga pe-aici Vlad sau Alex, as vrea si eu sa aflu cam pe cand o sa se lanseze noul album.

C-as mai vrea... as mai vrea ca noul album sa nu inregistreze acelasi semiesec pe care l-a inregistrat "Visuri", as vrea sa am mai mult timp de site, as vrea mai multe concerte Kpital, as vrea ca siteul oficial sa arate mai bine ca al meu, as vrea pace in lume si lampa lu' Alladin. In rest nimic, astept.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Dee-Dee71 » Sâm Mar 06, 2004 6:50 pm

tocmai am cumparat albumul si l-am ascultat si am mai vazut o chestie: structural,coperta de la intr-o noapte aduce cu cea de la vibratii. adica pozitia,gestul, si chiar hainele,stilul... nu stiu
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Mar 07, 2004 10:06 am

Mady, in primul rand ma bucur c-ai mai trecut pe-aici. Poate-mi dai un Id de Yahoo, sa vorbim mai des.

In al doilea rand as fi curios sa aud parerea ta de album.

Io l-am ascultat o singura data si mi s-a parut mai slab ca orice Kpital de dinainte, desi prima data cand am vazut videoclipul la "Intr-o noapte" mi-a placut mult. Sper sa-mi schimb parerea la uramtoarele ascultari. Si in tot cazul, am impresia ca e ceva in neregula cu o trupa care are patru albume, dar cel mai bun e primul.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Mar 07, 2004 5:18 pm

cel mai mult imi plac Nu ma lasa sa plec si Ajuta-ma. Imi place ca nu mi se face parul maciuca si ca se poate dansa/dormi pe aceste melodii...nu e o calitate des intalnita!
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm


Înapoi la Kpital

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron