Noul album "Goanga":Ce parere aveti?

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Noul album "Goanga":Ce parere aveti?

Mesajde sly » Dum Iul 07, 2002 7:06 pm

ce parere aveti despre acest album??
Cand am ascultat acest album am simtit asha cum afirmau shi baietii ca acest album reprezinta "o adunatura de stiluri si de influente". Nu lipsesc elementele mexicane,irlandeze,franceze.
Textele isi pastreaza aceasi tenta ironica , iar titlurile sunt suficiente pentru a starni zambetul - "Un italiano dero", "Din dragostee", "Cenaclul foc shi para", "Living La Vida Porca"...Nu lipsesc nici binecunoscutele "Goanga" , "Eterna shi fascinanta Romanie", precum shi "vand fan" remixata de dj phantom..
astept parerea voastra...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Noul album "Goanga":Ce parere aveti?

Mesajde sanQ » Mie Iul 10, 2002 10:02 pm

albumul este super ,defapt ca si celelalte albume.Piesele sunt "bine gandite" presarate cu putina ironie,ritmuri vesele si o atitudine asemenea.
sanQ
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Iul 08, 2002 10:01 pm
Localitate: romania-bistrita

Mesajde xperta » Lun Sep 09, 2002 3:28 pm

la inceput cand au aparut..nu prea mi-au placut;dar de cand i-am cunoscut&am putut sa-mi dau seama ce pers.sunt,i0mi plac..mai ales ca se tin numai de sotii./nebuni in adevaratul sens al cuv./
<IT'S bad luck!But we didn't have any chose,did we?>...
Don't take it amiss if I tell you the truth.;D
xperta
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Iun 13, 2002 6:32 am
Localitate: keep straight on and then take the first turning to the left/


Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori