hehe!!

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

hehe!!

Mesajde bogdan555 » Sâm Feb 16, 2002 8:49 pm

intr-un final glorios avem si un forum TAXI!
ce credeti despre TAXI??
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Re: hehe!!

Mesajde Zgubilici » Sâm Feb 16, 2002 9:14 pm

acum inteleg eu de ce atat de folosit temernul "taxi" in posturile tale. Taxi e o formatie excelenta, linistita dar de foarte buna calitate.
Instrumentistii sunt exceptionali, in special Patranoiu si cu Bortun. Istoria lui Dan Teodorescu n-o stiu dar a lui Bortun e chiar frumoasa si interesanta.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde ilinca » Sâm Feb 16, 2002 9:15 pm

e buna trupa ce pot sa zic
imi plac melodiile si mai ales imi place vocea lui dan teodorescu
ma trezesc plangand ;Pcu tine-n gand
oare sti cat mi-e de dor?
as vrea sa pot zbura :aiubirea mea
pana dincolo de nori!!!
ilinca
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Dec 15, 2001 7:56 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde bogdan555 » Sâm Feb 16, 2002 9:38 pm

si istoria lui dan este interesanta sa stii. .el e defapt inginer mecanic... a facut politechnica... da sa nu-l uitam si pe lucian care a fost pana si la phoenix ... :)

in orice caz, ce ziceti facem un FAN CLUB TAXI (unu adevarat)? Si la vara ne intalnim cu totii si mergem la un concert TAXI si stam de vorba cu baietii. (eu is i canada si de aia am spus la vara..)
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

despre Taxi vs. fan-club

Mesajde Zgubilici » Dum Feb 17, 2002 9:15 am

bogdan eu inteleg pasiunea ta pentru TAXI, si mie imi plac, dar asta nu e un motiv sa-i jignesti pe altii care nu sunt chiar atat de afoni si de inutili precum ti se par tie.
Treaba cu fan-clubul sta cam asa: orice formatie de rahat are 1000 de fan-cluburi si nu vad care e scopul acestui lucru, adica o gramada de prosti se inscriu pe o lista si au un sef care vorbeste cu formatia si aia trimit autografe, it sukcs, pe bune.
Daca tot vrei sa faci o chestie de genul asta fa-o in profunzime, fara denumirea asta tipic comerciala si care a devenit oarecum de prost-gust.
Hai sa fim prieteni si atat!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: despre Taxi vs. fan-club

Mesajde bogdan555 » Dum Feb 17, 2002 4:50 pm

Initial trimis de Zgubilici
bogdan eu inteleg pasiunea ta pentru TAXI, si mie imi plac, dar asta nu e un motiv sa-i jignesti pe altii care nu sunt chiar atat de afoni si de inutili precum ti se par tie.
Treaba cu fan-clubul sta cam asa: orice formatie de rahat are 1000 de fan-cluburi si nu vad care e scopul acestui lucru, adica o gramada de prosti se inscriu pe o lista si au un sef care vorbeste cu formatia si aia trimit autografe, it sukcs, pe bune.
Daca tot vrei sa faci o chestie de genul asta fa-o in profunzime, fara denumirea asta tipic comerciala si care a devenit oarecum de prost-gust.
Hai sa fim prieteni si atat!


Ok.. bine.. inteleg... si sunt de accord cu tine! Hai sa fim doar "admiratori" (ca sa evit cuvantul "fani") TAXI! Da pe cine jignesc?? (pe cine am facut afon sau inutil?)

Bun.... ne trebuie o denumire... cum sa-i spunem acestei chestii? (CLUB??)

PS: Nu stiu daca ti s-a parut tie ca fac pe-a sefu', da nu asta a fost intentia... Sper ca stii ca nu fac chestia asta pe bani (!!!!). Si in ultimu rand si TU poti vorbi cu EI! asa ca...
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Re: Re: despre Taxi vs. fan-club

Mesajde Zgubilici » Dum Feb 17, 2002 8:21 pm

Poate iti aduci aminte ca am avut nou o discutie pe tema cu Vita de Vie... si inca am impresia ca nu ai avut dreptate cu ce ai spus acolo, adica tu incercai doar sa atragi atentia asupra formatiei Taxi, aducand ofense celeilalte, iar eu am sustinut ca e loc pentru fiecare, si chiar daca stilurile sunt diferita, ambele reprezinta un puternic avant de calitate in muzica noastra!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: despre Taxi vs. fan-club

Mesajde bogdan555 » Dum Feb 17, 2002 8:54 pm

Initial trimis de Zgubilici
Poate iti aduci aminte ca am avut nou o discutie pe tema cu Vita de Vie... si inca am impresia ca nu ai avut dreptate cu ce ai spus acolo, adica tu incercai doar sa atragi atentia asupra formatiei Taxi, aducand ofense celeilalte, iar eu am sustinut ca e loc pentru fiecare, si chiar daca stilurile sunt diferita, ambele reprezinta un puternic avant de calitate in muzica noastra!


NU IMI PLACE VITA DE VIE.. de aia.. si am avut sentimentu ca au facut playback.. de aia am spus ce am spus... SE POATE SA MA INSEL! OK?
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Taxi nu e vs. Vita de Vie!

Mesajde Zgubilici » Dum Feb 17, 2002 9:00 pm

Iti spun sigur ca te inseli la partea cu playback-ul, si aici te asigur ca nu pot sa gresesc.
Hey, esti liber sa nu-ti placa, fiecare om cu gusturile lui dar eu spun ca nu a fost fiar-play modul in care ai incercat sa atragi atentia spre TAXi aruncand cu noroi in vita de Vie, care vorba aia nu-i formatie de doua zile si are extrem de multe de transmis prin muzica ei!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Taxi nu e vs. Vita de Vie!

Mesajde bogdan555 » Lun Feb 18, 2002 2:40 pm

Bine, retrag tot ce am spus de VdV... Ai castigat :) (GLUMEAM!!!)

Initial trimis de Zgubilici
Iti spun sigur ca te inseli la partea cu playback-ul, si aici te asigur ca nu pot sa gresesc.
Hey, esti liber sa nu-ti placa, fiecare om cu gusturile lui dar eu spun ca nu a fost fiar-play modul in care ai incercat sa atragi atentia spre TAXi aruncand cu noroi in vita de Vie, care vorba aia nu-i formatie de doua zile si are extrem de multe de transmis prin muzica ei!
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Feb 18, 2002 2:56 pm

uite cum sta faza cu FanClubul... noi vrem sa strangem aici toate fancluburile anumitor formatii... nu vrem sa facem o chestie in care se strang 5 inshi si apoi se milogesc la formatie pentru un poster si un autograf... si apoi nu shtiu cum sa il imparta. Asteptati inca cateva zile, sa apara sectiunea de stiri a forumului si apoi o sa apara si adrese fizice ale fancluburilor din Romania... si poate se strang cu toti aici la vara (adica nu cred ca o sa vina cu toti... dar si daca vin 20-30 e perfect).
ce parere aveti?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde bogdan555 » Lun Feb 18, 2002 3:28 pm

OK.. cred ca asa o sa facem...
Initial trimis de Sopra Tutt1
uite cum sta faza cu FanClubul... noi vrem sa strangem aici toate fancluburile anumitor formatii... nu vrem sa facem o chestie in care se strang 5 inshi si apoi se milogesc la formatie pentru un poster si un autograf... si apoi nu shtiu cum sa il imparta. Asteptati inca cateva zile, sa apara sectiunea de stiri a forumului si apoi o sa apara si adrese fizice ale fancluburilor din Romania... si poate se strang cu toti aici la vara (adica nu cred ca o sa vina cu toti... dar si daca vin 20-30 e perfect).
ce parere aveti?
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Uitati-va la emisiune

Mesajde Zgubilici » Sâm Mar 09, 2002 7:32 pm

Tocmai ma uit pe romania 1 la "muzica e viata mea" care e cu Taxi., uitati-va si voi saptamana asta cand o fi in reluare, vas psunce a fost cand se termina.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Uitati-va la emisiune

Mesajde bogdan555 » Lun Mar 11, 2002 7:06 pm

Initial trimis de Zgubilici
Tocmai ma uit pe romania 1 la "muzica e viata mea" care e cu Taxi., uitati-va si voi saptamana asta cand o fi in reluare, vas psunce a fost cand se termina.


da m-am uitat si eu... KRISTY(si CDB) uitati-va la reluarea de la muzica e viata mea, unde cei de la TAXI au cantat cat se poate de LIVE! Da LIVE la TVR.. Va vine sa credeti? Cred ca sunt printre primii care au avut curajul sa cante live intr-o emisiune (care e cam de kko intre noi fiind vorba) la TVR (cei mai neprofesionisti oameni de pe pamant. Si a sunat chiar bine (ar fi sunat de 3000 de ori mai bine daca nu se bagau si Mihai Constantinescu si oafa aia, i-am uitat si numele.

In orice caz mi-a placut... Dan a fript-o pe prezentatoare de cateva ori :)

TAXI RULEZ!
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Mesajde Zgubilici » Lun Mar 11, 2002 7:40 pm

Hai ca au mai fost si alti temerari care au incercat LIVE la TV, si nu depinde numai de ei asta, in general (excluzand trupele de dance sic ele care fac din playback o meserie) artistii sunt fortati sa faca playback, si asta se trage inca de la inceputul televiziunii.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde bogdan555 » Lun Mar 11, 2002 9:09 pm

Initial trimis de Zgubilici
Hai ca au mai fost si alti temerari care au incercat LIVE la TV, si nu depinde numai de ei asta, in general (excluzand trupele de dance sic ele care fac din playback o meserie) artistii sunt fortati sa faca playback, si asta se trage inca de la inceputul televiziunii.


ai dreptate, n-au fost ei primii si nici nu o sa fie ultimi... da totusi e vorba de TVR, unde prostia e in floare, si echipamentele de cea mai proasta calitate... Oricum daca mai auzi de vreo emisiune de asta pe la TVR (la care participa taxi) sa-mi spui si mie ca sa ma uit online...

mi-a parut rau ca n-au luat premiul pt. cel mai bun albm rock al anului (desi nu canta rock 100%, da nici directia 5 nu canta rock 100%) in orice caz, am inteles ca o pondere mare a avut-o numarul dde vanzari, iar taxi cred ca nu au vandut mai mult decat directia 5.

cam atat..
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Mesajde Zgubilici » Lun Mar 11, 2002 9:26 pm

cum vezi on-line?
hai ca ma intereseaza, da-mi si mie niste hint-uri
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde bogdan555 » Lun Mar 11, 2002 9:34 pm

Initial trimis de Zgubilici
cum vezi on-line?
hai ca ma intereseaza, da-mi si mie niste hint-uri


pai avand in vedere ca-s in canada singura modalitate este sa ma uit online (cum antena si protv nu mai emit online, tvr e singura optiune). te duci la http://www.tvr.ro si apesi pe "Romania 1 'live'" undeva in coltul din stanga sus. :)
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada


Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron