concerte

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

concerte

Mesajde bogdan555 » Sâm Feb 16, 2002 8:50 pm

daca aveti informatii despre concerte bagati-le acilea... :)
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Mesajde Zgubilici » Sâm Feb 16, 2002 9:17 pm

Sure! Marti, 19 februarie, club OnX, concert live cu trupa La Strada :)
Serios acum, am vazut Taxi in BackStage pe 7 ferbuarie si atmosfera a fost foarte misto si stiu ca o sa fie pe Stardaa de Iarna, au fost vineri la deschidere dar nu stiu cand o sa fie seara lor.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Vizitator » Sâm Feb 16, 2002 9:34 pm

Initial trimis de Zgubilici
Sure! Marti, 19 februarie, club OnX, concert live cu trupa La Strada :)
Serios acum, am vazut Taxi in BackStage pe 7 ferbuarie si atmosfera a fost foarte misto si stiu ca o sa fie pe Stardaa de Iarna, au fost vineri la deschidere dar nu stiu cand o sa fie seara lor.


Tot timpul este atmosfera marfa la concertele celor de la TAXI! Mersi pt. informatie! (nu cred ca voi ajunge (pt. ca sunt din Canada :)) da poate ne vedem la un concert taxi la vara. da cghiar ce zici?? Facem un fan club TAXI?? Eu am facut deja un site TAXI (mai am de facut cateva retusari)..
Vizitator
 

Mesajde bogdan555 » Sâm Feb 16, 2002 9:34 pm

Postul de mai sus a fost al meu !!!
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Mesajde Zgubilici » Dum Feb 17, 2002 9:24 am

OK< daca tu zici ca-i bine sa-i spui fan-club, I'm in, totusi denumirea e cam stupida si copilareasca, si nu in utlimul rad animalixtica. But anyway, inapoi la oile noastre.
Cand ai fost tu ultima data la un concert Taxi? SI cum ai putu sa faci site ocmai din Canada, i nu de aici...din miezul evenimntelor.
Am si eu un prieten Marius in Toronto, tu unde stai?
P.S. Cum ai reusit sa -ti faci forumula sta?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde bogdan555 » Dum Feb 17, 2002 4:44 pm

Initial trimis de Zgubilici
OK< daca tu zici ca-i bine sa-i spui fan-club, I'm in, totusi denumirea e cam stupida si copilareasca, si nu in utlimul rad animalixtica. But anyway, inapoi la oile noastre.
Cand ai fost tu ultima data la un concert Taxi? SI cum ai putu sa faci site ocmai din Canada, i nu de aici...din miezul evenimntelor.
Am si eu un prieten Marius in Toronto, tu unde stai?
P.S. Cum ai reusit sa -ti faci forumula sta?


Ai dreptate cu denumirea... suna aiurea si mai e si in engleza.. hmm da cum altcumva da-i spunem?? Astept sugestiii... Cand am fost ultima data la un concert TAXI?? hmm vara trecuta cand am fost in romanija.. i-am vazut la siesta la neptun...

Cum am putut sa fac site tocma din Canada? uite ca l-am facut!! cm ulte informatii de la adrian bortun.. :)

Eu stau tot in Toronto.. :)
PS: ce formula??
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Mesajde Zgubilici » Dum Feb 17, 2002 8:17 pm

ok, scuze, vroiam sa te intreb cum ai reusit sa faci forumul asta...poate imi raspunzi totusi.
Nici nu trebuie sa aiba o denumire, trebuie pur si simplu sa fie ce simtim, nu o denumire stupida si pe deasupra si imprumutata, la capitolul asta, recunosc ca drepturile de autor revin formatiei Andre.
Nu il aduci si tu pe domnul Bortun sa ne conversam putin cu el pe aici?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde bogdan555 » Dum Feb 17, 2002 8:52 pm

Initial trimis de Zgubilici
ok, scuze, vroiam sa te intreb cum ai reusit sa faci forumul asta...poate imi raspunzi totusi.
Nici nu trebuie sa aiba o denumire, trebuie pur si simplu sa fie ce simtim, nu o denumire stupida si pe deasupra si imprumutata, la capitolul asta, recunosc ca drepturile de autor revin formatiei Andre.
Nu il aduci si tu pe domnul Bortun sa ne conversam putin cu el pe aici?


ak.. cum am facut forumul?? hmm.. am rugat un admin sa-l faca.. ok.. atunci nu ii dam nici o denumire!
Cat despre Adi.. sigur o sa il rog sa treca pe acilea... da sa termin inati siteul ca am cateva erori de corectat.. :)
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Mesajde Zgubilici » Dum Feb 17, 2002 9:04 pm

Care-i pana la urma mailu' lui?
Ca am gasit bortunac in vreo trei variante pana acum, poate ma lamuresti si pe mine!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde bogdan555 » Dum Feb 17, 2002 9:56 pm

Initial trimis de Zgubilici
Care-i pana la urma mailu' lui?
Ca am gasit bortunac in vreo trei variante pana acum, poate ma lamuresti si pe mine!



bortunac@hotmail.com
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Mesajde Zgubilici » Dum Feb 17, 2002 11:14 pm

mersi mult!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

concert 14 martie

Mesajde Ham-Ham » Mie Mar 13, 2002 10:13 am

Hi!

Concert Taxi Unplugged, joi, 14 martie, ora 21 club ONX - P16 Regie, Bucuresti

bafta


--------------------------------
Conspiratia Patrupeda
http://www.ham-ham.org
--------------------------------
Ham-Ham
 

Re: concert 14 martie

Mesajde Ham-Ham » Lun Mar 18, 2002 3:21 pm

Fost la Concertul din OnX. Fain. Primul lor concert Unplugged. Special Guest Star: Berti Barbera. Cateva improvizatii reusite si amuzante.
Fain! Din pacate sala este foarte mica, iar juma din ea (jumatatea din fata evident) rezervata pentru presa, adeca neste baieti si fete vesele de la ProFM si alte locuri. Ce cautau acolo nu am inteles eu prea bine avand in vedere ca la doua dintre piese, una dintre ele lenta, doar Dan la chitara & voce, cred ca era si noua eu nu o mai auzisem, presa s-a intretinut in conversatii reusind uneori sa-l acopere pe Dan :(. Ce sa-i faci! In schimb, la mesele din spate de 6 locuri la care stateam 12 :) a fost beton. S-a cantat, s-a zbierat, s-a batut in masa la bisuri... Frumos in draci. Sic! :). Inconfundabili! In plus, faptul ca pubul e asa de mic a fost o chestie faina pana la urma. Inghesuiala, boxele infernal de puternice... Super!
Organizatori au fost OnX, ProFM si Sec de Murfatlar.

numai bine
MarianD

------------------------------------
Conspiratia Patrupeda
http://www.ham-ham.org
------------------------------------
Ham-Ham
 

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Mar 19, 2002 4:40 am

si cand te gandesti ca din cauza acelo boxe nishte intelectuali nu pot sa doarma noaptea :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Re: Re: concert 14 martie

Mesajde bogdan555 » Mar Mar 19, 2002 4:47 am

am si eu o intrebare... ce inseamna cuvantul "unplugged" pt. voi??
nu-i asa ca a fost misto?? e o atmosfera beton de beton si cand mai canta cate o balada devine si mai misto.. si stiu cum e cu "astia" care vin pe la concerte, desi nu sunt fani sau le place cum canta o anumita formatie, care de cele mai multe ori strica totul prin injuraturi, urlat si vorbaraia, in asa fel incat nu poti sa mai auzi ce canta baietii aia..
cat despre melodia aia lenta, era "Cineva inaintea ta", sau alta legata de Dan si corpul lui (cu plamani, milionele de neuroni morti, si "mai da si tu o ciorba frate"??

si daca nu te superi ca te intreb ce fel de improvizatii?
In orice caz cred ca baietii au fost la inaltime cum sunt intotdeaumna.. :)
cam atat!

Ascultati muzica buna in continuare!

Salutare taica si noroc!

Initial trimis de Ham-Ham
Fost la Concertul din OnX. Fain. Primul lor concert Unplugged. Special Guest Star: Berti Barbera. Cateva improvizatii reusite si amuzante.
Fain! Din pacate sala este foarte mica, iar juma din ea (jumatatea din fata evident) rezervata pentru presa, adeca neste baieti si fete vesele de la ProFM si alte locuri. Ce cautau acolo nu am inteles eu prea bine avand in vedere ca la doua dintre piese, una dintre ele lenta, doar Dan la chitara & voce, cred ca era si noua eu nu o mai auzisem, presa s-a intretinut in conversatii reusind uneori sa-l acopere pe Dan :(. Ce sa-i faci! In schimb, la mesele din spate de 6 locuri la care stateam 12 :) a fost beton. S-a cantat, s-a zbierat, s-a batut in masa la bisuri... Frumos in draci. Sic! :). Inconfundabili! In plus, faptul ca pubul e asa de mic a fost o chestie faina pana la urma. Inghesuiala, boxele infernal de puternice... Super!
Organizatori au fost OnX, ProFM si Sec de Murfatlar.

numai bine
MarianD

------------------------------------
Conspiratia Patrupeda
http://www.ham-ham.org
------------------------------------
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Re: Re: Re: concert 14 martie

Mesajde Ham-Ham » Mar Mar 19, 2002 9:48 am

am si eu o intrebare... ce inseamna cuvantul "unplugged" pt. voi??

Pai, atunci cand taie Conelu' curentul. :-D

cat despre melodia aia lenta, era "Cineva inaintea ta", sau alta legata de Dan si corpul lui (cu plamani, milionele de neuroni morti, si "mai da si tu o ciorba frate"??

BEtoon!! :) Asta cu plamanii si alte alea... Inteleg ca nu e noua. A aparut pe vreun album?

si daca nu te superi ca te intreb ce fel de improvizatii?

Pai a cantat Berti Barbera "Aici sunt banii dumneavoastra" in araba, turca, portugheza, indiana :) Apoi cateva pasaje instrumentale (nu doar cele de pe Americanofonia). Adrian Bortun maret ca intotdeauna la chitara, iar Lucian Cioarga la tobe i-a bagat in sperieti probabil pe baietii intelectuali de vizavii :)

In orice caz cred ca baietii au fost la inaltime cum sunt intotdeaumna..

Daaaa!

MarianD

-------------------------------------
Conspiratia Patrupeda
http://www.ham-ham.org
-------------------------------------
Ham-Ham
 

Re: Re: Re: Re: concert 14 martie

Mesajde bogdan555 » Mar Mar 19, 2002 2:45 pm

chestia cu unplugged tot n-am inteles-o, da las' ca-s cam prost azi, nu stiu ce am..

melodia cu plaminii nu e noua.... cred ca o canta de prin vara... si nu a aprarut pe nici un album , din pacate..


hmm.. scuze ca-ti spun da adrian bortun e maret, da din p[acate e maret la bas, nu la chitara... pe chitarist il cheama george patranoiu ... e tipu aia mic de inaltime, cu o chitara mai mare ca el.. iar despre lucian (tobe) le are omu ce sa mai... stiai ca as cantat in mai multe formatii renumite, precum phoenix?

salutare taica si noroc!
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Mesajde Zgubilici » Mar Mar 19, 2002 2:56 pm

bogdan555, nu mai face atata pe desteptul, Adrian bortun a fost la chitara acustica!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde bogdan555 » Mar Mar 19, 2002 3:21 pm

Initial trimis de Zgubilici
bogdan555, nu mai face atata pe desteptul, Adrian bortun a fost la chitara acustica!


da n-am facut pe desteptul... da stiu ca adrian canta la bas!! a cantat si la chitara acustica?? hmm. .. marfa.. nu te enerva asa zgubilici..
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

Mesajde Zgubilici » Mar Mar 19, 2002 3:28 pm

Bine scuza-ma, dar m-a cam enervat raspunsul tau de mai devreme... Formula de unplugged pe la noi e in general o tamburina si chitari acustice din abundenta...
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde bogdan555 » Mar Mar 19, 2002 3:45 pm

nu-i nimic... si mie mi se mai intampla.. doar suntem oameni, nu??

si la bas cine a mai cantat??
Initial trimis de Zgubilici
Bine scuza-ma, dar m-a cam enervat raspunsul tau de mai devreme... Formula de unplugged pe la noi e in general o tamburina si chitari acustice din abundenta...
bogdan555
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Feb 11, 2002 10:43 pm
Localitate: Canada

nimeni

Mesajde Zgubilici » Mar Mar 19, 2002 3:50 pm

Un basist in mod normal este si un foarte bun chitarist, asa ca nu trebuie sa te mire daca bortun a stat cu acustica in brate si a prestat.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde deertet325 » Mie Sep 11, 2002 12:23 am

nu mai sunt concerte.
nashpa nu?
deertet325
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iun 19, 2002 9:38 pm

Mesajde Someone » Sâm Sep 14, 2002 10:16 pm

Initial trimis de deertet325
nu mai sunt concerte.
nashpa nu?


Chiar foarte nashpa!!!
Oricum eu le urez casa de piatra!! (lui Dan si Melaniei!!)
Pe 28 septembrie parca... nu???????
Someone
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mai 07, 2002 8:59 pm
Localitate: Baia Mare

Mesajde carolaeu » Joi Mar 20, 2003 11:49 pm

nu e concert dar este o aparitie.maine la teo.
carolaeu
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Feb 22, 2003 2:35 am
Localitate: p'aici

Mesajde Storm » Mie Iun 04, 2003 1:31 pm

Joi 5 Iunie concert la Festivalul Beriiin Constitutiei. Ora 20 50. Va steptam.
Nu te uita la baiatu' cu basu ca are paru mai lung ca tine/
Muzica , muzica nu de acolo vine/ Vine din suflet de la el, de la mine de la tine- TAXI -Hip-Hop-Rock
Storm
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Dec 29, 2002 2:42 pm
Localitate: Bucuresti

si la focsani

Mesajde Dada » Lun Iun 30, 2003 2:24 pm

Joi, 3 iulie, in Piata Unirii din Focsani, la Festivalul berii... incepand cu ora 20.

Dada
http://www.radiodada.ro
Sunt alternativ... si cateodata depresiv.
Dada
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Iun 02, 2003 4:30 pm
Localitate: Focsani

Mesajde deertet325 » Sâm Oct 18, 2003 11:54 pm

concert vineri 24 octombrie in club Phoenix din Constanta.
deertet325
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iun 19, 2002 9:38 pm


Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron