Voltaj, pareri...

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

este voltaj cea mai buna formatie de haus?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

este Voltaj cea mai buna formatie de haus?

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Apr 22, 2002 7:25 am

de 2 luni am colocatar care asculta muzica haus si de aici am vazut cum suna muzica asta,am ascultat si noua melodie voltaj si nu prea vad deosebiri!voi ce ziceti?
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Care e IQul tau?

Mesajde djdiu » Lun Apr 22, 2002 4:29 pm

Auzi , de cand nu ti-ai verificat gradul de inteligenta ca mi se pare ca tu nu esti normal..Voltaj . manele?h3h3 esti o matahala!
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde Aliosha » Lun Apr 22, 2002 7:34 pm

In caz ca nu ai observat djdiu Rockeru somer a incercat sa faca putin misto...nu te-ai prins.
Folosesti gresit cuvantul matahala. Uita-te in dictionar sa vezi ce e aia.

Am sa schimb threadul in "Voltaj". Daca se va vorbi de Voltaj, foarte bine. Daca se va abera in continuare sterg posturile sau il inchid.
Fiind 3 care ne ocupam de forumul asta, nu o sa fie nimic ireversibil.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: Care e IQul tau?

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Apr 22, 2002 9:15 pm

Initial trimis de djdiu
Auzi , de cand nu ti-ai verificat gradul de inteligenta ca mi se pare ca tu nu esti normal.


.o sa-ti trimit o copie a raspunsului de la aia....mi-au zis ca e mult peste medie....dupa cum se vede tu esti mult,prea mult sub medie....ca si toti fanii gazati....



Voltaj . manele? d

upa cum au mai demonstrat-o multi ,prostia n-are limite....nu te rpinzi de glume previzibile sucker!!!



h3h3 esti o matahala!


bah tu stii cum arat??ai castigat miliardul!!

trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde gaga » Joi Apr 25, 2002 9:36 am

Aliosha, daca se abereaza inchide-l mah.

Shomere :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Zgubilici » Joi Apr 25, 2002 10:40 am

Voltaj, alta adunatura de prosti care au scop in viata sa scoata maxi-single cu piese ROCK!!! pentru domnisoarele cu urechi de magar.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde K-gula » Joi Apr 25, 2002 11:22 am

acum ceva ani parca imi placeau, insa acum nu-mi dau seama unde este rock-ul din aceasta trupa. poate am imbatranit prea mult, sau poate chiar a evoluat acest rock in asa hal incat sa nu-l mai pot recunoaste. :cry:

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Apr 25, 2002 11:33 am

Initial trimis de K-gula
acum ceva ani parca imi placeau, insa acum nu-mi dau seama unde este rock-ul din aceasta trupa. poate am imbatranit prea mult, sau poate chiar a evoluat acest rock in asa hal incat sa nu-l mai pot recunoaste. :cry:

K-gula.


corectie: INVOLUAT cred ca este cuvantul optim.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde K-gula » Joi Apr 25, 2002 11:39 am

scuze. ai perfecta dreptate in majoritatea cazurilor.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Apr 25, 2002 5:07 pm

Bah oameni buni am vazut stirea de pe portal cum ca Voltaj ar fi scos o piesa noua, "Tu". Am dat fuga pe Ag sa o downloadez ca sa vad si eu despre ce este vorba...
Tot ce pot sa spun este : jenant, penibil.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde djdiu » Joi Apr 25, 2002 5:12 pm

Mie imi place Voltaj cu piesa noua "...Tu". Dar cand scot ceva ; scot pe un album 5 piese + 1 remix.. asa s-a intamplat si la 3d..
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde MiG29 » Vin Apr 26, 2002 1:50 am

Voltaj.....canta ei ceva-ceva acolo da chitara aia care e omniprezenta ma obsedeaza,sicer....ce draq recunosti orice melodie de a lor de la o posta...shi chelu` e cam penibil uneori(ii zic chelu` din cauza k nu stiu cum il cheama)...da nu`s chiar departe de house dak tre sa ma mentzin pe topic:)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Apr 26, 2002 1:54 am

Nu esti offtopic. Orice parere depsre Voltaj poate fi lasata aici. Special am schimbat numele threadului. :B

PS : pe chel il cheama Calin Goia (... cred) ;)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Vin Apr 26, 2002 7:31 am

Astia din Voltaj au impresia ca-s mare trupa, cei mai frumosi si cei mai destepti, cica si-au tras si ei duba de concerte, pe care scrie mare si frumos "Voltaj s-a asigurat la ...".
Vin si ne arunca in nas un rahat de maxi-single, orice comedie de trupa scoate azi un maxi-single ca sa mai treaca o vara fara sa faca nimic.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde K-gula » Vin Apr 26, 2002 10:23 am

ca cica nu este prea costisitor. asta este trebuie sa te adaptezi la noul stil. dar sa te strici la cur, sa incepi sa puti, sa te ridezi si apoi sa te mai arati si in public parca nu suna prea bine.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

ANTI-VOLTAJ

Mesajde bhuttu » Sâm Apr 27, 2002 2:45 pm

Parerea mea e ca "Albinutza" a fost a doua greseala neprovocata a alora de la Voltaj. Prima a fost copia dupa Queen. Cand au scos "Albinutza" ar fi trebuit sa se indure cineva de ei si sa le ia viata... Parerea mea!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Re: ANTI-VOLTAJ

Mesajde Shakalul » Dum Apr 28, 2002 4:23 pm

Initial trimis de bhuttu
Parerea mea e ca "Albinutza" a fost a doua greseala neprovocata a alora de la Voltaj. Prima a fost copia dupa Queen. Cand au scos "Albinutza" ar fi trebuit sa se indure cineva de ei si sa le ia viata... Parerea mea!



Perfect de acord cu tine
Shakalul
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 15, 2002 4:51 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde djdiu » Vin Mai 17, 2002 5:22 pm

Voltaj imi plac cel mai mult dupa Gaz pe Foc , hi-q .Asa ca e fain. Gusturile nu se discuta...
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde Zgubilici » Vin Mai 17, 2002 9:03 pm

dj-ule, nu stiu daca ti-ai dat seama ca prin astfel de mesaje ca cel de mai sus esti un om ale carui gusturi nu se discuta pentru ca e 2 stupid 2 bother with.
Pe mine ma uimeste ce a patit saracu de Sterian, dupa ce ca l-au blestemat sa ajunga la Voltaj, saracu baiat mai cade si cu scena in plin playback! PENIBIL sa mori la locul de munca prefacandu-te ca muncesti!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Sâm Mai 18, 2002 9:01 am

Initial trimis de djdiu
Voltaj imi plac cel mai mult dupa Gaz pe Foc , hi-q .Asa ca e fain. Gusturile nu se discuta...


oki doki, daca nu se discuta nu le discuta, multumim ca ne-a impartasit parerea ta dar esti veriga slaba... drum bun... la revedere

bhuttu, parerea mea este ca albinutza a fost doar o subliniere a ceea ce voltaj nu mai e de mult. singura mea mahnire (pana la urma fiecare face ce poate pt. malai) e ca folosesc denumirea Voltaj de care eu sunt foarte atasata. Sigur ca MS a scos un superalbum, pumn in nas fostilor "colegi" dar e de negasit. Daca eram in locul lui MS ii dadeam in judecata pt. nume dar la trupa asta a fost asha mult kk in istorie incat dumnezeu cu mila, daca ar fi sa enumeri doar trupetii care s-au perindat ai scrie o carte, ce sa mai vorbim de vocali. (btw, mai tineti minte cand a inceput cu adevarat caderea? de Voltaj 88 ati auzit?)
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Adevaratul voltaj

Mesajde Zgubilici » Sâm Mai 18, 2002 10:34 am

Si ca sa aduc si eu niste completari, pentru cine nu stie de site-ul asta: http://www.msmetal.cjb.net daca nu merge cu explorer, incercati netscape, semnati in gustbook, se pare ca va avea influenta chestia asta.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Sâm Mai 18, 2002 11:48 am

cool zgubi, nu ma gandisem sa pun linkul. si la intrare in clip sunt imagini cu voltaj... VOLTAJ am vrut sa zic, including Preda (care acum e vdv, nu?)

merge explorer (momentan)
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Zgubilici » Sâm Mai 18, 2002 1:02 pm

Da, apare si domnul Mircea "Burete" Preda intr-o poza: http://ms_metal.tripod.com/imagini/v0291.jpg un pic mai tinerel dar destul de priceput daca avea ocazia sa cante in asemenea companie. A mai cantat prin multe formatii valoroase, si in final a ajuns la Vita de Vie :P. De fapt, cam dintre toti membrii Vit(z)ei el are cea mai mare experienta.
Si revenind la site, ati vazut ceva cu albume, etc. Lasati ceva mesaje la "Interactiuni".
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Sâm Mai 18, 2002 1:24 pm

lol, Preda "burete", costica "damigeana". marfa....
duminica noaptea i-am trimis (impreuna cu costi) un mesaj de "toate bune" lui MS, sper ca i-a placut. Cat despre buretzel... l-am cunoscut acu' fo 10 - 11 ani, nu stiu daca isi mai aduce aminte de moi, eu cand l-am vazut cu vdv mi-am scremut cateva ore creierii sa-mi amintesc de unde-l stiu, norock cu rockerul shomer: pai ala-i Preda... BINGO mi-am amintit! Scleroza.

p.s. am semnat, cam putine semnaturi pentru un album asa bun.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Sâm Mai 18, 2002 1:24 pm

eu ce sa mai zic acu' ,ca i-ati ras voi!formatia vocal-instrumentala(adica minidisc+sampler) voltaj sunt de tot cacatu'.am mai zis intr-un post:am vazut concert la mare cu ei si le-a sarit cd-ul.m-am stricat de ras.piese xeroxate,fara valoare artistica.trupa este mai preocupata de cum arata pe scena decat de muzica.din pacate,au o gramada de cantari si uite-asa fac o droaie de lovele.publicul lor este pueril,neinstruit dpdv muzical.daca se poate dansa e misto!
as vrea sa-i arat lu' goia niste poze care le am io in arhiva,sa vada si el trupa VOLTAJ.
de ce s-o fi daramat scena aia taman acu?dumnezeu o fi rocker?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Eu pana la urma nu am inteles

Mesajde Zgubilici » Sâm Mai 18, 2002 1:54 pm

Voltajul asta "modern" s-a format cu acordul Voltajului "vechi" sau pur si simplu baietii si-au insusit numele fara sa ceara vreo parere?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Sâm Mai 18, 2002 3:02 pm

Eu am ami spus-o ca nu ascult Voltaj.DAR e o mostra de muzica comercial de un relativ bun simt. Nu are nici o legatura cu rock-ul (dar nici una, nimic de zis). Asa ca trebuie tratata ca o trupa de pop-dance ce este. Si in muzica aia comerciala, prefer Voltaj, Stigma si inca vreo 2 chestii celorlalte multe gunoaie...

Deci, eu cred ca trebuie sa uitam ce a cantat voltaj acum un timp, pentru ca nu mai are nici o legatura...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Cum sa uitam?!

Mesajde Zgubilici » Sâm Mai 18, 2002 3:48 pm

pai asa ar trebui sa-i uitam pe toti care au fost odata si astfel ne-am pierde identitatea.
Nu trebuie sa-i uitam, numai sa nu facem legatura intre cele doua versiuni.
Chestia asta care ai tot remarcat-o tu despre Voltaj nu mi se pare un atu pentru ei, nu mi s-a parut de la inceput.
Singura diferenta dintrei ei si oricare trupa dance e ca au instrumente, daca nu le folosesc, degeaba!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde marian jan » Sâm Mai 18, 2002 4:01 pm

Initial trimis de djdiu
Voltaj imi plac cel mai mult dupa Gaz pe Foc , hi-q .Asa ca e fain. Gusturile nu se discuta...



am spus-o de mai multe ori:GUSTURILE NU SE DISCUTA,DAR SE CULTIVA!ca nu poti sa te duci intr-un restaurant sa comanzi cacat,spunand ca gusturile nu se discuta.explica de ce mananci cacat,ca poate inteleg si cei din jur.dar vezi ca pute.djdiu,gandeste-te iniante sa faci niste afirmatii.
cat despre voltaj(asta de acum), nu sunt demni sa poarte acest nume.cand au preluat numele de voltaj,si-au asumat o mare responsabilitate.trebuia sa continue ceea ce facea voltajul vechi.mare greseala au facut.mai sunt si unii(porcus si prunus cred) care au cantat si in formula veche.rusine sa le fie.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

asta e raspunsul?

Mesajde Zgubilici » Sâm Mai 18, 2002 4:09 pm

sa inteleg atunci ca numele si l-au luat cu mare nesimtire fara sa intrebe pe initiatorii adevaratului Voltaj?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron