Non- Stop sunt cool?

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Non- Stop sunt cool?

Mesajde Shoricelu obez » Dum Mai 19, 2002 5:59 pm

Eu cred ca Non Stop e una dintre trupele romanesti care merita ascultate. Canta fain si sunt baieti de treaba. Am vorbit cu Alex si cu Gaby la telefon si au fost super amabili. Care e parerea voastra? Va place trupa asta?'


Life is cool! Enjoy it!
Shoricelu obez
 

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 9:30 pm

NU !!!!

sper ca visez eu urat!!! nu a aparut cineva care vrea sa ii laude pe nonstop?!!!!!!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Shakalul » Dum Mai 19, 2002 9:33 pm

Si eu am ramas surprins de acest topic. Dupa parerea mea Non Stop si 4U sunt cele mai de cacat "formatii" de la noi. In nici un caz nu sunt cool
Shakalul
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 15, 2002 4:51 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 9:49 pm

Initial trimis de Shakalul
Si eu am ramas surprins de acest topic. Dupa parerea mea Non Stop si 4U sunt cele mai de cacat "formatii" de la noi. In nici un caz nu sunt cool


Mai pune akcent, k-pital, simplu si mai sunt prea multi...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Aliosha » Dum Mai 19, 2002 9:54 pm

Astia sunt aia cu Jimmy Jimmy ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 9:59 pm

Exact, plus "Esti fata care-mi place/ masina mea te-atrage"...

:cry:
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Aliosha » Dum Mai 19, 2002 10:03 pm

Aoleu....astia sunt niste dejectii ma
Credeam ca vorbim despre muzica aici, nu despre niste pacalici penibili.
Ziceti ce aveti de zis ca pe urma il inchidem.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

...iar asta nu-mi da pace, eu vreau doar sa ma distrez?

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 19, 2002 10:05 pm

creierul meu de BIBILICA nu prea intelege ce si cum, despre ce e vorba in piesa asta.
Cand au aparut astia fara sfarsit au obsedat o tara intreaga cu Jimmy - o caracterizare idioata a unui personaj ce mi-a devenit antipatic :mad: .
k-pital si simplu nu sunt de gabat aici, mai degraba body&soul, mai degraba axxa sau ce a mai ramas din ea, mai degraba boomstyle, mai degraba!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Mai 20, 2002 7:08 pm

Aliosha io zic sa il inchizi,mah k pentru a scrie parerea mea despre ei cuvintele nu "e" de ajuns....shi in plus ar fii prea triviale expresiile folosite:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Shoricelu obez » Lun Mai 20, 2002 8:30 pm

Initial trimis de Kryszti


Mai pune akcent, k-pital, simplu si mai sunt prea multi...



Heeeei!!!! Recunosc ca "Jimmy" si "Esti fata care-mi place" sunt cam ...ma rog de kkt, dar au alte cantece super de care tu nu prea cred c-ai auzit. Inainte sa sari cu gura mai cerceteaza breee!!! In caz ca nu stii isi scriu singuri versurile si muzica. Si nu-i compara cu fraierii de akcent, axxa etc. E mare diferenta. :mad: :mad: :mad: :p :p :p
Shoricelu obez
 

Mesajde Kryszti » Mar Mai 21, 2002 9:30 am

Initial trimis de Shoricelu obez
E mare diferenta. :mad: :mad: :mad: :p :p :p


Hai sa zicem ca as accepta asta... Dar porti sp[une ca e odiferenta, dar nu poate fiprea mare.

Daca tot au piese bune, de ce au promovat gunoaiele alea doua?
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde bhuttu » Mar Mai 21, 2002 11:59 am

Initial trimis de Kryszti


Mai pune akcent, k-pital, simplu si mai sunt prea multi...


Hei, hei, hei, Kryszti, sa nu ne confundam! Ce treaba are Kpital cu Non-Stop? Ai facut tu vreun studiu comparativ si ai ajuns la concluzia ca seamana? Daca da, insista!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Mai 21, 2002 12:29 pm

cool sunt magazinele non-stop si nu formatia!nici macar dansatori nu se pot numi!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Mar Mai 21, 2002 9:59 pm

Initial trimis de bhuttu


Hei, hei, hei, Kryszti, sa nu ne confundam! Ce treaba are Kpital cu Non-Stop? Ai facut tu vreun studiu comparativ si ai ajuns la concluzia ca seamana? Daca da, insista!


Nu la stil, la calitate.
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Zgubilici » Mie Mai 22, 2002 6:07 am

Kryszti, ceatodata nu te inteleg: bagi in aceeasi oala K-pital cu Non-Stop, Voltaj cu N&D.
E ttusi o mica diferenta, daca ascult K-pital sunt intr-o stare de perfecta constienta, daca vad Non-stop, rad juma' de ora fara sa ma opresc si pe urma ma doare burta.
Non-stop sunt trei imbecili care s-au vazut cu un hit vara trecuta si acum pozeaza in marii artisti, irezistibili si care nu mai fac fata fanilor, cand de fapt nu stiu cum sa se mai vopseasca, ce toale din plastic sa-si mai cumpere, doar doar or atrage si ei atentia "maselor".
In concluzie, Non Stop nu sunt cool deloc, ci sunt un alt exemplu de muzica in pericol de moarte!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Shakalul » Mie Mai 22, 2002 9:35 am

Apropo de hainele de plastic... de ce "cantaretii" de dance au astfele de haine? Ca sa transpire mai bine la asazisele concerte? Cred ca 3sudest au lansat moda.
In alta ordine de idei, marea majoritate a astora cu dance-ul vor sa para masculi/femei fatale, dar mi se pare ca astfel de haine nu-i prea avantajaza. Si unii oricum sunt urati de la natura (vierme, soparla, aia de la elgi, aia de la non stop, aia de la demo , boombastic si lista ar putea continua)
Shakalul
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 15, 2002 4:51 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde Kryszti » Mie Mai 22, 2002 6:17 pm

Initial trimis de Zgubilici
Kryszti, ceatodata nu te inteleg: bagi in aceeasi oala K-pital cu Non-Stop, Voltaj cu N&D.


Nu neaparat in aceeasi oala... dar pe acolo. Nu stiu ce ar face pe k-pital mare trupa... Chiar nu inteleg
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Zgubilici » Mie Mai 22, 2002 6:51 pm

Nu e vorba de mare trupa, dar totusi e o diferenta intre K-pital si penibil!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde bhuttu » Sâm Mai 25, 2002 1:58 pm

Initial trimis de Kryszti


Nu neaparat in aceeasi oala... dar pe acolo. Nu stiu ce ar face pe k-pital mare trupa... Chiar nu inteleg


Bai Kryszti, inteleg ca esti un exclusivist cand e vorba de muzica. Dar daca uitam un moment de rock si ne gandim la muzica electronica, Kpital sunt cam cea mai de calitate trupa de la noi. Compozitie, originalitate, tot ce vrei... Sau ii preferi cumva pe Voltaj, Hi-Q, Non-Stop Doamne Fereste?(asta ca sa fiu ontopic :))
Plus ca e una din putinele formatii romanesti cu care as avea curaj sa ies "afara".
Nu-i nimic rau sa asculti doar rock, da' zic eu ca e mai bine sa asculti inainte sa dai verdicte.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Sâm Mai 25, 2002 2:01 pm

Daca mi se permite sa-l citez pe Vlad Craioveanu Non-Stop sunt o "diaree de vara" . Sunt de-a dreptul penibili...!
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 26, 2002 12:45 am

bhuttu, sper ca nu incadrezi Non Stop la muzica electronica, poate electroidioatica.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde bhuttu » Dum Mai 26, 2002 5:45 pm

Nu, Zgubilici, cand zic muzica electronica ma gandesc la toate genurile si subgenurile techno, house, trance si tot asa. Non Stop, in cazul in care convenim sa numim muzica ce fac ei, i-as incadra la "avort muzical". Cred...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde darkshines » Dum Mai 26, 2002 8:32 pm

ew ew ew ew ew *throws up*
1.versuri idioate
2.videoclipuri tampite
3.voci - nema

i think that covers it all...
non-stop SUCK

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Lun Mai 27, 2002 8:27 am

Muzica electronica de calitate: NSK

La Zero (Pro TV) s-a interzis cantatul live dupa concertul minunatei trupe kpital.

Afara kpital? Eu le-as trimite in siberia sau albania, acolo poate fac fata. Dar cu concurenta reala, in vest..... mai e mult
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde gaga » Lun Mai 27, 2002 8:57 am

Initial trimis de Shoricelu obez

In caz ca nu stii isi scriu singuri versurile si muzica.


No shit? Pe bune? Si tot ei le si canta? Si le si danseaza?
mwoaaa, napoleonii muzicii romaneshti!

Aliosha, case closed?
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde lucianus » Lun Mai 27, 2002 10:30 am

Da.Inchide-l!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sunt NAAAAAAAASSSSSSSSSPPPPPPPPA!!!!!!!!!!
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Mai 27, 2002 11:55 am

Initial trimis de Kryszti
Muzica electronica de calitate: NSK

La Zero (Pro TV) s-a interzis cantatul live dupa concertul minunatei trupe kpital.

Afara kpital? Eu le-as trimite in siberia sau albania, acolo poate fac fata. Dar cu concurenta reala, in vest..... mai e mult


Ma rog... nu prea am chef acum sa ma cert cu tine. Si suntem si offtopic. Da' dupa faza asta nu mai suntem prieteni.
Si totusi... nu ma rabda inima: cum am spus-o de mai multe ori, Kpital nu ar avea cum sa sustina un live, pentru ca adevarata trupa(tipii care fac muzica) nu apar niciodata public.
Iar cu trimisu' afara... Si-n Siberia sau Albania ai putea sa le trimiti, ca si p-acolo cred c-a avut succes Alice Deejay de exemplu. Si Kpital seamana mult cu Alice Deejay, care, repet, a avut mare succes p-afara.(Vezi sa nu ma combati aici cu faza ca si Britney Spears are succes afara ca iar o dai in sofisme)
Oricum... zi ce vrei in continuare!
Si inca ceva, pt. moderatori: nu inchideti si voi threadul asta odata?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

De ce promoveaza gunoaie...

Mesajde Faded Existence » Lun Mai 27, 2002 3:08 pm

Trecand cu vederea mesajele ... despre Non Stop voi raspunde
la intrebarea "De ce promoveaza gunoaie daca au cantece bune?"

Answer:

1)Majoritatea romanilor asculta cantece de genul asta. Ce vina au ei daca lumea accepta cantece tip Jimmy? Ei dau publicului ce cere.
2)Ca sa se faca cunoscuti. Repet nr.1 . Avand in vedere ca lumea asculta cantece ca Jimmy, daca ar fi promovat cantecele lor sensibile publicul nu le-ar fii acceptat. Asa ca lumea asculta Jimmy cumpara albumul si descoperea cantecele lor bune. Jimmy si Esti fata care-mi place nu ii reprezinta. Doar 1% al cantecelor lor sunt asa. Celelalte sunt faine.
3) Cantecele Jimmy si Esti fata... sunt de sezon. Sunt pentru pustii si pustoaicele care vor sa topaie prin discoteci. ( Nu prea ii intereseaza versurile, atata timp cat ritmul e "dansabil".)
Avatar utilizator
Faded Existence
Junior Member
 
Mesaje: 251
Membru din: Dum Mai 26, 2002 11:00 pm

Mesajde Faded Existence » Lun Mai 27, 2002 3:22 pm

Cantecele lor faine:
Te-am uitat, Cand ma saruti, Esti tot ce vreau, Vreau sa-mi spui, De ce ma ranesti, Vreau sa fii la fel, In visul meu, Cand vine vara, Te chem, Dezgheata-mi inima

Eu cred ca trupa e cool, fiindca incearca sa se deosebesca de multimea trupelor care repeta intruna aceleasi idiotenii si cantecele lor cat de cat au ceva de spus. (I'm not talking about Jimmy). Sunt destul de tineri, dar se ocupa de muzica lor. Au scos 2 albume care nu seamana. Vreau sa spun ex. Laurentiu Duta care de 4 ani canta: M-ai parasit, ai plecat, am suferit, m-ai iubit doar pt. bani etc etc etc
Oh, and another thing. In comparatie cu trupele straine recunosc ca nu sunt cool. Se vede (de fapt se aude), ma rog, se intelege ca sunt amatori, dar eu ii apreciez pt faptul ca nu se dau batuti si incearca sa supravietuiasca in coruptul si infectul showbiz romanesc. Pe deoparte aveti si voi dreptate. Daca toti promoveaza gunoaie, nu poti sa cumperi albumul fiecaruia si sa vezi daca are cantece bune. (Mai ales ca exista atatea formatii in RO) But, asta e viata! Sorry daca v-am plictisit. See ya!!!
Avatar utilizator
Faded Existence
Junior Member
 
Mesaje: 251
Membru din: Dum Mai 26, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Mai 27, 2002 4:32 pm

1. Shori vad ca ti-ai pierdut parola de la userul vechi.

Noi nu cred ca avem de unde sa stim cantecele de care zici tu din moment ce nu au fost difuzate pe nicaieri. De cumparat albumul nu cred ca se incumeta nimeni dupa ce a auzit melodiile celebre mai sus mentionate care sunt de o prostie si infantilitate iesita din comun. Sincer ma indoiesc sa fie ceva si de capul celorlalte.

Acum ai vazut parerea celor de pe aici despre non - stop.
Eu cred ca esti prieten cu cineva din trupa altfel nu as putea sa iti inteleg simpatia pentru acest grup.

2. discutia despre k pital, bhuttu , Kryszti & co am sa va rog sa o continuati pe threadul "kpital" din punctul de unde ati lasat-o.
Pentru bhuttu, in legatura cu cei 2 de la kapital care nu apar in public. Sunt urmariti general sau ce? Ar putea si ei frumos sa se gandeasca in perspectiva, sa isi ridice grasimile de pe scaun si sa incerce sa faca ceva cu adevarat profesional. Ar avea mult de castigat trupa per ansamblu.

3. Dana: gata il inchidem.

Va multumim ca ati ales forumul de muzica. Va urez posturi multe si inteligente.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm


Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator