Bambi: Denisa Sau Raluca

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Densia sau Raluca

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Denisa Sau Raluca

Mesajde Snicks » Lun Mai 27, 2002 7:26 pm

Salutare

Ce parere aveti? Cine va place mai mult? Denisa sau Raluca ?

Parerea mea este urmatoarea:

Amandoua sunt la fel de impresionante si interesante.
Raluca ne vrajeste prin zambetul ei stralucitor si semnificativ, modestia si calmul si miscarile tandre iar Denisa are o anume inocenta si este foarte glumeata. Amandoua sunt la fel de frumoase.

Pentru cei care nu stiu (Rusine!) Raluca este cea blonda
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Bambi

Mesajde DeviLesQ » Lun Mai 27, 2002 7:42 pm

Pot sa spun ca imi place foarte mult de fetele de la bambi chiar daca sunt criticate de multa lume! Ele merita sa fie in topuri nu sa fie criticate. Piesa mea preferata este Soapte. Cam atat am avut de zis, shi multa bafta in continuare fetelor!
DeviLesQ
 

Avetzi dreptate

Mesajde Bibianafrancesa » Lun Mai 27, 2002 9:39 pm

Va dau dreptate amandurora, Bambi cea mai tare formatie!Traiasca Bambi!!!
Bibianafrancesa
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 3:00 pm
Localitate: In the heavens

Mesajde tizu » Lun Mai 27, 2002 10:01 pm

Nu putem facem distinctie intre Raluca si Denisa.... amandoua sunt fff frumoase si, cel mai important, deosebite, din toate punctele de vedere. Si, intr-adevar, locul lor este in inimile fanilor si cat mai sus in topuri!
tizu
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 26, 2002 9:35 pm
Localitate: Bucuresti

Amandoua... dar?

Mesajde Snicks » Joi Mai 30, 2002 2:05 pm

Am inteles ca amandoua sunt suer... stim cu totii asta, dar totusi trebuie as aveti o preferata... Gusturile sunt discutabile asa ca una dintre cele doua fete trebuie sa va placa mai mult... Eu am preferat sa ma abtin, dar nu inseamna ca trebuie as faceti si voi la fel... Nu este un topic de laude, este un sondaj :D

Anyway, daca vreti sa le laudati, mai bine o faceti pe topicul cu mesaje pt bambi... Si poate acolo o sa primiti si multumiri pentru toata laudele voastre

Multumesc :a
I have tasten the flash of... fallen angels
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Amandoua... dar?

Mesajde tizu » Dum Iun 02, 2002 9:34 pm

Snicks, da' tu de ce te-ai abtinut? Ar trebui sa fii cel care da tonul. Deci, tu cu cine votezi?
tizu
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 26, 2002 9:35 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Amandoua... dar?

Mesajde Snicks » Lun Iun 03, 2002 10:26 am

Initial trimis de tizu
Snicks, da' tu de ce te-ai abtinut? Ar trebui sa fii cel care da tonul. Deci, tu cu cine votezi?


Bai baitule :p eu am spus ce imi place la Raluca si ce imi place la Denisa... am spus si ce nu-mi place la Bambi... si votul a fost dat pentru una dintre fete... Anyway... spune si tu ce iti place la Raluca si la Denisa si e OK ;r
I have tasten the flash of... fallen angels
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde SiMiCs » Vin Mai 23, 2003 11:18 pm

Nici UNA!! :p
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Mai 24, 2003 8:53 pm

Mie mi-au placut la inceput,pana cand au inceput sa fie criticate de totzi...shi nu mai aveam curajul sa spun ca-mi plac....
oricum ,doar unele melodii sunt mishto.....(ex: Dragostea mea,e vina ta)

Uite ce nu-mi place la ele:
1.sunt sasaite...sau doar una e
2.sunt prea copilaroase
3.n-au mai scos nimik nou
4.numele formatziei tre' sa recunosc ca e cam cretin....
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Darec » Lun Mai 26, 2003 12:20 am

Initial trimis de X-Tina Aguilera
Mie mi-au placut la inceput,pana cand au inceput sa fie criticate de totzi...shi nu mai aveam curajul sa spun ca-mi plac....
oricum ,doar unele melodii sunt mishto.....(ex: Dragostea mea,e vina ta)

Uite ce nu-mi place la ele:
1.sunt sasaite...sau doar una e
2.sunt prea copilaroase
3.n-au mai scos nimik nou
4.numele formatziei tre' sa recunosc ca e cam cretin....


raspuns la 3 ... Luna asta...
Darec
 

Re: Denisa Sau Raluca

Mesajde Necuratu' » Lun Mai 26, 2003 9:59 am

Initial trimis de Snicks
Salutare

Ce parere aveti? Cine va place mai mult? Denisa sau Raluca ?

Parerea mea este urmatoarea:

Amandoua sunt la fel de impresionante si interesante.
Raluca ne vrajeste prin zambetul ei stralucitor si semnificativ, modestia si calmul si miscarile tandre iar Denisa are o anume inocenta si este foarte glumeata. Amandoua sunt la fel de frumoase.

Pentru cei care nu stiu (Rusine!) Raluca este cea blonda



Mi-e rusine de mine ca scriu pe un subiect in care se vorbeste de Bambi, dar descrierea pe care ai facut-o celor doua tinere prostituate m-a facut sa ma cac pe mine de ras. Auzi acolo, "zambet semnificartiv", asta merita pusa la "aberatia zilei" pe "katerinca si aberatii"
"Imperious, choleric, irascible, extreme in everything,
with a dissolute imagination of the like which has never been seen.
Atheistic to the point of fanaticism, there you have me in a nutshell.
And kill me again or take me as I am, for I shall not change.
NEVER !"
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

Re: Denisa Sau Raluca

Mesajde punct » Joi Mai 29, 2003 2:42 pm

Initial trimis de Snicks


Ce parere aveti? Cine va place mai mult? Denisa sau Raluca ?

nici una!!!!!!yukkkkkk :bleah:


[i]Raluca ne vrajeste prin zambetul ei stralucitor si semnificativ[/B]
;n
[i]Denisa are o anume inocenta si este foarte glumeata.[/B]
:wazzup:

snicks :o esti pe drumul cel bun.... :D
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde maryan » Vin Iun 06, 2003 10:23 am

Bai...parerea mea este ca amandoua sunt misto...mie sincer imi place mai mult Raluca,e angelica si te seduce prin blandetea ei.Si Denisa e misto ca e zbanghie si plina de energie.
Eu zic ca atunci cand ziceti Bambi sa nu va mai ganditi la acele doua copile care cantau despre "2 ochi caprui" si "portocale".Au crescut acum arata bine amandoua,le-am vazut la Prima si arata beton.Iar melodia si clipul nou arata maturizarea lor...apropos...nu mai voprbeau sasait
maryan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 9:51 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

hmmmmmmm

Mesajde frumuselul » Vin Iun 06, 2003 12:23 pm

Hmmmmmm....pai hai sa-mi dau si eu cu parerea despre noul clip BAMBI....ce pot sa spun imi place foarte mult...de asemenea si de cele dou FITZOASE......In specila de fata aceea mai mica si ZAPACITA....si nu in ultimul rand foarte BUNA...:))))))
ASTA ESTE parerea mea..si sper sa nu inceapa vreunul sa-mi sara in cap....ca ma supar si dupa aia nu o sa va convina...:PPP
BAFTA BAMBINELOR!
frumuselul
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iun 06, 2003 12:15 pm
Localitate: romania-bucuresti

Mesajde maryan » Vin Iun 06, 2003 10:13 pm

Am vazut ca fetele au crescut...si cum era si normal baietii au inceput sa umble pe langa ele!!
Oare cu cine sunt "cuplate" ele acum???
De raluca stiam ca e sau a fost cu unul din "In familie",ala pe care il cheama adrian oprea(in film),am vazut un articol si cu Sorin-AKCENT.
Despre Denisa stiu ca a avut o relatie destul de lunga cu un fotbalist de la Sportul Studentesc,cel care a fost injunghiat pe strada.
Voi ce stiti???
maryan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 9:51 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

................

Mesajde frumuselul » Vin Iun 06, 2003 11:55 pm

Am eu o parere....ca erau cuplurile perfecte in special denisa cu HANDICAPTUL ALA...care a fost injunghiat...hmmmm...pacat ca nu a murit ca sa fiu eu cu DENISA...
:))))) nu stiu daca a fost o gluma proasta sau buna...dar nimeni nu s-ar potrivii mai bine decat mine cu denisa..:)
frumuselul
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iun 06, 2003 12:15 pm
Localitate: romania-bucuresti

Mesajde Andreea Pisoi » Joi Iul 10, 2003 10:21 am

Yoy... Ftl astea 'scot' nijte melodii super najpa... Cum sunau versurile blondei? 'Eu sunt o fire complicata/ Nu imi place niciodata...' LOL! Najpa... Anyway, pentru fanii lor inca-s bune... ;)
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Santal » Vin Iul 18, 2003 9:17 pm

tz tz tz
fetele astea mi se par .... un fel de fleosk!
vorba aia ca daca mie nu imi place un stil de muzica nu trebuie sa placa la nimeni asa ca no efense imi spun doar parerea...
revenind la ele...mi se par un fel de..."in concert cu fetele de la Las Ketchup" (sa va improspatez memoria au fugit fanii mancand pamatul cand le-au auzit prestatia in Bucuresti)...norocul fetelor ca nu prea apar pe scene...poate...insa facand un playback bine-mascat (te miri cum de isi pot misca buzele odata cu ele pe banda...)
concluzie:canta fals
Santal
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Iul 18, 2003 8:58 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde maryan » Lun Aug 04, 2003 7:59 pm

Andreea Pisoi faptul ca versul cu "eu sunt o fire complicata" e naspa e parerea ta si ti-o respectam,numai ca tocmai asta e versul care a prins cel mai bine pt ca se regasesc foarte multi in el si inainte sa se ia vacanta asta era cel mai cantat vers din liceu.
Iar tie Santal tot ce pot sa-ti spun este ca nu au cum sa cante fals pentru ca:
1:sunt la licee de muzica
2:iti dai seama ca in orice studio e un inginer de sunet care in cazul in care cantaretul nu aude el e acolo sa isi faca datoria...mai pe scurt vreau sa zic ca pana la tine se gasea cineva care sa isi dea seama ca ele canta fals

...iar de concerte stai linistit ca nu duc lipsa.Uite special pentru tine voi vorbi la fan clubul lor din buc si iti voi spune unde canta luna asta,asa informativ ca sa te convingi ca nu ai avut dreptate
maryan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 9:51 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Nightmare » Lun Aug 04, 2003 8:36 pm

Denisa arata mai bine.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Joi Aug 14, 2003 10:12 pm

doresc sa stiu de ce nu exista optiunea : nici una
evident, asta as vota...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Darec » Sâm Aug 16, 2003 12:11 am

Initial trimis de maryan
Andreea Pisoi faptul ca versul cu "eu sunt o fire complicata" e naspa e parerea ta si ti-o respectam,numai ca tocmai asta e versul care a prins cel mai bine pt ca se regasesc foarte multi in el si inainte sa se ia vacanta asta era cel mai cantat vers din liceu.
Iar tie Santal tot ce pot sa-ti spun este ca nu au cum sa cante fals pentru ca:
1:sunt la licee de muzica
2:iti dai seama ca in orice studio e un inginer de sunet care in cazul in care cantaretul nu aude el e acolo sa isi faca datoria...mai pe scurt vreau sa zic ca pana la tine se gasea cineva care sa isi dea seama ca ele canta fals

...iar de concerte stai linistit ca nu duc lipsa.Uite special pentru tine voi vorbi la fan clubul lor din buc si iti voi spune unde canta luna asta,asa informativ ca sa te convingi ca nu ai avut dreptate


ma mariane n-am ce sa-ti spun decat ca esti inversunat rau...:)
Musca-i bine, nu-i lasa... Rupe-le gatul...

Si acum hai sa te ajut...

Fetele ar fi putut sa cante fals chiar daca erau la un liceu de muzica (n-ar fi fost singure in cazul asta; e plina piata muzicala de voci studiate in licee de muzica care te omoaraprin falsitatea lor;) de asemenea inginerul de sunet iar e posibil sa fifost un tampit care nu aude bine, si ce...

da puii mei cand intri in finala la festivalul de la mamaia in fata unor grei ca Marcel Pavel, (luati orice ziar si cititi despre asta) - http://www.festivalul-mamaia.ro/info.htm melodia 13 si uitati-va-ti si la rezerve... io zic ca nu mai incape discutie de ceva... Te caci in ea de parere gen "Io cred ca fetele canta fals" sau de certitudine "Io sunt sigura ca fetele canta fals" Cine pula mea esti de mai ai pareri... Daca dobitocii aia din juriu de la mamaia , de fapt anul acesta tampitii care fac muzica pe care tu o cumperi (vedeti si cine o sa fie in juriu) au zis ca fetele canta bine, ca melodia lor suna bine ... tu de ce pula mea (ma refer la cei care s-au luat de Bambi) te pisi contra vantului...Doar ca sa te stropesti?

Asa ca fiti cu ochii pe festival ,urmariti-le pe fetele de la Bambi si nu mai agresati forumul cu remarci tampite... Daca vreti mai multe : aveti http://www.trupabambi.home.ro

Sincer, eu unul nu am cumparat albumul lor si nici nu aveam de ce sa-l iau, poate ca nu e genul meu, poate ca... dar am ascultat de mai multe ori melodiile lor si chiar nu suna rau... Intotdeauna e loc de mai bine si oricum ele practic abia s-au lansat serios in muzica acum sau mai bine zis relansat... Eu zic sa avem incredere in ele ca asa cum Marcel Pavel nu se astepta sa o ia in Mana tocmai din cauza fetelor de la Bambi si multe alte trupe ziceti voi bune de la noi o sa faca dreapta din aceeiasi cauza...

Ce sa mai zic : Vreau pace pe pamant si mai putini dobitoci si "smecheri" in jurul meu.
Pa pa
Darec
 

Mesajde clumsy » Mar Aug 19, 2003 10:15 pm

Poate ca tie iti plac dar mie nu.Recunosc ca au voce, le-am auzit la o emisiune cantand fara orchestra si chear au voce tipele. Merita a avea succes.Poate mi-ar placea si mie daca ar avea melodii mai bune.Ma refer in special la versuri, sunt cam stupide.
Si daca ar trebui sa aleg din cele doua fete as alegeo pe raluca.

later edit by catharsis: daca uiti sa adaugi ceva, sa modifici mesajul, sa nu trimiti mesaj nou!
clumsy
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:43 pm
Localitate: bucuresti

hohohohoho

Mesajde scutiti_ma » Mie Oct 01, 2003 9:02 pm

hohohohohohohoho....cand vine mosul si pe la voi bambinelor....poate va mai aduce ceva fitze de VEDETE...ca cica nu aveti deloc....of of..si mai mai...
ASTA SUSTINETI VOI...DAR CAND COLO......
scutiti_ma
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Oct 01, 2003 8:48 pm
Localitate: bucuresti

HmmmZ....BAMBI!

Mesajde M|haElla` » Vin Oct 10, 2003 9:53 pm

Hmmm..... singura melodia care intra-devar mi-a placut, a fost "Doi ochi caprui". Dupa care...s-au prostit!
Am vb odata cu Denisa pe net si...
mi-a lasat o impresie foarte proasta! Dupa parerea mea...are prea multe arfe de vedeta! Se crede prea importanta!
Oricum.... sunt dragute poate pentru fani...
pentru mine insa....NU!
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde I`m With You » Vin Ian 02, 2004 6:33 pm

Mie`mi plac amandoua...Mai mult Raluca...Eu vreau sa Zic ca le`am cunoscut personal...si sunt nijte fete super dragutze.
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde SCORPY » Lun Ian 05, 2004 9:58 am

si eu le-am cunoscut personal pe amandoua, la clubul Mirage, atunci cand si-au lansat ultimul album. nu m-a impresionat nici una dintre ele, in mod deosebit. totusi parca parca ar fi ceva de capul blondei. cea mica nu face altceva decat sa urle tot timpul pentru a atrage atentia, si este peltica rau de tot:(
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

www.trupabambi.home.ro

Mesajde Nimeni Graphics » Vin Ian 09, 2004 3:59 pm

Anuntam si aici ca Pagina Web Oficiala a trupei Bambi are o noua fata ... Intrati si voi pe http://www.trupabambi.home.ro si spuneti si voi ce parere aveti
Nimeni Graphics
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Ian 09, 2004 12:21 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde piskeshu » Vin Ian 09, 2004 4:29 pm

Daca una-i mai urata decat alta, indiferent in ce ordine le-am lua, d.p.v. matematic ar iesi o comparatie de genul: Denisa><Raluca, unde <=mai putin urat, iar >=mai urat.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde (i'm back) » Sâm Ian 24, 2004 12:56 am

din partea mea au o bila f mare NEAGRA! Cand am citit toate mesajele nu-mi venea sa cred cati fani are formatia asta... daca putem numi formatie aceasta "reuniune familiala" care scot o melodie la 2 ani, si ce fel de melodie nici nu mai vb..
Sa zicem ca ultima/veche melodie mai merge.. dar totusi
De curand le-am vazut la o emisiune, aveau niste fitze in cap..


Ata ete...
(i'm back)
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Ian 22, 2004 1:49 pm
Localitate: tg mures

Următorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron