sondaj:cea mai reusita melodie ca$$a loco?

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

sondaj:cea mai reusita piesa Ca$$a Loco?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

sondaj:cea mai reusita melodie ca$$a loco?

Mesajde sly » Dum Iul 07, 2002 7:33 pm

care vi se pare cea mai reusita melodie ca$$a loco>?
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Rolf » Lun Iul 08, 2002 10:47 am

Cea mai reusita piesa Cassa Loco mi se pare Non-stop, urmata de Partidele, Esti o vagaboanda si Misto. Toate de pe primul album. Singurele de altfel unde par a a avea si ei o oarecare contributie la muzica si o idee de exprimat in versuri. Da nu o vad pe nici una in sondaj.

Restul mi se par circarisme si mistouri exagerate, de piesele mai noi nici nu mai vorbesc.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Re: sondaj:cea mai reusita melodie ca$$a loco?

Mesajde Rosu Oana » Lun Iul 08, 2002 6:28 pm

Initial trimis de sly
care vi se pare cea mai reusita melodie ca$$a loco>?


Nu pot sa zic doar una singura.Aproape toate din cele
pe care le-ai mentionat tu mai sus mi se par destul de
reusite, desi cum spunea si Rolf multe sunt mistouri
exagerate.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde angus » Mie Iul 10, 2002 4:04 pm

Nu le stiu chiar pe toate melodiile din sondaj, da' am votat cu fat-frumos, ca mi se pare un misto neexagerat. Mie imi place de ei, nu atat cum canta, dar cum presteaza. Parca asta vara au prezentat o emisiune la TV (nu cumva chiar controversata vara a ispitelor), unde ei faceau toti banii. Se pare ca au fost remarcati si acum au propria emisiune, care nu este deloc dintre cele mai proaste pe care le vedem pe sticla. Cu siguranta au simtul umorului, si asta este, pentru mine, esential.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Re: Re: sondaj:cea mai reusita melodie ca$$a loco?

Mesajde sly » Mie Iul 10, 2002 9:16 pm

Initial trimis de Rosu Oana


sly,faci tu atatea subiecte,ai simtul creatiei,dar frumos este sa-ti exprimi si tu parerea,ma intelegi?

eu am facut atatea subiecte ca sa dezvolt acest forum care de abia a luat nastere ..
deci acuma sa revin cu parerea mea eu cred ca aceasta formatie e cam singura din muzica romaneasca care are ceva de spus shi care va ramane in istoria muzicii(parerea mea)
au atata inspiratie oamenii astia!!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde sanQ » Mie Iul 10, 2002 9:45 pm

mah 'cea mai tare melodie' (dar pot sa spun ca toate sunt super) este PIESA KASH-TOCANA care se deosebeste printr-un sound diferit si super tare si un mesaj pe masura.In rest ca sa le raspund celorlalti daca ar asculta mai atent si daca ar avea putin simtul umorului ar vedea ca nu sunt mishtouri exagerate ci chiar melodii reusite .
sanQ
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Iul 08, 2002 10:01 pm
Localitate: romania-bistrita

Re: Re: Re: sondaj:cea mai reusita melodie ca$$a loco?

Mesajde K-gula » Joi Iul 11, 2002 12:23 pm

Initial trimis de sly

eu am facut atatea subiecte ca sa dezvolt acest forum care de abia a luat nastere ..
deci acuma sa revin cu parerea mea eu cred ca aceasta formatie e cam singura din muzica romaneasca care are ceva de spus shi care va ramane in istoria muzicii(parerea mea)
au atata inspiratie oamenii astia!!


te inseli amarnic. ai auzit de Delikt sau Getto-Daci? ai sa vezi acolo de unde au atata inspiratie acesti copilasi de la cassa loco. daca ai sa asculti trupele amintite mai devreme iti vei face o alta impresie despre cassa loco si nu vei mai da nici macar o flegma pe ei. asti fac muzica?


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: sondaj:cea mai reusita melodie ca$$a loco?

Mesajde sly » Joi Iul 11, 2002 2:54 pm

Initial trimis de K-gula


te inseli amarnic. ai auzit de Delikt sau Getto-Daci? ai sa vezi acolo de unde au atata inspiratie acesti copilasi de la cassa loco. daca ai sa asculti trupele amintite mai devreme iti vei face o alta impresie despre cassa loco si nu vei mai da nici macar o flegma pe ei. asti fac muzica?


K-gula.

omule asta e parerea mea ...am auzit de Getto-Daci dar nu imi plac deloc ...din cate observ eu tu esti fan hip-hop pe cand ca$$a loco a inventat un alt fel de hip-hop in muzica romaneasca...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: sondaj:cea mai reusita melodie ca$$a loco?

Mesajde sanQ » Sâm Iul 13, 2002 1:29 pm

Initial trimis de sly

omule asta e parerea mea ...am auzit de Getto-Daci dar nu imi plac deloc ...din cate observ eu tu esti fan hip-hop pe cand ca$$a loco a inventat un alt fel de hip-hop in muzica romaneasca...


Hip-hop ul inventat de cei de la Ca$$a Loco (stilul lor) se numesti happy-hop care inseamna in hip-hop cu o tenta mai vesela si cu niste influente.
sanQ
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Iul 08, 2002 10:01 pm
Localitate: romania-bistrita

Mesajde Shadow_Mast3r » Sâm Aug 17, 2002 6:49 pm

Noile piese de pe album sunt super marpha. Care sa fie? Goanga sau La femei? caii sau Din dragoste? Cred ca Din dragoste. Ishi mai aduce cineva aminte de Danup?:)
Concluzie:
Albumul asta e lucrat shi se vede acest lucru: calitatea pieselor.
Nu-i un album din care o piesa e meshto shi restu-s umplutura.
Shadow_Mast3r
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Aug 09, 2002 9:30 pm


Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori