o picatura de muzica buna

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

o picatura de muzica buna

Mesajde daniM » Dum Noi 10, 2002 10:44 pm

cred ca cei de la VV au reusit sa scoata cel mai reusit album din toata istoria muzicii romanesti.ma refer la albumul "Vama Veche" , un album care calmeaza,sensibilizeaza si ispira pe tot romanu' care asculta acest album.le urez la baietzi sa mai scoata cat mai multe albume de aceeasi nuantza,caci avem nevoie de muzica lor
daniM
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Noi 10, 2002 10:30 pm
Localitate: Romania-Suceava-Siret

Mesajde catharsis » Dum Noi 10, 2002 11:40 pm

vama veche nu e nici macar cel mai bun album romanesc din ultimul timp, dar este un album foarte bun...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Lun Noi 11, 2002 12:10 am

cel mai bun album din romania???????!!!!!!!!?????????alooo,e cineva acasa?e un album f bun,dar nu are cum sa fie cel mai bun!
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Kryszti » Mie Dec 18, 2002 1:50 am

Initial trimis de Alin
cel mai bun album din romania???????!!!!!!!!?????????alooo,e cineva acasa?e un album f bun,dar nu are cum sa fie cel mai bun!


... pentru ca cel mai bun este... ?

Mie mi se pare ca ultimul album e APROAPE PRIMUL material de calitate superioara din muzica romaneasca (legat, serios, fara sa dea vreo "chiftea", total original, eterogen etc.)
Sigur ca mai exista discuri misto; asta nu e un disc misto, e un disc artistic. E urat, dar valoros (cam ca filmul "Natural Born Killers")
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

re:acum sunt 4 picaturi de muzica buna

Mesajde zOOmzet » Vin Dec 27, 2002 4:05 pm

spun asa...pentru ca un al 4-ulea album al lor a dovedit inca o data ca nu sunt doar niste simple melodii...ci, sunt chiar ceea ne reprezinta pe fiecare ...macar odata...
zOOmzet
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Dec 27, 2002 3:42 pm
Localitate: Romania-Botosani

Mesajde bhuttu » Mar Ian 07, 2003 5:37 pm

Pentru ca astazi mi s-a propus moderarea acestui forum, si pentru ca probabil mi se va da in scurt timp, m-am apucat sa-l citesc integral.
Trecand peste introducerea care se anunta extrem de plictisitoare trebuie sa spun ca mi se pare foarte interesanta paralela intre albumele VV. Pentru ca despre "Vama Veche" multa lume a spus ca e cel mai bun album din Romania. Intrucatva impartaseam aceasta idee, desi de obicei incerc sa evit exprimarile de tip "cel mai", "cea mai".
Dar iata ca "Am sa ma intorc barbat" a aparut deja pe piata, iar mie personal mi se pare mai bun decat "Vama Veche". Ce facem? Il declaram p-asta cel mai bun?
Una peste alta, Vama Veche demonstreaza ca sunt o trupa super-profesionista, capabila sa evolueze de la album la album, iar noi, ca public, nu avem decat de castigat.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SaDiKa » Lun Mar 03, 2003 4:26 pm

Trebuie sa recunoastem ca muzica buna in romania nu prea exista iar cand in sfarshit gasim o trupa adevarata care face muzica adevarata.....ar trebui s-o apreciem mai mult.....
Vama Veche e printre putzinele trupe originale din tzara asta.... 'Neatza everybody....
fani VV sunt cam putzini dar important e sa fim unitzi.....:P
SaDiKa
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Oct 04, 2002 3:23 pm

cam aceeasi zic si yo

Mesajde zOOmzet » Vin Mar 14, 2003 9:49 am

ceea ce demonstreaza profesionismul , este originalitatea lor..compun, nu pentru bani (ca alte trupe )..ci ca ssa transmita mesaje noua....
muzica lor nu e mai mult comerciala decat mai mult inspirativa/reprezentativa.
zOOmzet
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Dec 27, 2002 3:42 pm
Localitate: Romania-Botosani

Re: cam aceeasi zic si yo

Mesajde Salma » Sâm Mar 15, 2003 3:25 pm

Initial trimis de zOOmzet
ceea ce demonstreaza profesionismul , este originalitatea lor..compun, nu pentru bani (ca alte trupe )..ci ca ssa transmita mesaje noua....
muzica lor nu e mai mult comerciala decat mai mult inspirativa/reprezentativa.


Asta e chestia importanta, ca reusesc totusi sa faca bani( fiind admirati pentru reala lor valoare) fara sa alerge in mod special dupa ei. Asta e acel mic amanunt care diferentiaza muzica foarte buna de restul muzicii.: vine din suflet:)
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Re: Re: cam aceeasi zic si yo

Mesajde zOOmzet » Sâm Mar 15, 2003 5:00 pm

Initial trimis de Salma


Asta e chestia importanta, ca reusesc totusi sa faca bani( fiind admirati pentru reala lor valoare) fara sa alerge in mod special dupa ei. Asta e acel mic amanunt care diferentiaza muzica foarte buna de restul muzicii.: vine din suflet:)


da aici ai mai multa dreptate decat mine ..si recunosc ca tot ce li se intampla lor este super si sper sa aiba parte de multe impliniri indiferent de situatii...
zOOmzet
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Dec 27, 2002 3:42 pm
Localitate: Romania-Botosani

Visele-s o lume de cacat

Mesajde bhuttu » Lun Mar 17, 2003 12:50 am

Mai copii... io nu zic ca nu e frumos sa si visezi, da' numai cand e cazul.
Parerea mea e ca VV, pe langa faptul ca fac muzica buna spre foarte buna au si o politica de piata extrem de desteapta.
Pai ganditi-va numai la modul - destul de original - in care si-au promovat albumul si la cat de promovata a fost piesa lor, ganditi-va la emisiunile alea de stiri de la ProTV in care ne anuntau de 3 ori pe zi ca se cauta curva regimnetului, ganditi-va la imaginea de barbat iubitor si dragastos a lui Chirila, ganditi-va la mesajele alea siropoase, ganditi-va la lucrurile astea si-o sa vedeti ca lumea nu e chiar asa frumoasa.
Si cu toate astea, nu stiu cat de multi bani castiga VV din muzica VV daca toti membrii trupei sunt implicati si in alte proiecte artistice...

Hai ma, treziti-va!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Re: Visele-s o lume de cacat

Mesajde Asfaltina » Mie Mar 19, 2003 10:57 pm

Mie albumul asta mi se pare foarte misto.Stiu ca nu am zis nimic interesant,dar sincer nu ma asteptam sa fie atat de bine realizat!Se vede de la o posta ca baietii au muncit foarte mult la sound ,la povestea pe care au creat-o,dar totodata si la promovare!Ceea ce au reusit ei sa faca (ma refer la spectacole)
e ceva unic intr-o Romanie(nu doua :D) care nu prea stie ce inseamna muzica buna,o Romanie inbuibata de Ioni Costita si de Adrian Piticu' Normal (fost copilu' ca cica a mai crescut :)),imbuibata de versuri hidoase si de voci terifiante...ei au reusit prin niste versuri nu foarte complicate ,ci mai degraba
patrunzatoare si o voce calda sa schimbe ceva...un pic macar!
FELICITARILE mele pt. baieti si sa nu ne lase pt. ca n-o mai scoatem la capat cu atata muzica proasta!!!!!!!!!.:(
despite all my rage i am still just a rat in a cage
and i still believe that i cannot be saved
Asfaltina
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Mar 08, 2003 11:11 pm
Localitate: acasa


Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator