ce parere aveti de ANDRA?

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

ce parere aveti de ANDRA?

Mesajde puiu00 » Mie Dec 11, 2002 1:25 am

Vad ca vorbiti de toti,numai de ANDRA nu ziceti nika,care e un adevarat talent in muzica asta a noastra si care pot sa zic asta fara sa ma ascund dupa deget,ca ori de cate ori are ocazia canta live nu play-back ca si altii care se dau si ei mari cantareti.
Daca aveti ceva de aggumentat sau stiu eu de comentat va rog sa imi faceti si mie cunoscute parerile voastre si am sa va raspund,ca eu cat de cat o cunosc mai ales ca e de la mine din oras.
Va multumesc!!
puiu00
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Dec 09, 2002 11:56 pm
Localitate: romania campia-turzii

Mesajde UnaDulciKa » Joi Ian 02, 2003 1:59 am

Mie una imi place ff mult cum canta Andra.Spre deosebire de alti cantareti romanesti,ea chiar stie ce face si face bine.Are o voce ff.buna.Pe langa talent cred ca si lucreaza ff mult la vocea ei...e Coool tipa
UnaDulciKa
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Mie Ian 01, 2003 11:54 pm
Localitate: Turnu-Severin

ehhh

Mesajde Bamse » Joi Ian 02, 2003 4:59 am

poate muzica populara canta live ....
Go go shift+7 keep running!
Avatar utilizator
Bamse
Junior Member
 
Mesaje: 196
Membru din: Mie Dec 11, 2002 12:00 am

Andra...

Mesajde UnCopilutz » Joi Ian 02, 2003 10:59 am

Da , are fatuca voce , nu am ce zice , insa melodiile ii sunt de un mare mare rahat iar lookul ei e de si mai mare rahat . Este o urata si jumatate , o tigancusa care a ajuns mare stea peste noapte cu ajutorul lui Costi Ionita . Nu vad care e diferenta intre ea si trupele lui Costi , alea ... Viva ... si ... ce-stiu-eu ...
Asta e parerea noastra!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Faded Existence » Joi Ian 02, 2003 12:20 pm

Sunt de acord cu copilutzu'...are voce, dar n-are melodii bune.................
"The distance grows
I'm sinking down
And what I lost, it can't be found
Although I try, can't find my way
Avatar utilizator
Faded Existence
Junior Member
 
Mesaje: 251
Membru din: Dum Mai 26, 2002 11:00 pm

Mesajde UnaDulciKa » Joi Ian 02, 2003 10:49 pm

Lasa melodiile...:))...ca cel putin ultima..la o gramada nu le place, dar eu imi sustin ideea ca voce buna are tipa.Si am auzit ca la muzica populara e foarte buna.Oricum le da lectii la multe pustoaice din Romania.
UnaDulciKa
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Mie Ian 01, 2003 11:54 pm
Localitate: Turnu-Severin

Mesajde SharKana » Dum Ian 05, 2003 1:41 pm

mie imi place forte mult.are si melodii bune dar vocea ......e cea mai buna din romania(parerea mea)
nu mi se pare ca e urata dar nici frumoasa.dor draguta
parerea mea
SharKana
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Dec 08, 2002 11:58 am
Localitate: romania alexandria

Mesajde marian jan » Dum Ian 05, 2003 1:48 pm

este o persoana pe care o admir.are o voce f buna,melodiile lasa de dorit.se vede ca si-a bagat costi costita coada.imi place totusi melodia "un ocean de-ai fi".
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

mda

Mesajde tizu » Lun Ian 06, 2003 9:08 am

Nu e nici frumoasa, nici urata... nu e nici foarte talentata, nici ne-talentata.... Ce rezulta? Mediocritate.... I hate that!
tizu
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 26, 2002 9:35 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde puiu00 » Lun Ian 06, 2003 10:07 pm

asa ziceam si eu.se pare ca suntem pe aceeasi lungime de unda.
si mie imi place la nebunie cum canta si o apreciez mult.
puiu00
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Dec 09, 2002 11:56 pm
Localitate: romania campia-turzii

Mesajde Rabina » Mar Ian 07, 2003 2:40 pm

Consider ca nu are importanta daca e sau nu urata, daca e sau nu tiganca, romanca, unguroiaca sau orice altceva. Fata are intr-adevar voce foarte buna, este impresionant ca la varsta pe care am inteles ca o are e deja atat de lucrata (si asta se simte); stie sa se controloze, se joaca frumos cu vocea, are prezenta scenica, e sigura pe ea.
Partea proasta - mult mai proasta!!! - e cu Costi Ionita. Mi se pare cel putin revoltator si de prost-gust sa iei una din cele mai vechi si cunoscute piese ale americanilor (de fapt, o piesa gospel, deci religioasa), "Amazing Grace" si sa scrii pe albumul Andra, la fel ca in cazul tuturor celorlalte piese, "muzica - Costi Ionita". Este o dovada de nerusinare fara limite, pentru care in alta tara i s-ar putea usor intenta proces.
Rabina
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 07, 2003 1:45 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde puiu00 » Mie Ian 08, 2003 1:35 pm

p :p :p
Rabina,
imi place ce ai scris despre andra si mie unul mi se pare ca ai ff mare dreptate in tot ce ai zis.se vede ca stii sa apreciezi un solist adevarat sau sa il denigrezi dar in cazul nostru nu se pune problema.
sa stii ca ai drepate nu conteza natoa sau altceva tata timp cat solistul este unul adevarat care poate sa zica ca este un solist ,ca are voce si cand e prezent in vreo emisiune stei sa faca atmosfera si sa se prezinte admirabil.
cat despre costi si aici ai mare dreptate mai ales ca eu ii cunosc melodiile andrei si pot sa zic ca el cam profita de ea pt ca ea a cantat cu mult inainte ca el sa o remarce si ea a avut niste melodii proprii,iar cand a aparut primul album al ei toate melodiile pe care ea l-ea cantat nu mai era compuse de ea ci de el si asta e strigator la cer si a mai facut el mai multe dupa cum ai dat si tu exemplul acela.eu unul pot sa zic ca el o cam treage inapoi,dar asta e poate pe viitor nu va mai fii asa.
puiu00
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Dec 09, 2002 11:56 pm
Localitate: romania campia-turzii

Re: ce parere aveti de ANDRA?

Mesajde deca » Mie Ian 08, 2003 6:03 pm

O voce extraordinara si o fata de un bun simt desavarsit...
Mai aratati-mi 10 asemenea modele si dau o cisterna de bere !
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Rabina » Joi Ian 09, 2003 3:13 pm

Multzumesc, puiu. Sau Puiu?!

Sper ca Andra sa-si dea seama cat mai repede ce trage mai mult in balanta.

Ganduri bune,
Shalom,
Rabina
Rabina
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 07, 2003 1:45 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde SiMiCs » Vin Apr 25, 2003 2:33 pm

Parerea mea e ca Andra e o fata cool are o voce foarte frumoasa deci pot sa zic ca este o fata talentata.
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Necuratu' » Vin Apr 25, 2003 2:58 pm

Eu nu ascult muzici de felul celei pe care o canta Andra, dar pot sa zic ca prima ei piesa chiar mi-a placut, cred ca da clasa "reginelor" si "printeselor '' r&b gen Catalina, Anda Adam (ce pula mea are Anda Adam cu muzica?) sau Cristina (desi asta parca nu canta rau). Inteleg si faptul ca pentru lansare avea nevoie de "spate", dar cred ca pe viitor ar trebui sa se desprinda de Ionita, ca altfel...
Mi se pare ciudat ca multi de pe aici se iau de Andra, in schimb deschid thread-uri in care se declara fani Simplu, Animal x, sau alte labe d'astea. Si nu inteleg parerile de genul "ii urata, deci nu stie sa cante" (nici nu mi se pare asa urata), mai ales ca despre alea "bunoace" toti zic ca au suuces in muzica pentru ca-si arata pizda
"Imperious, choleric, irascible, extreme in everything,
with a dissolute imagination of the like which has never been seen.
Atheistic to the point of fanaticism, there you have me in a nutshell.
And kill me again or take me as I am, for I shall not change.
NEVER !"
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

Mesajde X.I.Ta » Joi Iul 24, 2003 9:26 pm

Are o voce marfa tipa. Trebuie sa recunoastem ca are talent. Nu ma omor dupa ea dar cred ca merita sa aiba succes.
X.I.Ta
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Iul 18, 2003 9:35 pm
Localitate: Bacau

2739

Mesajde baixinho© » Dum Aug 17, 2003 9:00 am

selecteaza, foca, selecteaza
interesant noul ei look.

evident, multumex pentru atentie
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

vreau si eu sa stiu daca andra are site

Mesajde scutiti_ma » Mie Oct 01, 2003 8:51 pm

Vreau si eu sa stiu daca andra are site...stie careva?
scutiti_ma
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Oct 01, 2003 8:48 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Titina » Vin Oct 03, 2003 10:32 pm

In ultimul timp,Andra a inceput sa-mi placa....shi cum canta shi cum arata..
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde M|haElla` » Vin Oct 10, 2003 9:49 pm

Da...mie imi place cum canta Andra, insa melodiile nu mi se par cine-stie ce!
Imi place ultima: "Vreau sarutarea ta"; ma refer la stil! E mito! Suna...marfa!
Insa....versurile....lasa de dorit!
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde SCORPY » Lun Oct 13, 2003 8:04 am

Am avut ocazia sa o cunosc personal pe Andra, in urma cu doua zile la Festivalul The Golden Star, unde a sustinut un microrecital. Este o tipa foarte de treaba, in plus a avut o prestatie live deosebita. Bila alba pentru Andra!
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde M|haElla` » Vin Oct 17, 2003 8:37 pm

Da...am cunoscut-o si eu personal...
nu am vb foarte mukt timp, insa indeajuns ca sa imi dau seama daca e de treaba sau nu
mi-a placut ca este fiarte vorbareata, si foarte energica! nu sta locului o clipa! :D
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde d3s|r33` » Joi Dec 11, 2003 1:09 am

IMI place ANDRA.Muzica ei suna bine si pe deasuprea are si o voce de exceptie
d3s|r33`
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Dum Oct 05, 2003 10:37 pm
Localitate: Ardeal

Mesajde F|y! » Joi Dec 11, 2003 8:54 pm

Eu am vazut-o pe Andra la un cnc in Deva, acum vreo 2 luni. Prestatie live impecabila, prezenta scenica...buna :p :D ;) . Are voce, arata bine, dar urasc faptul ca versurile pieselor sale sunt banale. Oare nu se poate gasi un compozitor pe masura talentului ei? :con:
Only pilots know why birds are singing!
F|y!
Junior Member
 
Mesaje: 400
Membru din: Mie Noi 06, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Dum Dec 21, 2003 1:08 am

vocea andrei imi aminteste de cea a catalinei toma...pacat ca piesele interpretate de andra sunt de foarte slaba calitate.

Fata asta are nevoie de un producator adevarat, pentru ca are mult talent si ar fi pacat sa ramana la stadiul de colaborare cu "mirificul" Costi Ionitza sau cu "de mult apusul" Tiger One.

Doamne-ajuta!
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Dec 27, 2003 12:36 am

intr-adevar f talentata este fata asta. daca la varsta ei canta asa frumos, nu vreau sa imi imaginez cand o sa se maturizeze cum o sa cante...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Necko » Sâm Dec 27, 2003 8:03 am

vocea andrei imi aminteste de cea a catalinei toma...pacat ca piesele interpretate de andra sunt de foarte slaba calitate. Fata asta are nevoie de un producator adevarat, pentru ca are mult talent si ar fi pacat sa ramana la stadiul de colaborare cu "mirificul" Costi Ionitza sau cu "de mult apusul" Tiger One. Doamne-ajuta!


Subscriu.

Andra are o voce extraordinara. Doamne-ajuta sa o auda cine trebuie!
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

:)

Mesajde Dragos C. » Mar Mar 30, 2004 1:45 pm

Pai o aude cine trebuie: noi. :)
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mesajde justin00 » Sâm Mai 08, 2004 11:10 am

Intr-adevar are o voce nemaipomenita, dar ar trebui sa nu se mai strambe atata cand canta...Mai rau, chiar si cand vorbeste, vorbeste cam strmb... (:|
Avatar utilizator
justin00
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mai 04, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator