Tudor Chirila

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Tudor Chirila

Mesajde bhuttu » Mie Ian 08, 2003 4:29 pm

Hai sa-l studiem aici pe Chirila. Ce va place, ce nu va place la el, bune si rele, ziceti aici.

Mie unul nu-mi place rolul ala de personaj melodramatic pe care-l joaca tot timpul. Imi place in schimb atitudinea lui din concerte si faptul ca stie sa intretina atmosfera. Si intr-adevar, concertele VV sunt ceva cu totul special.

Iar ca vocalist...Hmm...Pe primele 2 albume mi-a placut, dar pe "ASMIB" cred ca s-ar fi putut mai bine.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Re: Tudor Chirila

Mesajde Ruginitu » Joi Ian 09, 2003 8:15 pm

Initial trimis de bhuttu
Hai sa-l studiem aici pe Chirila. Ce va place, ce nu va place la el, bune si rele, ziceti aici.

Mie unul nu-mi place rolul ala de personaj melodramatic pe care-l joaca tot timpul. Imi place in schimb atitudinea lui din concerte si faptul ca stie sa intretina atmosfera. Si intr-adevar, concertele VV sunt ceva cu totul special.

Iar ca vocalist...Hmm...Pe primele 2 albume mi-a placut, dar pe "ASMIB" cred ca s-ar fi putut mai bine.


Asa e el, nu joaca nimic, nu e "melodramatic", but-ule (aia care joaca sunt ori la stadion, ori la cazino, ori la teatru, ...). Melodramatic e ne-Botezatu, poate, ca pe el il prind toti doar in chiloti dar el se face ca nu stie ce s-a intamplat. Te pricepi la muzica asa cum ma pricep eu la inot (vezi Titanic). Aia care stiu sa "intretina atmosfera" in concerte sunt prezentatorii sau DJ-ii (daca te intereseaza/nu).
Ruginitu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Ian 09, 2003 6:12 pm
Localitate: Terra

Mesajde bhuttu » Joi Ian 09, 2003 10:50 pm

Pustiu, o sa trec peste caterincile tale de doi bani si o sa incerc sa detaliez ce-am vrut sa zic. Chirila nu e melodramatic? Pai as putea sa-ti dau foarte multe exemple, dar o sa ma rezum la cateva: ce zici de inceputul de la Hotel Cismigiu? sau de la Calul din Marloboro?

Cat despre intretinut atmosfera in concerte...iar esti pe langa. Ai vazut vreodata vreun concert VV? Si daca da, ia zi, DJ-u' a facut super-atmosfera, nu?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SaDiKa » Joi Mar 06, 2003 4:25 pm

e ....a....
e dragutz shi romantik shi haios shi sincer...e exact genul de baiat la care viseaza majoritatea fetelor ......e super OK!
SaDiKa
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Oct 04, 2002 3:23 pm

Mesajde agar » Joi Mar 06, 2003 7:12 pm

E cel mai taaare din Romania!!! :o Si tot ceea ce face e super!Ceea ce canta vama veche este frumusetea vietii pur si simplu.T C o sa devina un personaj foarte apreciat in urmatorii ani.
i'm staying at the door of the earth...
showing you the mystery that covers
the univers ...
agar
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mar 04, 2003 8:10 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde bhuttu » Vin Mar 07, 2003 3:47 pm

Sadika, da-i alcoolic, ma!

Plus ca are nasu' ala mare...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SaDiKa » Mar Mar 11, 2003 3:37 pm

Da,mey dar e sensibil shi barbatzi sensibili nu prea se gasesc asha ca.....
SaDiKa
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Oct 04, 2002 3:23 pm

Mesajde Salma » Sâm Mar 15, 2003 2:05 pm

Chirila e branza buna in burduf de caine, e un tip inteligent si cu o sensibulitate deosebita, puse in umbra insa de o mult prea buna parere despre sine, specifica copiilor razgaiati, de obicei cei mai mici din familie, carora li s-au facut toate poftele de catre parintzi si care cred ca sunt buricul pamantului. Din punct de vedere artistic Chirila este bestial, dar ca om are multe puncte slabe. Pacat, cu un pic de bun-simt ar fi barbatul perfect.
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Mar 17, 2003 12:55 am

Ai pus intr-adevar punctul pe i, Salma. N-am nimic personal cu Chirila, dar e "ceva" in atitudinea lui care nu-mi place. Nu-mi dau seama exact ce, dar se prea poate ca tu sa ai dreptate cu ce zici.
Plus ca imi mentin parerea, ca vocea lui pe ultimul album de multe ori nu pica asa cum ar trebui.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Salma » Lun Mar 17, 2003 8:52 pm

Cred ca e din cauza ca afirmatiile mele sunt bazate nu pe simple supozitii, ci pe o observatie facuta de aproape asupra "personajului" :) Oricum, parerea despre persoana respectiva nu imi afecteaza admiratia pentru trupa Vama Veche. Cat despre ultimul album, mie imi place, iar Chirila nu exceleaza prin voce, ci prin alte calitati, printre care talentul actoricesc prin care subjuga publicul si ideile din piese, deosebite de lalaiala cretina a altor trupe.
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde cristina-lvv » Mar Mar 18, 2003 3:42 pm

Ai mare dreptate in ceea ce ai spus in legatura cu spectacolul "Am sa ma intorc barbat" pt ca intr-adevar Vama Veche face chiar arta acolo si inca din primul moment al spectacolului m-au uimit cu faptul ca pe langa piesele absolut senzationale au si un scenariu de spectacol pt care fanii ar trebui cu varf si indesat sa-i multumeasca doamnei Iarina Demian...Sunt intr-adevar niste artisti si asta nu se numeste pupincurism ci pr si simplu recunostinta.
cristina-lvv
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 17, 2003 4:24 pm
Localitate: bucuresti


Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori