Trupa (Vama Veche)

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Trupa

Mesajde bhuttu » Mie Ian 08, 2003 4:40 pm

Parerea mea e ca Vama Veche e cea mai buna trupa romaneasca, iar ca instrumentisti mi se par exceptionali.

In primul rand, Lapi mi se pare de departe cel mai bun baterist roman al mometului. Poate doar Tandarica in vremurile lui bune sa fi fost mai bun.

Balanescu este si el un clapar de exceptie. Exista bucati de clapa super-reusite in multe melodii VV. Ma gandesc doar la inceputul de la "Calul din Marlboro" sau la "The Band". Sunt sigur ca VV n-ar fi fost ce este fara Balanescu.

Si pe Liviu l-am vazut de cateva ori facand lucruri frumoase pe scula lui, dar la bass chiar nu ma pricep...Unde esti tu Florin Barbu?

Despre Caminschi iar nu zic nimic, decat ca pana acum imi place. Mai ziceti si voi.




Va rog...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Re: Trupa

Mesajde Florin » Joi Ian 09, 2003 1:49 pm

Sunt aici,veghez:)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Ian 09, 2003 7:30 pm

Pai si zi parerea ta de basist. E bun sau nu basisitu' lu' VV?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

re bhuttu

Mesajde Florin » Joi Ian 09, 2003 7:42 pm

Initial trimis de bhuttu
Pai si zi parerea ta de basist. E bun sau nu basisitu' lu' VV?

______________________________________________

Parerea mea este ca altceva trebuie sa cautzi la VV.

NU vei gasi aici muzicieni de top (bineintzeles,cu exceptzia lui lapi care este foarte bun).Vei gasi in schimb o trupa de prieteni,care reusesc intr-un mare fel sa TRANSMITA.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

P.S.

Mesajde Florin » Joi Ian 09, 2003 7:44 pm

Eugen Caminschi este unul din cei mai buni instrumentisti din Romania.Nu l-am mentzionat mai sus,pentru ca el este colaborator in Vama Veche
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

:)

Mesajde Lancelot » Joi Ian 09, 2003 8:46 pm

verbul l-as potrivi mai bine la imperfect..."era" o trupa de...
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde bhuttu » Joi Ian 09, 2003 10:01 pm

Florine, Caminschi e membru cu drepturi depline la VV. Chiar zicea Chirila asta vara la un concert, "multumim domnului Eugen Caminschi pentru ca a acceptat sa faca parte di trupa Vama Veche."

Mie ca instrumentisti mi se par foarte buni baietii de la VV. Cat despre ce zici tu, inclin sa-i dau dreptate lui Lancelot.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

re bhuttu

Mesajde Florin » Vin Ian 10, 2003 1:19 pm

Bhuttu,Eugen Caminschi este colaborator la trupa VV.
In acest moment el pregateste un album impreuna cu Mircea Vintila ( se pare ca va fi foarte reusit)si isi face planuri pentru o trupa de blues,care sa il reprezinte pe deplin.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Vin Ian 10, 2003 1:49 pm

Nu bag mana in foc, s-ar putea sa sti mai multe ca mine, da' ti-am zis, Chirila i-a zis "membru".
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde tequila » Dum Apr 25, 2004 2:36 pm

va sugerez sa ascultati best of-ul vama veche care a iesit impreuna cu bax-ul tuborg...sunt incluse pe el cele mai bune piese v v reorchestrate si zic eu suna demential...calitatile lui liviu...inceputul de la romania is my country;)
astept pareri!
cat despre caminschi este membru cu drepturi depline in formatia vama veche si e un adevarat maestru...de fiecare data cand are solo-uri la chitara te face sa-ti vibreze sufletul in tine...
vara asta am sa beau toata marea si am sa-i pun sarea langa un shot de tequila;)
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

Mesajde justin00 » Sâm Mai 08, 2004 11:50 am

:B Imi place sa ascult mai multe genuri de muzica(bineinteles:nu manele),iar Vama Veche se afla printre formatiile care le ascult cu placere...
Avatar utilizator
justin00
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mai 04, 2004 11:00 pm

Mesajde ana17 » Vin Mai 14, 2004 2:20 pm

da... in afara faptului ca nu am mai auzit nimic de ei de ceva vreme, nici macar concerte, pot spune cu mana pe inima ca sunt formatia mea de suflet. pe de alta parte mi-e dor sa-l vad pe tudor la teatru. super-actor!
ana17
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mai 14, 2004 2:00 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron