Ce parere aveti de Claudia - Cream?

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Ce parere aveti despre Claudia - Cream?

Chestionarul s-a închis pe data de Vin Feb 07, 2003 1:55 pm

E o tipa super cool
5
56%
Bleah , nasoala
3
33%
Ma abtin
1
11%
 
Voturi totale : 9

Mesajde UnCopilutz » Mar Feb 25, 2003 9:36 pm

O sa iti zic maine dupa ce ma uit ce revista era , ok Andrei?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

hello

Mesajde cream » Mar Feb 25, 2003 9:46 pm

salut,

in primul rand va multumesc ptr parerile voastre pro si contra ... am in continuare de invatat si sper ca nu va voi dezamagi.

Imi cer scuze ptr intarzierea cu care va raspund ...in prezent sunt in studio, lucrez la urmatorul material si sunt si in perioada bacului ... care sper sa il trec cu brio...
Nu vreau sa se inteleaga gresit dar cand sunt fff obosita nu prea sunt atenta la privirea sau gesturile pe care le am .... asa ca daca trec pe langa voi pe stada si am o privire mai ciudata sa stiti ca este de la oboseala... cu orele de studio noaptea iar in timpul saptamanii scoala.... :)
Multumesc inca o data ptr raspunsuri si sper sa tinem legatura...

va pup,
claudia
cream
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Feb 11, 2003 11:36 am

Mesajde Mr Hyde » Mar Feb 25, 2003 10:54 pm

sunt si in perioada bacului ... care sper sa il trec cu brio...


Nu vreau sa fiu rau, da' s-ar putea sa ai ceva probleme la limba materna...
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 11:15 am

mmm .. sa fie chiar ea ?! cred ca da .. am sa aflu si am sa va confirm .. ;) oricum .. am impresia ca ea este .. este chiar stilul ei ded a vorbi .. ma bucur ca ne-a gasit aici .. si sper ca din cand in cand sa mai gasim si cate o replica de la ea ..

My Hyded .. ce vrei sa spui ?!
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Feb 26, 2003 4:12 pm

Ce vrea sa spuna baiatul asta ? Vrea sa spuna ca fetita cu pricina a facut o greseala gramaticala , dar si eu sunt printre cei care ii multumesc pentru postul ei . Sa speram ca este cream cream nu ceva fakeritza care nu are ce face decat sa posteze in locul altora.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 8:57 pm

nah bine .. pa totzi facem greseli gramaticale .. sau .. nah .. cel putzin asa cred eu .. sau .. de obicei sunt de vina tastaturile .. uneori stresul .. alteori graba. Cine stie ce tastaturi au aia la MediaPro Music .. (de unde a trimis Cream) mesajul .. apropo .. rog unul din moderatori sa dea DNS pe IP-ul de pe care a postat Cream si .. daca rezultatul este ceva de geu` .. mediapromusic.... atunci cu sigurantza ea e ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde AnDrEi » Mie Feb 26, 2003 9:18 pm

Pentru inceput tin sa va spun ca este chiar ea .. Claudia de la Cream , eu unul tin sa ii multumesc in primul rand Madalinei Simionescu de la Media Pro Music , cea care i`a spus Claudiei despre acest subiect .. de pe acest forum implicit acest portal !
* Resolved 66.115.177.52 to mediapm.ro ( have fun ) .. apropos.. in curand va exista sper un forum Cream .. doritori ?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 10:10 pm

yeahhh ... me iz happy .. Madalina .. kiss you .. :)) Merci ca ai trimis-o pe Claudia aici ;) AnDrEi 10x ;))
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Feb 27, 2003 9:59 am

Nu m-ar deranja un forum CREAM , mai mult nu pot spune.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Yeah

Mesajde AnDrEi » Joi Feb 27, 2003 9:44 pm

Mai oameni buni ..ar fi frumos daca s`ar face un forum Cream .. dar uite ca unii nu vor.. eu am propus sa se faca.. nu s`a facut.. asta e .. ramane ca sa vb despre Claudia aici .. pe acest forum .. implicit pe acest subiect!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Joi Feb 27, 2003 10:34 pm

mai AnDrEi .. da` tu nu esti moderator ?! tu nu poti crea un fanclub .. aici .. sau .. un thread sau cum i-o zice .. ?! :)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Feb 27, 2003 10:39 pm

:rolleyes:

Olix e al doilea mesaj offtopic pe care il dai....
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde OLiX » Vin Feb 28, 2003 12:40 pm

off-topic (nah): nu eu nenea .. AnDrEi a inceput .. sorry ... loolix .. hai mah .. tre` sa vorbim si noi .. asta e ..

on-topic: totusi .. de ce nu se face un forum special pentru Cream ?! eu zic ca merita totusi ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Eh...daca e vba de andrei...

Mesajde UnCopilutz » Sâm Mar 01, 2003 10:32 pm

Andrei este mai tot timpul off-topic , dar asta e partea a doua.Mai nou m-am razgandit!Zic ca nu ar avea nici un rost un forum Cream , cat timp este loc de postat aici...ca doar incape destul.Daca chiar ai ce discuta,poti sa discuti oriunde,atata timp cat ai cu cine.
Ca a venit Claudia si a postat si ea , asta nu inseamna ca trebuie sa ii punem covoras rosu si sa ii dedicam tot siteul ei!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mar Apr 08, 2003 12:41 pm

yes yes yes ! mi-a scris Claudia ;) si .. gues what ?! in curand .. un nou material .. eu abia astept sa-l aud ;) Momentan ea se imparte intre scoala/simulari de bac si studio .. dar probabil dupa bac va aparea si noul material .. Bafta Cream !:)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

salutari

Mesajde cream » Mie Sep 10, 2003 4:37 pm

hi,

imi cer scuze ptr nu am mai raspuns in ultima vreme dar am fost fff ocupata (bac, examen-ul ptr facultate si lansarea noului material) care va aparea la sfarsitul acestei luni...
voi filma videoclipul vineri ... in jur de data de 22 va fi prezent pe toate posturile de televiziune ..
single-ul ales ptr acest material este la piesa "sunt nebuna" si sper din tot sufletul sa va placa....

sper sa mai tinem legatura in continuare ....

va pup dulce,
claudia
cream
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Feb 11, 2003 11:36 am

Re: Re: pai ...

Mesajde K-gula » Dum Sep 21, 2003 3:55 pm

Initial trimis de Aliks_2003
On-topic: Cream nu este pe gustul meu.......Mie imi plac Linkin Park, etc. Cream are fitze si fitzele nu sunt pe lista mea cu lucruri preferate. Poti sa ma injuri cat vrei..........Sper ca totusi nu vei face asta, ptr. ca oricat de mult insisti nu vei reusi sa ma faci sa-mi placa Cream.;e



interesanta aceasta discutie despre fite. cine nu are? chiar faptul ca ai adus in discutie treaba cu fitele da dovada ca si tu ai cateva in cap. deci cat este de dureros atunci cand vezi pe strada cateva persoane publice, ca intra intr-un magazin mai luxos sa isi cumpere ceva mai aratos, vorbind frumos, iesind din magazin uitandu-se in jos. fata de tine, cu ce sunt mai prejos? spui ca asculti linkin park. si eu ascult, iar primul lor album l-am cumparat original cu 6-7 luni inainte sa apara, sau sa auda cineva la noi in tara de ei. acestia crezi ca au fite cand ii intalnesti pe strada? este normal sa ai fite iar cei ce nu au, li se va gasi mereu altceva. discutia poate continua la nesfarsit si nu vom ajunge nici-unde.

muzical vorbind, merge pe drumul cel foarte bun. that`s the real shit.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde SCORPY » Dum Sep 21, 2003 4:46 pm

Cata dreptate poti sa ai, draga K-gula! Intr-adevar persoanele publice sunt la urma urmei tot oameni ca si noi, cu problemele si bucuriile lor!
Revenind la Cream, e intr-adevar o fata talentata si simpatica. Ii urez multa bafta in continuare.
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde M|haElla` » Vin Oct 10, 2003 10:32 pm

Hmm...da...e interesanta! Cel putin are mai mult succes de cand a plecat din candy!
Insa , eu nu am mai vazut-o pe nicaieri, nu a mai scos nimic nou! Ce se mai aude cu ea???
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde SCORPY » Lun Oct 13, 2003 7:59 am

Din cate am inteles, pregateste un nou album. In plus este boboaca la ATF, deci este ocupata cu invatatul.
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde cream » Lun Oct 20, 2003 3:38 pm

hi,

nu v-am mai scris de mult... dar sper ca este ok
am mai multe noutati...
intr-un final am filmat noul meu videoclip la piesa "Ma gandesc la tine mereu" piesa este compusa de marius moga si este si el prezent in piesa..
videoclipul a fost filmat in 3 locatii(remat -cimitirul de masini , clubul diplomatilor-terenul de golf si la arhitectura) piesa este deja difuzata pe radio-uri si sper sa va placa...
astept parerile voastre pe forum sau pe adresa mea de e-mail creamromania@yahoo.com

va pupic,
claudia
cream
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Feb 11, 2003 11:36 am

hello

Mesajde cream » Mie Noi 12, 2003 11:39 am

hi,
astazi a inceput difuzarea noului meu videoclip..
titlu piesei a fost schimbat din motive tehnice...piesa se numeste "inchide ochii" si sper sa va placa..
astept opiniile voastre(pro si contra) pe adresa mea creamromania@yahoo.com

va pup,
claudia
cream
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Feb 11, 2003 11:36 am

Mesajde sauro » Dum Dec 07, 2003 1:56 pm

Da, Cream imi place. Claudia mi-a atras atentia ink de la strofa aceea din piesa "Lasa-ma in pace" pe cand era la Candy. Felul cum canta chestia aia cu "Ma doresti, dar n-o sa primesti", cam asa ceva, ma rupea in 2. Sa nu mai zic de miscarile din videoclipul respectiv. Dupa despartirea de Candy, mi-a parut rau, ca n-o mai vedeam. Cand am auzit de piesa cu Dj Project, am fost incantat, dar si dezamagit ptr. ca nu aprea in videoclip:) Nu sunt fan Cream, dar imi place sound-ul adoptat. Si bineinteles ca imi place parul ei si corpul. Ca doar oameni suntem:D. S-o tina tot asa!!

Mai am insa o nelamurire. Cum ma poate convinge si pe mine cineva ca cea care scrie aici pe forum drept "Cream", este chiar Claudia? Sunt un Toma Necredinciosul asa:)
sauro
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Dec 06, 2003 3:42 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde UnCopilutz » Dum Dec 07, 2003 2:20 pm

sauro , ti-am citit randurile pe sarite , dar ultimele doua le-am citit cu atentie : pe fanclub.ro , pe forumuri intra o gramada de persoane publice , ca sa nu le zicem vedete . Daca te uiti pe toate subiectele , pe toate forumurile , o sa vezi ca pe aici au postat si inca mai posteaza : sorin - vita de vie , k-gula , omu negru - simplu , marius moga , flavius buzina si tenea - hara , trupa hi-q , cabron (se aude) si asa mai departe .
deci n-are nici un sens sa nu crezi , pentru ca id-ul claudiei a fost verificat cu ceva vreme in urma si se vorbea ca e de la studio.



Ok, Cream , tu sa tii ca imi place ultima ta melodie , imi place si partea lui Moga , despre vocea caruia nu am decat cuvinte frumoase de zis , imi place ca apara si Smiley , si parca se simte si vocea lui pe acolo....imi place clipul , cum e filmat...imi place tot. Bravo , Cream ! Te felicit!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Favorita mea ...

Mesajde Mîtiu Ioan » Mar Ian 06, 2004 1:09 pm

Sí£ mí£ exprim shi eu ... ;)

E favorita mea - dar prefer sí£ nu spun 100% de ce. :rolleyes:
Dací£ e ceva ce totushi nu-mi place e cí£ uneori ishi cam "fortzeazí£" virsta sí£ zic asha ... :(

In rest ... spor maxim pentru dinsa shi să-shi realizeze cit mai multe din planuri. :cool:

sauro , ti-am citit randurile pe sarite , dar ultimele doua le-am citit cu atentie : pe fanclub.ro , pe forumuri intra o gramada de persoane publice


Ce tzara mica e totushi Romania ... :D
Glumeam - nu saritzi pe mine !!! ;)
Mîtiu Ioan
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 05, 2004 3:20 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde devil_oana » Mar Ian 06, 2004 2:21 pm

imi place mult Claudia...canta k lumea,danseaza k lumea si s mai imbraca si marfa...e Super dupa parerea mea canta mai bene singura ... Nu zic k inainte nu era buna da` nu i s prea potrivea trupa Candy(my opinion);)
2 bad for my friends and 2 good for my enemies ... so beware cause I`m the Devil GRL
devil_oana
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Oct 01, 2003 1:47 pm
Localitate: in the middle of dark

...

Mesajde RalucaB » Mie Ian 28, 2004 1:34 pm

Clipu nou al e e mishto...
Canta mishto...
Deci... e mishto
;M ;h
3 maimute au scapat de la zoo. 1 a fost prinsa uitandu-se la TV, alta jucand fotbal, iar a treia… citind acest mesaj!
Avatar utilizator
RalucaB
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Mar Feb 03, 2004 1:28 am

E super misto tipa! poate posesoarea celui mai frumos trup din toata industria muzicala romaneasca. Ca si caracter, mental, intelect nu prea stiu ce sa zic. Putinele interviuri televizate m-au lasat rece. Nimic deosebit! nu e o inteligentza sclipitoare dar deja as deveni rau sa cer si frumusetze si minte in acelasi corp.
Totusi daca e de treaba atunci e ok!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Lun Apr 12, 2004 1:45 am

Claudia are multe atuuri: in primul rand poseda un trup deosebit de frumos, are un par plin de volum si foarte bine intretinut (cand ramane in pana artistica ar putea sa faca reclama la sampon... A-) :A ), iar in al doilea rand are niste ochi incantatori, cu o anumita nota de mister care atrage si intriga in acelasi timp.
Cu toate ca am vazut-o intr-o zi de mana cu Viorel si nu mi s-a parut chiar atat de fermecatoare, trebuie sa recunosc ca in clipul piesei "jumatatea ta" arata extraordinar, aproape ca te lasa fara rasuflare...:w Colaborarea Cream-Moga/Smiley a ajutat-o foarte mult pe Claudia si ea e constienta de acest lucru. E bine ca de manageriat se ocupa mai nou Moga, pentru ca omu' asta chiar stie ce face.

Din pacate Claudia nu prea stie sa se miste si e pacat, pentru ca avand in vedere faptul ca muzica ei se incadreaza in sfera dance, nu i-ar strica sa stapaneasca ceva miscari mai elaborate... Dar asta e, nu le poti avea pe toate... probabil de aceea are doua dansatoare care o acompaniaza, pentru a-i intari imaginea si pentru a estompa oarece deficiente de stapanire a ritmului. Parerea mea... ;-)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Lun Apr 12, 2004 2:09 am

Claudia are multe atuuri: in primul rand poseda un trup deosebit de frumos, are o podoaba capilara foarte bine intretinuta (cand ramane in pana artistica ar putea sa faca reclama la sampon... A-) ), iar in al doilea rand are niste ochi incantatori, cu o anumita nota de mister care atrage si intriga in acelasi timp.
Cu toate ca am vazut-o intr-o zi de mana cu Viorel si nu mi s-a parut chiar atat de fermecatoare, trebuie sa recunosc ca in clipul piesei "jumatatea ta" arata extraordinar, aproape ca te lasa fara rasuflare... ;b Colaborarea Cream-Moga/Smiley a ajutat-o foarte mult pe Claudia si ea e constienta de acest lucru. E bine ca de manageriat se ocupa mai nou Moga, pentru ca se pare ca omul asta chiar stie ce face.

Din pacate Claudia nu prea stie sa se miste si e pacat, pentru ca avand in vedere faptul ca muzica ei se incadreaza in sfera dance, nu i-ar strica sa stapaneasca ceva miscari mai elaborate... Dar asta e, nu le poti avea pe toate... probabil de aceea are doua dansatoare care o acompaniaza, pentru a-i intari imaginea si pentru a estompa oarece deficiente de stapanire a ritmului. Parerea mea... ;-)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori