Unde au disparut Moni-k, Catalina Toma ... ?

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Mesajde UnCopilutz » Sâm Apr 05, 2003 7:43 pm

Bun.Deci..albumul zici ca e bun. AM sa incerc sa imi fac rost de ceva melodii de pe el...Merci mult pentru tot.
De Marijuana ce se mai aude,care stie?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Marijuana...

Mesajde Aurolacul » Dum Apr 06, 2003 1:46 am

Da, chiar ce mai face Marijuana? ca eu ultima data stiu ca a scos un album super, in co-producere cu Puya si Sisu, shi dupa aceea a cam disparut, pacat!
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Julya_15 » Dum Apr 06, 2003 3:41 pm

Moni-k---->arata chiar foarte bine...si are si voce....iar melodia ai sa-ntelegi o ascult intr-una.
Catalina Toma---->Ar fi fost mai dragutza daca ...daca nu s-ar fi tuns sau ras..nu stiu cum sa-i zic,in cap.
Mother looking at me,tell me what do U see,yes I've lost my mind!
Daddy looking at me,will I ever be free,have I crossed the line?
Julya_15
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Apr 05, 2003 10:58 pm
Localitate: Can U feel the love tonight?

Mesajde ASALT » Lun Apr 07, 2003 12:11 am

Marijuana .. a scos de curand o melodie noua si se aude ca urmeaza in cel mult o luna sa lanseze un nou album ... :) si pt julia ... o sa pun albumul pe o pagina de unde o sa le puteti lua in format mp3 .. va anunt eu adresa soon :)
ASALT
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Apr 03, 2003 8:03 am
Localitate: Bucale Target

Mesajde ASALT » Lun Apr 07, 2003 12:20 am

Initial trimis de ASALT
Marijuana .. a scos de curand o melodie noua si se aude ca urmeaza in cel mult o luna sa lanseze un nou album ... :) si pt julia ... o sa pun albumul pe o pagina de unde o sa le puteti lua in format mp3 .. va anunt eu adresa soon :)



http://www.gtech.ro:8001 ... aici aveti tot albumul Papa & Moni-K enjoy :))
ASALT
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Apr 03, 2003 8:03 am
Localitate: Bucale Target

ERRATA

Mesajde ASALT » Lun Apr 07, 2003 12:41 am

[quote]Initial trimis de ASALT
[B]


revin ... adresa de sus nu merge .. de se intampla si la case mai mari .. ... http://www.gtech.ro/Jurnal/
aceasta e adresa reala
enjoy
ASALT
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Apr 03, 2003 8:03 am
Localitate: Bucale Target

Mersi...

Mesajde Aurolacul » Lun Apr 07, 2003 3:17 am

Tot albumul, eh? Super Tare!
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Apr 07, 2003 6:40 pm

Multumim mult mai baiatule pentru frumosul gest pe care l-ai facut.Uite,cu ocazia asta am sa ii ascult si eu intregul album Monicai si lui Papa...ca am inteles ca toate piesele sunt facute impreuna..de cei doi,nu exista vreuna in care sa canta doar monica.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde ASALT » Lun Apr 07, 2003 6:47 pm

Initial trimis de UnCopilutz
Multumim mult mai baiatule pentru frumosul gest pe care l-ai facut.Uite,cu ocazia asta am sa ii ascult si eu intregul album Monicai si lui Papa...ca am inteles ca toate piesele sunt facute impreuna..de cei doi,nu exista vreuna in care sa canta doar monica.



sper ca v-a placut albumul :DDD si da sunt toate piesele facute impreuna :))
ASALT
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Apr 03, 2003 8:03 am
Localitate: Bucale Target

Mesajde OLiX » Lun Apr 07, 2003 9:32 pm

ASALT .. you rule :) 10x de album .. acuma-l downloadez .. si am impresia ca suna destul de bine .. Eu am cumparat primul album Papa Jr. si mi-a placut mult .. ;)

p.s. albumul dublu Directia 5 nu poti sa-l pui tot acolo ?! :))) hehehe stiu ca ma intind deja .. da` nah .. intrebam si eu .. Mersi oricum !:)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde ASALT » Lun Apr 07, 2003 10:13 pm

Initial trimis de OLiX
ASALT .. you rule :) 10x de album .. acuma-l downloadez .. si am impresia ca suna destul de bine .. Eu am cumparat primul album Papa Jr. si mi-a placut mult .. ;)

p.s. albumul dublu Directia 5 nu poti sa-l pui tot acolo ?! :))) hehehe stiu ca ma intind deja .. da` nah .. intrebam si eu .. Mersi oricum !:)


din pacate pt tine .. si din fericire pt mine .. nu ascult directia 5 .. nu stiu .. nu il am .. daca era il aveai pus pe pagina sorry

apropo .. chiar sunt curios sa citesc parerile despre albumul asta
ASALT
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Apr 03, 2003 8:03 am
Localitate: Bucale Target

Mesajde UnCopilutz » Mar Apr 08, 2003 1:25 am

Stai frate ca inca nu l-am ascultat...killu` meu...tu simte-te bine ca ai facut atata lume sa iti cada la picioare si sa iti multumeasca.Impresii dupa ce-l ascult!
Si ... Olixe , draga ...ce ti veni cu Directiunea?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde ASALT » Mar Apr 08, 2003 5:18 am

impresiile vin dupa ce asculti .. dar .. nu neaparat intr-o zi .. sunt curios sa le citesc cand o sa le scrieti :D

pe un alt forum am vb de o formatie ( ZULLU ) care a colaborat cu Moni-K dar din pacate nu mai gasesc si piesa aia :DD

oricum revenind la oile noastre ... dupa cate stiu eu .. s-ar putea sa incepem sa avem o muzica mai calitativa , inceputul a fost facut mai demult , de la Catalina Toma s-ar putea sa ne astepte o mare surpriza .. placuta :D oricum .. speranta moare ultima nu ? :)
ASALT
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Apr 03, 2003 8:03 am
Localitate: Bucale Target

Mesajde OLiX » Mar Apr 08, 2003 11:41 am

bai nene bai .. rullz .. ASALT .. vreau sa-ti spun ca am ascultat aseara albumul, in timp ce-l downloadam .. si mi-a placut enorm de mult, din cauza asta eram asa entuziasmat si ti-am multumit pt. faptul ca l-ai pus pe serverul tau ;)
UnCopilutz .. pai .. cu Directia .. imi veni asa .. m-am gandit ca daca omu` are muzica .. poate are si albumu` D5 ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Hmm:( ...

Mesajde Aurolacul » Mar Apr 08, 2003 8:23 pm

Am ascultat shi eu primele 4 piese, si mi-a placut doar piesa "Cateodata". Cam "dissapointed" sincer.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde genicon » Mie Apr 09, 2003 12:24 pm

Da, nici mie nu mi s-a parut prea-prea albumul... Ma asteptam la mai mult, dupa reactiile persoanelor care l-au ascultat si au postat aici. Deh... poate nu sunt eu in dispozitia potrivita pentru a-l asculta! :confused:
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Apr 09, 2003 1:39 pm

mmm ... da .. eu zic ca unele piesa-s faine .. altele nu .. dar nah .. mie-mi place .. sincer .. ash da banii pe album ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde CR@ZY » Lun Apr 21, 2003 10:58 am

Moni-k e k-lumea,dar catalina toma e HUO!
A-)
El este departe,foarte departe,...dar totusi nu e chiar asa de departe.
:a
Avatar utilizator
CR@ZY
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Dum Mar 30, 2003 12:00 am

Mesajde c0nte » Lun Apr 21, 2003 7:52 pm

Stiam de piesa "Ploaia" de o buna bucata de vreme. Am fost surprins (extrem de placut) sa descopar noua piesa "Ai Sa-Ntelegi" scoasa de Moni-k & Papa. Moni-k are o voce superba, piesa suna bine, are acel "ceva" care o face sa se diferentieze de multele piese de duzina si sa iasa in evidenta. Este armonioasa si este usor de retinut. Am aflat recent ca in anii de liceu, Moni-k a colaborat cu Teatrul de Opereta "Toma Caragiu" din Ploiesti, ca solista. Asta explica multe despre vocea ei. Nu sunt de acord ca arata naspa in videoclip, nu e vorba de frumusete (desi e chiar draguta), ci de acea flacara interioara care o face atat de speciala. O voce deosebita si un clip inspirat.

Good stuff!
c0nte
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 21, 2003 7:40 pm
Localitate: Canada

e-mail catalina

Mesajde NEXUS » Vin Mai 23, 2003 1:44 am

NEXUS
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Feb 11, 2003 9:32 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Mar Mai 27, 2003 8:24 pm

Asta e pagina oficiala a Catalinei ? Ea stie de existenta ei ? Sau ai facut o tu asa...? E dragutza oricum,urmeaza sa ma uit mai atent pe ea.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde NEXUS » Mar Iun 03, 2003 5:44 pm

Initial trimis de UnCopilutz
Asta e pagina oficiala a Catalinei ? Ea stie de existenta ei ? Sau ai facut o tu asa...? E dragutza oricum,urmeaza sa ma uit mai atent pe ea.

Da, e pagina ei oficiala, ii puteti scrie pe link-ul de la contact si sigur va citi e-mailurile...in rest, ce e acolo, e pus de ea...
NEXUS
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Feb 11, 2003 9:32 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Santal » Vin Iul 18, 2003 9:35 pm

ele...se stie prea bine ca au fost stresate de gurile acrite care canta prin televizoare...si s-au dus departe de noi...cel putin televizorul l-au aruncat..
Santal
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Iul 18, 2003 8:58 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde IoanaA » Sâm Oct 11, 2003 9:40 pm

Si mie mi-a placut cat de cat albumul "Jurnal" . Melodiile ce imi plac cel mai mult sunt "Beau" , "Nopti la rand" , "Intr-o zi" si ... "Ai sa-ntelegi"
Catalina Toma are o voce frumoasa...si ea este frumoasa! Imi place foarte mult de ea. Sper sa scoata in curand ceva nou. Ultimul ei album "Why a woman" (sau ceva de genu') l-am cumparat si imi place, mai ales ca a facut piesele si in engleza.Eu nu am mai auzit vreun artist sau vreo artista care sa scoata un album in engleza, sau in alta limba.
Avatar utilizator
IoanaA
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Ce parere aveti despre Nico?

Mesajde IoanaA » Sâm Oct 11, 2003 9:48 pm

Ei...acum vreau sa aud si parerile voastre despre Nico, ce parere aveti de vocea ei si despre "debutul" ei in muzica romaneasca in ciuda varstei? Credeti ca va avea o cariera de viitor, de succes?
Avatar utilizator
IoanaA
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde M|haElla` » Dum Oct 12, 2003 8:48 pm

De Catalina Toma....
n-am mai auzit de cativa ani! Avea o voce misto...si arata si bine...stiu ca avea un videoclip mai marfa! UNul mai special! Poate e plecata prin strainatarte pe undeva....si-o fii dat si ea seama ca prin Romania nu ai ce face....
Moni-k....a mai scos! melodia aia cu Papa Junior....care era super misto! Acum s-a cam invechit...insa pe atunci eram innebunita cu melodia asta!
Nico...are voce buna...pacat ca si-o strica pe melodii proaste!
Aia cu Carbon e draguta...Merge...!
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Dum Dec 07, 2003 2:25 pm

Nico , in ciuda varstei pe care o duce in spate , are o voce de invidiat , dar nu inseamna ca daca esti mai in varsta tre sa iti piara vocea . Are feat. cu lume din piata muzicala romaneasca : Cabron , Mafia , Puia... , a castigat la Cerb locul 3 daca nu ma insel...si , sa recunoastem ca e buna in muzica .
Moni-k are un album intreg inregistrat cu Papa , doua persoane despre care nu s a auzit nimic de multa vreme si tind sa cred ca o sa mai treaca o perioada saraca in viata lor muzicala , in care nu o sa se mai auda iar nimic.
Despre Catalina Toma n-am mai auzit nimic...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde IoanaA » Vin Ian 09, 2004 10:01 am

Hmm....gata o apus totu` :
MONI`K o scos albumu` cu Pap Junior si s`o gandit ca mai bine iau iar o pauza...
NICO la fel, o scos o piesa cu Cabron si face si ea pauza
Apai de CATALINA nici n`am ce sa mai zic...ea o apus de muuult ...la fel si Marijuana
you think you know me but you really don`t
Avatar utilizator
IoanaA
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Joi Mar 25, 2004 6:18 pm

Nico are un succes fenomenal , parerea mea. A colaborat cu Mafia , cu Cabron , apoi...acum...cu trupa lui Cabron,Codu Penal si peste tot unde a pus si ea voce a iesit ceva calumea.A participat la Eurovizioane,a luat la Cerb premiu...merita sa o asculte lumea...desi nu e prea auzita prin ro.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde justin00 » Sâm Mai 08, 2004 11:30 am

Am auzit ca Monik a plecat acum cateva luni in Italia...cred,iar Catalina Toma stiu ca e plecata in State de o gramada vreme...cam 2-3 anisori...Bravo lor! \:/
Avatar utilizator
justin00
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mai 04, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator