Unde au disparut Moni-k, Catalina Toma ... ?

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Unde au disparut Moni-k, Catalina Toma ... ?

Mesajde UnCopilutz » Sâm Feb 01, 2003 4:59 am

Unde au disparut personajele astea doua care aveau totusi niste voci dragutze?! Nu am mai auzit despre ele de multa,multa vreme. Si stiti ca Toma avea o melodie tare faina si un clip la fel de sexy ... ultima data ...
Astept raspunsuri!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Feb 05, 2003 8:11 pm

Pai .. de Catalina Toma mie mi-a plauct foarte mult .. a fost chiar unul din primele albume ce l-am cumparat .. Moni-K vad ca tocmai a scos o piesa noua alaturi de Papa Junior ("Ai sa-ntelegi") .. piesa suna ok .. dar Moni-K arata destul de .. najpa in videoclip .. in schimb are o voce foarte buna ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Mie Feb 05, 2003 10:15 pm

Moni-k arata altfel decat in primul clip, puteam sa jur ca e alta! Anyway, piesa asta noua e apreciata de multa lume!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Feb 06, 2003 10:47 pm

Da , sa stiti ca suna bine melodia cu Papa . Eu o stiam dinainte sa pun postul asta , si subiectul , pana una alta , dar am crezut ca e mai veche , nemaiauzind mare lucru despre astea in ultima vreme , si am hotarat sa tac sa nu fac greseli mari.
E piesa dragutza ...
Dar de Toma...?
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Hmm...

Mesajde Andreea Pisoi » Sâm Feb 15, 2003 9:58 pm

Auzi, tu stii ca-n zona alpina, sunt munti, depresiuni, prapastii...?! Ehhh, acolo, in varfurile cele mai inalte (In varfurile muntilor, in caz de n-o aveti cu geografia...), raman doar formatiile care au ceva de spus, care au ce arata... Nu fiinte chele.... Toma a cazu` intr-o prapastie.... In timp ce Moni-K a urcat din greu pe munte... Si uite-o acu` pe Atomic.... ;) Melodia e mirifica... E superba....
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Dum Feb 16, 2003 4:43 pm

Vad ca tu ai o problema cu Toma Catalina,ca altfel nu inteleg de ce vorbesti asa.Bun...macar bine ca iti place Moni-k...Intr-adevar,noua ei melodie impreuna cu Papa junior este foarte foarta "iubitoare".
Dar vreau sa stiu daca Toma mai are ceva materiale noi , ca pana aici , in capatul tarii , nu se aude nimic despre ea.Acelasi lucru este si cu Marijiuana , care ea tot timpul avea ceva de spus si acum tace ...
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Hmm...

Mesajde NEXUS » Lun Feb 24, 2003 3:16 am

Referitor la prapastia in cauza...cred ca e exact invers...si fundul e exact virful si nu a unei prapastii ci a unei piramide. Tacerea e de aur atunci cind ai ceva de spus in cadrul prostitutiei muzicale practicata la ora actuala in Romania (cu mici exceptii), si stiu sigur ca in pauza asta Catalina a lucrat la niste materiale beton. In curind iese cu un clip. Noutati despre ea? A studiat pianul si acum isi scrie singura piesele. Una din piese o vei auzi cit de curind. Si clipul aferent.
NEXUS
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Feb 11, 2003 9:32 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Lun Feb 24, 2003 7:40 pm

NEXUS , ma bazez pe tine ca o sa imi spui mai multe despre Catalina si sa imi spui de unde stii atatea noutati. Zi-mi de melodii,de albume noi , de clip...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Feb 24, 2003 10:43 pm

Si mie mi se pare Moni-K mai buna decat Catalina care a clacat rau de tot!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde NEXUS » Mar Feb 25, 2003 2:59 am

Initial trimis de AdevaRapper
Si mie mi se pare Moni-K mai buna decat Catalina care a clacat rau de tot!


Nu inteleg comparatia. Stilurile practicate sunt total diferite AdevaRapper...Si spune-mi te rog , inainte sa faci afirmatii gratuite despre orice artist ce cred eu ca merita respectat macar ca face mai multe decit marea majoritate a ilustrilor necunoscuti...deci, spune-mi, ai vazut-o cumva pe Catalina prin tunelurile de la metrou tragindu-si in vene de consideri ca a clacat, sau...????
NEXUS
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Feb 11, 2003 9:32 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde vali » Mar Feb 25, 2003 3:07 am

catalina - catalina
iata un album mult peste ce se face in romania. cu ajutorul lui don baxter, tipa chiar facea cea diferit in romania. acum a plecat in state.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde NEXUS » Mar Feb 25, 2003 3:07 am

Initial trimis de UnCopilutz
NEXUS , ma bazez pe tine ca o sa imi spui mai multe despre Catalina si sa imi spui de unde stii atatea noutati. Zi-mi de melodii,de albume noi , de clip...


Dear UnCopilutz...
Am lucrat cu multi artisti in materie de clipuri...3se, Directia 5, Cassa Loco, Animal X, Marijuana (Vreau Eu) etc..si am fost solicitat sa lucrez si pentru Catalina...Am vrut sa deschid forumul numai cu ea pentru impresii si ce s-ar dori referitor la clipul pe care il voi face...pentru ca eu consider ca fiecare artist trebuie respectat, are identitate si nu ar trebui nimeni comparat sau introdus chiar si intr-un forum linga altul. Da, eu consider (din ce am ascultat) ca s-a maturizat foarte mult ca muzician... isi scrie piesele singura...A tocat pianul cit a lipsit si crede-ma ca a meritat. Parerea mea de roman care a mai sarit parleazul...
NEXUS
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Feb 11, 2003 9:32 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde NEXUS » Mar Feb 25, 2003 3:13 am

Initial trimis de vali
catalina - catalina
iata un album mult peste ce se face in romania. cu ajutorul lui don baxter, tipa chiar facea cea diferit in romania. acum a plecat in state.


Valerica...e aici !!! nu spun ca nu va pleca...Si despre albumul ala...cu ajutorul lui don baxter (?) sau spre ghinionul ei una din piesele de pe album (cover Ginuwine - Pony) nu a fost trecut pe disc ca ar fi cover...si uite asa i-au iesit vorbe (ea nu s-a ocupat de ceea ce scria pe cd in dreptul pieselor...) da' ma rog, despre morti numai de bine...a fost...
NEXUS
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Feb 11, 2003 9:32 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde OLiX » Mar Feb 25, 2003 2:52 pm

mai .. ce sa zic .. don baxter lucreaza bine .. si a lucrat bine si pt. albumul catalinei .. nu stiu daca am mai spus .. dar .. e printre primele albume/cd-uri ce l-am cumparat. sunt foarte bine .. dar nah .. asteptam in continuare ceva nou de la catalina.
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Cruela » Mar Feb 25, 2003 2:55 pm

Moni-K a reaparut de curand in peisajul muzicii romanesti cu melodia "Ai sa-ntelegi", un duet cu Papa Junior... Melodia este acceptabila, ea arata destul de bine in ultimul videoclip, e OK! Cat despre Catalina Toma, mie una nu mi-a placut niciodata, asa ca mai bine ca a disparut din peisaj!
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Mar Feb 25, 2003 9:27 pm

Despre TOma , v-am tot spus , numai de bine.
Despre melodia Monicai cu Papa , cele mai bune vorbe , ca prea mult imi place. Abia astept sa vad ce mai scoate Catalinutza...si o sa fiui multumit dupa aia!
NEXUS , deci tu ai avut de a face cu fetita asta,sa inteleg...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Mar 13, 2003 3:31 pm

Initial trimis de NEXUS


Dear UnCopilutz...
Am lucrat cu multi artisti in materie de clipuri...3se, Directia 5, Cassa Loco, Animal X, Marijuana (Vreau Eu) etc..si am fost solicitat sa lucrez si pentru Catalina...Am vrut sa deschid forumul numai cu ea pentru impresii si ce s-ar dori referitor la clipul pe care il voi face...pentru ca eu consider ca fiecare artist trebuie respectat, are identitate si nu ar trebui nimeni comparat sau introdus chiar si intr-un forum linga altul. Da, eu consider (din ce am ascultat) ca s-a maturizat foarte mult ca muzician... isi scrie piesele singura...A tocat pianul cit a lipsit si crede-ma ca a meritat. Parerea mea de roman care a mai sarit parleazul...


Catalina e in Romania ? Si clipul ei cand o sa apara ? La ce piesa? Nu ne mai tii si tu la curent cu noutatile in materie de Catalina Toma?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Moni-k

Mesajde UnCopilutz » Joi Mar 13, 2003 3:34 pm

Aseara , 12.02.2003 , la Alo Florin a cantat , printre altii , si Moni K cu Papa Junior . Eu am prins doar o piesa : Anotimpuri , care era ... destul de placuta . De aia am si adormit ...
Monicuta era dragutza si imbracata intr-un tricouas galben. De asta am si adormit...
Papa Junior canta cum stie el mai bine . De asta am si adormit ...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Matrashita » Vin Mar 14, 2003 11:28 pm

mie Catalina Toma mi-a placut f mult de la inceput pt ca a avut un cuvant de spus in muzica romaneasca,a reusit sa scoata un album chiar reusit in limba engleza si ultimul ei videoclip a fost super!:o
Eu inka mai astept sa apara ceva nou cu ea....:a
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Da...

Mesajde UnCopilutz » Dum Mar 16, 2003 1:53 pm

Ultimul clip , ala in care era pe jumate dezbracata , era vopsita mai albutza pe cap si ii statea tare bine.canta si bine , nu am ce spune , si clip destul de fainut , numa vorbe de lauda , dar de ce nu mai apare pe undeva?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Matrashita » Dum Mar 16, 2003 3:16 pm

Faza a fost ca in 2001 videoclipul Catalinei a fost ales drept cel mai bun videoclip la Premiile Industriei muzicale insa se zice ca a fost cel mai huiduit din toate!!!;P
Eu nu inteleg de ce....in Romania nu se mai recunoaste valoarea ci doar formatii ca Andre sau Bug Mafia.....Asta e!
Cred k asta a afectat`o si a decis ca piata muzicala din Romania nu e de ea!!:confused:
Asta este....
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde NEXUS » Mie Mar 19, 2003 3:45 am

Initial trimis de DeathQueen
Faza a fost ca in 2001 videoclipul Catalinei a fost ales drept cel mai bun videoclip la Premiile Industriei muzicale insa se zice ca a fost cel mai huiduit din toate!!!;P
Eu nu inteleg de ce....in Romania nu se mai recunoaste valoarea ci doar formatii ca Andre sau Bug Mafia.....Asta e!
Cred k asta a afectat`o si a decis ca piata muzicala din Romania nu e de ea!!:confused:
Asta este....


A LUAT O PAUZA DAAAAAAAAR....VINEEEEEEEE...SOON...VERY SOON. ACUM A TERMINAT O PIESA IN STUDIO SI O TRAGE SI PE A DOUA. O SA SE CAM FACA INTUNERIC...LE STINGE LUMINA.CLIPUL NU A FOST CLIP. A FOST O FILMARE. PREZENTA EI A CONTAT...SI A CAM SOCAT.INOVATOARE FATA, HM?
NEXUS
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Feb 11, 2003 9:32 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Mie Mar 19, 2003 7:51 pm

NEXUS , stai asa... mai rar ca sa inteleg si eu despre ce este vorba. Fa bine si spune-mi ce legatura ai tu cu Catalina , ca nu am inteles prea bine partea asta. SI de unde stii tu atatea despre ea? Eh , sa nu intelegi gresit , eu ma bucur tare mult ca este vreunu pe aici care ne poate spune si altceva in afara de ce se intampla la tv ... cu dansa . Si nici de astfel de oameni nu am avut parte , vezi si tu .
Si pe cand apare ceva material de la ea ? Putem sa stim ?
Merci anticipat!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Matrashita » Mie Mar 19, 2003 8:47 pm

De ce am impresia ca NEXUS nu e ceea ce vrea sa ne faca pe noi sa credem ca e?:con:
Nexus,dak tot stii atatea chestii,nu le tine numai pt tine....
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde genicon » Sâm Mar 22, 2003 1:03 pm

1. S-a amintit si de Marijuana pe aici, la un moment dat. Referitor la ea, am inteles dintr-un interviu pe care l-a dat lui Florin Calinescu, ca ar lucra la un nou album (eu nu pot fi atat de sigur cum e Nexus)
2. De Catalina nici mie nu prea imi placea, singurele melodii pe care a dat ea si mi-au placut fiind cele de pe albumul "De cartier", "Iubeste-ti cartierul" fiind o piesa pt sufletul meu;P
3. Moni-k nu prea mi-a placut pe "Ploaia", desi suna destul de bine, dar "Ai sa intelegi" o ridica mult in ochii mei (nu ca asta ar conta in vreun fel pt ea):D
Si, daca tot vorbim despre respectiva piesa, hai sa va zic si eu ca si eu ma numar printre cei care o apreciaza, cel mai mult placandu-mi strofa a doua, daca se poate numi asa... :o
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde ckride » Sâm Mar 22, 2003 2:53 pm

Moni-k asta nu e aceeasi moni-k de pe "intre noapte si zi" ?
Catalina... Catalina.. :), intr-adevar, primul ei album e BUN, peste nivelul actual al rnb-ului din Romania, fiind produs de baxter ...
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde UnCopilutz » Vin Mar 28, 2003 6:54 pm

Mai nou am vazut ca Moni-k are un album intreg impreuna cu Papa Jr. care o sa fie scos pe piata in curand , daca nu e deja pe tarabe. Oare cum suna restul melodiilor ?Eu am auzit doua ... dintre care una este asta la care au si clip !
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde ASALT » Joi Apr 03, 2003 8:26 am

intradevar .. noul albun Papa & Moni-K suna f f bine ... dar ... cand va ajunge oare muzica romaneasca sa se lipseasca de ... "sursele de inspiratie externe " ? ... Catalina ... sa speram sa auzim ceva original .. produs de ea fara alte influente ... numai asa va justifica timpul "pierdut " pana akum
ASALT
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Apr 03, 2003 8:03 am
Localitate: Bucale Target

Mesajde UnCopilutz » Vin Apr 04, 2003 8:12 pm

Tu ai ascultat albumul intreg? Si cum suna celelalte piese. Tu ai o problema cu muzica romaneasca , toata ti se pare copiata ...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde ASALT » Sâm Apr 05, 2003 11:33 am

Initial trimis de UnCopilutz
Tu ai ascultat albumul intreg? Si cum suna celelalte piese. Tu ai o problema cu muzica romaneasca , toata ti se pare copiata ...


da tata am ascultat tot albumul ... si inca il mai ascult .. toate suna f f bine ... mai rar sa gasesti pe un album atatea piese care sunt bune .. si cu muzica romaneasca .. nu zic ca nici aici nu s-a copiat dar ... aici pe langa copiat e si ceva nou .. uite .. cand o sa asculti Papa & Moni-K - Fa-ma Sa Simt ... o sa vezi ca sunt cateva bucati din Tiziano Ferro - Perdono :))) si nu e singura piesa .. dar .. fata de alte formatii nu a luat intreaga melodie :)) asta e partea buna .... in rest albumul e super si merita ascultat
ASALT
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Apr 03, 2003 8:03 am
Localitate: Bucale Target

Următorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron