Unde au disparut Moni-k, Catalina Toma ... ?

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Clarificari

Mesajde BogdanS. » Joi Feb 10, 2005 11:01 am

Salut
Dragi concetateni si concetatene...U need to chill.Catalinutza nu a fost vreodata plecata in nici un US...Este in tara de cativa ani,exact de cand nu i-ati mai vazut minunata expresie pe teve...Stiti ca de fapt nu e asa de usor sa pleci in State,iar o persoana ca si dumneaei intimpina si mai multe greutati.Imi pare rau pentru ea dar si-a facut singura situatia in care se afla.The woman is a little NUTS.e adevarat ca si probleme de natura diversa au facut-o labila emotional,dar sa speram ca va trece peste aceste obstacole.sta de cativa ani in Bucuresti,deci nu s-a intors acasa la ea,dar e foarte singura,au parasit-o toti prietenii datorita caracterului ei,de aia nici nu a mai aparut de atata vreme,e izolata efectiv de lumea externa,ea traieste in lumea ei.Oricum,m-am gandit ca e bine sa anunt fanii de situatia ei,ca sa nu isi faca probleme legate de disparitia ei prematura ;t .Ea intentioneaza sa revina cu un material dar e foarte confuza si cu siguranta nu va avea acelasi impact pe care l-a avut in urma cu cativa ani,asta datorita si materialului greu de digerat de romani.Fata se viseaza in State si uita ca romanul altceva cere.in fine,bafta catalina.sper sa-ti rezolvi problemele psihice.fanii sunt alaturi de tine.
Noroc.
BogdanS.
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Feb 10, 2005 10:40 am
Localitate: bucuresti

Mesajde NEXUS » Dum Feb 26, 2006 2:22 am

Nuts, labila emotional, parasita...Bogdanel draga, nu e confuza e cea mai valoroasa artista de pe plaiurile mioritice....ce cere rominu'? stim prea bine. Si daca un artist are ceva de spus, artistul respectiv e Catalina. Sa lasam buricele si ritmurile orientale si sa vedem...Mai e putin...Surprise!!!
NEXUS
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Feb 11, 2003 9:32 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Sâm Aug 26, 2006 3:10 am

nexus , adica colegul meu care este?!?!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde adabd_ro » Mar Sep 18, 2007 8:29 pm

adabd_ro
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Sep 18, 2007 8:25 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde kant emir » Mar Sep 18, 2007 10:11 pm

n-ai vreun linc si pentru aia pe care nu-i intereseaza asa ceva? ca eu am facut greseala sa dau clicu, si uite ce am gasit (spicuiri):
De muzica nu m-am lasat nici macar o clipa, am luat o pauza pentru a ma reinventa

poza deacolo ie iedificatuare: duamneaparasipazeste! (mai bine nu datz click, ie infiorator halu in care so reinventat!)
Acum cant un fel de...

aham, ceva in genu
[quote]nu consider ca alti â€Â
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Sep 19, 2007 8:23 am

Kantemire esti nebun, daca si pentru asta te-ai strofocat, ai probleme grave. Multumesc pentru aceasta contributie minunata la acest forum pe care-l pastoresc.~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Sep 19, 2007 1:38 pm

nu mam strofocat breh (stii tu, ce-i rutina ie usor)

da' tu ai deschis lincu cela? ai vazut ce poze si ce texte (idioate, anbele) is puse acolo?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Sep 19, 2007 2:37 pm

Ba io am citit interviu cu Catalina Toma din playboy pe vremuri in plm, eram informat despre puterile ei. ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Sep 19, 2007 5:05 pm

ai citit olae, teai uitat numa la poze
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Prostul neam romanesc

Mesajde Flyhigh » Mie Sep 26, 2007 12:30 am

Cea mai tare explicatie : Aualeo fugiti !...Baaaaaaa te trezesti vorbind de prost sau asa esti tu..comentezi de ala sau de celalalt fara sa ai cea mai mica idee de cit se kinuie un artist, cit o fi el de bun sau rau sa iti mingiie tie timpanele infundate de ceara si arati tu cu degetul ala cu care te scobesti in nas sau alte gauri.... de asta ba fug draq toti din tara asta ca sint cantemiri din astia carora le curg mucii pe tastaturi...'andicapat.... Prost esti tu...cit despre urit...ne abtinem...
Flyhigh
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 24, 2007 11:43 am
Localitate: Bucharest

Mesajde cr3tz » Mie Sep 26, 2007 12:41 am

...nu am nimic de zis...dar comentez si eu asa....pentru ca pot...noapte buna. Salut
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Sep 26, 2007 12:48 am

fara sa ai cea mai mica idee de cit se kinuie un artist

in cazu de fatza cinei artistu, catalina toma? casa stim
cit o fi el de bun sau rau

in cazu de fatz nui bun de loc, ladincontra, ie najpanajpanajpanajpa!
sa iti mingiie tie timpanele
doo inecsactitatz: no face casam mangaie mie nica, shapoi creca nu mangaie nimanui
tot nica
de asta ba fug draq toti din tara asta

nu, nu fug totz
(hai, io ca io, da' tu de ce drec nu fugi? hai fugi, hai te roghio fugi!)
'andicapat.... Prost esti tu

ia vez cum vorbejt, ca noi nu stem persoane publice, caca talina asta pe careo laoz tu

(o laoz degeaba, dealfel)

(pijke si cu 64, multzumitz de cearshaf? si cu cote multe, si cu litere lipite, cu di tati)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mie Sep 26, 2007 12:59 am

64,1946.


p.s. ciuci caractere.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Sep 26, 2007 1:01 am

64,1946.

leai incurcat, ametzatule!

tzam zis so lasi mai muale cu cola ceea
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mie Sep 26, 2007 1:15 am

nu am mai baut cola de mai bine de 30 de ore.cum ziceam si dincolo is rupt de oboseala si nu sunt sanse sa dorm mult.

noapte buna,sper sa am un vis fain rau cu aceasta catalina toma de pe vremea in care poza pt playboy.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Sep 26, 2007 8:11 am

Kantemir, io am observat cu groaza ca omu ala s-o referit la o entita unica, un fel de hibrid intre mine si tine, un kantemir care se scobeste in nas. ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Sep 26, 2007 8:33 am

un fel de hibrid intre mine si tine

dute mah cu scobela ta

(adica nah, daca tzai schinba secsu si tzai scuate falanga din nas, io stiu? poate ai deveni interesanta, asa ca hibridu cela nar mai fi .... ei nu, tot fantezist ramane; mai bine incearca un hibrid cu oribilu; dacal cazezi la tine, treaba ie pe trei sferturi rezolvata, ca deatata bucurie nu cred io ca tzar refuza un favor micmicmic - ar mai ramane numa satz faci tu curaj)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Inuyasha » Dum Sep 30, 2007 9:02 pm

Scuzati-mi ignoranta ..dar cine-i Catalina Toma?
Grow me a garden of roses, paint me the colors of sky and rain, teach me to speak with their voices, show me the way and i'll try again.
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Oct 01, 2007 1:41 am

una buna rau cu o voce de inger.a castigat 3 premii mtv europe si a fost nominalizata la grammy.da tu cine pusca mea esti?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Inuyasha » Lun Oct 01, 2007 2:01 am

Nu e foarte amabil din partea ta. Eu am intrebat destul de politicos, nu-nteleg de ce ai simtit nevoia sa raspunzi c-o ironie.
Eu nu prea ascult muzica romaneasca, n-am de unde sa stiu cine-i Catalina Toma ..si la cati solisti/e au aparut in ultimii ani, cred ca mi-e scuzabila ignoranta.
Grow me a garden of roses, paint me the colors of sky and rain, teach me to speak with their voices, show me the way and i'll try again.
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Oct 01, 2007 2:03 am

nu-nteleg de ce ai simtit nevoia sa raspunzi c-o ironie.

pentru ca a putut, de aia
Eu nu prea ascult muzica romaneasca

reao!
n-am de unde sa stiu cine-i Catalina Toma ..

cui naiba crezi tu ca-i pasa?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Oct 01, 2007 2:44 am

emire ms frumos,dar nu put pt ca am facut dush :P

Nu e foarte amabil din partea ta. Eu am intrebat destul de politicos, nu-nteleg de ce ai simtit nevoia sa raspunzi c-o ironie.
ce ironie?ti-am raspuns la intrebare.

cum era aia ? promit ca o sa caut pe google inainte sa pun intrebari stupide?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Inuyasha » Lun Oct 01, 2007 2:51 am

Da, puteam sa caut pe google ..da' uite ca eu am preferat sa intreb pe forum. Si daca ai chef de rautati, mai bine gaseste-ti alta persoana. Nu te-a obligat nimeni sa-mi raspunzi ..daca tu numai de ironii esti in stare, atunci lasa pe altul (mai bun ca tine) sa posteze.
Grow me a garden of roses, paint me the colors of sky and rain, teach me to speak with their voices, show me the way and i'll try again.
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Oct 01, 2007 2:56 am

buey, inuyasho, te cam obraznicesti! daca-ti raspund eu, sari ca ce, nu mai ie altu pe forum sa raspunda? ce ma tot bag?

daca iti raspunde cretzuloiu, iar nu-i bun! poi ce se tot baga, ca nu l-a obligat nimeni sa posteze, si ca de ce nu lasa pe altu mai bun

in loc sa fii marinimoasa si sa vorbesti cu toata lumea, fara sa selectezi, tu strambi din nas - da' ce-ai vrea, sa vina parintele forumurilor, personal, sa stea la cioace cu tine?


(movturuaso, vrei sa vorbesti singura? nu vezi ca nu te baga nij duhuluiancu in seama?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Lun Oct 01, 2007 11:24 am

buna inuyasha. lasa-i pe astia doi ca sunt rai.

nu, nu stiu nici eu unde au disparut. sper sa revina curand. mai ales catalina ! are o prezenta scenica si o voce foartea speciale amandoo. ai lov catalina !!!!!!!!!!
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kant emir » Lun Oct 01, 2007 11:37 am

breh, io am banuiala caca talina asta ie pe loco

(se poate sa fie chiar incognito, si sa nu scrie decat prin intermediar; nush, ie numa un zvon)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Inuyasha » Lun Oct 01, 2007 2:58 pm

Da, am banuit ca e solista. Dar eram curioasa sa aflu ce gen de muzica abordeaza.
In fine, o sa caut pe google.
Grow me a garden of roses, paint me the colors of sky and rain, teach me to speak with their voices, show me the way and i'll try again.
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Oct 01, 2007 3:16 pm

iti pot adresa un simplu : "auzi fa ,mars la cacat!" .dar nu o fac.prefer sa vorbesc civilizat cu tine,si chiar sa am rabdare si sa te mai intreb : unde e ironia in postul in care ti-am raspuns.

ai chef de bascalie mergi pe caterinca.


o cheama catalina toma si avea o piesa cu bug mafia in care ne explica ea pe lung si lat ce si cum suge si mai ales de la cine.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Inuyasha » Lun Oct 01, 2007 4:20 pm

Iar eu prefer sa nu vorbesc deloc cu tine. Mersi pentru detalii, dar cred ca ma pot lipsi de bunavointa ta.
Grow me a garden of roses, paint me the colors of sky and rain, teach me to speak with their voices, show me the way and i'll try again.
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Oct 01, 2007 8:08 pm

sa o luam de la capat cu rabdare.ma acuzi de ironie,te intreb ce ironie si apoi ma dai la coada (sa nu zic la cacat).bravo,frumos inceput.chis chis hug hug.vrei sa isim la un cico?

ai vazut pozele cu catalina din playboy editia dambovitzeana?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron