Pops

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Mesajde Tina Geru » Mie Iul 02, 2003 1:42 am

imi pare bine ca POPS e un subiect de discutie, indiferent daca se scrie de bine sau de rau...
insemna ca nu am facut eforturi degeaba:)
si prin "eforturi" nu subinteleg pozatul in reviste, tot felul de afirmatii "tampite" sau articole interpretate...
nu vreti sa stiti cat am lucrat de cand am iesit din "cantonament" si pana acum.

poza pe care o "placeti" atat de mult e, de fapt o imortalizare a unei miscari (care dureaza 5 secunde) din coregrafia noastra din concerte pe care daca o vedeti o sa intelegeti ca nu are nici o legetura cu dorinta noastra de a parea femei fatale...

cat despre aluzia la colegele noastre, fetele de la TNT cu care, apropos ne intelegem bine (sunt foarte dragute si de gasca)
o revista se vinde mai bine daca in articolele sale sunt adaugate sarea si piperul
am fost intrebate de nenumarate ori daca ne place sau nu de unul sau de altul dintre colegii nostri si am incercat sa fim mereu impartiale.

as mai vrea sa spun ca din fericire noi suntem cele care ne asumam responsabilitatea de cele spuse in interviuri si ca in afara de planurile noastre profesionale nimeni nu ne impune absolut nici o replica in nici un interviu.

la fel ca si SARTRE eu sunt basarabeanca, careea nu i se pare amuzant ca cei din RM sunt numiti rusi si ca in mijlocul verii se gaseste sa o intrebe cineva cit de frig e in Chisinau ( care e mai aproape de Buc decat Timisoara), sinonim cu Siberia
majoritatea celor care zic ceva de genul asta glumesc si foarte putini vorbesc serios


ORICUM, CHIAR MA BUCUR CA VA INTERESEAZA SOARTA NOASTRA !

SA STITI CA IN AFARA DE bum bum la care am filmat videoclip MAI AVEM SI ALTE PIESE DIFERITE CA STIL SI VERS
puteti sa va convingeti ascultand maxi-single-ul "BUM BUM"

P.S. NU A FOST UN MOMENT DE PUBLICITATE:)

Nu fiti atat de suparati pe viata:(((((((((((((((

muzica autohtona aprogresat mult in ultimii ani

aveti rabdare!

CINE STIE, POTE NE APUCAM SI NOI SA CINTAM JAZZ INTR-UN AN SAU DOI:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Tina Geru
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iul 02, 2003 12:32 am

2358

Mesajde baixinho© » Joi Iul 03, 2003 9:08 am

stimata do'n'soara Tina Geru (am, totusi, unele dubii ca userul care scris postul anterior este chiar una dintre membrele formatiei, dar pana o sa ma conving, merg pe burta), personal stiu ca mai aveti si alte melodii in afara de bum bum. Nu multe, ce-i drept, dar aveti. si stii care este partea interesanta? ca nu bum bum imi place cel mai mult, ci alta melodie!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Joi Iul 03, 2003 12:24 pm

da, a fost chiar tina ;) am vorbit cu ea in ziua de dupa ce a postat mesajul. adica ieri :) no comment
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

POPS?

Mesajde Tzintzi » Joi Iul 03, 2003 1:34 pm

Mersi OLiX ca nu mi`ai zis de forumu` asta:)
Mie sincer imi place trupa POPS. Imi plac cum canta dar si cum arata, trebuie sa recunosc. Uitandu-ma la Alege ASIA, si vazand cat de mult au muncit aceste fete, in special Aylin, Minola, Tina si Diana, si vazand cat de mult au progresat, m-am atasat foarte mult de ele. Nici nu stiam la vremea respectiva daca o sa-mi placa melodiile lor, dar eram sigur ca voi ramane FAN. Asa ca m-am apucat sa fac ceva pentru ele. Nu stiam ce sa fac asa ca m-am gandit sa incerc sa fac ceva in domeniul in care ma descurc mai bine(Internetul). M-am apucat de un site, http://www.TrupaPOPS.tk . Am luat diferite materiale de pe alte site-uri dedicate POPS. Cel mai de folos a fost al lui OLiX.
Dupa o luna, am primit mail de la tatal Minolei, care m-a felicitat pentru site si urma sa pastram legatura. Can au venit la Bacau, in turneul IVECO, mi-am lasat inhibitziile acasa si am facut tot posibilul sa le intalnesc, sa vorbesc cu ele. M-am dus la tatal Minolei si m-am prezentat. El m-a recunoscut si mi-a promis poze si idei pentru site. Momentan lucrez la alta versiune a site-ului, care sper ca va placea tuturor. Multumesc pentru ca ai citit aces mesaj ;)
Tzintzi
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Iul 03, 2003 12:45 pm
Localitate: Romania-Buhusi

Mesajde Mr Hyde » Vin Iul 04, 2003 9:57 pm

Din ciclul "Alo, sunt eu, Picasso"

Initial trimis de Tina Geru
la fel ca si SARTRE eu sunt basarabeanca


Sartre portarul de la Zimbrul Chisinau, sau ala de la tanti Ludmilla?
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

2368

Mesajde baixinho© » Vin Iul 04, 2003 11:09 pm

OLiX, la fel de bine pot sa spun si eu ca nu a fost ea, deoarece am vorbit cu cineva si mi-a spus ca al acea ora Tina facea nani nani. :D nu ca sa verific daca ai spus adevarul, dar o sa o intreb personal pe cea in cauza daca a postat sau nu pe 14 iulie, cand trupa o sa sustina un concert la Mall, ultimul al turneului facut in tara alaturi de ASIA si Amadeus.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Tzintzi » Vin Iul 04, 2003 11:44 pm

uai.. Crede`l. era Tinutza
Tzintzi
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Iul 03, 2003 12:45 pm
Localitate: Romania-Buhusi

2370

Mesajde baixinho© » Dum Iul 06, 2003 9:34 am

il cred cu o singura conditie: sa bagi si tu poze mai clare pe site-ul ala de-l facusi matale. :D nu de alta, da' as avea si eo nefoe de nejte poze cu fetili si n-am de unde sa iau.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Lun Iul 07, 2003 12:10 pm

in curand poze noi pe site la Tzintzi .. cat de cat clare si bune :) Le-am luat de la felte .. si in curand poze oficiale de la sedintele foto. In curand fetele vor scoate un super-album cu 10 piese nou-noutze. Si dupa turneul IVECO vor filma un videoclip la noua lor piesa "As Fi Vrut Sa Te Uit". ;) Cam astea-s noutatzile ..

p.s. Diana & Tina au citit toate mesajele de pe forum de aici ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

2381

Mesajde baixinho© » Lun Iul 07, 2003 12:32 pm

Diana fiind fata aceea care face urat de tot (chiar foarte urat :D ) cand ii adresezi o anumita intrebare legata de .... (nu pot sa spun despre ce este vorba in propozitie, pentru ca deoarece ca finca nu sunt porc)?

Tzintzi, 'ai mai repede cu pozele alea, ca am nefoe de ele. :D sunt si poze mai altfel, sa zic asa?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Joi Iul 10, 2003 12:43 am

baixule, ma dezamgesti. ar trebui sa ai avertisment pe forumul asta pt. ca nu esti porc...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

avertisment

Mesajde OLiX » Joi Iul 10, 2003 7:57 am

Cititi cu atentie eticheta sau prospectul produselor inainte de a le cumpara.


(offtopic)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

2458

Mesajde baixinho© » Dum Iul 20, 2003 8:19 am

din pacate, nu am mai ajuns la concertul POPS, ASIA, Amadeus deoarece D.A. de la Media Pro mi-a spus ca era pe 14 iulie, dar de fapt cantarea a fost pe 13.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Lun Iul 21, 2003 11:06 am

ups .. se pare ca inclusiv astia de la P.R. sunt prost informati uneori .. :)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

2474

Mesajde baixinho© » Lun Iul 21, 2003 11:44 am

exista posibilitatea ca intr-o prima faza (deci si atunci cand m-a anuntat pe mine) concertul chiar sa fi fost pregonizat pentru 14 iulie. ulterior, ca sa nu puna concert lunea, l-au mutat duminica. cel mai mult m-a deranjat ca D.A. nu a dat nici un semn de viata, desi i-am dat pm-uri si vineri si duminica si nu unul singur, ci vreo 3-4 pe zi. asta este. sper sa mai am ocazia sa le vad pe fete in concert si sa o intreb "ceva" pe Diana. OLiX stie ce. :D
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde happy_angel » Mar Iul 22, 2003 3:50 pm

Eu am o parere buna despre fete.Sunt simpatice si mi-a placut mult primul videoclip.Sper sa ne surprinda cu ceva nou cat mai curand.:cool:
Avatar utilizator
happy_angel
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Dum Feb 16, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mar Iul 22, 2003 4:07 pm

Initial trimis de OLiX

Ce treaba ai frate cu Moga ? 90% din HITURILE MOMENTULUI din Romania sunt facute de Moga. Care-i problema ta? Sti ca Bliss, Cocktail .. POPS .. ASIA .. bla bla .. au sute .. mii de fani/fane ?! Sti asta ?! Atata timp cat foarmatiile astea au fani inseamna ca tu, care nu esti fan, sau care nu-ti place muzica lor, TU DOMNULE, AI O PROBLEMA !


nu ma pot abtine sa nu comentez aceasta afirmatie. Ai dreptate cand spui ca 90% din marile "hituri" sunt compuse de Moga.. dar te`ai intrebat vreodata de ce mai toate melodiile sunt extrem de comerciale si de prost gust?? Atata timp cat va exista moga vor exista si versuri de genul: cand eram la 16 ani, nu stiam de faima sau de bani... bla bla bla! Nu am nimic cu el, chiar imi plac cateva melodii... totusi, nu il consider un mare compozitor, ci mai degraba un OM care are a avut noroc ... pt k s`a nascut in romania si poate compune versuri stupide cu succes!! ;a

asa... acum sa vb despre fetele de la Pops, pentru ca nu vreau sa fiu off topic! Nu am prea multe cuvinte de lauda pentru ele... au reusit sa se lanseze prin Alege Asia, insa si acum cand auzi de ele nu auzi doar de POPs, ci de cele 4 fete care au fost la Alege Asia.. dupa muzica lor (implicit Bum Bum) nu ma omor... nu este nimic iesit din comun , nimic care sa soceze cu adevarat!
recunosc insa ca au voce, au o oarecare prezenta scenica (se putea mai bine cu coreografia...) Trecand peste fite, versuri destul de stupida , si faptul ca s`au lansat pe urma unui show de genu Alege Asia... sunt okey! :o
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde OLiX » Mar Iul 22, 2003 5:15 pm

no comment :) pot sa spun ca .. in mare sunt de acord cu tine ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

2487

Mesajde baixinho© » Mar Iul 22, 2003 5:28 pm

do'n'soara Bad Girl, cand te mai duce soferu personal cine stie pe unde, roaga-l din partea mea sa-ti puna cd-ul fetelor de la POPS. asa. si dupa ce il asculti PE TOT sa vii si sa postezi aici. vad ca te cam optsedeaza ca fetele s-au lansat la Alege ASIA, ca ai repetat chestia asta in postul ala de vreo trei ori in interval de cinci randuri. sau te roade pizma?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mar Iul 22, 2003 7:32 pm

iar tu ai adus vorba de soferul meu de fiecare data cand ai avut ocazia... oare altceva nu ai de facut decat sa imi analizezi mie viata??
Eu mi`am spus parerea. Din cate stiu, pentru asta este un forum.. daca tu esti incapabil sa acepti si unele pareri de rau ... ata ete. eu n`am chef sa ma cert cu tine ...

catharis, imi cer mii de scuze daca sunt off topic, promit ca nu se mai intampla...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

2493

Mesajde baixinho© » Mie Iul 23, 2003 7:55 am

stimata donsoara cu sofer personal,
1. nu-ti analizez viata ca prea putin ma intereseaza ce si cu cine faci
2. da, pentru asta este forum, sa-si spuna fiecare parerea. sincer, insa, ma asteptam la mai mult de la tine si nu la a-ti spune punctul de vedere vizavi de o formatie dupa ce ai ascultat o singura melodie de-a ei.
3. o sa mai aduc vorba de soferul personal pe care il ai in posesiune. stai linistita, ca nu scapi asa ieftin.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mie Iul 23, 2003 11:18 pm

Baixu... chiar nu vreau sa ma cert cu tine... imi retrag cuvintele spuse... imi voi cumpara si eu albumul dupa care imi voi spune parere pentru ca , recunosc, nu am ascultat decat 2a piese...
si inca ceva... eu nu am spus niciodata ca am sofer... te`ai gandit vreodata ca poate... aduci vorba despre el degeaba? :con:

si inca ceva... sunt mult mai bune decat cele de la A.S.I.A :p
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde d3s|r33` » Joi Dec 11, 2003 1:16 am

Fetele de la POPS sunt niste dragutze si AU voce dar melodiile lo nu sunt tocmai bune!!au scris si intr-o revista ca au probleme,s-au investit multi bani "in ele"si cei de la csa de discuri nu si-au scos banii .........
d3s|r33`
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Dum Oct 05, 2003 10:37 pm
Localitate: Ardeal

Mesajde F|y! » Joi Dec 11, 2003 8:50 pm

Mie nu imi plac fetele de la POPS, dar in ziua de azi se pare ca mai trebuie sa ne chinuie cineva urechile, altfel nu e bine. Oricum, nu am absolut nimic cu ele, de pe partea mea pot sa cante pana la adanci batraneti, dar cu astfel de specimene nu cred ca va evolua muzika romaneasca. Asta e parerea mea... ce spun altii zau ca nu ma intereseaza! ;)
Only pilots know why birds are singing!
F|y!
Junior Member
 
Mesaje: 400
Membru din: Mie Noi 06, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Vin Dec 12, 2003 2:51 pm

uraaa .. a disparut reclama aia de kkt in flash din cauza careia nu puteam eu sa dau mesaje .. pt. ca am flash5 si aia era in flash 6 .. si kktu` meui de windows nu-si putea face update .. what ever :)

on-topic: railor :) fetele de la POPS am mai compus vreo 2 milodii .. si se zvoneste ca in primavara o sa iasa in sfarsit primul lor album. Piesele vor fi compuse explusiv de ele .. sunt curios ce va iesi :)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Dec 12, 2003 4:16 pm

Va iesi un fel de pop-ups! Pops sucks!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde aspyrin » Mar Dec 16, 2003 6:40 pm

asta cu piesele compuse exclusiv de ele nu o cumpar :)
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Dec 17, 2003 2:33 pm

nah .. asa au zis ele .. acuma nu stiu ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Tina Geru » Lun Ian 26, 2004 8:07 pm

Salutare!
Ma bucur ca se mai intra pe acest forum...
Imi pare rau ca scriu cam rar, dar pot sa spun ca citim destul de des mesajele voastre:)
Am impresia ca Olyx a inteles gresit vreo afirmatie de-a noastra in care ziceam ca ne vom scrie singurele versurile de pe viitorul album (si nu muzica).
VA PUP SI EU SI FETELE
bye bye
Tina Geru
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iul 02, 2003 12:32 am

Mesajde OLiX » Mar Ian 27, 2004 1:24 pm

oke oke Tina .. am inteles eu gresit :) Muzica si nu versurile !:) Las` ca oricum e bine :) Bafta !
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron