Latin Expres se intoarce!

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Latin Expres se intoarce!

Mesajde UnCopilutz » Sâm Apr 12, 2003 8:48 pm

Cu acordul solistului din trupa Latin Expres am deschis acest subiect.A promis ca atunci cand are ceva timp o sa intre si el aici ca sa raspunda fanilor.
"Atat de mult i-a incantat Latin Express pe iubitorii genului latino, incat, chiar daca formula s-a schimbat radical si in ciuda faptului ca trupa inca nu si-a inregistrat profesional noile creatii, surprinzator, au parte de cereri concertistice.
Noii Latin Expres, care - o data cu despartirea de Pepe - au luat un "s" de la coada titulaturii, sunt acum cinci la numar. Hotarati sa-si castige un loc respectabil in topurile muzicale, cei doi chitaristi din vechea formula, Alex Ionescu si Mitica Tartopan, s-au amestecat cu fostii "Foisorul de Foc": Marius Popa (vocal), Dani Vlad (bass) si Sorin Patru (tobe)...
Asa au dat nastere unei gasti solide, cum le place lor sa se autocaracterizeze, careia ii pac lucrurile "spalate, clare si care sta bine la capitolul comunicare libera. Respectiv "vrajeala", in special cu damele". Cat despre fala trupei - cel care, cum se obisnuieste la trupele latino, tine loc de macho -, Marius le-a taiat din start colegilor obiectiile privind statutul sau: "Nu sunt balerin si playboy, sunt cantaret". Deja, prima lor piesa - "Vara este a mea" - s-a transformat intr-un veritabil succes. "
Astept cate un fan latin expres care nu a fost ascultat de nimeni sa-si mai dea si el cu parerea despre trupa aici...acum au un loc...
Fişiere ataşate
latin.jpg
latin.jpg (446.25 KiB) Vizualizat de 1531 ori
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Mie Mai 07, 2003 6:20 am

solistu de la la tin expres...seamana 90% cu pepe
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Mie Mai 07, 2003 7:39 pm

Cum adica ? In ce sens ? Esti prea vag!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

L.Ex

Mesajde adebisy » Vin Iul 18, 2003 11:25 am

I prima faza, am avut si eu o "suspectziune" referitoare la asemanarea dintre cei doi, apoi am ascultat mai atent, si mi-a dat seama ca (si anume) daca asemanarea fizica are loc in acest subiect, interpretarile si timbrele vocale ale celor 2 nu au nici o legatura (sunt un foarte critic ascultator de muzica)! Spre deosebire de Pepe, noul solist (imi scapa numele acum... sorry!) are intr-adevar ceva de oferit publicului... cu un mic amendament: (i-am vazut in concertul de deschidere de la Rafaga) nu are acea "vana" (sa-i spunem) cu care sa "intre in public si sa-i faca praf" - chestie pe care Pepe o foloseste foarte frecvent, probabil pentru a acoperi Kitch-ul din care nu are capacitatea sa iasa!
In rest... PACE!
adebisy
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iul 18, 2003 11:14 am

Re: Latin Expres se intoarce!

Mesajde FLixandru » Dum Aug 10, 2003 4:21 pm

Initial trimis de UnCopilutz
Cu acordul solistului din trupa Latin Expres am deschis acest subiect.A promis ca atunci cand are ceva timp o sa intre si el aici ca sa raspunda fanilor.
"Atat de mult i-a incantat Latin Express pe iubitorii genului latino, incat, chiar daca formula s-a schimbat radical si in ciuda faptului ca trupa inca nu si-a inregistrat profesional noile creatii, surprinzator, au parte de cereri concertistice.
Noii Latin Expres, care - o data cu despartirea de Pepe - au luat un "s" de la coada titulaturii, sunt acum cinci la numar. Hotarati sa-si castige un loc respectabil in topurile muzicale, cei doi chitaristi din vechea formula, Alex Ionescu si Mitica Tartopan, s-au amestecat cu fostii "Foisorul de Foc": Marius Popa (vocal), Dani Vlad (bass) si Sorin Patru (tobe)...
Asa au dat nastere unei gasti solide, cum le place lor sa se autocaracterizeze, careia ii pac lucrurile "spalate, clare si care sta bine la capitolul comunicare libera. Respectiv "vrajeala", in special cu damele". Cat despre fala trupei - cel care, cum se obisnuieste la trupele latino, tine loc de macho -, Marius le-a taiat din start colegilor obiectiile privind statutul sau: "Nu sunt balerin si playboy, sunt cantaret". Deja, prima lor piesa - "Vara este a mea" - s-a transformat intr-un veritabil succes. "
Astept cate un fan latin expres care nu a fost ascultat de nimeni sa-si mai dea si el cu parerea despre trupa aici...acum au un loc...




Marius Popa a rupt-o cu Latin Expres. Se reinfiinteaza Foisorul de Foc!!! Fiti pe faza!!!!
FLixandru
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Aug 10, 2003 3:30 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde SCORPY » Joi Aug 21, 2003 8:15 am

Bre, ashtia au un solist nou. Nu cumva este ala de la preselectzie de la Cerb? Mihai Bejenaru?
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm


Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron