Selena

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Selena

Mesajde Titina » Sâm Mai 17, 2003 11:41 am

Ce credeti despre melodia Selenei(cea care-a plecat de la Candy)-Nu ma uita undeva?
Mie nu imi place moaca Selenei,dar cum canta ,da.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Matrashita » Sâm Mai 17, 2003 1:29 pm

Eu ma bucur nespus ca s-a facut acest thread,si tin sa-i multumesc X-tinei ca sa gandit inaintea mea.\:/
Selena e o tipa super ca fizic,doar o anumita chestie o strica.."strungareatza" un pic cam mare pt a fi aratata in prim plan in videoclip...:yD
In rest eu zic ca a dat lovitura cu melodia asta,nu e chiar un dance ..e o melodie f reusita zic eu,si imi place la nebunie.
Am fost ieri la lansarea albumului "Perfect" si spun ca s-a descurcat super,=Dare doi dansatori,coregrafia e pusa la punct,look-ul e schimbat...eu am ramas placut impresionata!
Au fost acolo si fostele ei colege din Candy si...au ramas cu gura cascata!!;o
Eu asm observat ca melodia nici macar de 3 zile nu e lansata si deja e pe toate posturile!!
Selena..keep up the good work!!:sal:
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde genicon » Sâm Mai 17, 2003 1:32 pm

Eu nu am auzit piesa insa, ceea ce am auzit este ca Selena va fi artistul cu care vor bate moneda "d-l" Nicu Gheara si inca o personalitate de talia sus-numitului doomn (i-am uitat insa numele), care vor crea o casa de discuri noua pentru Romania...

Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde Matrashita » Sâm Mai 17, 2003 1:38 pm

Da,e vorba de Space music& film.
Sa fie cu noroc pt Selena,ii doresc un inceput bun de drum!!:o
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Crystalized » Sâm Mai 17, 2003 3:01 pm

Ii urez noroc in cariera ei solo,sper sa aiba cat mai multi fani.Nu mi se pare ca are voce,dar se bazeaza mai mult pe aspect.;)
Crystalized
 

Mesajde Dia » Sâm Mai 17, 2003 9:20 pm

Eu o prefer pe ea in locul celorlate doua care au ramas!! are voce mai dragutza...e finutza...imi place mult mai mult! si melodia ei este frumoasa, clipul imi place super mult...dar nu a zis ea k si ea a filmat sub apa ?? eu nu o vad in clip inotand ca ceilalti!!!! ??? anyway....bafta multa in continuare...merita!!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Dum Mai 18, 2003 8:24 pm

deathqueen.. giulia si monika nu au fost atat de impresionate pe cat crezi... defapt... au cam aceasi parere ca si mine ;)

parerea mea: nimik special!!!!
nu a facut nimik ne mai vazut in romania..... sound obisnuit.... versuri deja uzate.... nu ma omor sa va spun sincer!!!
cat despre look... nici dupa el nu ma omor..parca acum iese in evidenta si mai mult k are strungareata....
pe mine nu m-a impresionat cu nimik Selena... nici lookul, nici piesa, nici videoclipul.... este una din multele care apar.... e mica... mai are timp sa invete..... :lol: este deabea la inceputul unui drum greu....


p.s. daca va lucra cu Gheara este grav... foarte grav.. mi-e mila de ea deja!!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde marian jan » Dum Mai 18, 2003 8:30 pm

Initial trimis de Bad Girl
versuri deja uzate....


copiate dupa animal x :j
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde superbiggy » Dum Mai 18, 2003 9:13 pm

Initial trimis de Bad Girl
deathqueen.. giulia si monika nu au fost atat de impresionate pe cat crezi... defapt... au cam aceasi parere ca si mine ;)

parerea mea: nimik special!!!!
nu a facut nimik ne mai vazut in romania
p.s. daca va lucra cu Gheara este grav... foarte grav.. mi-e mila de ea deja!!


Bad Girl mai incuiata ca tine nu am vazut nici o persoana,...
Nimik special ?!?!? LOL ,locatii ca cele din Germania ai mai vazut ? Efecte speciale,filmari subacvatice (aparatura cu care s-a filmat Titanic) ,toate astea sunt nimic pentru tine ?
Este probabil clipul cu cel mai mare buget alocat pina acum din Romania (20 000 usd).Sunetul o experienta unica iar imaginea poate concura oricind la orice concurs de efecte speciale.
S-a deschis drumul unor noi soiuri de filmari ,experimente reusite si succes recunoscut de critici de film,...tot nimik interesant ?
Deschide ochii mai bine ( free youre mind ) si mai urmareste odata clipul.
P.S. " Domnul Nicu Gheara este unul din cei mai respectati si influenti oameni de afaceri din Europa iar atentia dinsului catre promovarea muzicii romanesti a tinerelor talente merita toata lauda."
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Wild Rose » Dum Mai 18, 2003 9:22 pm

in primul rand nu a fost clipul cu cel mai mare buget... nici macar pe aproape, crede-ma... ;D

cat despre Gheara... se vede ca nu stii despre ce vorbesti... nu stii cum ii trateaza pe cei care ajung sa lucreze pentru el.... nu stii ce fel de om este...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

De acord cu tine

Mesajde Sonya17 » Lun Mai 19, 2003 10:57 am

Mare lucru nu e!E dragutz clipul dar melodia nu e cu nimic speciala desi zice ca-i facuta in Germania,poate vocea e prelucrata super bine *ca ea nu prea are*.In rest,Gheara e cunoscut ca un om f influent si periculos si a fost bagat in niste scandaluri asa ca e un fel de bobic
Avatar utilizator
Sonya17
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Mar Mar 05, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Mai 24, 2003 1:30 pm

In ultimul popcorn(ala cu animal x pe coperta) scria ca video-clipul ei este extrem de bine realizat shi ca s-ar putea sa aiba mult succes in America.(ca se va lansa cu clipul shi in America).
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Matrashita » Sâm Mai 24, 2003 6:02 pm

BadGirl...era un fel de a spune ca au ramas cu gura cascata!
M-au mirat ca au fost la lansarea Selenei,de fapt Sele le-a invitat sau...au venit ele asha?
Daca le-a invitat atunci Sele......rulz!!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde marian jan » Lun Mai 26, 2003 3:57 pm

sa va spun eu:gheara le fute pe toate.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Mai 26, 2003 6:27 pm

mama alin... ce direct esti... eu am luat-o mai pe ocolite... nu imi place sa vorbesc despre oameni ca el..inspecial pe net...

din cate stiu eu, fetele au fost mai mult din obligatie, pentru ochi lumii... in orice caz nu pentru ca au facut pace!

mai... videoclipu merge... piesa nu! si... eu tot zic ca a facut o prostie!!! putea sa mearga la orice casa de discuri.... dar nu a nimerit-o cu Gheara!!!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Jasmine » Mar Mai 27, 2003 10:37 am

este un vodeoclip de nota 10(ce artist roman mai are asemenea clip?), selena este o fata foarte frumoasa ..parerea mea este ca strungareata ii da un farmec aparte.. melodia e dansanta...mie imi place! cat despre nicu,tin sa va spun ca suntem prieteni de familie inca de cand eu aveam numai 5 ani.. eu mi-am facut si anul acesta ziua in space.. si e posibil sa cant la space music.. si v-o spun pe sleau : el le fute numai pe neghina , timeea & co.. selena e insotita pretutindeni de tatal ei asa ca nu mai mancati kkt! nicu are planuri mari pt o trupa foarte cunoscuta care momentan are divergente cu actuala casa de discuri.. cat despre asocierea bobic-gheara.. mai lasati-o balta..se vede ca vorbiti numai din auzite!
in concluzie : imi place selena! mult succes!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde C^ine » Mar Mai 27, 2003 11:24 am

da e bune Selena asta
hahaha
buna rau
ieo viata de C^ine la fel ca in filme...copii de azi viitorul de maine..baga droguri in loc de vitamine !
Avatar utilizator
C^ine
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Mar 06, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mar Mai 27, 2003 12:41 pm

in cazul ca te refereai si la mine tin sa te corectez... nu vorbesc din auzite, si nu vorbesc degeaba!Nu am facut asta niciodata, nu am de gand sa incep acum!!
Eu zic doar ca i-ar fi stat mai bine la o alta casa de discuri pentru ca stiu foarte bine cum isi trateaza domnul artisti...

cat despre selena... mie piesa nu imi place... videoclipul este bun, recunosc!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde clau@}- » Mie Mai 28, 2003 11:10 pm

mie imi place selena...e dragutza shi cred k strungareatza e ceva deosebit ...nu cred k o strica!melodia shi videoclipul imi plac!shi noul ei look e k-lumea...
pupik dulcik,
clau
clau@}-
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Mai 26, 2003 10:40 pm
Localitate: cluj-napoca

Mesajde Matrashita » Mie Mai 28, 2003 11:30 pm

Pana acum vad ca lumea o place pe Selena,ca apreciaza muzica,lookul,videoclipul!
Asta ma bucura,nu stiam ca dupa plecarea ei din Candy va avea succes!
Selena...go on!!!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde DeVil Bitch » Mar Iun 03, 2003 12:46 pm

mai are de invatat multe!
fara Gheara in spatele ei nu ar face nimic, va asigur! da, il are pe taica-so, si poate nu o sa ajunga prin patul lui Gheara dar asta nu este singurul fel in care isi bate Gheara joc de artisti lui.. dar nu despre asta este vorba aici.
videoclipul este bun. tinand cont ca s-au dat 20.000 $ pe el, nici nu ma asteptam sa nu fie. piesa lasa de dorit totusi!!
DeVil Bitch
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 21, 2002 12:31 am
Localitate: hell

Mesajde Titina » Mar Iun 03, 2003 7:28 pm

Daca Giulia shi Monika de la Candy nu scot nimik nou mai rpd....mie o sa inceapa sa-mi placa mai mult Selena decat Candy...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mar Iun 03, 2003 10:16 pm

pai fetele vor scoate acum o piesa "Hey La" super dansabila.. super misto..
vezi forumu CANDY pentru mai multe detalii...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde maryan » Vin Iun 06, 2003 4:29 pm

ma bucur pt selena.La cat a patimit in Candy..ca doar nu a plecat de bine.Are un videoclip bun,voce nu prea si imagine buna.In rest...e mai tare decat Candy
maryan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 9:51 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Sele

Mesajde Sele_fan » Vin Iun 06, 2003 4:50 pm

Buna!
vreau sa spun ca sunt cel mai mare fan al Selenei si apreciez foarte mult noul sau stil si consider ca a facut un mare pas in fata prin acest inceput de cariera solo.
Eu personal ii urez tot succesul din lume,sa dea D-zeu sa ajunga cat mai sus si astfel sa ne bucure pe noi,fanii sai!
SELE ,NU UITA CA NOI,CEI CARE TINEM LA TINE SUNTEM SI VOM FI TOTDEAUNA ALTURI DE TINE!!!

Sele_fan SELENAFAN82@YAHOO.COM
Sele_fan
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Iun 06, 2003 4:41 pm
Localitate: Bistrita/Romania

Mesajde maryan » Vin Iun 06, 2003 9:58 pm

Imi place...e fina!! si pe deasupra am vazut-o la un interviu unde a vb f frumos cu fanii!!
Ma bucur ca nu mai canta cu nesuferitele alea doua..yacsi..fete mai increzute ca alea nu am mai vazut...macar de ar avea d c.
Bv Selena
maryan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 9:51 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde costel300 » Sâm Iun 07, 2003 12:27 am

Eu cred ca tu esti nesuferit.
Mie-mi plac de toate trei.
costel300
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Joi Ian 30, 2003 6:07 am

Mesajde Wild Rose » Sâm Iun 07, 2003 10:34 pm

mi-am cumparat si eu astazi albumul ei... si sa va spun sincer, mi se pare destul de dragut! nu mai am ce sa-i reprosez...bravo ei!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Titina » Sâm Iun 07, 2003 10:41 pm

Initial trimis de Bad Girl
mi-am cumparat si eu astazi albumul ei

L-ai gasit?!? De unde l-ai cumparat?Ca io il caut peste tot shi aia se fac ca nu shtiu despre cine-i vorba...... :D
N-am reushit sa mi-l cumpar.....vreau sa mai aud shi alte pareri despre albumul Selenei....e k-lumea macar?
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Sâm Iun 07, 2003 11:03 pm

eu mi l-am cumparat astazi din Mall... magazinul Diverta!
are unele piese care sunt chiar dragute...si e de respectat faptul ca versurile sunt facute de ea!!!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Următorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron