Angel

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Angel

Mesajde Titina » Dum Mai 18, 2003 11:51 am

Cum vi se pare Angel?
Cred ca este printre singurele cantaretze din Romania care au voce..
shi ce parere aveti despre ultima melodie a ei,"zapaceshte-ma"?
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde SiMiCs » Vin Mai 23, 2003 10:54 pm

hmmm este adevarat Angel are voce..dar ultima ei piesa "Zapaceste-ma" ma enerveaza de mor...cand o aud imi vine sa ma dau cu capul de pereti ;a..despre clip mi se pare ca incearca putin sa o imite pe Shakira..nush ..poate ma insel!
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Mar Iun 10, 2003 11:20 pm

si mie mi se pare ca are voce super buna numai ca pacat de ea ca e sub aripa rotectoare a lui dr. costi.... nu imi place cum arata...
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Lun Iun 16, 2003 10:12 pm

Initial trimis de Crazy Babe
nu imi place cum arata...


Mie-mi place acuma ca nu mai are parul ondulat........inainte nu-mi placea cum ii statea......
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Shaki » Mar Iul 01, 2003 1:15 pm

Initial trimis de SiMiCs
despre clip mi se pare ca incearca putin sa o imite pe Shakira..nush ..poate ma insel! [/B]


Da, si mie mi s-a parut de cand am auzit melodia pentru prima data, dar fata zice in Bravo "vai, nu, nu-i adevarat, mie nici nu-mi place Shakira!"...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Nu o imita pe Shakira

Mesajde Muzicutza » Mar Aug 19, 2003 11:14 am

Dati-mi voie sa va contrazic. Angel sau, mai bine zis Raluca Ciocarlan, nu incearca sa imite pe nimeni. Dimpotriva, cu vocea ei ar putea oricand sa o spulbere pe Shakira. Totul este sa fie descoperita de cine trebuie.
:a
Muzicutza
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 12, 2003 8:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde catharsis » Mar Aug 19, 2003 9:16 pm

sa inteleg atunci ca shakira o imita pe angel, ca la stil muzical cam se aseamana? :P
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde clumsy » Mar Aug 19, 2003 10:21 pm

Nustiu cine pe cine imita dar stiu ca tipa are voce misto.
clumsy
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:43 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Muzicutza » Mie Aug 20, 2003 7:16 am

Initial trimis de catharsis
sa inteleg atunci ca shakira o imita pe angel, ca la stil muzical cam se aseamana? :P


Poate ca se aseamana la stil, dar asta nu inseamna ca una o imita pe cealalta. Sa fim seriosi! Raluca are prea multa personalitate ca sa imite pe cineva!
:a
Muzicutza
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 12, 2003 8:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Muzicutza » Mie Aug 20, 2003 8:26 am

Initial trimis de Crazy Babe
si mie mi se pare ca are voce super buna numai ca pacat de ea ca e sub aripa rotectoare a lui dr. costi.... nu imi place cum arata...



Nu este sub aripa protectoare a lui Costi Ionita. Angel colaboreaza cu mai multi compozitori, iar cel care o ajuta sa isi puna vocea in evidenta cel mai bine, prin piesele pe care i le compune, este Cornel Fugaru. Dovada:premiul pe care l-a luat anul trecut la Cerbul de Aur cu "If You Go Away".
:a
Muzicutza
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 12, 2003 8:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde IoanaA » Vin Oct 10, 2003 5:17 pm

Adevarul e ca Angel are o voce buna, si ar avea mare succes daca ar canta si afara...Da' macar avem si noi cu ce sa ne mandrim. Putine cantarete au o voce asa buna...mai ales la varsta care o are Angel. Voce buna mai are Andra, si Catalina Toma...
Am albumul Angel si toate melodiile sunt frumoase, iti merg la suflet :) Melodia "If you go away" imi place in special...
Avatar utilizator
IoanaA
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde M|haElla` » Vin Oct 10, 2003 9:44 pm

Buna! Deci...eu am mai multe de zis in privinta acestui subiect! Eu sunt prietena Ralucai, si este normal sa stiu foarte multe lucruri despre ea!
In primul rand...ei nu-i place Shakira, ci este innebunita dupa melodiile semnate Celine Dion! Iar piesa "Zapaceste-ma", este una dintre putinile piese in acest stil! Daca aveti albumul, veti observa ca majoritatea pieselor sunt lente!
In al doilea rand... Raluca, nu mai colaboreaza de foarte mult timp cu Costi Ionita. Singura piesa compusa de acesta este "Ochii mei", care mie una imi place mult mai mult decat "Zapaceste-ma". Maestrii ei sunt acum Mirela si Cornel Fugaru!

Si vreau sa mai propun inca ceva:
Vad ca lumea este interesata de vocea ei, si mi se pare foarte corect, deoarece are un timbru vocal extraordinar. De aceea propun sa se faca si un Forum Angel!
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm


Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori