A mai ramas ceva??

Forum dedicat trupei Candy si fanilor acesteia

A mai ramas ceva??

Mesajde pusto@ik » Lun Aug 30, 2004 7:15 pm

ce a mai ramas din candy? la inceput erau:giulia, selena si actuala cream! acum nu a mai ramas nimeni! in ce forma va placeau cel mai tare si care credeti k a reusit pana acum sa fie "cea mai tare" dintre ele in cariera lor solo?
pusto@ik
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 29, 2004 2:06 pm
Localitate: iasi

Mesajde Matrashita » Mar Aug 31, 2004 2:23 am

A mai ramas ceva-ceva din Candy dar oricat s-ar chinui Monik sa aduca formatia CANDY pe linia de plutire succesul "acela" din 2000-2002 nu va mai veni niciodata din pacate.
Dupa parerea mea si Cream si Selena au reusit sa faca cate ceva pana acum si au avut impact la public.Poate Cream ceva mai mult datorita colaborarilor ei cu Smiley si Marius Moga...
Giulia nu a aparut cu nimic inca...mai asteptam si poate revine si ea in fortza!
O apreciez p Monik insa ca a avut curajul sa duca numele Candy mai departe,deshi nu cred k pt prea mult timp de acum incolo(deshi au filmat deja 2 videoclipuri vara asta,fara prea mult impact la public)
Formula de 4 fete nu cred k este cheia succesului Candy insa!
Oricum,le urez succes in continuare!!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde pusto@ik » Mar Aug 31, 2004 11:52 am

sunt de acord cu tine, pt de asta am deschis subiectul k sa stiu parerea voastra dak a mai ramas ceva din ele
pusto@ik
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 29, 2004 2:06 pm
Localitate: iasi

Mesajde Red_Mustang » Mie Sep 15, 2004 6:36 am

Ele nu prea au succes acum pentru ca, mie unul, mi se par melodiile cam de copii mici...Sa incerce si ele sa faca alta melodie gen "Seara iti pare rau". Piesa asta tin minte ca a prins bine la public...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Titina » Mie Sep 15, 2004 7:04 am

a mai ramas ceva din Candy,da'.....fara Giulia,versurile shi melodiile s'au dus dreq...adik...mel Cazut din cer sau Te iert...eu prins la public,k erau mishto...acu astea 2 care le-au scos fara Giulia...n-au nimik special..
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

:)

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Dec 12, 2004 2:21 pm

mie imi plac mai mult acum. desi imi plac foarte mult toate fetele din toate formulele, tind din ce in ce mai mult sa cred ca li s-a urat cu binele... mai ales Giuliei. oricum era in centrul atentiei. credeam ca ea si Monik sunt prietene. prietenii nu se despart asa, pur si simplu, doar pentru ca vrea ea sa cante solo. de exemplu Outkast au facut un album jumi-juma sau Florin de la Class are cate o melodie compusa de el si cantata numai de el pe ultimele doua albume. sper ca nu am suparat pe nimeni cu acest mesaj... dar sincer imi cam pare rau... asa s-a intamplat si cu N&D, K* pital, Sing sing B.B. si multi altii: aveau pe cineva care oricum era imaginea, centrul si pe langa astea nu compunea nimic, primea hainutze si makiaj gratis, nu trebuia decat sa se batzaie putin pe scena si sa-si ia banu' pe prestatie. mie mi se pare paradoxal...sorry
in plus, de ce Dumnezeu au mai scris si mesajul acela plin de semnificatie pe albumul Poveste? ala cu 'acum se vede ca noi am fost alese sa ducem numele Candy mai departe...' DE CE DE CE DE CE???
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Joi Ian 13, 2005 11:08 am

Cum nu mai sunt la curent cu situatia muzicala din tzara...tare ash vrea sa stiu dak se mai aude ceva de Candy sau dak au mai lansat ceva nou?
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde M_Doll » Joi Ian 13, 2005 5:17 pm

in ultimul timp au schimbat prea des componentele trupei.. parerea mea este ca asta le ofera fanilor o stare d nesiguranta si cu timpul nu vor mai avea fani deloc.. uitati-va si voi la alea d la ASIA ce succes au avut mai demult , iar acuma nu mai au(si asta din cauza schimbarii componentelor d multe ori)...
You only see what your eyes want to see
Avatar utilizator
M_Doll
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

:)

Mesajde Dee-Dee71 » Sâm Ian 15, 2005 8:53 pm

cred ca ai dreptate cu Asia. au un clip nou acum. vad ca le-au pus pe 2 dintre fetele de la Viva (Monica si Teo) stiu melodia cum e, dar nu ii tin minte titlul...
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde slash3 » Joi Ian 20, 2005 2:52 pm

ce credeti ca ar trebui sa fac?am ajuns la concluzia ca sunt indragostit de monica
slash3
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 18, 2005 11:25 pm
Localitate: new york

Mesajde Matrashita » Joi Ian 20, 2005 5:49 pm

Lol...si spui ca esti din New York...?
Atunci poate ca ar trebui sa`ti trimit colectia mea de postere cu Candy/Monica de acum 3 ani...poate ti se mai alina dorul...
Sau poate vrei un nr de telefon? :P
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde slash3 » Joi Ian 20, 2005 10:51 pm

ma las in voia ta...multumesc...stii,in primul rand nici nu stiu cum am dat de site-ul acesta...ma rog,e mai complicat...nu m-a apucat asa peste noapte...poate vorbim odata.
slash3
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 18, 2005 11:25 pm
Localitate: new york

Mesajde Matrashita » Vin Ian 21, 2005 3:21 pm

Nu,pe bune..n-am vrut sa par ironica asha ca daca vrei te pot ajuta cumva...ma gasesti pe messenger daca vrei sa discuti.
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde slash3 » Vin Ian 21, 2005 6:42 pm

messenger?poti sa fii mai explicita ,te rog?
slash3
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 18, 2005 11:25 pm
Localitate: new york

Mesajde slash3 » Vin Ian 21, 2005 6:53 pm

o sa incerc sa te caut
slash3
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 18, 2005 11:25 pm
Localitate: new york

Mesajde Matrashita » Joi Ian 27, 2005 4:14 pm

Gasesti adresa mea de Yahoo Messnger la profilul meu si cu asta am incheiat pt ca sunt offtopic.
Totushi,nimeni n-a mai auzit de Candy sau cel putin de Monica in ultima vreme?Cel putin cei din Bucuresti care frecventeaza zona Universitatii sau sunt cu ea in facultate(Spiru Haret) poate imi dau si mie ceva informatii.Thanks!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde slash3 » Joi Feb 10, 2005 8:32 pm

[ce mai e cu monica?s-a casatorit,ceva?
copii/?
slash3
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 18, 2005 11:25 pm
Localitate: new york

Mesajde as xxl » Mar Sep 12, 2006 11:35 pm

da, s-a maritat cu adjunctul sefului de post de la politia municipala din Urziceni si urmeaza sa nasca.
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm


Înapoi la Candy

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori