Plecarea Selenei

Forum dedicat trupei Candy si fanilor acesteia

selena-cariera solo?

Mesajde `Crystal` » Dum Noi 03, 2002 6:14 pm

selena s-a hotarat sa paraseasca trupa care a facut-o cunoscuta si si-a inceput cariera solo. voi ce parere aveti despre alegerea sa? crede-ti ca va avea succes?
`Crystal`
Junior Member
 
Mesaje: 106
Membru din: Vin Aug 23, 2002 11:00 am
Localitate: somewhere in the dark... why... 'cause i want so...

Mesajde Wild Rose » Dum Noi 03, 2002 8:10 pm

I dunno...parerea mea este ca este mai bine asa...Giulia si Monica vor continua doar ele doua, nu vor cauta pe cineva care sa o inlocuiasca pe Selena...Iar Selena...Are de gand sa-si inceapa cariera solo, din cate stiu nu are cine stie ce planuri pe moment...Totusi, va pot asigura ca fetele sunt mult mai bine in noua formula, si la fel de cool si nebunatice ca-ntotdeauna:)
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde SeXxYcHeEr » Lun Noi 04, 2002 2:04 am

eu cred ca plecarea selenei din trupa va aduce mult succes fetelor. nu ca selena nu ar fi talentata...are voce faina anyways.cat despre succesul ei... nu prea cred ca va fi cine stie ce... la fle au luat-o si fetele de la andre in nas dupa despartire.au avut un salt dupa doua piese lansate si gata cu ele.nimeni nu mai aude de ele.
SeXxYcHeEr
 

Mesajde Wild Rose » Lun Noi 04, 2002 10:05 pm

E mai bine fara ele (andre)....se stricaserau rau de tot...anyway, back to the subject...
Sunt sigura ca plecarea Selenei va aduce numai lucruri bune, si ca fetele vor continua sa aibe acelasi succes, daca nu chiar unul mai mare...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde aracely » Mar Noi 05, 2002 7:47 pm

nu cred ca faptul ca trupa s-a cam destramat va aduce lucruri bune. candy a inceput in 3 iar, acum in 2 nu prea vad ceva frumos. le-am vazut intr-o dimineata la ZID (pe monica si giulia) si parca erau mai ciudate ca niciodata doar ele 2. mi s-au parut nesemnificative fara selena... :-(
aracely
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Noi 04, 2002 4:37 pm
Localitate: pe unde pot...

Mesajde Wild Rose » Mar Noi 05, 2002 8:37 pm

Eu le-am vazut in persoana si am vorbit cu ele...Si nu mi s-a parut ca ar duce-o rau...Suparate nu erau (un pic racita Giulia dar in rest...) Succesul lor a fost la fel de mare cand au cantat, aparitia scenica si ea...Nu stiu de ce ti s-au parut semnificative...Adica a mai plecat odata una dintre Candytzele originale (aia de la Cream) si fetele s-au descurcat, defapt, au inceput sa aibe un succes mai mare. Mie mi s-a parut ca noua varianta este mult mai bine, in plus, acum vor avea dansatori in spate...so o sa fie bine si fara Selena...o sa vedeti voi...sa nu mai adaug ca fetele erau pregatite ptr asta...
Anyway, Giulia este emotionata si fericita ptr ca va deveni majora si va serba acest eveniment cu toti prietenii ei apropiati...La fel de de treaba as always (si Moni la fel)...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde aracely » Mie Noi 13, 2002 2:22 pm

eu sper sa le mearga la fel de bine ca pana acum....
nu am vrut sa spun ca nu vor avea acelasi succes, nu se stie....
sper sa fie mai mare ca pana acum :)))
aracely
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Noi 04, 2002 4:37 pm
Localitate: pe unde pot...

Mesajde edi19 » Dum Noi 24, 2002 1:11 pm

Chiar daca va scoate un album sau doua, Selena nu cred ca le va intrece vreodata pe Giulia & Monik.
Ii urez bafta in noua cariera, si sa nu uite ca trupa care a lansat-o si a facut-o vedeta e CANDY !
edi19
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Noi 24, 2002 12:28 am
Localitate: ...in fata monitorului.

Selena si cariera ei solo

Mesajde MICKY » Sâm Noi 30, 2002 11:01 pm

CE PARERE AVETI DESPRE PLECAREA SELENEI DIN TRUPA? CE MOTIVE CREDETI VOI CA A AVUT? CUM CREDETI CA SE VA DESCURCA SINGURA?
MICKY
 

Mesajde MICKY » Sâm Noi 30, 2002 11:03 pm

Mie Selena mi-a zis ca a plecat din cauza Giuliei si a tatalui ei.Fiindca numai Giulia era sefa, si ea nu putea sa-si spuna parerea, si mai tot timpul era exclusa din grup.voi ce parere aveti?
Ati aflat si alte motive care duc la plecarea selenei?
MICKY
 

Mesajde Wild Rose » Sâm Noi 30, 2002 11:51 pm

hm...... toata lumea cu parerea lui! Unii spun ca a fost din cauza dl. Anghelescu, altii ca au fost probleme cu mama Selenei... se mai spune ca Selena nu era multumita cu banii pe care ii primea, sau ca pur si simplu vroia sa se lanseze singura. Sau..mai e inca o varianta: Nu se mai intelegea cu Giulia si Moni....

depinde ce vrei sa crezi...dar nu ai cum sa stii sigur ptr ca Selena zice ceva, iar Giulia si Moni zic altceva...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Wild Rose » Dum Dec 01, 2002 12:05 am

va rog eu...de acum incolo....sa nu mai faceti un subiect care exista deja ok? pls...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde MICKY » Dum Dec 01, 2002 12:19 am

Dupa parerea mea, era mai bine ca Selena sa ramana in trupa.Nu cred ca vor avea acelasi succes fara ea. Bineinteles ca Giulia nu avea nimic impotriva plecarii ei din trupa, pentru ca...din cate am intekles eu,singura vinovata de plecarea Selenei, a fost Giulia. Da...si eu m-am intalnit cu ele, si ai dreptate....nu pareau afectate de aceasta despartire.Si mi se pare si normal! Pentru ca ele voiau ca Selena sa plece; Monica...nu stiu sigur, dar oricum ea ar fii tinut cu Giulia din moment ce sunt prietene de cad erau mici, iar Giulia, normal ca nu a fost afectata, pentru ca ea a fost cea care a injurat-o pe Selena, si totdeauna o jignea. Cel putin asta mi-a zis Selena.Eu m-am intalnit cu ea, si mi-a povestit tot ceea ce s-a intamplat. Si eu... cred ca as opta pentru Selena. Giulia intotdeauna a vrut sa para sefa trupei, mai ales ca tatal ei e si impresarul. Si eu l-am cunoscut pe tatal ei, si poate ca la prima vedere nu pare un om rau, care sa fii jignit-o pe Selena, dar aparentele inseala, si nu poti cunoaste un om in cateva ore. Eu raman la faptul ca Selena s-ar putea sa aiba dreptate.Mie una, Selena nu mi s-a parut ca minte atunci cand mi-a povestit toate astea. Parea sa ii para rau de ceea ce s-a intamplat, dar in acelasi timp se bucura ca a scapat de "calvarul" din trupa.Nu stiu care este adevarul, dar eu totusi parca o cred pe Selena.oricum...acum o sa-mi placa si Selena solo, dar....bineinteles...ca nu o sa renunt nici la Candy, chiar daca poate ca a fost vina Giuliei, asta e.nu se poate stii adevaratele motive, si ce a fost, ramane intre ele, si nu avem noi dreptul sa ne amestecam in asta.
Asta e parerea mea.
MICKY
 

Mesajde MICKY » Dum Dec 01, 2002 12:29 am

sorry....dar la mine arata ca in ultimile 5 zile nu a mai existat un subiect in legatura cu selena. Celelalte nu le iau in considerare!
MICKY
 

Plecarea Selenei

Mesajde Tepesh » Dum Dec 01, 2002 6:16 am

Eu cred ca plecarea Selenei va aduce mult succes Selenei, va urma revolutionarea muzicii romanesti!
Pun pariu pe o lada de "Ursus"ca o sa scoata ursul din barlog!
Ne vedem anu viitor aici! :)

hehehe
Tepesh
 

Eu sint sigur ca le va intrece cu ani lumina.

Mesajde Tepesh » Dum Dec 01, 2002 6:21 am

Si acuma pt. necunoscatorii de muzica:

Selena are ceva ce nu au fetele ramase:
Un noroc mare!
:):)
Tepesh
 

Mesajde Wild Rose » Dum Dec 01, 2002 4:26 pm

am unit cele 2 subiecte... :)
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde SharKana » Dum Dec 08, 2002 1:07 pm

acum toata lumea da vine pe giulia si pe tatal ei
eu nu cred ca e adevatat
or fi si ei vinovati dar nici papusica aia nu e asa de nevinovata precum vrea sa para
eu cred ca era si invidie
giulia di moni sunt preferatele tuturor
selena.....mai rar se trezeste cate un admirator
SharKana
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Dec 08, 2002 11:58 am
Localitate: romania alexandria

Mesajde MICKY » Lun Dec 09, 2002 2:17 am

Eu cred ca numarul admiratorilor era in mod egal. Si nu cred ca Selena nu are admiratori...! In fine...eu as zice ca si Giulia a fost vinovata de plecarea ei....nu stiu....in fine...nu mai conteaza...sa speram ca trupa Candy va avea un succes mult mai mare decat cel avut pana acum! Dar, eu ii urez succes si Selenei, si cred ca o sa aiba si ea succes...pentru ca....eu cred ca are destui admiratori!
MICKY
 

Mesajde SharKana » Mar Dec 17, 2002 9:37 pm

eu nu am zis ca nua re admiratori.......ci doar mai putini
si in top ea este mai mareu ultima
SharKana
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Dec 08, 2002 11:58 am
Localitate: romania alexandria

Mesajde SharKana » Dum Dec 22, 2002 1:34 pm

eu una nu cred ca se va mai intoarce vro data la candy.din ce am citit in bravo era prea revoltata.si chiar daca nu ar mai avea succes pe cont propriu cred ca ar mai avea un pic de demnitate incat sa nu se intorca intr-o trupa despre care a vorbin numai lucruri rele
eu sper sa nu faca asta iar daca daca se va intampla asta giulia si monica sa nu o primeasca inapoi
a fost decizi ei si cu asta basta
parerea mea
SharKana
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Dec 08, 2002 11:58 am
Localitate: romania alexandria

Mesajde Kayla » Lun Dec 30, 2002 8:21 pm

Selena a facut cea mai proasta alegere din viata ei: de a pleca din Candy. Fetita asta nu are pic de voce si, daca nu va avea norocul sa aiba linii melodice bune, nu se va alege nimic de ea...
Kayla
 

Mesajde Kayla » Lun Dec 30, 2002 8:24 pm

Dupa ce va vedea succesul ex-colegelor si "succesul" ei, ii va pare rau si pun pariu ca va vrea sa se intoarca. Nu se stie daca celelalte o vor mai primi...
Kayla
 

hy

Mesajde alisa » Lun Dec 30, 2002 11:39 pm

Nu sunt de acor cu tine Calypso mie nu mi sa parut ca a facut cea mai proasta alegere.Chiar imi pare bine ca a plecat din trupa ,poate asa o sa aiba mai mult succes.
Avatar utilizator
alisa
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Mar Iul 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Mar Ian 07, 2003 1:54 am

ma indoiesc ca selena s-ar intoarce vreodata (si chiar de s-ar intoarce, sunt sigura ca Giulia si Monica nu ar acepta!) 1. Are si ea ceva demnitate, ce naiba...
2. S-au intamplat prea multe, au fost spuse prea multe...nici fani (care s-au obijnuit cu Monik si Giulia) nu cred ca ar acepta atat de usor intoarcerea ei... ar fi un scandal prea mare in presa, deja ar fi ca batalia intre Andrele :D
3. Are degand sa se lanseze solo, asta isi doreste, si ma indoiesc ca ar putea realiza asta in vechea formula...

intr-o zi, o sa se desparta si Monica si Giulia, dar mai este pana atunci...:) asa ca, bucurati-va ca ele doua au ramas, ca le leaga o prietenie stransa, si ca o sa mai auziti de CANDY ceva timp...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Wild Rose » Mar Ian 07, 2003 2:07 am

Oare a facut o greseala...nu stiu!!! Cert este ca acum trebuie sa o ia oaredecat de la capat...este cunoscuta, dar mereu va fi cunoscuta ca Selena, fosta blonda de la Candy... Puteti sa negati dar asa va fi, asa este si cu Cream (care mie chiar nu-mi place!!!) Selena a plecat din motive personale, daca a ales corect sau nu, ramane de vazut...eu totusi ma indoiesc ca va avea acelasi suces solo...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Superba Oana » Vin Ian 17, 2003 12:25 pm

nu ma intereseaza nici muzica ei , nici ea , dar sunt curioasa daca ea chiar este combinata cu unul din ratatii aia de la o-zone (ala brunet-nu stiu cum il cheama)
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde DeVil Bitch » Lun Ian 20, 2003 5:30 pm

Nu, nu este. Am citit si eu articolul respectiv din 20ani, si chiar cei de acolo spun ca ei 2 nici nu se cunosteau pana la foto shoot! :)
DeVil Bitch
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 21, 2002 12:31 am
Localitate: hell

---

Mesajde maria-irina » Joi Ian 30, 2003 4:20 pm

ce urmari credeti ca are plecare SELENEI?
era mai bine cu SELENA?
ce parere aveti despre noua formula CANDY?
maria-irina
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 5:54 pm
Localitate: romania-curtea de arges

Mesajde Titina » Sâm Feb 01, 2003 1:11 pm

Mie nu prea mi-a placut de Selena niciodata.Cred ca-i mai bine sa fie doar Giulia shi Monica...au cu totul alt stil,fatza de Selena.Nu shtiu daca va avea mai mult succes Selena,dar... :nope: .
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Candy

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator