Plecarea Selenei

Forum dedicat trupei Candy si fanilor acesteia

Mesajde Lovely_angel » Lun Feb 17, 2003 1:40 am

DECI..EU NU CRED CA SELENA S-AR MAI PUTEA INTOARCE VREODATA...DOAR ESTE SI ORGOLIUL EI.
SI SINCER...CRED CA O SA-I FIE MAI BINE SINGURA, SI MONIK&GIULIA NU O SA II SIMTA LIPSA, SI O SA LE FIE BINE SI FARA EA!
Love, love ,love...
Love, love, love...
La multi ani tuturor indragostitilor!
Lovely_angel
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Feb 16, 2003 3:14 am
Localitate: City of Angel's!

Mesajde usualflow » Sâm Feb 22, 2003 10:18 pm

Initial trimis de Calypso
Selena a facut cea mai proasta alegere din viata ei: de a pleca din Candy. Fetita asta nu are pic de voce si, daca nu va avea norocul sa aiba linii melodice bune, nu se va alege nimic de ea...


Calypso, trebuie sa te contrazic. La intrebarea "Care dintre cele trei fete de la Candy are voce mai buna?", Marius Moga a raspuns, candva in trecut, ca Selena nu falseaza la inregistrari( spre deosebire de cine, oare?), iar Smiley de la Simplu afirma ca Selena are o voce buna si clara.
Acum, nu stiu in ce masura ar avantaja-o o cariera solo, pt ca toata lumea o stie ca fiind "blonda care a plecat din Candy cu scandal". Eu stiam de f mult timp ca ea va parasi trupa, insa nu mi-am imaginat motivele, care sunt( sau au fost, in fine...) f discutate de presa.
Intrebare: Oare ar colabora cu mine Selena daca i-as propune acest lucru, sau ar ramane la ideea de cariera solo? Vocile ni se aseamana, versuri am, orchestratie la fel, ma bate un gand....
Cybelle.(amandoua avem denumiri deosebite :P)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Nu sunt de acord cu...

Mesajde Matrashita » Mar Feb 25, 2003 9:21 pm

..Faza ca Selena canta naspa,arata naspa,kestii din astea.
Avea o voce mai speciala si eu o recunoasteam din o suta..
Sunt un pic dezamagita cum suna melodii precum "Cazut din cer " sau "Seara iti pare rau" fara vocea Selenei:(
Candy vor avea succes in continuare pt ca sunt de 3 ani pe piata muzikala(apropo,in martie se implinesc 3 ani de cand exista Candy)...
Pe Sele toata lumea o asteapta cu ceva nou,bun...toata lumea are pretentii....in fine...:confused:
Eu nu sunt de partea nimanui,de fapt la mine nu exista comparatii,nu fac diferentze de genu` asta!!!
Mi-a placut CANDY in formula de 3,acum imi plac si separat!:p
..o intrebare (un pic offtopic)...Dintre Selena si Claudia care era mai cool,dupa parerea voastra?:con:
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mar Feb 25, 2003 11:05 pm

Selena.. no doubt about it.. de Claudia nu mi-a placut niciodata!!!

Ma rog.. eu zic ca Selena are o viata grea de acum incolo.. si asta pentru ca no matter what, va ramane mereu fosta blonda din trupa candy.. poate sa faca ea orice, dar tot o eX - Candutza ramane. asta o dezavantajeaza foarte mult!!!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Nightmare » Sâm Mar 08, 2003 10:35 pm

Mi-a parut rau cand a plecat Selena. Cand ma gandeam la Candy ma gandeam la toate 3, nu doar la 2 din ele.
Oricum, poate ca e mai bine ca a plecat din trupa, pentru ca acum Candy are un succes mai mare.:a
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Black Beauty » Mie Apr 23, 2003 12:26 am

Sincera sa fiu, Selena era preferata mea... chiar mi-a parut rau ca a plecat din trupa... Dar asta e:poate ca este mai bine asa... Oricum, din ce a ramas, Giulia mi se pare mai breaza... nu ca Monica n-ar fi...
=Crows bring the spring=
R.I.P.
Avatar utilizator
Black Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 293
Membru din: Mar Iul 31, 2001 11:00 pm

Mesajde ana_888 » Sâm Mai 10, 2003 2:44 pm

eu sunt mai noua pe aici dar vreau sa spun ca este mai bine fara selena!ea era ingamfata si chiar proasta!!
ana_888
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Mai 10, 2003 2:34 pm
Localitate: romania-bucuresti

Mesajde Wild Rose » Mie Mai 14, 2003 6:47 pm

in ultimele zile am tot dat de Selena...
la Espresso (cand au fost si animal X)
la Babilonia (bleah)
la Select Mtv...

un nou look, melodie solo...
chiar am ascultat o melodie de-a ei... nu pot spune ca m-a impresionat foarte mult... nu e nimic iesit din comun, intr-un fel chiar mi s-a parut ca seamana cu cea ce facea ea pe vremea cand era in trupa Candy....
hm... poate nu eram eu foarte atenta :D
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Matrashita » Mie Mai 14, 2003 6:55 pm

Mie imi place cum arata Sele acum,abia astept sa merg maine la lansare?!!
Sele e prietena mea si o voi sustine mereu,s-a purtat cu mine f frumos mereu!
Melodia pe care am auzit e cam...ciudata!
Sa speram ca va avea succes,abia astept sa vad videoclipul!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde cat_ » Mie Sep 24, 2003 7:31 pm

Nici eu nu cred ca se va reintoarce i nCandy.Selena a spus de multe ori ca se simte mai bine asa,singura,desi ii pare rau ca a plecat din Candy...since...si mie;P Ma obisnuisem cu ele in formula de 3.pacat ca a plecat..:cry:
cat_
Junior Member
 
Mesaje: 447
Membru din: Mie Sep 24, 2003 6:00 pm
Localitate: In lantzuri

Mesajde Red_Mustang » Mie Oct 22, 2003 7:25 am

Eu prima oara cand am auzit ca a plecat Selena de la Candy a fost atunci cand am vazut prima oara video. Cazut din cer...Am zis in gluma "Si blondina unde e?", iar maica-mea mi-a raspuns ca nu mai e in trupa...Mie unu' kiar nu imi pasa...Doar sa nu se dezintegreze Candy...atat ! :)
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde AnouCk » Dum Oct 26, 2003 7:04 pm

nu cred ca mai are rost sa discutam despre plecarea ei.. s-a intamplat demult..intre timp si-a lansat albumul, videoclipul...
subiect inchis!
Forgive me, Father, for I have sinned / Find me guilty of the life I feel within
I am the secret / I am the sin / I am the guilty / And I am, I am the thorn within
Avatar utilizator
AnouCk
 
Mesaje: 86
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Candy

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator