Cazut Din Cer

Forum dedicat trupei Candy si fanilor acesteia

Cazut Din Cer

Mesajde Wild Rose » Vin Ian 10, 2003 3:25 am

Urmatoarea melodie cu videoclip...ce parere aveti?
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde pink-girl » Dum Ian 12, 2003 12:55 pm

e super-marpha melodia shi chiar ar trebui sa i se faca un videoclip!!da` nu candta shi selena??cum o sa il faca daca canta sclifosita aia???
pink-girl
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Dec 13, 2002 10:03 pm

Mesajde Wild Rose » Dum Ian 12, 2003 1:01 pm

Pai au reinregistrat piesa numai cu vocile lor :D Iti dai seama ca Selena nu va aparea in videoclip... Acum, se aud doar 2 voci in melodie adica a lui Giulia si Monica !
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde DeVil Bitch » Lun Ian 20, 2003 5:29 pm

imi place aceasta piesa, mi se pare destul de reusita, acum astept clipu sa-mi fac o parere si despre el!
DeVil Bitch
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 21, 2002 12:31 am
Localitate: hell

Mesajde pink-girl » Sâm Ian 25, 2003 8:51 pm

de abea astept sa vad videoclipu` ptr ca melodia e super-marfa!!!
pink-girl
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Dec 13, 2002 10:03 pm

Mesajde Crazy Babe » Mie Feb 05, 2003 11:30 pm

piesa e super . beton armat :lol: sper ca si clipul va fi pe masura.:kiss:
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Sâm Feb 08, 2003 11:19 pm

Astazi am vazut si eu videoclipul la Cazut din Cer (dap... you heard right! a aparut! :D ) Ce parere am avut?? Clip dragut, dar se putea mai bine!!! Ele arata destul de bine (inspecial Monica care arata super bine cu suvitele alea....) dar ma enerveaza caciulile... bleah..... Din pacate nu l-am vazut de la inceput, deci nu prea am inteles multe ... oare o avea o poveste sau e un clip obisnuit :con: asta ramane de vazut!!!!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde KoRn_bitch » Dum Feb 09, 2003 5:34 pm

Bah eu am vazut videoclipu` de la inceput da nu am observat nici o poveste .. in orice caz .. e de prost gust .. shi Giulia arata groaznic ash putea spune ..
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde costel300 » Lun Feb 10, 2003 4:00 am

Monica arata draguta ca de fiecare data bineinteles,imi place melodia:o
costel300
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Joi Ian 30, 2003 6:07 am

Mesajde DeVil Bitch » Lun Feb 10, 2003 1:39 pm

Sa va spun si eu umila mea parere... (nu sunt fana candy, dar lasa ca nu va suparati ca va spun....) ma enerveaza cum sunt imbracate (sau mai degraba caciulitele care le au) In rest, roscata arata aceptabil insa Giulia imi cam aminteste de .. CRUELA! :hehe: (101 dalmatieni, you know). Si inca ceva, clipul nu pare sa aiba vre-o poveste, doar imi arata un tip din cand in cand sau ceva de genul asta. Puteau sa faca un clip mult mai bun, sincer sa va spun mi-a placut mai mult Seara iti pare rau (ciudat cum era el).
DeVil Bitch
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 21, 2002 12:31 am
Localitate: hell

Hmmm....

Mesajde Lovely_angel » Dum Feb 16, 2003 3:24 am

Sal...sunt MICKY...am revenit...Am vazut si eu ultimul videoclip...sincer...nu e cine stie ce!
Monicai ii statea mult mai bine inainte...iar Giulia...arata super nasol.
Ma astptam al ceva mai cool din partea lor...dar ata ete...asteptam ceva mai bun!!!!:a
Love, love ,love...
Love, love, love...
La multi ani tuturor indragostitilor!
Lovely_angel
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Feb 16, 2003 3:14 am
Localitate: City of Angel's!

Mesajde pink-girl » Lun Feb 17, 2003 3:36 pm

si yo cred ca se putea mai bine.monicai ii sta super-bine.e super-scumpa,da` giulia...hmmmm inainte imi placea mai mult cum arata...dar nu e cazu` sa exageram k aduce cu cruela devil!!!parearea mea,cum au spus mai sus mai reusit era seara itzi pare rau...
pink-girl
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Dec 13, 2002 10:03 pm

Mesajde Lovely_angel » Mar Feb 18, 2003 12:01 am

Da...intradevar!
Giulia e si machiata cam strident!
Si cred ca Monicai ii statea mult mai bine inainte!
Mi-ar fii placut sa adopte mai mult stilul gen Avril Lavigne...pe care l-am vazut adeseori prin reviste...
dar...ata ete!
Love, love ,love...
Love, love, love...
La multi ani tuturor indragostitilor!
Lovely_angel
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Feb 16, 2003 3:14 am
Localitate: City of Angel's!

Mesajde Wild Rose » Mar Feb 18, 2003 9:32 pm

dar daca adoptau acest stil, toata lumea le-ar fi acuzat ca o copiaza pe Avril... asa ca iar nu era bine.... si cum o intorceam , era o problema :D Totusi, presupun ca videoclipul este ok, l-am urmarit si eu mai bine si am observat ca din cand in cand mai apare si un tip... :) n-am inteles prea bine clipu, pare cam simplu asa ca astept sa scrie undeva mai multe despre el (poate o sa scrie in bravo or something...) ramane de vazut!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mai mijto asa!

Mesajde RalucaB » Joi Feb 20, 2003 4:01 pm

E mai mijto formula asta a trupei Candy! Si Selena canta super najpa.Shy clipu e super da melodia mi se pare cam copiata dupa Indigo alea doua.

Oricum e :o clipu!!
Zbye!:
3 maimute au scapat de la zoo. 1 a fost prinsa uitandu-se la TV, alta jucand fotbal, iar a treia… citind acest mesaj!
Avatar utilizator
RalucaB
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 12:50 pm

pai .. au ramas doar 2 .. piesa suna super bine .. fetele arata ok .. dar .. nush de ce imi par mie foarte .. nush .. seamana foarte mult cu cineva ... (in videoclip) .. dar nah ... e ok si piesa si videoclipu`
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Shy mie

Mesajde RalucaB » Joi Feb 27, 2003 3:21 pm

Initial trimis de OLiX
pai .. au ramas doar 2 .. piesa suna super bine .. fetele arata ok .. dar .. nush de ce imi par mie foarte .. nush .. seamana foarte mult cu cineva ... (in videoclip) .. dar nah ... e ok si piesa si videoclipu`


Da mah ai dreptate shy mie mi se pere ca seamana cu cineva cunoscut!!
Zbye!!
:o :o
3 maimute au scapat de la zoo. 1 a fost prinsa uitandu-se la TV, alta jucand fotbal, iar a treia… citind acest mesaj!
Avatar utilizator
RalucaB
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Joi Feb 27, 2003 3:46 pm

cred ca .. seamana cu Ana Lesko .. ea parca arata .. cam asa .. in videoclip ...
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Nu mai!

Mesajde RalucaB » Vin Feb 28, 2003 2:28 pm

Nu mai nu seamana cu Anna Lesko aia e urata!!
Zbye!
:o :o
3 maimute au scapat de la zoo. 1 a fost prinsa uitandu-se la TV, alta jucand fotbal, iar a treia… citind acest mesaj!
Avatar utilizator
RalucaB
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Cazut din cer

Mesajde costinurse » Sâm Mar 01, 2003 2:09 am

E super melodia,dar e si mai super vidoclipul
costinurse
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Feb 27, 2003 10:54 pm

MDEAH..

Mesajde Matrashita » Joi Mar 06, 2003 3:54 pm

Melodia este super cred eu dar videoclipul ....no comment!
Se putea si mai bine ....Chiar asha de frig sa fii fost in club sa stea cu caciulitze de blana si hainutze?
Presupun ca asta a fost ideea Giuliei...:con:
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde OLiX » Joi Mar 06, 2003 6:47 pm

cand am vazut in videoclip "caciulitzele si hainutzele de blana" am facut automat legatura cu Anna Lesko .. si inceputul videoclipului mai seamana cu alt inceput de videoclip. In rest .. ce sa zic .. piesa suna super bine si ele sunt niste tipe super ok ;) Totu` bine ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

dap....

Mesajde Matrashita » Joi Mar 06, 2003 11:50 pm

Melodia e cool,ele arata super in videoclip dar ideea nu e chiar originala...
Spre exemplu "Seara iti pare rau" a fost super original,nimeni n-a mai facut asha ceva .....:o
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde OLiX » Vin Mar 07, 2003 9:40 pm

DeathQueen .. idee originala ?! La ce te referi ?! De ce zici ca "Seara iti pare rau" e originala si "Cazut din cer" nu este ?! Nu ash putea spune ca am observat ceva ce ar putea fi copiat din vreoalta piesa sau ceva de genu`. Ambele piese suna super-bine si sunt piese de succes !:)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Nightmare » Sâm Mar 08, 2003 9:58 pm

Imi place si melodia, dar si videoclipul.
Insa nu prea imi plac caciulile lor de blana.
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde OLiX » Lun Mar 10, 2003 9:17 pm

mmm .. da .. dar .. exact caciulile lor de blana dau un farmec .. un aer mai aparte videoclipului si fetelor .. deci .. a meritat ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Matrashita » Lun Mar 10, 2003 11:30 pm

Initial trimis de OLiX
DeathQueen .. idee originala ?! La ce te referi ?! De ce zici ca "Seara iti pare rau" e originala si "Cazut din cer" nu este ?! Nu ash putea spune ca am observat ceva ce ar putea fi copiat din vreoalta piesa sau ceva de genu`. Ambele piese suna super-bine si sunt piese de succes !:)

Mai curand trebuia sa spun ca videoclipul de la "Cazut din cer" tinde sa fie ca mai toate videoclipurile pe care le vezi pe posturile de muzica,un pic banal dar merge....nu prea am inteles actiunea lui,sau nu a avut una? :p
Seara iti pare rau a fost reusit,mai nonconformist....:cool:
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mar Mar 11, 2003 12:02 am

Eu zic k puteau face un videoclip mai bun la aceasta piesa, cu un videoclip mai aparte.. totusi, daca stai si te uiti mai bine la el realizezi ca este destul de placut...
Am auzit persoane care sa spuna k stilul vestimentar (mai precis caciulitzele) din videoclip arata destul de bine si fac clipul sa para mai "diferit" decat altele, mai cool.. alte persoane sustin ca au copiat-o pe vestita Ana Lesko (astea sunt si persoanele care spuneau ca o copiaza pe Avril Lavigne).. Parerea mea?? Muzica lor nu se aseamana nici cu Avril Lavigne nici cu Anna Lesko... si MUZICA conteaza aici, nu stilul vestimentar.. adica, io daca decid acum sa ma imbrac in haine mai sport (ma rog, asa ma cam imbrac) si imi pun intr-o zi maieu cu cravata, inseamna ca o copiez pe AvriL? Nu exista mii de alte persoane care se imbraca asa? Mie imi place Avril Lavigne (chiar foarte mult...) dar nu vad de ce multi pun atata accent pe vestimatia lor....
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Hyeny » Mar Mar 25, 2003 12:59 pm

Poate au aparut in blanite sa creada lumea ca si ele au cazut din cer si nu s-au uitat la clipul Anei Lesko. :D
Vinovatia este un sac plin cu caramizi.Tot ce ai de facut este sa-l lasi jos din spate.
Hyeny
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Dum Dec 29, 2002 1:42 pm
Localitate: Katalitik

Mesajde OLiX » Mar Mar 25, 2003 1:20 pm

mmm da .. si asta ar fi un punct de vedere ;)) cu toate ca nu asta e mesajul pe care-l transmite clipul ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am


Înapoi la Candy

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori