Hey La

Forum dedicat trupei Candy si fanilor acesteia

Hey La

Mesajde Dia » Joi Iul 10, 2003 11:00 pm

bai...nushtu ce ziceati voi k ies candy cu melodie noua super tare si k ii dau peste nas selenei...k se afirma prin tzari straine...vrajeala domne` .... noua melodie sucks tare de tot!!! e fada...nu are nimic special...are doar pasaje melodice furate din macarena!!! clipu..pe masura! giulia arata foarte bine...un costum de baie super dragutz...in schimb monica are un ditamai costumu de scafandru..si cand se apleaca sa ma "recite" o strofa se mai vede si un rand de burtica (din cauza costumului nashpa care nu o avantajeaza deloc...:( ) !!! le-a cam facut selena la faza asta...avand in vedere k ele sigur se cred in competitie cu ea...desi reciproca nu e valabila (adik ea nu se crede in competitie cu ele) !! ma rog...nu am nimic cu ele...imi sunt simpatice...au avut si melodii dragutze...dar asta chiar e nashpa!!!! cine a mai vazut clipu?
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Joi Iul 10, 2003 11:44 pm

Eu inka nu am vazut clipul,cand a aparut ?
Am vazut cum sunt imbraacte Candy si la ce costume te referi Baby,pt ca Giulia arata chiar bine dar Monikutza...nu comentez!Cred k s-a mai ingrashat din cauza stressului cu Bacul..posibil si asta!
Si melodia asta a lor cu" Hey la" e cu mult mai putin buna decat cea a Selenei.
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Dia » Joi Iul 10, 2003 11:57 pm

eu am vazut azi clipu de vreo 2-3 ori pe MTV ! nushtu din ce cauze si cum...da monica arata nashpa!! iar melodia...:( nashpa!!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Dum Iul 13, 2003 6:22 pm

Monik a revenit oare la coditzele pe care le avea acum doua veri?Nimik nou,totushi a trecut de un Bac,er trebui sa adopte un look mai matur si am observat ca au si hainele pe care le purtau atunci,in urma cu 2 veri.
Ce s-a intamplat cu fetele dure care erau in "Seara iti pare rau"?
Un videoclip mult prea banal si o melodie care aduce mult cu o melodie a celor de la Voltaj de mai demult.
Nu pot sa zic ca nu-mi mai plac dar au cam dat-o in bara!:(
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Dum Iul 13, 2003 6:30 pm

ultimul videoclip kre mi`a placut cu adevarat a fost seara iti pare rau....
cazut din cer nu mi s`a parut cine stie ce (okey, nu mi`a placut mai deloc...) iar hey la...se putea mai bine..
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Dia » Dum Iul 13, 2003 9:43 pm

pai de la "seara iti pare rau" chiar nimic nu le-a mai iesit bine!! sa fie oare despartirea de selena ?? :) ala a fost un power clip...destul de mishto! "cazut din cer" si mai nou minunea asta de "hey la" sunt nashpa rau! o fi avut succes in germania la comunutatile de romani de acolo...desi...nimic nu ma mai mira! daca au cheeky girls succes d c nu ar avea si candy ? pt k la cat de penibila e melodia asta noua se poate face o paralela intre ele si cheeky cheeky !!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Lun Iul 14, 2003 11:50 am

hm.... te contrazic.. acum chiar exagerezi.... mai rau ca cheeky girls nu se poate, si in orice caz este o acuzatie complet nefondata... recunosc ca nu este cine stie ce videoclipul, dar nici nu este atat de patetica piesa.. varianta in engleza e chiar okey... si ar avea cum sa prinda pentru ca este si dansabila...
oricum diana, gandeste`te k trupe de genu ozone au succes cu piese a la dragostea din tei... asa k orice e posibil.... :lol:
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Matrashita » Lun Iul 14, 2003 4:11 pm

Mey,hai sa nu exageram acum cu clipul asta pt ca nu e chiar asha rau in comparatie cu multe altele,ele arata bine si nu au versuri chiar stupide.
Ele arata binishor,se misca bine....dar nu inteleg ce li s-a intamplat!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Dia » Lun Iul 14, 2003 10:21 pm

ba se poate si mai rau decat cheely girls...belive me...look at Cain, Spicy, Fizz ...etc etc!! se poate! :) orice e posibil!!! mie una melodia asta candy nu imi place...deloc!!!!!!! o-zone...scuza-ma pt ce o sa-ti spun dar ritmul melodiilor o-zone prinde foarte repede...mie imi plac...exceptand versurile!!!! toata lumea fredoneaza ma inec in ochii tai la la la la la lei...chipul tau s dragostea din tei...bla bla!! versuri de kkt...dar melodie care in disco ii pune pe toti pe jar!!!! la candy e de 2 ori bullshit! asta e! si mai au ele pe albumul "de vis" niste tentative de melodii de-astea...multe chiar!! d c sa nu recunoastem?au avut si melodii dragutze: " n-am sa ut", "noaptea de craciun", "seara iti pare rau", "te iert" ...si mai sunt vreo 2-3 !! dar asta sucks!! plus k de cand incepe ma loveste puternic Macarena!! e copiata la greu!! cat de bine poate sa sune in engleza?? mie sigur mi-ar place mai putin...imi place sa aud melodiile in limba noastra...in romana!!! parerea mea! oricum nu ma mai agit..mie nu imi place si pace!! stii k se spune k un clip bun ridica melodia chiar daca e low rau de tot...ei bine la ele (k si la akcent) clipul trage in jos si mai rau melodia (daca e posbil si asa ceva) !!!!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Lun Iul 14, 2003 11:30 pm

pai uite baby, asa cum tie nu iti plac candy, unora nu le place ozone... asa cum mie nu imi plac ozone unora nu le plac animal x... doar ptr k nu imi place mie sau nu iti place tie nu inseamna ca toti vor avea aceasi parere.... gusturile nu se discuta, si crede`ma k vor exista destui kre sa placa aceasta melodie..

mie ozone mi se par niste retarzi, cocutze este putin spus... sunt distrusi, din toate punctele de vedere ... dar mai bine nu mai comentez pentru ca asta e un forum CANDY, nu ozone...
repet, nu ma omor dupa videoclip, sunt de parere k puteau face mult mai mult ... dar nu se pot compara k SPicy sau Cheeky girls ...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde maryan » Lun Aug 04, 2003 7:42 pm

Eu zic ca Baby Girl are perfecta dreptate e varza!!!ce-i cu ele?
macarena asta sau hei-la cum ii zice e cantec de gradinita e varza rau!!!
si cine le-o fi machiat frate in clipul asta ca parca sunt doua taranci fardate cu albastru!la monik nu i constumul de baie de vina ci corpul!!
imbracaminte urata,look naspa,parul aiurea(doua codite...v-am zis eu ca e piesa pentru copii de 5 ani)

si-or fi schimbat cumva targhetul????
concluzie:au decazut mult si bv selena,le-ai dat clasa!!!!
maryan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 9:51 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde costel300 » Lun Aug 04, 2003 11:04 pm

Initial trimis de maryan

au decazut mult si bv selena,le-ai dat clasa!!!!



in parte am aceleasi pareri ,da' parca erai de partea selenei de la inceput. asadar nu mai fa tu pe 'subiectivul' cu noi!
costel300
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Joi Ian 30, 2003 6:07 am

Mesajde Wild Rose » Mar Aug 05, 2003 1:29 am

stiti cum e.. Romanul stie sa critice.. vad ca la asta va pricepeti cel mai bine!! Nu zic ca ele sunt perfecte sau ca videoclipul este exceptional, dar mi se pare stupid sa critici o persoana publica pentru ca s-a ingrasat 2-3 kilograme sau nu are abdomenul perfect!!! Daca criticati ceva , ziceti si voi de voci (desi nu cred ca e cineva pe forumu candy care poate urca pe o scena sa ofere un concert live + coreografie...)
nu mai va irositi viata criticand!Cand veti face voi personal ceva mai de calitate, atunci sa veniti sa stam de vorba!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde maryan » Mie Aug 06, 2003 3:36 pm

Forumul asta e ca lumea sa isi puna parerea si cred ca fiecare e liber sa spuna ce crede si ce gandeste.Asa ca....si nu stiu ce mari voci vezi tu in Candy ca nu sunt vedetele tarii.
Nici selena nu are cine stie ce voce dar....
Si inca ceva un artist trebuie sa implineasca mai multe conditii nu sa aiba doar voce...si daca tot se vad mari frumuseti macar sa aiba grija de look ul lor
maryan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 9:51 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde maryan » Mie Aug 06, 2003 3:37 pm

aaaaaaaaa si incaceva ca uitasem: eu nu le am vazut niciodata pe candy cantand live si cu dansatori in spate adica coregrafie cu live cum ziceai tu bad Girl asa ca................
maryan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 9:51 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Matrashita » Mie Aug 06, 2003 4:02 pm

Pun pariu k nu ai fost la nici un concert Candy,asha e?
Ei bine,crede-ma ca eu am fost si stai fara grija,pot canta live si in acelashi timp sa danseze...
Nu iti mai face tu atatea griji....
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde maryan » Joi Aug 07, 2003 11:39 am

Initial trimis de Regina Matrashita
Pun pariu k nu ai fost la nici un concert Candy,asha e?
Ei bine,crede-ma ca eu am fost si stai fara grija,pot canta live si in acelashi timp sa danseze...
Nu iti mai face tu atatea griji....


Lol!
Inseamna ca tu le ai vazut nu?Si unde era concertul,ca s tare curios unde au cantat ele live
Hai uimeste-ma!!!
Le am vazut in concert in Bucuresti de 2 ori si au facut playback,odata la romexpo si alta data in piata constitutiei de 1 dec,aici nu au avut nici macar dansatori si altceva in afar de "OK" nu au mai zis pe scena.
maryan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 9:51 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Nightmare » Joi Aug 07, 2003 11:42 am

Ma asteptam la ceva mai bun de la Candy. Videoclipul este dragut, dar piesa lasa de dorit.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Matrashita » Joi Aug 07, 2003 1:22 pm

Maryan,concertul in care ele au cantat live a avut loc sapt trecuta in Pub 18 din Regie.
Pt ca tu vb de concertele Candy de anul trecut nu cred k e valabila faza cu Playbackul pt ca ele au inceput sa cante live de nu f multa vreme incoace.Recunosc ca mai demult faceau play back insa acum situatia s-a schimbat!
Au voci asha ca nu stiu de ce s-ar ascunde in spatele unui CD!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Joi Aug 07, 2003 11:55 pm

da maryan, ai dreptul sa iti expui parerea dar in limita bunului simt!! Daca tu (sau oricine altcineva) spui o idiotenie, consider ca este rolul meu sa iti atrag atentia...
spune`mi sincer, tu pe prietena ta o judeci pentru ca are putina "burtica" sau putina celulita pe picioare? o critici pentru ca nu arata ca nu stiu ce manechin cu dimensiunile 90-60-90? :con: asta desigur, daca ai prietena..
iti poti expune parerea atata timp cat ai cu adevarat ceva de spus... nu abera doar de dragul de a posta si inainte sa postezi pe un forum dedicat unei formatii ai face bine sa te si informezi putin, sa nu te faci de tot kkt`ul.. la cat mai multa minte !!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde maryan » Lun Aug 18, 2003 1:45 pm

Initial trimis de Regina Matrashita
Maryan,concertul in care ele au cantat live a avut loc sapt trecuta in Pub 18 din Regie.
Pt ca tu vb de concertele Candy de anul trecut nu cred k e valabila faza cu Playbackul pt ca ele au inceput sa cante live de nu f multa vreme incoace.Recunosc ca mai demult faceau play back insa acum situatia s-a schimbat!
Au voci asha ca nu stiu de ce s-ar ascunde in spatele unui CD!


Ura,uite ca Dumnezeu mi-a trimis o proba!!
Le-am vazut pe Candy la TVR2 la Tonomatul DP2 iar Giulia a zis ca fac play-back si ca nu e nici o rusine sa recunoasca asta!!!
lol....ti-a cam taiat macaroana,sorry for u:>>>>
Io te inteleg ca ai vrut sa fii dragutza dar anunta-le si pe ele cand mai gabi scoarne sa mintiti la fel...macar:>>>
maryan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 9:51 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde maryan » Lun Aug 18, 2003 1:50 pm

Initial trimis de Wild Rose
da maryan, ai dreptul sa iti expui parerea dar in limita bunului simt!! Daca tu (sau oricine altcineva) spui o idiotenie, consider ca este rolul meu sa iti atrag atentia...
spune`mi sincer, tu pe prietena ta o judeci pentru ca are putina "burtica" sau putina celulita pe picioare? o critici pentru ca nu arata ca nu stiu ce manechin cu dimensiunile 90-60-90? :con: asta desigur, daca ai prietena..
iti poti expune parerea atata timp cat ai cu adevarat ceva de spus... nu abera doar de dragul de a posta si inainte sa postezi pe un forum dedicat unei formatii ai face bine sa te si informezi putin, sa nu te faci de tot kkt`ul.. la cat mai multa minte !!


Crede-ma ca stiu mult mai multe decat tine,dar tocmai pt a nu fi rautacios le tin pt mine.Prietena mea poate sa aiba cata sunculitza vrea ca eanu apare pe scena si nu reprezinta un exemplu pt nimeni.Intelegi tu acum unde vroiam eu sa bat??
Avand in vedere ca sunt persoane publice si apar pe sticla ar trebui sa se acupe mai cu atentie de imaginea lor si aici pot sa iti si argumentez cu ceva:le-am vazut la B1 si una era in blugi super largi si un top(adica super sport imbracata) si cealalta in rochie cu pantofi cu toc,sincer nu dadea prea bine,ar trebui sa se conculte si ele inainte.
Sper ca acum m-am facut inteles si inca o data,nu am nimic cu nimeni!!!! spun doar ceea ce cred si sunt impartial
maryan
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 9:51 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Matrashita » Mar Aug 19, 2003 1:42 am

Domnule Maryan sau cum te-oi numi tu...
PLay back se face in cazuri in care aparatura nu o permite si in general da,la emisiune televizate se mai face playback..si nu cred k e ceva f rau in asta!
Dar daca tu te iei numai dupa ce vezi la TV sa stii k nu ajungi asha filozof cum te dai...Asha k ar trebui s ate mai culturalizezi si tu un pic si sa-ti iei ochii fixati de pe ecranul televizorului.Mai mergi si tu la un concert si vezi cum sta treaba acolo!
Si apoi putem sa discutam mult si bine...
Sa nu`mi spui mie ca te-ai dus ca nu te cred...
Si abereaza mai ushurel ca nu suntem pe Barfe ..oricand poti lua un Ban :z....(mai nou sunt Moderatoare aici si nu accept eu multe!)
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

2871

Mesajde baixinho© » Dum Aug 24, 2003 10:43 am

Initial trimis de Regina Matrashita
(mai nou sunt Moderatoare aici si nu accept eu multe!)

nu mai selecta, foca, ca cine stie ce dreac mai selectezi
:o

sincer, mie imi place foarte mult videoclipul. nu ma intrebati care este motivul pentru care imi place, deoarece nu sa va spun.

evident, multumex pentru atentie ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Matrashita » Dum Aug 24, 2003 4:41 pm

Pai nene Baixinho,e clar de ce iti place tie videoclipul..funduletze jucaushe,decolteuri atragatoare,fete frumoase,apa multa...
De melodie de ce n-ai zis nimik totushi?
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde cat_ » Mie Sep 24, 2003 7:20 pm

Noua melodie e destul de reusita,E f. dansanta,dar se putea si mai bine.:D
cat_
Junior Member
 
Mesaje: 447
Membru din: Mie Sep 24, 2003 6:00 pm
Localitate: In lantzuri

Mesajde AnouCk » Mar Oct 07, 2003 8:59 pm

Desi observ ca multi dintre voi nu au o parere buna despre clip, mie imi place. O piesa de vara care beneficiaza de un clip destul de dragut! Recunosc ca nu este cel mai reusit clip pe care l-au avut (eu una prefer clipul piesei Te Iert ) dar nici nu consider ca merita toate criticile primite!
Avatar utilizator
AnouCk
 
Mesaje: 86
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm

Mesajde M|haElla` » Vin Oct 10, 2003 9:58 pm

Mai...melodia asta mi se pare o mare idiotenie! Mi euna nu imi place absolut de nici o culoare! Cica ele vor sa aibe succes si in strainatate....insa cu melodii din-astea...nu prea cred!
Ma gandeam ca o sa vina si ele cu ceva mai original...insa...m-am inselat!
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Vin Oct 10, 2003 11:40 pm

Te rog din suflet sa iti expui aici parerea cu bun simt.
Daca tie nu-ti place,ai putea sa o spui frumos...
Data viitoare la altfel de mesaje primesti avertisment!
Take care!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde M|haElla` » Dum Oct 12, 2003 8:59 pm

Regina Matrashita Te rog din suflet sa iti expui aici parerea cu bun simt.Daca tie nu-ti place,ai putea sa o spui frumos...
Data viitoare la altfel de mesaje primesti avertisment!
Take care!

Ok! Sorry!
Am inteles!

Altceva...vad ca lumea vb. si despre videoclip....
sa zic si eu ceva...
videoclipul e interesant...
dar e banal...
din cate am vazut cam toata lumea scoate acelsi lucru...
chiar daca e vara (a fost), nu stiu... ar trebuii sa fie ceva mai special...
I think!
Celelalte videoclipuri mi-au placut mult mai mult!
CEl putin..."Seara iti pare rau"...a fost bestial! E videoclipul meu preerat...cu actiune multa
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Candy

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron