Candy-Poveste

Forum dedicat trupei Candy si fanilor acesteia

Piesa preferata?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Candy-Poveste

Mesajde Wild Rose » Sâm Aug 23, 2003 9:18 pm

Poveste se numeste noul album care a fost lansat in urma cu cateva zile... eu mi l-am cumparat astazi si n-am apucat sa-l ascult, dar m`am gandit sa deschid acest subiect si .. sa comentez dupa ce ascult albumul complet!!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Matrashita » Sâm Aug 23, 2003 10:19 pm

Eu inca nu l-am luat,dar nu stiu unde l-ash putea gasi.
Dupa ce il ascult imi voi spune si eu parerea,de piesele de mai sus nu prea stiu mai nimic sincera sa fiu.
WildRose,ai fost la lansare cumva?
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Matrashita » Lun Aug 25, 2003 7:24 pm

Am cumparat si eu albumul...Ce ma mira e faptul k melodiile sunt mai mult romantice,lente...eu le stiam pe fete sau cel putin pe Giulia o rockeritza inraita si vroiai chiar sa abordeze genul asa de muzica.
In fine...Melodia care m-a atins la sufletzel este "Ochii tai" asta si pt ca este o melodie care imi aminteste de o pers f speciala.
Alta remarca:look-ul fetelor este un pic schimbat din cate se poate vedea pe coperta!
Sunt f bronzate sau date cu autobronzant:) ,Monica nu mai e roscata ci castanie sau ceva de genu`...machiate destul de strident.
O alta remarca: Melodia nr 7 nu imi place deloc,o porcarie totala...nu e genul Candy sub nici o forma.....In rest numai de bine!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Aug 25, 2003 7:51 pm

Vocea ta, ochii tai, fac parte acum din mine.. surasul tau, sarutul tau, toate sunt parte din mine...
pana la urma am votat melodia Ochii tai... desi este o piesa ceva mai lenta are acel ceva (inspecial la refren...)
in rest, mai imi plac: Cine esti , Ramai (destul de trista as putea spune) , Vreau sa dansez (este mai dansabila..)

de apreciat cred ca este faptul ca au compus chiar ele melodiile respective... nu au apelat la Moga sau alti compozitori "in voga" la ora actuala...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Matrashita » Mar Aug 26, 2003 12:18 am

Vad ca avem cam aceleashi gusturi la melodiile preferate Alina.
Am si eu o intrebare cam offtopic pt tine.De ce nu schimbam poza,logoul de aici si punem una mai recenta?
Fac eu rost daca trebuie si tu o pui,se poate?
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mie Aug 27, 2003 1:38 pm

e o idee buna dar mai intai am nevoie de o poza pe care sa o prelucrez... sau sa o dau cuiva sa o prelucreze.. dar mai bine vorbim despre asta pe alt thread (mi se pare k exista unu tot pentru logo dar este inchis... deschide-l tu (eu cam am probleme k netu)!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Candytzu » Mie Aug 27, 2003 2:42 pm

avetzi idee unde gasesc si eu sa cumpar albumul ????? intratzi pe undernet pe #Trupa-Candy !! Canalul Oficial A-l Trupei CANDY !!
Candytzu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Aug 27, 2003 2:35 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Matrashita » Mie Aug 27, 2003 10:35 pm

Candytzu-albumul il poti gasi cel mai sigur la Diverta din Mall sau din Unirea.
WildRose..o sa caut threadul cu logo-uri..Nu poti scana poza de pe album sa o faci logo?Eu nu am scanner...:(
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Joi Aug 28, 2003 8:32 am

Diverta, Sony Music MegaStore sau orice magazine de specialitate!!!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde costel300 » Joi Aug 28, 2003 11:19 pm

am votat 'ochii tai' ca-mi plac!:)
costel300
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Joi Ian 30, 2003 6:07 am

Mesajde Acid Burn » Mie Sep 17, 2003 9:44 am

Si eu "Vreau sa dansez", pentru ca (dupa cum arata si titlul), are ritmul cel mai dansant. Dintre bluesuri imi plac "Ochii tai" si "Ramai". Oricum, "Poveste"este cel mai matur album al fetelor de pana acum... si mi-a placut ca si-au compus singure majoritatea melodiilor... ASIA n-ar fi reusit nici intr-un mileniu de acum incolo...
Acid Burn
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Sep 16, 2003 9:41 am
Localitate: Lurking in shallow waters

Mesajde cat_ » Mie Sep 24, 2003 7:04 pm

As vrea si eu sa stiu cum este noul album candy.merita banii?au!da' ce tot spun?merita macar pentru Hey-La si ''Ochii tai '' care este o piesa superba
cat_
Junior Member
 
Mesaje: 447
Membru din: Mie Sep 24, 2003 6:00 pm
Localitate: In lantzuri

Mesajde Titina » Vin Oct 03, 2003 10:21 pm

Cel mai multi imi place melodia "Ochii tai"....oricum tot albumul imi place...dar parca celelalte erau mai mishto.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde M|haElla` » Vin Oct 10, 2003 10:05 pm

Albumul pe tot nu il am...insa am ascultat melodia Ochii tai...si nu am cuvinte! Pur si simplu m-a uns pe suflet! E superba!
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm


Înapoi la Candy

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator