abonamente & cartele

Totul despre telefonia mobila, noutati, pareri si sfaturi

abonamente & cartele

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 04, 2002 12:19 am

Aici vom discuta despre ceea ce scrie in titlul subiectului . Ce e mai convenabil ? Pretzuri ,minute incluse...etc .

Eu am avut o gramada de abonamente si o cartela ,dupa cum urmeaza .

1 an pe Connex Start . Ala de era 10 centzi minutu pe Connex si 35 in afara de Connex . Abonamentul 5 $ /luna .

6 luni pe Dialog Inedit . De era 4 $ abonamentu si 14 centzi minutu pe Dialog . Iar de vineri seara ..14 centzi peste tot .

18 luni pe Kamarad Week End . Din asta 18 luni ,11 luni am prins tariful de 1 cent /minut in week end !

Momentan sunt pe Connex Unic . Abonamentul este de 5 $ . Iar pretzul convorbirilor este unic..indiferent ca suni pe Connex ,Orange ,Cosmorom ,Zapp sau fix ...etc .
De luni pana vineri intre 7 si 19 ....30 centzi /minut . In week end si in cursul saptamanii dupa 19 ...9 centzi / minut .
Mie imi convine ! Sper doar sa nu modifice astia planu tarifar . Nu ar fi pt. prima data !

M-ash fi abonat la Orange Free....dar nu prea cunosc oameni pe Orange . E marfa abonamentul ala....cu 180 de minute gratis !

Voi ce abonamente avetzi ? Sau ce cartele ?
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Hera » Vin Oct 04, 2002 12:41 am

am stat 3 ani pe abonament la dialog, pana nu i-am mai suportat . desi cred ca acum , de cand cu orange-ul,vor avea servicii mai bune si mult mai multe oferte profitabile. apoi am avut cartela kamarad cent,iar acum am o tampenie de cartela connex go, pe care am ajuns sa o reincarc saptamanal cu 5 $. :( are tarife nasoale: 40 in retea , 60 in afara . la reducere : 20 cu 40 (centi ). sms=10 centi. luna asta ma trec pe abonament de 7 $, ala cu centul in week-end, si e o oferta , pana la sf anului am 20 min gratuite pe luna.
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde MiG29 » Vin Oct 04, 2002 1:08 am

Eu am avut un an dialog inedit shi de 10 luni am Connex Cent ...dar ma cam bate un gand sa trec la Orange,abonamentul Orange Free
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Vin Oct 04, 2002 1:21 am

Am Connex Start de vreo 2 ani jumate, e acceptabil. Multi au trecut in ultima vreme pe Dialog Free, asa ca cei de la Connex ar feace bine sa vina cu o oferta mai speciala, altfel ma paste si pe mine gandul sa ma mut. Ar mai fi interesant si Zapp 500, din pacate sunt prea putini abonati momentan.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Oct 04, 2002 1:25 am

mi-am luat telefon cu cartela dialog, apoi am trecut pe connex Go, apoi mi-am luat alta cartela Dialog.

Orange are tarife, pretzuri si acoperire mai buna... singura problema e ca romanul nu are bani si isi cumpara cartele... si la Orange nu poti sa scoti mesageria de pe cartela... parerea mea.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 04, 2002 1:36 am

Dialog/Orange sunt niste hotzi imputzitzi ...pentru obligativitatea mesageriei vocale la cartele !
Intodeauna sun cu inima cat un purice..pe posesorii de cartele Orange !

Deci..Sopra...acum esti pe Orange sau pe Connex Go ?

Sly..ia zi-ne mai ce tarife ai tu la Orange ala al tau....de mi te tot plangi atat !
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Vin Oct 04, 2002 8:32 pm

mai moshule nu chiar ma plang dar am avut un abonament dialog inedit de 4$ shi aveam shi o cartele care acuma a devenit cartela prepay (dupa cum le-au denumit astia de la orange) acuma am cartela aia prepay pe care am 15$ shi 37 de centi shi pe care din pacate tre sa o reincarc la 2 luni sau o las asha shi nu pot sa primesc dar pot sa dau (oricum eu nu prea apuc sa o reincarc deoarece ma suna multa lume shi vb mult shi primesc bonusul de un 1$ daca primesc apeluri in valoare de 100 de minute). mi-am setat optiunea 5 numere favorite shi daca sun de pe orange -orange imi ia pentru 1 minut 12 centi iar daca sunt orange-connex 24 centi (asta daca e nr favorit) dar daca nu e imi ia 24 de centi parca de pe orange-orange shi orange-conex 48 de centi ...ma cam bate gandul sa imi iau shi o cartela de connex dar sa vad cum pot face rost de bani...
cat costa o cartela cu nr la conexx ? shi cat credit initial are?
ma bate gandul sa trec pe zapp dar inca nu s-a dezvoltat prea puternic inca!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Oct 04, 2002 9:32 pm

eu sunt foarte multzumit de abonamentul meu Connex Cent shi acest lucru se datoreaza faptului k am tendintza de a inroshi telefonul shi dak nu alegeam varianta asta aveam factura un picutz cam prea mare...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Nightmare » Lun Apr 14, 2003 9:34 pm

Inainte aveam Connex cent, dar acum am alt abonament fara facilitati. Mai rau ca pana acum vorbeam ore in sir la telefon in week-end, dar acum... Facturile imi cam dau dureri de cap.
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Hello

Mesajde Enemy » Vin Aug 29, 2003 1:06 pm

Buey am citit mai sus ca astia de la orange nu te lasa sa dezactivezi mesageria pe prepay. Total gresit:) mai nou acum, ai posibilitatea sa dezactivezi faza asta. In plus eu am orage free`ul ala si sunt multumit de el. Numai ca nu prea imi ajung 180 min. Poate dupa ce fac 8 luni de conectare, cand imi da alea 30 de min gratis voi avea 210 .. si sper ca`mi vor ajunge. Si inca o kestie : nush de ce sunt atatia in bucuresti care merg pe connex, mie unu mi se pare ca nu au nimic avantajos.. poate doar ca sunteti toti pe connex si nu puteti sa va schimbati reteaua.. in rest nu vad care`i faza..

Ps: imi place mult telefonu` meu pe care`l putetzi observa in imaginea atasata:PPP
Fişiere ataşate
sonyericsson t100.jpg
sonyericsson t100.jpg (4.05 KiB) Vizualizat de 2472 ori
Consultanta de specialitate Protectia Muncii. Nu mai astepta. Nici legea nu asteapta!
Enemy
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Aug 29, 2003 11:00 am
Localitate: Earth

Mesajde deadraiser » Mar Sep 02, 2003 1:44 pm

Eu am avut un abonament de 12 dolari la Connex iar de vreo 3 ani am devenit dealer si acum am o cartela demo cu 2500 min. gratis lunar :):):)
Asta e!
deadraiser
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:00 am
Localitate: Don't know exactly !?!

Mesajde Wild Rose » Dum Sep 07, 2003 3:47 pm

am abonament pe orange si cartela pe connex... sincer,mi se pare destul de convenabil.. oricum, am multe reduceri pentru ca sunt trecuta pe firma ... la connex beneficiez ca pot trimite mesaje cu 2 si 4 centi :)
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Eduard Bratu » Sâm Oct 11, 2003 12:05 am

Initial trimis de deadraiser
Eu am avut un abonament de 12 dolari la Connex iar de vreo 3 ani am devenit dealer si acum am o cartela demo cu 2500 min. gratis lunar :):):)


Dar cand nu o sa mai lucrezi pt. astia nu o sa mai ai nimic moka.....
Mesageria la Orange se poate anula daca stii sa vorbesti (nu daca incerci sa faci asta cand esti beat) :)
Si oricum Orange are tarife mai mici.
Mai vad ca cineva se plinge de cativa parai la prepay dar il bate gandu sa ia zapp, Dute la zapp vezi cat trebuie sa platesti initial si dupa aia mai vino si zii ceva de connex si orange.....
Eduard Bratu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Oct 10, 2003 10:04 pm
Localitate: Cernavoda


Înapoi la GSM Land

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator