Cel mai bun telefon GSM

Totul despre telefonia mobila, noutati, pareri si sfaturi

Cel mai bun telefon GSM

Mesajde MarianCristian » Lun Oct 07, 2002 12:12 am

Care este dupa parerea voastra cel mai bun telefon mobil GSM ?
MarianCristian
 

Mesajde Mr Hyde » Lun Oct 07, 2002 12:16 am

Nokia Vertu :D
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Oct 07, 2002 12:50 am

Mr.Hyde lool:)Dupa pretz sigur ala e.Ma gandeam sa imi iau shi io unu....Acuma fara misto eu zic k Ericsson R520s(are tot mai putzin dimensiunile...adik e maricel dupa actualele standarde..mult mai mic k Nokia 9210 insa...)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

8850

Mesajde Love2Fly » Vin Oct 18, 2002 12:23 am

Cel mai bun e 8850. Dar care e cel mai scump?
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde MarianCristian » Mar Oct 22, 2002 12:57 am

Dupa toate statisticile si dupa raportul calitate/pret cel mai bun pare sa fie Nokia 6310i
MarianCristian
 

S-o iau usor

Mesajde Pirtea Sorin » Joi Oct 24, 2002 9:15 am

Cel mai bun telefon simplu ca dotari, dpdv calitate-pret, este Ericsson R320s.
Cel mai bun telefon complex ca dotari, dpdv calitate-pret, este Ericsson R380s.
Cele mai bune telefoane GSM de la noi din tara, din toate pdv, sunt Ericsson R520 si Sony CMD-J70 si Z-70 (sau Z-7, nu stiu exact cifra din coada).
Nu-mi place, in afara de 9210, nici un Nokia. Toate au meniurile complicate (parerea mea).
Urasc Nokia 3310 si 3330. Verisoara mea are 3310, are doar 2 luni de functionare si dureaza in asteptare (stand-by, d-le Pruteanu) maxim 4 zile. R320s al meu ma tine cam 5 zile juma'te, vorbind la el, jucandu-ma si navigand pe WAP in intervalu-asta.

Insa telefonul meu de suflet este Handspring Treo 270. E net superior lui Nokia 9210 si, in timp, cred ca va ajunge sa coste mai putin decat acesta.

La nici un telefon nu ma intereseaza culoarea, forma, dimensiunile si daca are sau nu fete interschimbabile. Sunt niste amanunte care nu conteaza atunci cand vrei sa-ti cumperi un telefon intr-adevar bun.
It all seems so stupid / It makes me want to give up / But why should I give up / When it all seems so stupid
Adevãrul absolut este cã totul e relativ
Pirtea Sorin
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Sep 13, 2002 4:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde JMJ » Dum Oct 27, 2002 11:25 pm

Siemens ME45
sau MOTOROLA...aici parerile sint un pic impartite!
JMJ
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Dum Oct 27, 2002 7:44 pm

Siemens?!

Mesajde Pirtea Sorin » Lun Oct 28, 2002 4:11 pm

Initial trimis de JMJ
Siemens ME45
sau MOTOROLA...aici parerile sint un pic impartite!


Gamele A ºi C de la Siemens... dezastru. C45 este cel mai greu de manevrat telefon care mi-a fost dat sí£-l intalnesc.

Gamele SL ºi ME sunt prea scumpe ºi nu-mi permit sí£ m-apropii de ele. Sí£ fiu sincer, n-am ví£zut nici un ME paní£ acum, dar am auzit de la unii dealeri (distribuitori, d-le Pruteanu, sau parteneri) cí£ ar fi scump(e).
It all seems so stupid / It makes me want to give up / But why should I give up / When it all seems so stupid
Adevãrul absolut este cã totul e relativ
Pirtea Sorin
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Sep 13, 2002 4:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Gioro_T » Mar Oct 29, 2002 5:13 am

Initial trimis de MarianCristian
Dupa toate statisticile si dupa raportul calitate/pret cel mai bun pare sa fie Nokia 6310i


perfect de-acord !!!

6310i este intr-adevar nu telefon adevarat ! performanta receptiei (adica cat de bine se tine de un semnal cand mai intrii in beciuri si catacombe) este ff buna, la fel si acustica ..
GPRS, tri-band, si BT sunt chestii care -daca lipseau- m-ar fi dezamagit !

:p

Trancanu
Gioro_T
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Aug 07, 2002 3:34 pm
Localitate: The T-dot

Mesajde sweety4u » Dum Dec 08, 2002 1:37 pm

Dupa parerea mea de fata e ca Sony Ericssonul P800 o sa rupa gura la multe alte modele sau Panasonicul GD87 ....
sweety4u
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Dec 08, 2002 1:16 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Dec 10, 2002 8:36 am

6310i my ass...cel putin daca ai s4.80, este de belea...butoanele nu merg bine, sau merg singure, ecranul se stinge, dar luminile de la butoane se "incing", animatia nu merge ( numai primele 2-3 frames, dupa aia incepe sa o ia incet, de zici ca-i rapidul de Iashi), daca il pui la incarcat in mashina, dispar toate coloanele de la bateria, dar daca apeshi pe butonul ala roshu, se ridica cu doua!

Bine ca face Microsoft&Ericsson mobile, acolo cel putin o sa fie ctrl+alt+delete, sa nu mai fie nevoie sa-i scoti bateria ca sa mearga iar..:)
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Ericsson & nokia

Mesajde Alex R.C. » Mar Dec 10, 2002 11:44 am

Cel mai bun mobil acum este Sony Ericsson T68i, si Nokia 7210, 7650 sau 3650 ( este un mobil cu care poti sa filmezi OBS: nu sa faci poze OBS: SA FILMEZI)

Alex from Sweden
Alex R.C.
 

Re: Ericsson & nokia

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Dec 11, 2002 10:52 am

Initial trimis de Alex R.C.
Cel mai bun mobil acum este Sony Ericsson T68i, si Nokia 7210, 7650 sau 3650 ( este un mobil cu care poti sa filmezi OBS: nu sa faci poze OBS: SA FILMEZI)

Alex from Sweden



Eu am inteles ca 3650 apare de abia prin primavara??!!?? A aparut deja in Suedia? Ce-i aia OBS?
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Re: Re: Ericsson & nokia

Mesajde Unregistered » Joi Dec 12, 2002 9:39 am

Eu cred ca GD-55 este cel mai meserias...
Unregistered
 

Mesajde The Best » Lun Ian 13, 2003 11:49 pm

Cel mai bun este Alcatel OT 311. Bateria tine mult, are multe functii. Sg. problema e ca nu gasesti logouri pt el. E preferatul meu (Il si am). Alcatel`s the best!!!
The Best
 

Mesajde yo^ko » Mie Ian 15, 2003 8:38 pm

Stie careva care-i treaba cu Sagem MW3026, de ce apare asa ieftin in oferta la Orange? :confused:
Lord, grant me the serenity to accept the things I can not change, the courage to change the things I can, and the wisdom to hide the bodies of those I had to kill because they pissed me off.
---------------------
"Don't do drugs, don't have unprotected sex, don't be violent. Leave that to me." - EMIN3M
yo^ko
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Dec 22, 2002 8:25 pm
Localitate: Cluj Napoca

you're crazy

Mesajde Unregistered » Sâm Ian 25, 2003 5:01 pm

Initial trimis de The Best
Cel mai bun este Alcatel OT 311. Bateria tine mult, are multe functii. Sg. problema e ca nu gasesti logouri pt el. E preferatul meu (Il si am). Alcatel`s the best!!!
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Sâm Ian 25, 2003 5:50 pm

Salut scuze ca te-am deranjat cu telefoanele promit ca nu te mai sun si nu te mai deranjez. pa
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Mar Mai 06, 2003 11:32 pm

Salut!

cred ca sl45 in momentul de fata rupe gura targului raportat pret-calitate.

mp3, java, calendar, irda....etc, nu-mi vin acum in minte.

da lectii la majoritatea nokiilor, ericsoanelor iar de motorola nu mai vorbesc, singurele sale lipsuri majore sunt ecranul color si gprs-ul, cred.


Alecs
Unregistered
 

Mesajde Wild Rose » Mie Iul 16, 2003 11:31 pm

mie telefoanele Nokia mi se par cele mai bune (pentru mine). desi in S.U.A este mult mai popular Motorola (probabil si pentru ca este mai practic) mie nu`mi prea plac..am avut si un astfel de mobil, dar n`am rezistat cu el mai mult de 1 saptamana...
sunt de parere ca acum sunt bune cele mai noi modele, kre sunt si colore pe deasupra (adica: 6100, 7250,etc) .
daca vreti unu mai de "afaceri" va recomand nokia 6310... :)
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Siemens S55

Mesajde Edi » Vin Aug 01, 2003 2:11 pm

Are cineva Siemens S55?
As vrea sa-mi schimb Nokia mea 6310 cu un S55. Ce parere aveti?
Eu folosesc foarte mult telefonul l si 6310 cam da rateuri.... se blocheaza.
Edi
 

R U JOKIN'??????

Mesajde Kitten}{ » Sâm Aug 02, 2003 10:52 pm

Initial trimis de Mr Hyde
Nokia Vertu :D

DK u crezi ca pretul e neaparat un criteriu al calitati..te inseli!...din pacate Vertu(ignorand pretul exorbitant)reprezinta una dintre cele mai slabe tel de pe piata..
Kitten}{
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 10:39 pm
Localitate: Craiova

Mesajde Kitten}{ » Sâm Aug 02, 2003 10:59 pm

Din pct de vedere al raportului calitate-pret..cu siguranta 6310i
Dupa mine,mult mai multe optiuni prezinta V200,dar si deja-clasicul T68i(durata stand-by e extraordinara,poate cea mai buna,meniul usor de utilizat,MMS..desi pozele luate cu un communi-cam sunt prezentate deficitar).
Depinde in mare parte din ce perspectiva analizezi:ca terminal bussiness sau ca un simplu mod de comunicare sau divertisment..:o
Kitten}{
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 10:39 pm
Localitate: Craiova

Mesajde deadraiser » Mar Sep 02, 2003 10:13 am

Da' ce ziceti de Sony Ericsson T 610 ?

Cred ca asta o sa detroneze multe mobile "vedeta" si ca functii si ca design, practic nu-i prea lipseste nimic...Clar, e urmatorul meu telefon!
Asta e!
deadraiser
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:00 am
Localitate: Don't know exactly !?!

Mesajde deadraiser » Mar Sep 02, 2003 10:33 am

Da' ce ziceti de Sony Ericsson T 610 ?

Cred ca asta o sa detroneze multe mobile "vedeta" si ca functii si ca design, practic nu-i prea lipseste nimic...Clar, e urmatorul meu telefon!
Asta e!
deadraiser
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:00 am
Localitate: Don't know exactly !?!

Mesajde Hampu The Great » Mie Sep 03, 2003 12:03 pm

Printr-o conjunctura favorabila, am intrat de curind in posesisia unui Nokia5100...si vreau sa va spun ca sunt foarte multzumit de el...Am aflat ca este cam scump, dar are de toate....Cel mai interesant mi s-a parut felul in care a fost protejat la shocuri, si la umiditate, doua din problemele majore, pe care le-am avut cu celelalte telefoane, pe care le-am folosit in timp....Singura problema, majora insa, e timpul redus de stundby al bateriei...culmea ete ca daca ai memoriile incarcate cu date, atit de mic cit e, se mai si reduce dramatic...
Avatar utilizator
Hampu The Great
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Lun Aug 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Mar Oct 14, 2003 7:30 pm

Nokia 7600. n-a aparut inca in romania, da va zik io k-i super: camera video, mp3 player, merge si pe GSM si pe CDMA (zapp),XHTML browser, realone player etc.
Poate sa stocheze 1200 de poze de calitate medie
vedetzi http://www.nokia.com/nokia/0,8764,43868,00.html
Unregistered
 

cel mai tare telefon de pe piatza noastra

Mesajde Unregistered » Mie Oct 15, 2003 10:13 pm

pt ca de 2 ani am schimbat 7 telefoane......si am ramas la Siemens clasa SL.....model 45i....isi merita toti banii
ba chiar am sa-i cumpar si niscaiva accesorii
sa incep cu inceputul:
mp3 player limitat doar de card care se poate inlocui, java email calculator stiintific, inregistrare de cel putin 500 de minute!!!, sonerii midi, ecran urias, semnal bun, bateria tine si ea cateva zile, calendar sincronizabil cu outlook, logouri, animatii, cel mai bun meniu de telefon cu display monocrom,vibratii, convertor valutar, exista chiar si radio.....sunet de calitate,carcasa din aluminiu galvanizat, infrarosu,stie chiar si de fisiere .doc, .xls, .ppt si multe alte formate......nu mai zic de optiunile de agenda ca ii scrii la om pana cand si unde sta si ce cod are....la orash....in jur de vreo 2000 de numere in telefon a cate 14 intrari+500 de sms-uri in arhiva+functie de ghid turistic sau dictionare in mai multe limbi inclusiv t9
si mai sunt si altele dar cred ca am spus esenta..
gasiti voi un nokia mai tare (dar fara display color) care sa-l bata pe sl45i la pret (10.000.000 la orange fara conectare).
cam atat am avut de zis!
Unregistered
 

Re: cel mai tare telefon de pe piatza noastra

Mesajde maraz » Mar Noi 18, 2003 2:25 am

Siemens A55 cum vi se pare?
maraz
 

Mesajde el MaLeFiCo » Sâm Noi 22, 2003 2:56 am

am avut si Ericssoane,Simmens,Motorola,Mitsubishi,dar m-au cam dezamagit asa ca am revenit la nokia seria 6.
6310i mi se pare cel mai adevarat:modem,bluetooth,portofel securizat pt plata pe net si bateria care tzine de te plictisesti.Basca ca toate casurile adevarate de masina sunt compatibile cu el+meniul care zic eu e cel mai logic si mai simplu de utilizat
el MaLeFiCo
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mie Noi 19, 2003 9:39 pm
Localitate: am sa ma-ntorc....

Următorul

Înapoi la GSM Land

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator