Zapp - Merita sa te abonezi ?

Totul despre telefonia mobila, noutati, pareri si sfaturi

Mesajde Unregistered » Joi Sep 11, 2003 9:06 pm

La Herculane, langa platou. Zapp 4 linii la semnal, Connex, Orange
nici macar o linie.
Unregistered
 

Mesajde monk » Joi Sep 11, 2003 9:19 pm

preiau legatura ...


esti sigur de ce zici ? eu merg acolo de ceva timp ... si am avut tot timpul antena ...


pentru dumneavoastra ,
trimisul special in teren , monk


... Andreea ?
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Re: Zapp e cel mai tare!

Mesajde Unregistered » Sâm Sep 13, 2003 5:24 pm

Zapp este o firma pentru tepari! Aici se fura cel mai mult.Si la minute si la bani.Iar internetul merge pe dracu'.Sunt cei mai hoti de pe piata.In plus angajatii din magazine sunt varza>nu stiu nici pe ce lume traiesc.Veniti la Ploiesti sa vedeti.Sunt paraleli cu tot ce inseamna telefonie mobila.Nu renteaza ....Sunt scumpi si nu ofera servicii de calitate.Iar cu treaba cu"NU SE POT ASCULTA" e cea mai mare vrajeala.Se asculta cel mai usor.
Unregistered
 

Re: Re: Zapp e cel mai tare!

Mesajde Unregistered » Lun Sep 15, 2003 3:31 pm

Initial trimis de Unregistered
Zapp este o firma pentru tepari! Aici se fura cel mai mult.Si la minute si la bani.Iar internetul merge pe dracu'.Sunt cei mai hoti de pe piata.In plus angajatii din magazine sunt varza>nu stiu nici pe ce lume traiesc.Veniti la Ploiesti sa vedeti.Sunt paraleli cu tot ce inseamna telefonie mobila.Nu renteaza ....Sunt scumpi si nu ofera servicii de calitate.Iar cu treaba cu"NU SE POT ASCULTA" e cea mai mare vrajeala.Se asculta cel mai usor.


Iar e plin de angajatii Mobifon si Orange pe aici care o dau cu Zapp sucks etc. Deja imi este scarba.
500 min gratuite anytime pt $10 e mult, chitrosu dracului
Unregistered
 

Re: Re: Re: Zapp e cel mai tare!

Mesajde Andrei Cioaca » Joi Oct 09, 2003 8:17 pm

Si-a luat cineva telefonu ala nou de la Zapp cu polifonice. Cica ar fi super beton?
Andrei Cioaca
 

Re: Re: Re: Re: Zapp e cel mai tare!

Mesajde Unregistered » Lun Noi 03, 2003 4:17 pm

Nu ca e varza.. e cea mai mare bashina aflata pe piata de telefoane mobile. 500 min gratuite pe kkt si in gura aluia care o zice.. HOTILOR!! imi cereti 100$ dupa 2 saptamani de folosit telefonul??? cica garantie cica asta e firma serioasa.. labari ordinari!!

HUAAA !!!

PS: nu ii bagati in seama pe cersetorii aia cu acoperirea .. eu stau pe langa protv si nu am semnal in casa frate.. KKtilor
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Joi Noi 06, 2003 11:44 pm

Mi-am luat si eu ieri Z510 de la Zapp. Mobilul arata super si se aude si mai super, insa nu are Browser Internet Explorer inca :(
Insa faza cea mai misto e ca tariful pt sunat in mobil pe Canada e doar 0,19/minut
Pe Connex Go am platit $2/min cind am sunat in Canada:(
Judecati si voi cine are tarifele cele mai mici de pe piata...
Unregistered
 

Z Smart

Mesajde map » Mar Noi 18, 2003 11:09 pm

Cum vi se pare noul Z Smart de la Zapp? Consider ca ne aduce in sfarsit ceva nou pe piata: un abonament de 3$ plus 4$ credit pentru a il folosi cum vrea fiecare.
In plus tarifele sunt mult mai mici decat un abonament de la competitie. Voi ce spuneti?
map
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Noi 18, 2003 10:54 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Unregistered » Joi Noi 20, 2003 9:57 pm

e super abonamentul, iar acum vad ca au facut reducere si la telefonul ala misto cu clapeta care e $99. cica are un sunet de apel polifonic criminal rau cu ham ham, cucuriguu
Unregistered
 

Mesajde monk » Joi Noi 20, 2003 11:06 pm

tehnologia asta era de mult timp pe telefoanele pentru CNX si ORG ... io am tel cu .mp3 ca sunet de apel ... asa ca Zappul in domeniul telefoanelor ca aparate este cu un pas inapoi ...
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Re: Re: Zapp e cel mai tare!

Mesajde CBL » Dum Noi 30, 2003 5:36 pm

Initial trimis de Unregistered
Zapp este o firma pentru tepari! Aici se fura cel mai mult.Si la minute si la bani.Iar internetul merge pe dracu'.Sunt cei mai hoti de pe piata.In plus angajatii din magazine sunt varza>nu stiu nici pe ce lume traiesc.Veniti la Ploiesti sa vedeti.Sunt paraleli cu tot ce inseamna telefonie mobila.Nu renteaza ....Sunt scumpi si nu ofera servicii de calitate.Iar cu treaba cu"NU SE POT ASCULTA" e cea mai mare vrajeala.Se asculta cel mai usor.



Ba tembelule!!!!Zici tu ca se poate asculta?Ei bine ai dreptate dar inseamna ca mata ii milionara in $ pt ca aparatura de ascultare costa 850.000 $ si trebuie inregistrata in momentul cumpararii.La asta se mai adauga taxe vamale de 20 % si uite ca mata a cheltuit 950.000 % ca sa asculti tu telefoanele.Mai intereseaza-te dracu si apoi vorbeste!!!!!!!
Iar cat de scumpi sunt.....cred ca tu esti unul din cartelarii care isi incarca cartele o data la un an si apoi vorbesc de altii ca sunt scumpi.Eu am Zapp si ma costa 0.16 inafara retelei!!!!Tu vorbesti la 0.30 in retea.
Idiotule!!!
CBL
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 1:22 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde CBL » Dum Noi 30, 2003 5:44 pm

Initial trimis de monk
tehnologia asta era de mult timp pe telefoanele pentru CNX si ORG ... io am tel cu .mp3 ca sunet de apel ... asa ca Zappul in domeniul telefoanelor ca aparate este cu un pas inapoi ...


Ba Gigi contra!!!!Tu ce dracu de abonament ai?Sau poate te jignesc.Cu siguranta ai cartela.Tocmai pt idioti ca si tine au scos cei de la Zapp ultimul telefon,sa va inchida gura.Fac pariu ca platesti o data la 3 luni o cartela si in rest astepti sa te sune lumea sa iti incarci caretela.Zapp-ul nu este pt tine baiete!!!Este pt oamenii care isi permit sa plateasca macar 7$/luna.
Oamenii de afaceri chiar nu fac fite la telefoane....stii de ce?.....pt ca aia au cap si fac calcule la sf de luna nu ca si tine.....care esti un carcotas ieftin........boule.

Un abonat Zapp cu 18 telefoane,pe firma,super multumit si de telefon si de sunet....mai astepyt puti semnal si va scuip pe toti...ORG&CNX
CBL
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 1:22 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde CBL » Dum Noi 30, 2003 5:50 pm

Initial trimis de monk
preiau legatura ...

Zappul are acoperire mai mult in orase asa ca daca vrei sa mergi undeva ai putine sanse sa ai semnal full ,iar acolo unde e se aude ca un cacat .

PS : Asta se intampla si daca pui amplificator la S200 asa ca tot de baza raman CNX si ORG ... poate peste cativa ani se vor putea compara intre ele .


pentru dumneavoastra ,
trimisul special in teren , monk


... Andreea ?


Cu ce dracu vrei tu sa mergi inafara cand tu nu ai nici macar bani sa iei trenul???
Dupa cum am mai spus-o........esti un dobitoc.
CBL
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 1:22 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Hmm, in concluzie nu se merita ....

Mesajde Unregistered » Mar Dec 23, 2003 8:08 pm

Initial trimis de MarianCristian
Am fost si eu in Mall sa testez un telefon Zapp, eu acasa printre altele am si o conexiune dial-up gratuita la Xnet, si pot sa va zic ca ii da clasa la Zapp, pai am dat de acasa un ping la kappa.ro si este in jur de 0.098 milisecunde, si am dat un ping de la Zapp tot la kappa.ro si este de 0.300 de milisecunde, si asa este cu majoritatea site-urilor romanesti, iar download-ul de pe dial-up este in jur de 4 kilobiti pe secunda pe cand la Zapp in jur de 5-6 kilobiti, pai asta inseamna de 15 X mai rapid ?!?, nici macar de 2 ori mai rapida conexiunea .... astept sa scrie aici si cineva care are un Zapp sa-si spuna parerea ...



Frate eu am zapp. In fact sunt conectat pe zapp acum. Mie imi merge la 15-17KB/s . daca tie iti merge la 5 inseamna ca esti dus.
No offence :)
Unregistered
 

Vad multe aberatii pe aicea

Mesajde Stefan » Joi Ian 08, 2004 2:28 pm

In primul rand o spun de la inceput ca folosesc Zappu din aprilie anul trecut( 2003) si folosesc si Connexu de vreo 4 ani. La partea de convorbiri Zappu are o chestie care mie imi place: nu se aud zgomotele de fond ( se aud doar daca stai cu microfonul in bataia vantului sau daca zgomotul din camera depaseste un anumit nivel). Avand in vedere ca am foarte multi prieteni in Zapp, e foarte convenabil pentru ca tarifele practicate in retea sunt super misto. M-am uitat si pe oferta celor de la CNX si Orange si la orice abonament cu valoare peste 10 USD, Zappu e mai avantajos. Ceea ce e naspa la Zapp e nr redus de telefoane ( si am avut ocazia sa le folosesc pe toate). S-200 ar trebui scos de pe piata pentru ca e instabil dpdv al softului si are probleme cu semnalul si bateria. H100/150 nu arata prea bine dar mie imi place ca e super-rezistent si nu glumesc. Un prieten de-al meu a trecut cu Dacia papuc peste telefon ( din greseala) si inca functiona - putea suna si fi sunat ( dar carcasa era super belita, iar display-ul crapat). Ca semnal si bateria e foarte bun. Cine are nevoie de tel pentru a vorbi si nu de imagine, va fi multumit de el. Eu sunt multumit de Zapp.

Pe partea de internet, sunt mai mult decat multumit. Am folosit doi ani dial-up prin Xnet si e de tot kkt. La zapp conectarea se face in cateva secunde si nu mi-a picat niciodata !!! Sunt perioade ( scurte, ce e drept) in care merge mai greu 6-7KB/sec dar daca fac download ( muzica in general) nu mia- scazut niciodata sub 15 KB/sec. Singura chestie la Zapp e sa-ti permiti. Eu platesc in medie 5 mil / luna ( ca folosesc si net si convorbiri) si daca ar fi utilizez CNX sau Orange la acelasi nivel as plati aproape dublu. In concluzie, sunt un client al Zapp multumit si daca vreti sa va recomand o retea, o recomand . Pentru alte informatii: stefan.doru@as.ro
Stefan
 

In noua reclama TV cu Zapp 2c min internet apar 4 telefoane

Mesajde corbul2003 » Lun Ian 12, 2004 4:26 pm

stie cineva mai multe detalii despre un telefon nou aparut
corbul2003
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Lun Noi 24, 2003 3:22 pm
Localitate: bucuresti

Re: In noua reclama TV cu Zapp 2c min internet apar 4 telefoane

Mesajde map » Vin Ian 23, 2004 8:30 pm

Initial trimis de corbul2003
stie cineva mai multe detalii despre un telefon nou aparut


E putin mai misto decat Z510 in sensul in care de acum are propriul browser de web si in plus e color si tine mai mult bateria. Daca ai auzit de tehnologia BREW, o permite. Cum o sa ii dea drumul la noi in Romania o sa o si includa. In plus poti sa iti descarci de pe web melodii si imagini. Vestea proasta e ca va fi lansat oficial pe piata doar din Martie. Am auzit ca din Aprilie va mai aparea inca un terminal care va fi un inlocuitor al lui Synertek dar mult mai bun. In plus la abonamentul de 7$ se va ieftini telefonul Hyundai. Vesti bune. Vor mai aparea si mai multe vesti bune legate de abonamentele de date, acum ca X-net nu mai e gratuit.....
map
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Noi 18, 2003 10:54 pm
Localitate: Brasov

despre zapp

Mesajde kIwY » Mar Feb 03, 2004 11:16 pm

eu folosesc share free cu 9 telefoane... 1200 de minute nationale si dupa asta 14 centi in afara retelei... jos palaria!!! am un Z510 e chiar simpatic dar nimic mai mult ... de abia ashtept noul telefon...daca aveti mai multe detaliiar fi perfect....de unde ai informatiile astea? care e sistemul daca vrei sa itzi schimbi telefonul?
kIwY
 

Mesajde Zapp z710 » Sâm Feb 07, 2004 1:01 am

kIwY scrie:eu folosesc share free cu 9 telefoane... 1200 de minute nationale si dupa asta 14 centi in afara retelei... jos palaria!!! am un Z510 e chiar simpatic dar nimic mai mult ... de abia ashtept noul telefon...daca aveti mai multe detaliiar fi perfect....de unde ai informatiile astea? care e sistemul daca vrei sa itzi schimbi telefonul?


Link-ul cu pozele si specificatiile la telefon sint mai jos.
Este mai mic ca z510 si are ecranul cu 262,000 culori !!!!

http://forum.softpedia.com/showthread.php?s=&threadid=18088
Zapp z710
 

Mesajde Fun-SmS » Dum Feb 15, 2004 2:13 am

Si eu folosesc zapp de anul trecut , am 2 telefoane intr`un abonament de 120 de minute zapp share free, cu 400 de minute intre parteneri, si sunt f multumit de Zapp, si internetul merge f bine.
Webmaster http://www.fun-sms.ro . Best mobile portal ...
Fun-SmS
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Ian 27, 2003 11:04 pm
Localitate: Bistrita

Mesajde 325335 » Dum Sep 11, 2005 7:54 pm

Eu am modemul de la zapp si dupa ce ca platesc 40dolari pe luna, merge ca un cacat.Si stau in centrul Bucurestiului.Cu tot semnalul lor si viteza luminii de care tot vorbesc , este o conexiune de cacat.Abia astept sa il reziliez ca ma scoate din minti.
325335
 

yo zic ca merita

Mesajde gabe » Joi Ian 04, 2007 12:09 am

CBL scrie:Ba Gigi contra!!!!Tu ce dracu de abonament ai?Sau poate te jignesc.Cu siguranta ai cartela.Tocmai pt idioti ca si tine au scos cei de la Zapp ultimul telefon,sa va inchida gura.Fac pariu ca platesti o data la 3 luni o cartela si in rest astepti sa te sune lumea sa iti incarci caretela.Zapp-ul nu este pt tine baiete!!!Este pt oamenii care isi permit sa plateasca macar 7$/luna.
Oamenii de afaceri chiar nu fac fite la telefoane....stii de ce?.....pt ca aia au cap si fac calcule la sf de luna nu ca si tine.....care esti un carcotas ieftin........boule.

Un abonat Zapp cu 18 telefoane,pe firma,super multumit si de telefon si de sunet....mai astepyt puti semnal si va scuip pe toti...ORG&CNX



mah yo zic ca zappul merita....daca ai nevoi de mnute in retea, sa vb si sa tot vb, cel mai avantajos e ZAPP....e adevarat, netul merge super nashpa, tot ce ai nevoie e rabdare, uneori mai multa, alteori mai putina....la minute nu mua furat niciodata, nici la factura....singurul dezavantaj la zapp e ca nu e chiar asa de raspandit ca si celellalte retele de telefonie mobila.....dar in curand o sa fie...ASA CA luati-va zapp....telefoanele nu sunt destepte, dar daca vrei cva destept, cumparati un robot.....sau computer......telefonul a fost inventat pt discutie..
gabe
 

Mesajde gabe again » Joi Ian 04, 2007 12:18 am

Unregistered scrie:Frate eu am zapp. In fact sunt conectat pe zapp acum. Mie imi merge la 15-17KB/s . daca tie iti merge la 5 inseamna ca esti dus.
No offence :)

si m,ie conexiunea imi merge cu 5/6 kb pe sec in mod normal....se intampla uneori cand am si 14, dar niciodata nu a depasit acest prag.....
gabe again
 

Anterior

Înapoi la GSM Land

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron