Discutii despre operatorul Zapp

Totul despre telefonia mobila, noutati, pareri si sfaturi

Discutii despre operatorul Zapp

Mesajde MarianCristian » Dum Dec 01, 2002 3:44 pm

Esti abonat Zapp, ai nemultumiri, probleme sau alte chestii legate de Zapp, spunele aici ...
MarianCristian
 

Re: Discutii despre operatorul Zapp

Mesajde sweety4u » Dum Dec 08, 2002 1:22 pm

Sunt abonata la Zapp si pot sa spun sincer ca este de cacao, preturile la abonamente sunt prea mari pentru ce stie sa faca, internetul merge foarte prost, eu m-am luat dupa reclamele de cacat care le tot dau astia la televizor cu de 15 X mai rapid, pot sincer sa spun ca merge la fel ca un dial-up normal .... fratilor nu va abonati pentru ca nu se merita !
sweety4u
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Dec 08, 2002 1:16 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Discutii despre operatorul Zapp

Mesajde Scubi Du » Mar Apr 01, 2003 7:25 pm

Initial trimis de sweety4u
Sunt abonata la Zapp si pot sa spun sincer ca este de cacao, preturile la abonamente sunt prea mari pentru ce stie sa faca, internetul merge foarte prost, eu m-am luat dupa reclamele de cacat care le tot dau astia la televizor cu de 15 X mai rapid, pot sincer sa spun ca merge la fel ca un dial-up normal .... fratilor nu va abonati pentru ca nu se merita !


Auzi fa tie ti se pare scump un abonament de 10$ cu 500 min incluse la orice ora?!? In cazul asta fie esti jidanca la greu fie
esti una din miile de proaste care au Connex GO dau $ 0,60 pe
min.
De prisos sa mai spun ca nu prea vad cum poti sa navighezi pe
internet de pe un mobil pe GSM.
Deci, care retea e mai convenabila?
Scubi Du
 

Re: Re: Re: Discutii despre operatorul Zapp

Mesajde Unregistered » Mar Oct 14, 2003 7:43 pm

CDMA (zapp)
Unregistered
 

Mesajde CBL » Sâm Noi 29, 2003 4:30 pm

Ma fratilor,dupa cum vad eu,numai cartelarii isi dau cu parerea p'aici!Chiar credeti ca reprezentati o cota de piata pe care sa se chinuie Zapp-ul sa o bage in seama?Sau ca reprezentati un venit pt vreunul dintre operatori?Cu voi se castiga numai cota de piata in schimb se pierde enorm la incarcarea retelei(vezi Orange ca seara nu se poate vb)si mai si sunteti cei mai mari figuranti.Numai la astia care vb de 2-3$/luna va trebuie tot felul de aparate cu,camera incorporata si ecran color.Sa faceti ce?Sa va fotografiati o data la 6 luni cand va incarcati telefonul sa nu uitati data viitore cum se face sau ce vreti?De ce un om de afaceri nu face scandal ca sunt numai H-150 sau S-200?iATA SI RASPUNSUL:pe ala nu il intereseaza telefonul ci costurile de la sfarsitul lunii,daca se reduc fata de GSM atunci CDMA-ul este foarte bun nu bun!!!
Mai zicea unu ca nu merge netul!Baiete,incearca sa te dai pe GPRS si dupa asta o sa fugi sa te abonezi la Zapp.Pe langa viteza incomparabil mai buna,mai sunt si costurile care te fac sa te sperii in cazul GPRS.Eu am testat GPRS si este ca dracu,mi-am facut o poza cu un Samsung si am incercat sa mi-o trimit pe mail!!NICI VORBA!!!!!NU MERGE!!!!De pe H-150 in schimb,dau mail-uri si citesc mail-uri cand vreau si nici nu stau de-mi creste barba pana ce il accesez.Cat despre semnal,sigur ca mai sunt probleme dar ce a facut GSM-ul in 6 ani astia vor face in 2 si cu solutii integrate de comunicare.Daca nu am intr-un loc si sunt pe drum,mai merg 2 km si tot vorbesc sau ma conectez pe laptop si la sf de luna tot mai putin platesc ca si inainte!!!!
Chibitii sa stea deoparte!!!!
CBL
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 1:22 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde Unregistered » Mie Ian 07, 2004 6:01 pm

telefoane in afara de ce ofera ei nu exista?
Sunt atatea telefoane 3G care merg pe CDMA, ba chiar am auzit k nokia lanseaza acum 7600 care merge si pe GSM si si pe CDMA (viteza pana la 384kb/s cu browser xHTML, XML, HTML, camera digitala, mp3 player etc.). Plus k ala are bluetooth, irDA, si cablu USB pt. cei care nu au port IR.
Unregistered
 

nu poti trimite sms de pe calculator

Mesajde Unregistered » Joi Ian 08, 2004 1:58 pm

nu poti trimite sms de pe calculator legat la un terminal zapp (serial)
nu au inca driver pt tehnologie cdma..
stie cineva contrariul?
Unregistered
 

ba se poate !

Mesajde cioksi » Joi Feb 19, 2004 6:58 pm

Unregistered scrie:nu poti trimite sms de pe calculator legat la un terminal zapp (serial)
nu au inca driver pt tehnologie cdma..
stie cineva contrariul?

ja mai omule sa shtii ca se poate si pe serial si pe USB nu conateaza cum se face conexiunea dintre calculator si telefon !!! la urma urmei se fac transmisiuni de date!
cioksi
 

cistiga 10 mii trimitind un plic

Mesajde ovidell » Vin Mar 19, 2004 8:16 pm

Nu este nici o gluma,crede-ma! Depinde numai de tine daca vrei sa citesti
pagina asta sau nu, eu nu pot spune decat ca 10 min.
de citit iti pot schimba viata (si portofelul!), depinde numai de tine
"POTI FACE BANI USOR SI REPEDE" .Aceasta este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul. Eu am hotarat sa incerc. La urma urmei ce am de pierdut
in afara de 60.000 de lei si 6 timbre? M-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal! Am facut infima investitie de 60.000 de lei, trimit mail-uri si astept . Fratele meu, cam intr-un interval de 7 zile a
inceput sa primesca bani in cutia postala. Sunt uimit! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii continua sa vina! In prima saptamana a primit 370.000 de lei. La sfarsitul celei de-a doua avea 1.090.000. In a treia saptamana stransese 12.360.000 de lei! Si banii continua sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa
investeasca cei 60.000 de lei si cele 6 timbre,si sunt
sigur ca si banii investiti de mine ,si de catre cei ce vor lua in
calcul aceasta oportunitate nu vor fi investiti degeaba.Am cheltuit mult mai multi bani la 6 din 49 fara nici un rezultat. Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza.
In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana. Cum?...

PASUL 1: Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : \"M-AM ADAUGAT
LA LISTA TA\", apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum iei 6 bancnote de 10.000 de lei si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor, pentru a ajunge in continuare pe forumuri!), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei. Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:




1) Hutanu Ciprian, sat Maxut,com Deleni,jud Iasi, cod 707165

2) Hutanu Mihai, sat Maxut,com Deleni, jud Iasi, cod 707165

3)corcea florin , cluj napoca ,strada lunii nr 10 , et 4 ap 20
cod 400367

4)Mafteciuc Eduard ,iasi, strada pompieri 4 ,etaj 3 ap 16
cod 700703

5)Ciobanu Adrian , iasi , strada stindardului nr 3 bloc h1 scara b etaj 2 ap 12
cod 700531

6)Ciobanu Ana , iasi , strada stindardului nr 3 bloc h1 scara b etaj 2 ap 12
cod 700531

daca nu ti stii codul strazii il gasesti aici :http://www.posta-romana.ro/index.jsp?page=eroare

PASUL 2: Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o
pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...).
Astfel numarul 6 devine liber : completezi cu numele si adresa TA aceasta
pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-a, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.

PASUL 3: Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii
articolul cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cit mai multe
forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e
nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi textul cu
cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului(\'Copy\' din
meniul \'Edit\'); deschizi un fisier gol cu \'notepad\'(\'File\'...\'New\')
si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia
a 6-a (\'Edit\'...\Paste\'); salvezi fisierul cu extensia .txt. Acum
cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri,
site-uri de chat, de discutii) romanesti bineinteles, sau la diverse adrese
e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca
subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce
viziteaza aceste site-uri. GATA! Felicitari... Nu ar trebui sa iti ia mai mult de
30 de secunde pentru fiecare newsgroup! TINE MINTE : MAI MULTE
NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200! Calcule...Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 de lei
cu numele meu pe pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care
tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200
de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50.000 de
lei.Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei = 250.000 de lei. Continuand
exemplul cu acest numar mic (5) de persoane care raspund la articol, castig
1.250.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 4-a, 6.250.000 cu numele meu pe pozitia a 3-a, 31.250.000 de lei pe pozitia a 2-a si ... DA! 156.250.000 DE
LEI cu numele meu pe pozitia intai. UIMITOR! Daca fiecare participant
publica articolul de MINIM 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de
60.000 de lei si 6 timbre. Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa
repeti procedura : iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000
de lei la adresele care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a
Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori. Va dati seama ca in
fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM
CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti permite 60.000 de lei sa vezi daca merge
cu adevarat? Cred ca da... Unii au spus \"dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?\" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20- 50.000 de useri noi la Internet dintre
care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce ?

JOACA CINSTIT SI CORECT SI ADRESA TA VA AJUNGE PE MII DE FORUMURI, ASTEFEL VEI PRIMI MII DE PLICURI. IN FIECARE ZI INTRA SUTE SAU MII DE OAMENI PE FORUM! VEI AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!!
JOCUL SE BAZEAZA PE O BINECUNOSCUTA LEGE DIN ECONOMIE
SI ANUME LEGEA MULTIPLICARII PE CARE CRED CA POTI SA O INTELEGI.

CREZI CA MARILE MAGAZINE SE IMBOGATESC PT CA TU AI CUMPARAT O STICLA DE VIN? NU... SE CUMPARA INDUSTRIAL
.. DECI, DACA JOCI CORECT SI TRIMITI PLICURILE SI
MAIL-URI, ADRESA TA VA APAREA PE MULT MAI MULTE SITE-URI SI VEI PRIMI CU MUUULT MAI MULTI BANI! BAFTA!


!!!!!!!! p.s. FOARTE IMPORTANT: O SA INTALNESTI OAMENI
CARE NU SUNT DE ACORD CU ASTA SI CARE NU AU CURAJ SA INCERCE SA FACA UN BAN INTELIGENT.
ACESTIA SE MULTUMESC DOAR SA INJURE (MAI MULT NU POT).
TREBUIE DOAR SA-I IGNORI ASA CUM FAC EU, JOACA SI O SA VEZI CUM
PLICURILE INCEP SA SOSEASCA.
DACA AI INCREDERE SI PERSEVEREZI O SA-MI MULTUMESTI CAT PENTRU CEI CARE NU JOACA... VA RACITI GURA DEGEABA,SORA MEA PRIMESTE ZECI DE PLICURI CU BANI IN FIECARE ZI SI DIN ACEST MOTIV AM HOTARAT SA INTRU SI EU IN JOC.
BAFTA DIN IASI!!!




[/quote]
ovidell
 

Mesajde gheorghe » Sâm Mar 27, 2004 11:29 am

"De ce un om de afaceri nu face scandal ca sunt numai H-150 sau S-200?iATA SI RASPUNSULe ala nu il intereseaza telefonul ci costurile de la sfarsitul lunii,daca se reduc fata de GSM atunci CDMA-ul este foarte bun nu bun!!!"


Pai numai afaceristii aia besinosi care au si ei un butic acolo... in rest, unul care tine la imaginea lui si vrea semnal, pentru ca nu-i asa un afacerist serios se plimba prin tara (sa nu mai vorbim de roaming).
N-ai vazut reclamele?
Zapp se adreseaza unui public tinta: patroni care-si streseaza angajatii, bosorogi care invata sa-si vada contul din banca pentru o curva blonda... in general tarani.
gheorghe
 

Mesajde SOD » Lun Mar 29, 2004 11:16 pm

nu stau sa citesc tot ca mi-e lene.zappul e de cacat.il folosesc doar pentru net si se misca cu viteza melcului.eu am aparat hyundai, cred ca-i printre primele modele cu modem.as vrea sa stiu cum percuteaza astea noi de fitze.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Zapp - Cea Mai Proasta Companie De Tel. Mobila

Mesajde Lucian Butnaru » Vin Apr 02, 2004 5:55 pm

MarianCristian scrie:Esti abonat Zapp, ai nemultumiri, probleme sau alte chestii legate de Zapp, spunele aici ...


Sunt un abonat Zapp foarte nemultumit... Tocmai am reziliat contractul cu Zapp si doresc sa ii actionez in instanta....
Iata una dintre nemultumiri:
- Am cerut restrictionarea apelurilor catre alte retele de telefonie pentru telefoanele societatii (in nr. de 8)... Este o optiune Zapp.... Tariful pentru aceasta optiune este de: 40 USD!!!!!!!!!!!!!! Jaf pe fata.... Iar la telefon ni s-a spus ca este vorba de 40 USD in total... si nu pentru fiecare numar de telefon in parte, adica 320 USD!!! Acest tarif nu este afisat in nici un loc, site internet, presa etc.... desi este obligatia lor!!!

Alte nemultumiri:
- daca doresti sa iti platesti factura la un birou Zapp, inarmeaza-te cu rabdare... Va dura minim 1 ora, iar angajatilor Zapp le lipseste orice urma de bun simt, politete si respect fata de client...

- internetul merge foarte prost!!! si va merge din ce in ce mai prost!!!!

Din surse confidentiale: Zapp are nevoie de investitii de peste 100 mil USD pentru a imbunatatii serviciile de internet... Insa pentru 200.000 abonati existenti aceasta investitie nu este posibila.... si nu va fi efectuata niciodata.... Astfel, Zapp vinde un serviciu pe care nu il poate respecta si NU il va respecta niciodata!!!

DIN TOT SUFLETUL VA SPUN: RENUNTATI LA ZAPP!!!
Lucian Butnaru
 

Zapp...

Mesajde Alex_Damian » Sâm Apr 24, 2004 12:32 pm

Nu pot fi de acord cu cei care zic ca Zapp e de kkt...
Daca tragi linie la sfarsit de luna iesi mai bine cu Zapp, vorbesti la orice ora, nu e aglomeratie ca la GSM...etc,etc

Si cu semnalul, fara suparare, este semnal...pentru toata lumea :)

Si in zone in care alti operatori de telefonie mobila nici nu viseaza sa ajunga...
Avatar utilizator
Alex_Damian
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mar 15, 2004 12:00 am

Chiar asa?

Mesajde Alex_Damian » Sâm Apr 24, 2004 12:41 pm

Lucian Butnaru scrie:Sunt un abonat Zapp foarte nemultumit... Tocmai am reziliat contractul cu Zapp si doresc sa ii actionez in instanta....
Iata una dintre nemultumiri:
- Am cerut restrictionarea apelurilor catre alte retele de telefonie pentru telefoanele societatii (in nr. de 8)... Este o optiune Zapp.... Tariful pentru aceasta optiune este de: 40 USD!!!!!!!!!!!!!! Jaf pe fata.... Iar la telefon ni s-a spus ca este vorba de 40 USD in total... si nu pentru fiecare numar de telefon in parte, adica 320 USD!!! Acest tarif nu este afisat in nici un loc, site internet, presa etc.... desi este obligatia lor!!!

Alte nemultumiri:
- daca doresti sa iti platesti factura la un birou Zapp, inarmeaza-te cu rabdare... Va dura minim 1 ora, iar angajatilor Zapp le lipseste orice urma de bun simt, politete si respect fata de client...

- internetul merge foarte prost!!! si va merge din ce in ce mai prost!!!!

Din surse confidentiale: Zapp are nevoie de investitii de peste 100 mil USD pentru a imbunatatii serviciile de internet... Insa pentru 200.000 abonati existenti aceasta investitie nu este posibila.... si nu va fi efectuata niciodata.... Astfel, Zapp vinde un serviciu pe care nu il poate respecta si NU il va respecta niciodata!!!

DIN TOT SUFLETUL VA SPUN: RENUNTATI LA ZAPP!!!



RESTRICTIONAREA PE HYUNDAI DE EXEMPLU SE FACE GRATIS, DIN MENIUL TELEFONULUI...
FACTURA POATE FI PLATITA SI LA BANCOMAT (TRANSILVANIA) IN 10 SEC...
SAU LA ORICE BANCA SAU CEC IN MAXIMUM 10 MINUTE...

Internetul merge, chiar foarte bine, ia da un mail sau citeste mail in varful muntelui de ex... sa nu mai zic cuplat la un calculator (am zis calculator, nu frectie adusa de dincolo, aruncate de altii, pentru a deschide o firma de vanzari la engros sau in piata)
MAI VRETI..EXEMPLE DE CUM E DE FAPT TREABA?!
ASA CA NU INJURATI CHIAR ASA...
Avatar utilizator
Alex_Damian
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mar 15, 2004 12:00 am

Zapp...

Mesajde Alex_Damian » Sâm Apr 24, 2004 12:58 pm

CBL scrie:Ma fratilor,dupa cum vad eu,numai cartelarii isi dau cu parerea p'aici!Chiar credeti ca reprezentati o cota de piata pe care sa se chinuie Zapp-ul sa o bage in seama?Sau ca reprezentati un venit pt vreunul dintre operatori?Cu voi se castiga numai cota de piata in schimb se pierde enorm la incarcarea retelei(vezi Orange ca seara nu se poate vb)si mai si sunteti cei mai mari figuranti.Numai la astia care vb de 2-3$/luna va trebuie tot felul de aparate cu,camera incorporata si ecran color.Sa faceti ce?Sa va fotografiati o data la 6 luni cand va incarcati telefonul sa nu uitati data viitore cum se face sau ce vreti?De ce un om de afaceri nu face scandal ca sunt numai H-150 sau S-200?iATA SI RASPUNSUL:pe ala nu il intereseaza telefonul ci costurile de la sfarsitul lunii,daca se reduc fata de GSM atunci CDMA-ul este foarte bun nu bun!!!
Mai zicea unu ca nu merge netul!Baiete,incearca sa te dai pe GPRS si dupa asta o sa fugi sa te abonezi la Zapp.Pe langa viteza incomparabil mai buna,mai sunt si costurile care te fac sa te sperii in cazul GPRS.Eu am testat GPRS si este ca dracu,mi-am facut o poza cu un Samsung si am incercat sa mi-o trimit pe mail!!NICI VORBA!!!!!NU MERGE!!!!De pe H-150 in schimb,dau mail-uri si citesc mail-uri cand vreau si nici nu stau de-mi creste barba pana ce il accesez.Cat despre semnal,sigur ca mai sunt probleme dar ce a facut GSM-ul in 6 ani astia vor face in 2 si cu solutii integrate de comunicare.Daca nu am intr-un loc si sunt pe drum,mai merg 2 km si tot vorbesc sau ma conectez pe laptop si la sf de luna tot mai putin platesc ca si inainte!!!!
Chibitii sa stea deoparte!!!!


Subscriu in totalitate la cele de mai sus...:)
Chiar nu prea au ce cauta cartelarii in zona Zapp...
Avatar utilizator
Alex_Damian
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mar 15, 2004 12:00 am

abonat furios

Mesajde Neinregistrat2 » Mie Mar 30, 2005 1:48 pm

sweety4u scrie:Sunt abonata la Zapp si pot sa spun sincer ca este de cacao, preturile la abonamente sunt prea mari pentru ce stie sa faca, internetul merge foarte prost, eu m-am luat dupa reclamele de cacat care le tot dau astia la televizor cu de 15 X mai rapid, pot sincer sa spun ca merge la fel ca un dial-up normal .... fratilor nu va abonati pentru ca nu se merita !


sunt si eu abonat zapp, unul si mai nefericit, cu un telefon Z510i, nu-l recomand la nimeni. Isi perde repede culoarea argintie pe la colturi, iar ecranul mic de pe clapa se dezlipeste dupa 4 luni de utilizare normala, se umple cu praf, iar certificatul de garantie nu include deprafuriea ecranelor.
Mi am dat seama cand am platit 250000 ROL pentru aceasta operatie. (si m-au umblat timp de o saptamana cu un "archetelefon " de nu am putut lega siretele daca-l aveam in buzunar).
Au inventat si ei o poveste cu un telefon scapat.
Urez succes tuturor abonatilor zapp.

dar si mai multa luciditate.
Neinregistrat2
 


Înapoi la GSM Land

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori