SONY ERICSSON - Pareri, informatii, defecte ...

Totul despre telefonia mobila, noutati, pareri si sfaturi

SONY ERICSSON - Pareri, informatii, defecte ...

Mesajde MarianCristian » Mar Apr 01, 2003 3:24 pm

Astept mesajele tuturor impatimitiilor de telefoane Sony Ericsson. Pareri, informatii, probleme, daca sunt bune sau nu, daca se merita sa ai un telefon Sony Ericsson si recomandarea voastra ...
MarianCristian
 

Mesajde Nightmare » Lun Apr 14, 2003 9:29 pm

Eu am un Sony Ericsson T68i si sunt multumita de el.
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Unregistered » Mie Mai 21, 2003 12:40 am

cum fac rost de mms
Unregistered
 

Mesajde RooT » Mie Mai 21, 2003 1:00 am

Mie mi-a placut la telefoanele sony ericsson ca au smtp/pop3 integrat .. adica poti sa-ti vezi mailurile de pe orice cont de email obishnuit direct de pe telefon ... si parea sa mearga cat de cat acceptabil ... acuma nu shtiu exact care-i treaba cu conectarea la internet .. poate ma lamureshte cineva :)
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde Kitten}{ » Sâm Aug 02, 2003 11:13 pm

Crek pct forte al marcii e utilizarea simpla,meniul logic si durata mare de stand-by..anyway T68i e pe 3 in topul Connect...iar tel din ultima generatie sunt ff competitive..dupa mine S-E se apropie vertiginos de Nokia ...STRAIGHT 2 NO 1!!
Kitten}{
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 10:39 pm
Localitate: Craiova

Mesajde katerine » Sâm Aug 23, 2003 10:52 am

Buna!
Mi-am cumparat de curand un Sony Ericsson T100 si mi s-a intamplat ceva ciudat cand am primit un sms. Cand am vrut sa-l citesc, in loc de caractere obisnuite mi-au aparut mai multi de @. Mi s-a intamplat de 2 ori. Aveti idee ce se intampla? Telefonul este in garantie.
Va multumesc!
katerine
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Ian 04, 2003 11:01 am
Localitate: Romania - Iasi

t100

Mesajde ddarius » Sâm Sep 27, 2003 9:00 pm

si eu am de o saptamana t100 si eu am patit aceeasi chestie
de 2 ori
ddarius
 

SMS

Mesajde Io » Vin Oct 03, 2003 8:18 pm

Si eu am patit aceeasi chestie...care o fi treaba?
Telefonul e cumparat de 1 zi.
Io
 

Mesajde Nightmare » Vin Oct 03, 2003 8:22 pm

Eu nu mai pot sa mai trimit mesaje de pe telefonul meu Sony Ericsson si chiar nu stiu de ce. Stie cineva vreo cauza?
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Eduard Bratu » Vin Oct 10, 2003 11:15 pm

Hai sa raspund in grup....
Pentru mms trebuie sa suni la serviciul clienti si te lamuresc aia care este treaba (ar trebui sa mai specificati si la ce operatori sunteti (Orange ori Connex)
Pentru mail va trebuie activat Gprs ori Wap sunati la 408 si intrebati acolo (pt cazul Orange)
Daca nu merg sms-urile verifica ce numar ai la centrul de mesaje din setari mesaje (eventual consulta un dealer).
Faza cu @@@@ la mesaje ma interesez si va zic repede dar sa zica cineva de unde a venit mesajul (ex. din Spania mai vin mezaje ori nu ajung asa cum au fost trimese) mai este cazul mesajelor lungi (160 caractere) care nu sunt compatibile intre toate telefoanele.
Dar cand mai dati mesaje din astea specificati si daca mesajul este national si operatorul.
Eduard Bratu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Oct 10, 2003 10:04 pm
Localitate: Cernavoda

SMS cu @@@@@@

Mesajde Io » Sâm Oct 11, 2003 9:28 am

Quote:
Faza cu @@@@ la mesaje ma interesez si va zic repede dar sa zica cineva de unde a venit mesajul (ex. din Spania mai vin mezaje ori nu ajung asa cum au fost trimese) mai este cazul mesajelor lungi (160 caractere) care nu sunt compatibile intre toate telefoanele.
Dar cand mai dati mesaje din astea specificati si daca mesajul este national si operatorul.




Mesajele au fost trimise in reteaua Orange intre Sony Ericsson T100 si Alcatel OTE 311
Io
 

Re: SMS cu @@@@@@

Mesajde Eduard Bratu/mobile » Mie Oct 15, 2003 12:59 am

Mesajele au fost trimise in reteaua Orange intre Sony Ericsson T100 si Alcatel OTE 311 [/B][/QUOTE]

Tot nu pot sa deduc daca au fost mai mult de 128 de karaktere in mesaj.........
dar de ce nu suni la 411 or 444 si intrebi acolo? poate iti spune cineva exact.


Decat mort de munca, mai bine mort de beat
______________________________________
Eduard Bratu/mobile
 

Mesajde Unregistered » Sâm Oct 18, 2003 7:43 pm

vreau sa'mi iau un t100 ca'mi place cum arata si cat e de simplu. da' dupa problemele voastre sunt in dubii. e bun telefonu' asta?
Unregistered
 

Mesajde Nightmare » Sâm Oct 18, 2003 7:53 pm

Problema mea s-a rezolvat. Nu era de vina telefonul, ci cartela.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

ringtones

Mesajde Unregistered » Dum Oct 26, 2003 10:07 pm

sthie careva un site cu rnttonuri ptr sony ericsson t 100 .... de preferabil gratis ?????
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Dum Noi 02, 2003 7:06 am

Ash vrea sa ma lamureasca cineva : are rost investitia in T100?
Am auzit la "radio shantz" ca ar avea ceva bug-uri de soft!
Are cineva o idee?
ASTEPT UN RASPUNS DOCUMENTAT LA SKMD26@yahoo.com
Unregistered
 

SMS cu @@@@@@

Mesajde Unregistered » Mar Noi 04, 2003 3:39 pm

Si eu am primit mesaje cu @@@@. Mi sa spus ca are un bug si ca trebuie sa ii fac o reincarcare de soft!!!?!?

Daca stie cineva alta metoda sa-mi scrie la romica_cullio@yahoo.com
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Dum Noi 16, 2003 1:14 pm

stie careva cat este un t200 la orange cu conectare?????
Unregistered
 

Mesajde cri » Mie Noi 19, 2003 11:48 pm

Am o dilema : T100 sau Nokia 3410 ?
Voi ce ati alege ?
cri
 

T68I

Mesajde LEOST » Lun Noi 24, 2003 7:18 pm

AM UN SONYERICSSON T68I,PAREREA MEA UN TLF.EXCELENT.MI-AM LUAT CABLU DE DATE PTR.PC.AM LUAT DIN PAGINA SERICSSON SOFT(IMAGINE MONITOR).NU POT SA IAU NICI O IMAGINE!!!!STIE CINEVA CUM SE FACE!!???MAI TREBUIE VREUN DRIVER SAU ALTCEVA???!!!CE TREBUIE SA FAC PENTRU A LUA O IMAGINE PE TLF CU AJUT PC(CU AJUTORUL CABLULUI DE DATE).
LEOST
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Noi 24, 2003 7:04 pm
Localitate: ROMANIA-PLOIESTI

Intrebare

Mesajde ByTy » Lun Noi 24, 2003 10:27 pm

Bai imi pare rau ca nu sunt la subiect, dar vreau sa te intreb si eu ceva. Eu am avut un t300 si e cam lafel la functii insa aveam o problema cu el, mergea foarte greu.Asta sa zicem ca nu era o problema, dra cand voiam sa inchid un apel la 0:0 nu puteam si am taxau tot timpul mesageriile. Incerca si tu si zi-mi daca se nmisca mai repede t68i, ca vreau sa-mi iau si eu , dar daca e tot asa de lent ma mai gndesc.te rog sa-mi raspunzi la intrebar.
iti multumesc anticipat
ByTy
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Noi 24, 2003 10:15 pm
Localitate: iasi

Mesajde ByTy » Lun Noi 24, 2003 10:33 pm

Sa-mi spuna si mie cineva daca t68i se misca la fel de greu ca t300. Verificati sa vedeti daca puteti sa inchideti un apel la 0 secunde. Va rog sa-mi dati un raspuns ca vreau sa-mi iau un t68i si singurul motiv pentru care mi-as schimba t300-le ar fi asta, daca s-ar misca mai repede la inchis apelul, ca m-am sturat de dat bani aiurea.
Va multumesc !!!
ByTy
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Noi 24, 2003 10:15 pm
Localitate: iasi

Intrebare

Mesajde ByTy » Lun Noi 24, 2003 10:40 pm

Care e pretul unui T68i la mana a doua , da nu sub orice critica , unul bun.
Va multumesc
ByTy
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Noi 24, 2003 10:15 pm
Localitate: iasi

Re: Intrebare

Mesajde Unregistered » Dum Dec 07, 2003 2:19 am

chiar am luat azi un T68i cu 135 EURO bunutz
Unregistered
 

info t68i

Mesajde Unregistered » Vin Dec 12, 2003 8:22 pm

ce softuri exisata pentru t68i ?
pot sa upgradez softul telefonului prin irda ?
si daca da de unde ?
si ma intereseaza detalii despre composer>>>cum se compune dupa melodiile pentru ericsson?
multumesc anticipat !!!
cristineluc@k.ro
ce parere aveti de tel asta?
Unregistered
 

T100

Mesajde Unregistered » Dum Dec 14, 2003 1:21 pm

Salut.

Am t100. Am avut probleme la inceput cu mesajele (la fel ca voi) siu apoi a picat (dupa 2 zile de la cumparare).
Acum s-a rezolvat. Totul era din soft. In rest este super.
Bafta
Unregistered
 

am si eu tot un t 100 probleme cu softul dar nu grave

Mesajde corbul2003 » Lun Dec 15, 2003 2:28 pm

am si eu tot un t 100 probleme cu softul dar nu grave, sa blocat de vre-o trei ori intr-o luna cand incercam sa sun, cred ca softul este in rest nu am avut probleme dar bateria ma tine ca 2,5 zile.
Bunicel
corbul2003
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Lun Noi 24, 2003 3:22 pm
Localitate: bucuresti

mesaje cu @@@

Mesajde Unregistered » Sâm Ian 24, 2004 12:01 am

care e treaba cu mesajele cu @@@@ ? e posibil sa fie vreo setare dubioasa? ca prea o patzesc multzi ..
Unregistered
 

probleme t100

Mesajde inaFM » Sâm Ian 31, 2004 10:09 pm

Mi-am cumparat un T100 de o luna si deja nu mi se mai incarca bateria.L-am dus la reprezentanta Connex si l-am dat la reparat. Oricum imi pare rau ca nu exista posibiliatea sa il schimb cu unul mai bun, chiar daca ar trebui sa mai dau bani in plus.As renunta cu placere la el.
inaFM
 

Teme

Mesajde Reap3r » Joi Mai 13, 2004 9:45 am

CUm instalez temele luate de pe net???
Cum setez Gprs deoarece il am luat din italia si e configurat pe TIM si am incercat conex wap shi acum nu shiu cum sa il setez sa mearga!Astept reply!
Reap3r
 

Următorul

Înapoi la GSM Land

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron