connex MMS din 27 noiembrie

Totul despre telefonia mobila, noutati, pareri si sfaturi

connex MMS din 27 noiembrie

Mesajde corbul2003 » Vin Noi 28, 2003 4:22 pm

Cateodata e greu sa exprimi chiar tot ce-ti trece prin cap. Atunci poti comunica altfel. Prin MMS.

Connex MMS este serviciul care permite comunicarea prin mesaje multimedia, care pot imbina imagine, sunet si text.

Connex MMS este valabil numai in reteaua Connex.

Prin Connex MMS, abonatii Connex au urmatoarele optiuni:


trimiterea de mesaje multimedia (MMS) intre doua telefoane compatibile MMS. MMS-ul poate fi salvat si retrimis catre orice numar de mobil Connex sau catre o adresa de e-mail.
trimiterea de mesaje multimedia de la un telefon MMS catre un telefon non-MMS. Destinatarul va fi informat printr-o notificare SMS ca a primit un mesaj multimedia cu un anumit cod. Pentru a vizualiza MMS-ul primit apasa aici.

Telefoanele MMS disponibile in reteaua Connex:

Siemens: M55
SonyEricsson: T68i, T300;
Nokia: 3650, 7650, 6100, 6610, 5100, 6800, 7210, 7250i, 8910i.


trimiterea de mesaje multimedia (MMS) de la un telefon MMS catre adresa de e-mail album@myx.net. Mesajele vor intra intr-un Album Personal care este accesibil prin inregistrarea in portalul Connex, MyX (http://www.myx.net). Albumul personal nu poate fi accesat decat pe baza de nume de utilizator si parola, astfel incat el nu poate fi vizualizat decat de catre "propietarul" lui. Mesajele din Albumul Personal pot fi trimise spre publicare intr-un Album Public unde pot fi vazute de toti vizitatorii MyX sau pot fi descarcate pe telefonul mobil.

crearea/editarea de mesaje multimedia (MMS) cu ajutorul Editorului, mesaje care pot fi apoi descarcate pe telefonul mobil.
trimiterea si primirea mesajelor multimedia (MMS) in roaming. Aceasta facilitate functioneaza cu toti partenerii de GPRS roaming.
corbul2003
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Lun Noi 24, 2003 3:22 pm
Localitate: bucuresti

mms cu t68i

Mesajde blue scent » Mar Feb 17, 2004 12:50 pm

ok cu ce spui tu !
Problema mea e ca nu-mi iasa treaba asta! Dupa instalarea prin *222 a tot felul de setari tot nu sunt in stare sa vad un mms. Vreau sa-l deschid si mi se zice:"network or communication error" si mi se recomanda verificarea setarilor.
Ar fi super daca mi-ar spune cineva mai exact ce sa verific.
Poti tu sa ma ghidezi?
Am telefonul asta de nici o luna si inca nu-l cunosc prea bine.

Merci!
blue scent
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 17, 2004 11:41 am
Localitate: Petrosani


Înapoi la GSM Land

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator