Aveti lista CellID Connex

Totul despre telefonia mobila, noutati, pareri si sfaturi

Aveti lista CellID Connex

Mesajde Unregistered » Lun Dec 29, 2003 3:42 pm

Are cineva lista completa a cell ID-urilor pentru Connex (de ex. 2258 - Ploiesti Nord)?
Daca da, trimiteti pe adresa sorin_rok@yahoo.com
Multumesc.
Unregistered
 

Re: Aveti lista CellID Connex

Mesajde Anton » Joi Ian 08, 2004 10:33 pm

Initial trimis de Unregistered
Are cineva lista completa a cell ID-urilor pentru Connex (de ex. 2258 - Ploiesti Nord)?
Daca da, trimiteti pe adresa sorin_rok@yahoo.com
Multumesc.


Si la ce ti-ar folosi, ma rog?

Eu am lucrat la Connex, le stiam pe de rost prin natura meseriei si n-am avut nici un folos personal din asta. Din cind in cind, cind n-aveam semnal sau era congestie dadeam telefon la baietii din centrala la verifice site-ul respectiv. Ca 'civil', chiar nu vad rostul.
Anton
 

Re: Re: Aveti lista CellID Connex

Mesajde Unregistered » Lun Ian 12, 2004 11:10 am

Ma intereseaza in primul rand ca si curiozitate, sa stiu de unde vine "semnalul" la un moment dat. In al doilea rand vreau sa-mi constriuesc un repetor pasiv, la tara unde nu am semnal si vreau sa stiu incotro sa indrept antena. Nu am obligat pe nimeni sa-mi trimita asa ceva, daca aveti si se poate. In alte tari nu e ceva secret un astfel de fisier, de ex. pot gasi usor lista BTS-urilor din Polonia, da' aia nu ma intereseaza. Multumesc!
Unregistered
 

Re: Re: Re: Aveti lista CellID Connex

Mesajde Unregistered » Joi Ian 22, 2004 11:34 pm

Initial trimis de Unregistered
Ma intereseaza in primul rand ca si curiozitate, sa stiu de unde vine "semnalul" la un moment dat. In al doilea rand vreau sa-mi constriuesc un repetor pasiv, la tara unde nu am semnal si vreau sa stiu incotro sa indrept antena. Nu am obligat pe nimeni sa-mi trimita asa ceva, daca aveti si se poate. In alte tari nu e ceva secret un astfel de fisier, de ex. pot gasi usor lista BTS-urilor din Polonia, da' aia nu ma intereseaza. Multumesc!


Roaga un dealer sa intrebe la Connex, sau suna chiar la customer service, nu vad de ce nu ti-ar spune. clientul trebuie incurajat sa ramina in retea.
Unregistered
 

Mesajde Neinregistrat_ » Sâm Mai 27, 2006 5:55 pm

Unregistered scrie:Roaga un dealer sa intrebe la Connex, sau suna chiar la customer service, nu vad de ce nu ti-ar spune. clientul trebuie incurajat sa ramina in retea.


Well? :)
Nimic pana acum...
Neinregistrat_
 


Înapoi la GSM Land

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator