First True Love

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

First True Love

Mesajde thechaoswithin » Sâm Iul 01, 2006 12:39 pm

Nu prea are legatura cu sexu,da credetzi k prima iubire adevarata dispare,adik este urmata de alta ji nu are janze sa tzina la infinit?!eu unu ink sint la prima dragoste,de un an ji sper sincer sa nu fie cum zic multzi,k prima dragoste e ceam mai minunata ji cea mai trista pt k nu tzine la infinit!cei care au trecut prin viatza,dragoste...ce pareri au?!
thechaoswithin
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 12:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Sâm Iul 01, 2006 12:48 pm

thechaoswithin scrie:Nu prea are legatura cu sexu,da credetzi k prima iubire adevarata dispare,adik este urmata de alta ji nu are janze sa tzina la infinit?!
ce nu are, mey? ~p~p~p
ontopic, deci eu crek nu ai janze daca eshti in pragul vreunui examen, fie el de capacitate, bacalaureat sau admitere :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Pinguinu » Sâm Iul 01, 2006 1:01 pm

Nu cred ca am trecut asa de mult prin viatza, da o parere am si eu,ca tot romanu :)

De foarte putine ori prima dragoste rezista, si pe cei carora li se intampla asa ceva eu ii consider niste mari norocosi....cum ar veni, nu nimeresc prea multi din prima lozul castigator...iar unii nu il nimeresc niciodata.....
A umblat pisica neatenta odata
In curte la un motan
Iar curcanul smecher o vazu `ncordata
Si gandi: "Why not?!"
Avatar utilizator
Pinguinu
Junior Member
 
Mesaje: 372
Membru din: Dum Aug 21, 2005 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Sâm Iul 01, 2006 1:08 pm

avand in vedere k e prima eu , eu zic k are cele mai multe janze sa tzina jel mai mult ji mai mult

iar parerea jelor je au trecut prin viatza dragoste ji alte deastea...dunot know
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Iul 01, 2006 1:56 pm

deci da, e clar ca daca prima dragoste nu ar fi prima ci cea de a dooa, iar cea de a dooa ar fi cea de a treia, janzele ca prima sa fie si cea de a treia ar fi mari. de tot.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Djinn » Sâm Iul 01, 2006 3:18 pm

Shaki scrie:ce nu are, mey?

janTe, cred ca asta a vrut omu sa zica :D n-are jante sa tina la infinit, normal, finca jantele chiar daca-s din aliaj jmeker, tot nu rezista la 8 intors si la un moment dat cedeaza si te-a loat gaia...

dejda... io nu crez. daca prima iubire apare foarte divreme in veatza (i.e. adolescentza), nu tzine sigur:
1) finca adolescentza in sine e o varsta caracterizata de inconstantza
2) finca in decurs de catziva ani , de la adolescentza la omu de 20+ (sau chiar de la omu de 20+ la omu de 25+ ) pot surveni mari schimbari in structura interioara a omului (si aci nu vorbim de scheletzele, da? )
3) finca pana apuci sa te casatoresti (cum iti vine cand esti indragostit pana peste cap :D ) tre sa treaca niste ani (ma rog, nu e cazul la rromi), caz in care vezi 1) si 2)

dar asta nu inseamna ca nu tre sa te bucuri de ea sau se te simtzi cu sabia lu Damocles dasupra capului - asta ar fi chiar o prostie. mai exista si exceptii. ;)
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde thechaoswithin » Sâm Iul 01, 2006 3:22 pm

Shaki scrie:ce nu are, mey? ~p~p~p
ontopic, deci eu crek nu ai janze daca eshti in pragul vreunui examen, fie el de capacitate, bacalaureat sau admitere :D


pai culmea,sint in prag de bac!vezi k ma descurajezi aci'
thechaoswithin
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 12:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Sâm Iul 01, 2006 3:40 pm

bafta atunci, shi vezi sa nu-tzi scape vreo exprimare de-asta mirc-easta la scris :)
in rest, ce sa spun... shi eu m-am indragostit prima data in prag de bac, shi nu a tzinut :) shi nu cred k prima iubire dureaza pt totdeauna. pe de alta parte, am exemplul unor foshti colegi din liceu care sunt impreuna de cand aveau, amandoi, 16 ani, shi nu s-au despartzit nici pana acum... deci exista shi exceptzii :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Iul 02, 2006 6:53 am

bre, thechaoswithin asta, ma taie la scris cemeistic :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde mu-mu,be-be » Dum Iul 02, 2006 1:11 pm

Citat:sint la prima dragoste,de un an ji sper sincer sa nu fie cum zic multzi



sper'ma ta dar speri dejaba, speranta o inchis-o Prometeu in cutie, si oricum te vei satura de prima drgoste ca de tetris (luind in considerare etatea dvs) :cow:
... shi totushi, moartea n'are ceas !!!
Avatar utilizator
mu-mu,be-be
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Apr 14, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Iul 03, 2006 6:21 am

credetzi k prima iubire adevarata dispare,adik este urmata de alta ji nu are janze sa tzina la infinit?!

cetz pasa? e frun contract la mijloc?
viitorul e departe, copile; savureaza-ti prezentul
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Lun Iul 03, 2006 2:39 pm

Asculta la babacu.
Daca a fost adevarata nu se uita "jamais".Important este sa nu o fi luat de sotie.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori