Chiul!

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Chiul!

Mesajde dEpEchEmIND » Joi Oct 10, 2002 2:48 pm

Ati chiulit vreodata de la scoala?
Eu da. Nu de multe ori, pentru ca sunt doar o amatoare a chiulului.
Prima data am chiluit in clasa a sasea de la biologie. Aveam lucrare si eram bata:D.
De la sport nu mai zic.mai ales prin clasa a saptea. Aveam absentze cu tona si eu, si colega mea.
In clasa a opta am chiulit o zi intreaga, sa nu-i mai vad pe proshtii de colegi.
Si.... azi la ora de religie. Va vine sa credetzi ?
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Oct 10, 2002 3:07 pm

aoleu,inconstiento!ai chiulit?rusine sa-ti fie!cum mai poti da ochii cu parintii tai care muncesc de se spetesc ca sa-ti creeze o situatie cat mai buna?asa ii rasplatesti tu?rusine,rusine,rusine!

on topic : in clasa X,in trim. 2 am fost exmatriculat pentru 385 de absente!he,he,he,ce vremuri! :D
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Oct 10, 2002 3:15 pm

Initial trimis de SOD
aoleu,inconstiento!ai chiulit?rusine sa-ti fie!cum mai poti da ochii cu parintii tai care muncesc de se spetesc ca sa-ti creeze o situatie cat mai buna?asa ii rasplatesti tu?rusine,rusine,rusine!

on topic : in clasa X,in trim. 2 am fost exmatriculat pentru 385 de absente!he,he,he,ce vremuri! :D


bai de-aia se duce romania asta de rapa ca e plina de unii ca voi chiulangii notorii

io prin facultate am donat sange de era sa-l pierd de tot. de aia dau cu tequila acu ca poate se regenereaza. se motivau 20 de absente pt o fiola de sange. (la 20 nemotivate pierdeai anu)
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Oct 10, 2002 4:08 pm

Initial trimis de SOD
am fost exmatriculat pentru 385 de absente!

385 : 6 (numarul aproximativ de ore pe zi) = 64,1(6)
64 (zile) : 5 (numarul de zile in care te duceai la scoala) = 12,8
12 (saptamani) : 4 (nr. saptamani intr-o luna) = 3
Deci SOD a lipsit in trimestrul doi al clasei a zecea trei luni. Stau si ma intreb:
1) daca o mai fi fost omul pe la scoala
2) unde ii mai puneai aia absentele (cred ca isi facusera carnetel).
Si asta in conditiile in care nu toti profesorii faceau prezenta. Sau SOD s-o fi dus la orele in caare nu se puneau absente? :)
Din punctul asta de vedere eu stau mult mai bine. In trimestrul doi ala clasei a zecea am aavut 131 de absente dar nici nu se punea problema sa-mi dea mustrare sau altceva asemanator. Explicatia este simpla: trimestrul doi din clasa a zecea a fost primul in libertate sa zic asa, evenimentele de mai sus se petreceau in ianuarie 1990. Era prea mare zapaceala in tara ca sa se mai uite dirigul la niste absente. Oricum, tin minte ca la foarte multe materii nu se puneau absente. Nu cred ca l-as fi ajuns pe SOD in cazul in carae toti profesorii ar fi fost corecti, dar cred ca ajungeam pe la un 250-260.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Joi Oct 10, 2002 4:48 pm

bre,nu in trimestrul 2 si in intreg anul.adica in doo trimestre!he,he!aveam saptamani cand nu veneam deloc.adica veneam luni,lasam mapa la femeia de servici si o luam vineri.
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde sly » Joi Oct 10, 2002 5:04 pm

pai sincer sa fiu chiar azi am chiulit de la romana deoarece nu mi-am scris tema shi profa noastra e cam naspa (m-am plictisit de ea din clasa aV-a facem cu ea romana)...de regula nu prea imi vine sa chiulesc doar numai in cazuri extreme . parintii mei mi-au spus :"daca vrei sa chiulesti spune-ne shi noua si iti dam noi invoire sau te lasam sa stai acasa" nu e cool?
shi dirigii la prima sedinta i-a zis:"daca fiul nostru chiuleste noi stim tot timpul unde se afla asha ca motivatii absentele". Chiulesc shi eu dar in limita bunului simt vreo 35 de absente nu mai multe dintre care numai vreo 15 sau 10 facute pe bune ....restul fiind retinut(cica) de catre parinti acasa.
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Oct 10, 2002 5:07 pm

Cand m-am apucat sa invat pt BAC am realizat ca nu prea stiam nimic din materia din anii trecuti.

Prea multe tentatii pentru a sta la ore... curtea scolii, beraria de vis-a -vis si cate si mai cate.
Recordul personal a fost printr-a 11-a cand am inregistrat peste 300 de bucati. La Fizica si informatica unde aveam multe ore pe saptamana mi se facuse un chenar auxiliar cu pixu pentru ca nu mai incapeau absentele in locul lor.

De obicei ne tiram in grup dar eram cam mereu 3 persoane care nu ratau nici o "iesire". Cum al 3-lea nu era cu noi (ceilalti 2) in clasa intr-un final s-a mutat la noi ca sa avem orarul comun.

In general am avut absente cu zecile (in medie) pe trimestru. Nu am avut niciodata nota scazuta la purtare sau altceva de acest gen...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde darkshines » Joi Oct 10, 2002 7:19 pm

eu anul trecut am avut vreo 30 de absente dar de chiulit am chiulit doar de la sport si de la ed. civica. cam de 15-20 de ori.si in ultima saptamana de scoala a hotarat directoarea ca 10 absente = -1 punct la purtare. bleah. da-i si fugi sa iei adeverinte medicale sa le motivezi , ceea ce am si facut dar imi ramasesera 5. si pt alea 5 absente diriga era gata sa-mi scada nota la purtare pt ca erau toate la aceiasi materie(sportul).

tot anu trecut intr-o luni nu avea nimeni din clasa chef de scoala si efectiv am plecat toti de la ultimele 3 ore pt ca profesorii intarziau. au ramas doar vreo 3 copii in clasa, restul toti aveam 3 absente in catalog pt ziua respectiva.

deja am 2 absente la sport pt ca n-am avut chef sa il fac. awell.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Joi Oct 10, 2002 7:29 pm

sincer sa fiu am vreo 3 absente la sport (odata m-a durut spatele shi nu am facut iar de 2 ori mi-am uitat echipamentul) shi m-am facut shi azi cu o absenta la romana!
deci am 4 absente dupa 4 saptamani de scoala!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Mirela » Joi Oct 10, 2002 8:40 pm

eu am fost cuminte de felul meu.plecam de la ore destul de rar asa,de capul meu.in schimb,obisnuiam sa ne tiram in grup.veneam noi la scoala: "bah,aveti chef de ore azi?" se tira juma'de clasa,se mai invoiau vreo 3...si ramaneau 5-6 care dadeau "scuzele"
sau ne duceam la profi....stiti,avem o ora libera si dupa dvs nu mai avem ore(desi mai erau vreo 2-3)dupa care mergeam la al doilea prof...avem 2 ore libere...nu ne lasati sa plecam?cu ceilalti nu ne mai oboseam...(btw asta se poate numi chiul???)

mai eram 4 sau 5 gagici,tocilarele clasei.instalasem noi o moda print-a saptea.cum se apropia perioada olimpiadelor,ne duceam la profi'.dom'profesor,stiti,vine olimpiada,noi cand mai invatam?majoritatea ne sfatuiau frumos...sa ne luam liber si sa mergem acasa.2-3 zile nu dadeam pe la scoala.majoritatea profilor nu se mai oboseau sa ne puna absente,ca eram fete studioase!

intr-a zecea se extinsese moda.toata lumea se ducea la olimpiade.plecau fara sa mai spuna,chipurile pentru ca aveau mult de invatat.ajunsese clasa de limbi moderne sa mearga la olimpiade la fizica si biologie :D
in schimb,aveam o tampita la chimie,cu boala pe noi,si intr-o zi au venit numai 3 la scoala.ea,nu,si,nu,ce ma intereseaza pe mine de alte obiecte,la mine la ora sa-mi fiti toti aici.le-a predat alora 3 si i-a ascultat(saracii!) si a doua ora ne-a dat lucrare.a plouat cu 1 si 2.am facut panarama si ne-au schimbat-o.

la inceput de a doispea plecau astia din cauza mea.mai aveam o luna pana sa ma intorc in irlanda si veneam pe la ore: dom profesor haideti la o bere,ca io nu mai stau decat cateva zile.doamna diriginta,nu mergem si noi undeva cu clasa,cat mai sunt si eu pe'aici?mergeti mah,da'fara mine....atunci mergem de 2 ori.
ah,da!si mai era profu'de istorie....care ne acoperea la greu.odata a pus eleva de serviciu sa stea la catedra sa-i incalzeasca scaunul...si sa treaca notele la lucrari.si zice el la un moment dat: vezi sa nu cumva sa-i motivezi astuia absentele.uite aici.si vezi ca mai are si la mate doua.:D
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Oct 10, 2002 9:00 pm

Chiul, chiul... Nu sunt foarte familiarizat cu notiunea. Pana la liceu nu obisnuiam, iar dupa aia si mai putin...
Ca de, liceul militar nu prea te lasa cu d-astea. In liceul militar, la 3 absente nemotivate esti exmatriculat, pe foarte bune si fara nici un fel de nuantare. Bine, in afara de scoala nici nu prea era altceva distractiv...
In clasa a XII-a in schimb, cand am revenit in randul oamenilor normali, mai cochetam si eu cu chiulul, dar in limita bunului simt. In conditiile in care prezenta se facea cam in proportie de 70%, am avut in total vreo 45 de absente in clasa a XII-a.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Oct 10, 2002 10:36 pm

Ha ha ... ce-ai cautat bhuttule la liceu militar ?? Ce se face acolo in mod deosebit ??? Aveai si colege sau doar colegi ???
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Oct 10, 2002 10:58 pm

"Ha-ha, ce-ai cautat bhuttule la liceu militar?" Ce-ai cautat Alisho-n Canada? Sunt si romani sau doar canadieni? Ce se face acolo in mod deosebit? Au vreo cascada meseriasa, au vreo cale ferata de 9000 km, ai casa cu vedere la pod sau ce?
Du-te-n **** mea!:mad: (cenzurat de Krono5 la cererea publicului ... ****=pana ... :o )
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde J'adore » Joi Oct 10, 2002 11:27 pm

E, eu am chiulit de 3 ori in viata, in a intaia, de la ultima ora, ora de engleza, da am inceput sa fac engleza din cls. intai, mi-am luat lucrurile si am plecat acasa impreuna cu un amic.
in a 6a am chiulit de la desen, nu mia pus absenta profu pt. ca venea tot timpul beat la scoala! Si tot in a 6 a.........am uitat de la ce ora, una de facut mancare sau asa ceva, in ambele cazuri am plecat cu gasca!!!!
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Re: Chiul!

Mesajde RooT » Vin Oct 11, 2002 4:55 pm

Initial trimis de dEPECHEmIND
Si.... azi la ora de religie. Va vine sa credetzi ?

H3h3 ... cre ca asta e ora de la care nu am chiulit niciodata ... imi placea cearta .. a scuze .. dezbaterile ... oricum ... pana la urma mi-a dat 5u la insistentza directoarei ... nebuna a vrut sa ma lase corigent la religie ... ;h
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Vin Oct 11, 2002 5:17 pm

Mai ce ma enerveaza tinerii de azi! Chiulesc ca sa se duca sa fumeze prin WC-uri sau in spatele scolii. Unele fete se duc ,,la produs"ca de! Au ceva mai ,,bun'' de facut decat sa mearga la scoala!
Pe vremuri astia se duceau sa vada un film, ceva... Mi-a povestit tata ca in liceu a chiulit toata clasa sa mearga la film.Nu mai stiu ce film era pe-atunci, cred ca ,,Cactus Jack". Shi filmul a fost atat de prost incat si-au zis ca mai bine stateau la ore :D. Macar i-a stimulat un pic...
Ieri, cand am chiulit de le religie, macar m-am dus in parc sa studiez frunzele si insectele! :p
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Oct 12, 2002 3:46 am

chiulul mult duce la avertismente verbale, scrise (nu stiu care mai sunt regulile din ziua de azi), dar este evident ca intr-un final se ajunge si la exmatriculare. Facem subiect separat pentru acest subiect sau ne desfatam aici?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Oct 12, 2002 11:24 am

Semestrul trecut am avut vreo 80 de absentze din care peste 50 motivate in orele de chimie. Shtiu k au fost ceva discutzii, dar am scapat basma curata shi eu shi un coleg cu vreo 200. Chiulul este un lucru foarte frumos shi benefic pt oxigenarea creierului asfixiat de lungile shi plictisitoarele ore de curs.

Mai ales cand e frumos afara...sunt la o statzie de mec-ul din romana, de barurile shi cluburile din zona respectiva...cum sa rezishti tentatziei?

Faza tare anult trecut a fost k deshi doua saptamani nu trecusem pe la romana, la sfarshi profa mi-a dat 10 pe participarea la ora iar tocilarului clasei care nu lipsise o data i-a dat 8. Nici macar n-a comentat ca unde ai fost mai Mihai? Nici n-a observat k lipseam...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Jasmine » Sâm Oct 12, 2002 2:38 pm

anul trecut am avut cele mai multe absente : 85...plecam de la scoala in prostie..cu toate acestea am mers la olimpiade si am ajuns pe municipiu, am luat premiul 3 si am luat 9.20 la capacitate! .. :p

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde JaJa Beens » Sâm Oct 12, 2002 6:53 pm

Prima data am chiulit la gradinita, in clasa I am chiulit 2 zile si in anii urmatori am perseverat. in clasa a IX-a, clasa mea a fost clasa model a liceului, dar intr-a X-a s-a rectificat situatia: eram campioni la absente (aveam pe total intr-un trimestru cat celelalte intr-un an), de fapt eram campioni la toate relele. O singura data am avut media scazuta la purtare, cand o petarda a explodat in cancelarie in mana profei de biologie. a doua petarda a dat rateu (era o petarda militara ;b ;j). Cu clasa se chiulea doar cand aparea un film bun in cinema. In clasa a XII-a ma plictisisem de atatea chiuluri de am ajuns sa stau la scoala, desi in clasa ramaneau doar vreo 10 colegi. tot in clasa a XII-a am facut doar 2 ore de mate in tot anul.


Decret, tu inveti la lazar?
Avatar utilizator
JaJa Beens
 
Mesaje: 691
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde axeandra » Sâm Oct 12, 2002 9:10 pm

chiulit...hmmm....in generala chiuleam si eu de 2-3 ori la 2 saptamani sau ceva de genu' asta....oricum nu s-a pus vreodata problema ca as avea prea multe absente....in liceu, nush cum se face da' am nimerit in bastilia, liceul-inchisoare al orasului si nu-i chiar lesne sa chiulesti....cu toate astea daca stii bine care-s profii care nu pun absente, daca ai scuze bune ca sa fii invoit, daca stii sa joci si nitel teatru, chiulesti lejer de 3-4 ori pe saptamana(hmm....putin, ha?)....
o idee fara argumente e atat de schioapa incat nu poate face decat un singur pas: acela al prabusirii
Avatar utilizator
axeandra
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Joi Iun 27, 2002 11:00 pm

Mesajde Just #1 » Dum Oct 13, 2002 8:41 pm

Prin liceu chiuleam la greu cu un coleg si mergeam de bagam la pocker si ocazional ii convingeam sa plecam "pt. ultima data" pe restul colegiilor. Nu mai stiu exact cate absentze am avut in a XII-a, stiu doar ca dirigu' (dupa ce am dat o bere :) )mi-a motivat 90 % din absentze.
Acuma nu mai chiulesc....de ce?......pt. ca sunt la o faculta' particulara unde prezentza nu e obligatorie (doar la examene logic) deci daca vrei mergi daca nu NU si yo nu prea vreau............deci <<<nu mai chiulesc>>>
IF LIFE IS A LESSON...THEN I AM THE TEACHER!!!
Just #1
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Iun 24, 2002 11:04 pm
Localitate: TM

Mesajde alina » Dum Oct 13, 2002 8:54 pm

sod ,aliosha !bravo !suntetzi buni n-am reusit numa vreo 200 de bucatzi in a 12 a.

pai mai alexeandra in a 12 a aveam 2 gardieni publici la ambele usi,4 jandarmi da cu toate astea am chiulit de-am rupt important e sa vrei.
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Oct 14, 2002 12:46 am

In generala nu prea chiuleam.Eventual pe la atelier shi pe la orele de fizica(k uram materia asta).Aaaa shi uneori la germana.Shi la desen k era (4 ani de zile) luni dimineatza...Insa in liceu s-au schimbat lucrurile.Dak in clasa a 9-a eram mai linistit k studiam ink terenu odata cu a 10-a cand s-a deschis vis-a vis de liceu Pizza Inn(la inceput era k Pizza Hut ,acum e naspa...k s-a zic asha a degenerat) am inceput sa chiulesc masiv.In clasa a 11-a am avut vreo 120 de absentze(din care vreo 100 motivate k ...aveam putere de convingere shi un prieten care are mama medic)...insa in a 12-a a fost cel mai misto.Eu aveam ore de la 8 pana la 2-3 zilnic...Lunea veneam cam la 2 ore,martzea la 8 fara 10 era in Pizza Inn unde statem la o cafea shi mai multe tzigari pana in jur de 10 apoi mergem la ora de chimie(singura matrie la care nu se prea putea chiuli...de aia shi media mea a fost 5...k io mai chiuleam) shi de la 11 pana la 1 eram iar in Inn.Mai mergeam de la 2-3 k era dirigentizie shi trebuiau motivate absentzele:D.Miercurea era o zi plina(cam 3 ore la scoala) joia nu serveam decat 2 ore iar vinerea...primele 2 ore aveam italiana...materie la care nu am fost la mai mult de 6-7 ore tot anu apoi latina shi literatura universala(cu acceasi profa) deci nu intram.Urma geografia la care mai statem k imi placea shi apoi mate care nu imi placea da...tot statesam k era profa mai najpa.Engleza(aveam 6 ore pe sapt) era materia cea mai misto...cred k am asistat la 10% din nr total de ore...shi cu toate astea numarul meu de absentze la sf clasei a12-a era de...8(opt)(restu erau motivate...la engleza mentzionez k n-am avut nici o absentza k faceam cu o caricatura de profa care punea botu la cele mai jalnice scuze...programare la dentist,ii e rau lu colegu shi il duc acasa,ma duc sa iau caietu de teme ptr ora urmatoare,ma duc pan la chisoc da revin,etc).In concluzie...am chiluit shi io la viatza mea:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Lun Oct 14, 2002 11:14 am

Eu nu prea chiulesc... Sunt fata cuminte. Insa cel mai mult imi place sa plec de la religie. Urasc materia asta, desi nu stiu de ce. Poate pt ca e ultima ora, vinerea... La profu' mai merg cu scuze d-astea: ma doare maseaua, pot sa plec acasa?; trebuie sa plec undeva cu mama...; nu ramane nimeni acasa...; si altele. Mai plec la desen si muzica. Scuza... variaza. La muzica fac pian cu profa de la scoala, deci imi da voie intotdeauna sa plec... La desen, profa e directoarea adjuncta, dar e fraiera. La sport as chiuli eu, dar proful e rau, e si director... Asta pune absenta si daca esti in curte, dar nu te simti bine si, deci, nu poti sa faci sportul. Trebuie scutire. Si eu nu reusesc niciodata sa o obtin... Mai plec si cand m-am plictisit de ore, invocand o durere cumplita de cap (cum eu am migrene foarte des, sunt crezuta). Si asa ajung mai devreme acasa si ma culc sau ma uit la televizor. Diriga mea e de romana, e a dracului si nu prea imi motiveaza absentele daca nu aduc scutire... Si cum la 10 abs iei 9 la purtare... Nu-mi convine deloc. As mai vrea eu sa plec si de la istorie, dar intotdeauna e prima ora si isi dau parintii seama... Am o colega care chiuleste intr-o veselie... Si scapa ca prin urechile acului... Sincera sa fiu, o invidiez... La chimie as sta tot timpul. E materia mea preferata. Si la romana, la mate, dar nu tot timpul, la geogra, ca dau examen la asta, la fizica, pt ca imi plac problemele... Si cam atat. Concluzia: nu sunt chiulangioaica, dar as rea sa mai fug din cand in cand...
Kayla
 

Am revenit si eu..

Mesajde Dulcika » Lun Oct 14, 2002 1:53 pm

Imi place subiectul..(sau thread-ul, ma rog).
In cls a VIII-a am chiulit cel mai mult, imi e si jena sa recunosc.
In prezent intre materiile expuse chiulului enumar: istorie (the most boring) si geografie! Sa chiulesc de la religie(cum se practica) ar fi pacat, e show la ora! La chimie si bio.. te pui nu rau, ci groanic de rau cu profu`.. la fizica - profa e directoare.
..Asa am ajuns la matematica. M-a dat afara saptamana trecuta ca am intrat dupa ea cu mancare. Stateam pe colidoare si citeam afisele cu instructiuni pt stingerea incendiile, pentru ca noua ni se incuie usile in momentul cand suna.
In rest se chiuleste cand se poate, in functie de dispozitie.. in limita posibilitatii procurarii scutirilor si in limita a 9 absente nemotivate(10 e limita).
Dulcika
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 2:10 pm
Localitate: Romania

Mesajde axeandra » Lun Oct 14, 2002 4:41 pm

pai mai alexeandra in a 12 a aveam 2 gardieni publici la ambele usi,4 jandarmi da cu toate astea am chiulit de-am rupt important e sa vrei.

nu la asta ma refeream....ci la faptu' ca nu am parte de profi si dirigi care sa-ti motiveze zecile de absente, ca de facut evident ca le poti face....ce elev a stat in fundu' unui portar? hai sa fim seriosi! :)
o idee fara argumente e atat de schioapa incat nu poate face decat un singur pas: acela al prabusirii
Avatar utilizator
axeandra
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Joi Iun 27, 2002 11:00 pm

off-topic

Mesajde MiG29 » Lun Oct 14, 2002 11:28 pm

Eu nu am chiulit mai deloc de la religie,nu fiindk imi placea ci fiindk la ora de religie am facut cea mai mare caterinca dintre toate.Am facut 2 ani cu un tip cu barba(era student la teologie) pe care l-am tras shi de barba odata shi pe care il poreclisem sandilau(il chema Sandu pe saracu om) shi 2 ani cu o tipa (noi ii ziceam Nebunu`) care arata a hermafrodit....:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Superba Oana » Mar Oct 15, 2002 6:28 pm

pana acum am vreo 25 dar nu-i timpul pierdut.
cele mai multe absente le-am avut anul trecut : 285
consecinta? nota 8 la purtare .
o consecinta mai grava ....nu pot da la facultatea la care vreau : ACADEMIA DE TEHNICA MILITARA pt ca vor nota 10 la purtare si eu n-am mai avut parte de aceasta nota de prin clasa a 8-a
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde java » Mie Oct 16, 2002 6:21 pm

Prima data am chiulit cand eram la camin. Imi uitasem perna si pijamaua acasa si cand veni vremea de culcat dupa-amiaza, m-am carat, ca nu vroiam sa dorm pe perna altui copil :).

Intr-a VII-a, m-am carat o data de la romana, habar nu am de ce, iar a doua zi cand ma duceam la scoala, m-am intalnit cu profu' pe strada, el mergrea inainte, iar eu 3 metrii in spate si asa de la distanta, fara nici macar sa intoarca capul, m-a intrebat de ce nu am stat la romana cu o zi inainte :).

In a doua saptamana a primului trimestru din clasa a IX-a, ne-am carat de la geogra cu clasa. Dar a ramas o colega, una tocilara, care a spus profului ca am plecat. A doua zi ce scandal in scoala... Noi nu credeam ca o se se ajunga la asa ceva, dar tocmai atunci am aflat ce comunist ii profu'. Faza e ca nu prea ne cunostem bine profii, cum eram la inceput de a IX-a.

Iar prin clasele urmatoare ne-am mai cizelat metodele de chiul, cu motivari false (de la psiholog :D), cu invoiri de la profii aia mai indulgenti (dar bagam niste motive ca si vaca radea de se spargea).
java
 

Următorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori