ciao

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Mesajde gaga » Mar Apr 04, 2006 2:45 pm

cifrele vorbejte orce linba!


complet neadevarat si pot sa iti demonstrez neadevarurile statisticii (scoatem din discutii pe alea geografice, demografice, plm). vorbim de statistici din comert.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde kant emir » Mar Apr 04, 2006 2:54 pm

poi nu asa, ci uite cum:
zi-mi tu mie (numa daca vrei, ofcors):
1) cam catz bucurejteni cunosti (sa-i cunojt macar atata cat satz faci o parere despre om: e dejtebt, ie bou sau ie ca tuata lumia)
2) dintre ajtia (sa zicem ca ar fi fics 100) pe care-i jtii tu, catz ie: a) dejtebtz; b) dobitocsh; c) normali, stersh, banali?
am incredere in statisticutza ta
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde h0va » Mar Apr 04, 2006 6:54 pm

bre vaz ca vatz apucat de teste grila daca ie pasha (nu iuzaru) sa'm zicetz shi mie cam cat o sa mai dureze pana ii fac dividiurile lu naie, ii trimit turnuletzu lu cubu shi'i dau aoeul lui gaga? nu de alta da' eo incep sa ma ingrijorez ca nu mai reushex sa fac nica din ce imi propun bre :(

vam zis ca incepe sesiunea acush, mai doo sactamani shincep egzamenele, vam zis ca nam scris nica la licentza?miguel, noc'tzica voi cucat tinp inainte de termenul limita vatz apucat de trebi?

shi casa fiu ontopic: ciao!

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Apr 05, 2006 2:15 pm

kant emir scrie:
si voinicu SOD:
1) - daca nu spun nimic (datele concrete, cum ar fi locatia) despre mine in public - ce-ti pasa tie? pe privat e alta treaba, dar pe forum nu dau si n-o sa dau in veci asemenea informatii]tu[/I], atunci de ce te burici asa la mine? istoria Moldovei nu e doar istoria ta, ci e istoria romanilor

te caci pe tine inutil, am mai spus! unde si cand am zis eu ca e Moldova de cacat? si daca nu am spus-o, atunci de ce ma tot freci la cap?
3) ce are exodul modovenilor (de pe vremea comunistilor!) cu personalitatile culturale, oamenii de valoare nascuti in Moldova (in decenii si chiar secole!)? daca Eminescu s-a nascut in Moldova - care e meritul tau?
si ce ma tot freci la cap cu Bucurestii? am zis undeva ca ie minunat sa fii bucurestean? ca buletinu de capitala te faca automat destept, frumos si bogat?
apoi:
si ce vrei sa demontrezi cu asta? catzi rusi sunt in moldova, comparativ cu sasii si secuii din "transilvania si in ardeal"?
iar pentru informatia ta: sunt niscai zone in Moldova (satele de ceangai din jud Bacau) unde se vorbeste ungureste! batranii de pe acolo aproape ca nu stiu romaneste
moldovenii sunt cei ce au pus osul la bataie in tara asta - oare nu conteaza si motivatia?
uite cum discriminezi! adica daca scriu asta ca moldovean, is najpa; daca o scriu ca brasovean, e ok, is baet bun si normal!
4) nu am facut armata si nici nu doresc. nujtiu de unde ai tras oncluzia asta - n-a fost o concluzie, a fost o presupunere (bazata pe informatziile despre varsta ta - ce am putut sa deduc - de pe fc); daca AI fi facut armata (nu ca ar fi mare jme) AI fi vazut oamenii din toata tara, adunati la un loc, fara criterii , fara nicio noima - puteai sa le observi obiceiurile si apucaturile, caracteristicile zonei din care se trag)
daca nu ai fi (si tu, ca si multi altii) genul care citeste iute-iute (la ce drec te grabesti asa? ca doar esti la servici si te plictisesti zilnic - ar trebui sa savurezi si tu controversa!) si fara prea mare atentie (vorbesc de posturile mele, sau doar de cele lungi) as mai intelege, dar asa?


nu, nu e frustrant (cel putin nu pentru mine!), e doar un alt exemplu pentru discriminarea pe care esti gata sa o aplici - ce te freaca grija ca is moldoveni sau nu? sunt oameni valorosi, cu adevarat valorosi? e oche, ca daca e vorba de oamenii inscaunati de pesede (stim amandoi ca moldova e si tara pesedeului, nu? - sau poate asta e sub centura? nu e, stiu io sigur) - si asta nu are nici o importanta (ca i-ar fi pus ilici si ai lui, adica asta n-ar fi important), intrebarea este daca moldovenii aia isi merita posturile-cheie, daca sunt competenti sau nu (evidenta este urmatoarea: I tara merge ca un cur - cui datoram asta? R - oamenilor din posturile cheie - pfuoaaa, frustrant, moldovenilor adica? sau poate ca alegatorilor? pfuoaaaaa, la fel!)
Poate nu iti este clar: mi se rupe de obarsia oricui, eu nu dau parale decat pe valoarea omului, nu pe faptele stramosilor (sau contemporanilor lui)



iar legatura cu politicienii si strazile:
eu ma leg de niste prosti - tu sari iute sa aperi zona din care provin ei (si numa pentru ca esti si tu moldovean), ca si cum as fi spus eu ceva de toti moldovenii - am mai explicitat asta - nu tzi-a placut sa citesi? exemplul ar fi trebuit sa te ajute sa faci o paralela cu toti cei care obisnuiesc sa nege evidentele (inca o data: daca X, stand intr-o crajma in USA, aude pe Y spunand ca tocmai s-a intors din RO si ca acolo strazile sunt najpa si politicienii corupti, sare repede la gatul lui Y "ca ce te iei tu de ai mei, bah? ai vazut tu toate strazile, ai cunoscut pe toti politicienii?"); ai priceput amu?



amice, eu vorbeam despre demigrantzi - nu te-ai prins?

si inca ceva - daca vrei sa ne mai ciorovaim (cu mare placere din partea mea!) - ataca (intr-un post, ofcors!) un singur punct, o singura idee din ce spun eu, ca sa pot sa raspun mai pe scurt (si sa poti si tu sa citesti si sa intelegi)


dau reply asa, la gramada, de lene so iau pe bucatele. si doi, da, sunt cam prostut si nu ma duce mintea bre. tu vorbesti asa de frumos si de erudit incat ma pierd in randurile tale si implicit nu le inteleg.teai gandit sa faci din asta o cariera? dar, maiestre, te cam contrazici singur singurel. iaca ce ziceai mai deunazi :
Originally Posted by kant emir
bah marcuzzzo, h'AI satz spui io uo treaba: am optservat io (cu simtzurile mele) un anume soi de manifestare a prostiei omenesti, shanume cameleonizmu stramutatului
sa tzi-l descriu: moldoveanul (tzaranul prost originar din satucul din Moldova nuastra, nu cea de peste Prut) nostru, can se carabanejte din Moldoviuara lui materna si se aciuiejte prin alte coltzuri de Romanie, se "orienteaza", optserva cu atentzie cum se puarta si cum vorovejte localnicu, invatza iute graiul si il folosejte apoi cu maaaaare asiduitate - casa nu vaza lumia ca iel ie moldovian, sa nu-l cunuasca dupa linba si accentu cel "dulce"; se camufliaza, zice iel, numa ca nataraul de iel, in loc sa se multzumeasca sa vorbeasca sinpla linba romaneasca, fara accente si regionalisme inutile (ca-s inutile, de cele mai multe ori), se apuca si schimba un caraghioslac cu altu!, da' fara sash dea sama ca prostu se optserva orcum (ca duara prostia n-are linba or grai specific casa se inden tifice, ie universala)

dami voie in cazu asta so iau ca peo jignire adusa la adresa tuturor " taranilor prosti din moldova " si implicit asupra mea si sati spun ca esti un dobitoc patentat. din punctul meu de vedere discutia e inchisa, cu amendamentu ca tare miar face placere sa purtam discutia asta fata in fata, sa te privesc in ochisorii aia ai tai cand imi spui povesti deastea, sati vad grimasele, sati aud cuvintele alea pline de doct si de erudit, deo eloctinta iesita din comun. bine, astea cat mai pe scurt ca sa inteleg si io cas cam babalau io asa de felu meu.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Apr 05, 2006 3:16 pm

sodilicutzelu, iel, voinicu moldovean! scrie:dami voie in cazu asta so iau ca peo jignire adusa la adresa tuturor " taranilor prosti din moldova " si implicit asupra mea si sati spun ca esti un dobitoc patentat. din punctul meu de vedere discutia e inchisa, cu amendamentu ca tare miar face placere sa purtam discutia asta fata in fata, sa te privesc in ochisorii aia ai tai cand imi spui povesti deastea, sati vad grimasele, sati aud cuvintele alea pline de doct si de erudit, deo eloctinta iesita din comun. bine, astea cat mai pe scurt ca sa inteleg si io cas cam babalau io asa de felu meu.

uf, credeam ca AI lasat-o moarta - ce iemotzii meai dat!

bah pretene, tu te oftici degeaba! uite, pe puncte:
1) io te simpatizez (chiar daca tu esti ala care ma insulta, chiar daca stiu ca esti incapatanat si ca no sa cedezi, oricate demonstratzii tzi-as face! da, n-o sa recunosti, pentru ca asa esti tu - si nu ma deranjeaza deloc! ai destule alte parti bune pentru care sa te apreciez) - nu glumesc! simpatia mea pentru tine exista si nu ma deranjeaza sa ma ciorovaesc cu tine

2) nu, nu ma contrazic nicaieri

3) daca tu te consideri taran prost - probabil ca stii tu ceva-ceva (ironie, te-ai prins?) - e treaba ta!
eu, pentru prostii adevarati (fie ca sunt tarani din Moldova, fie ca sunt prosti de Bucuresti, de Toronto sau de masancur de unde) nu pot sa am decat mila, dispret si alte asemenea, dar:

3.1) nu ti-am spus eu nicaeri ca esti prost, sau taran prost, sau taran moldovean prost, sau dobitoc patentat sau sa sugi]de supt poso sugi?[/I], ca doara esti un dobitoc patentat" si alte asemenea?

deci io merg inainte
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde SOD » Mie Apr 05, 2006 3:48 pm

io nu. esti ff tare. mai facut. esti cel mai tare. dale iute raspuns pe pm tuturor admiratorilor ingrijorati cai castigat.

si da, de supt pot so sug si io, daca ie cu argument.

asadar, hai pa si sanatate.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Apr 05, 2006 4:05 pm

mai facut
- stiam asta (vezi ca argumente sunt destule!)
tuturor admiratorilor ingrijorati
- te inseli, era vorba despre oameni care simpatizau cu tine (adica "cooom de-m permit io sa ma sfadesc cu SOD, tocma cu SOD?")

iar daca ai sange in tine, nu arunca mijtouri d'astea:
esti ff tare. mai facut. esti cel mai tare. dale iute raspuns pe pm tuturor admiratorilor ingrijorati cai castigat.

daca crezi ca ai tu dreptate, da-i inainte (ce naiba, esti in stare sa te certzi si cand stii ca n-ai nici o sansa!); daca crezi sincer ca ai gresit - recunoaste-o cu sportivitate, nu ma milostivi cu condescendentza ta

(nah, am incercat si io, puate mai ese ceva)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde SOD » Mie Apr 05, 2006 4:19 pm

cantemire, nici macar nu esti original. nici cu replicile si nici cu glumita schitata in reply-ul de mai sus. asa ca iti mai zic odata. ejti cel mai tare frate. te-ai pishat pe mine. brava bre!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Apr 05, 2006 4:38 pm

te caci pe tine inca o data!

teai loat de mine, tzam raspuns, teai loat iar, tzam raspuns iar, teai mai loat o data, tzam mai raspuns si io o data - acuma o faci (tot tu!) pe lordu jignit
ma bucur ca am avut deeeosebita cinste sa ma sfadesc cu un personagiu ataaaaaaaaat de original ca tine: da, m-am tavalit pe jos de cat am ras la replicile tale de pe treadu asta

si io nu m-am pisat pe tine, ci te-am tratat cu seriozitate si respect; am avut intentia sa inlatur nelamurirea cu aparenta jignitoare care te-a incitat pe tine, dar se pare ca nu faci decat sa
te caci pe tine!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde SOD » Mie Apr 05, 2006 5:04 pm

ba, ma cac pe mine pentru ca numi sta in caracter sa ma cac pe tine, intelegi?
si doi la mana, daca tu consideri apa aia batuta in piua de tine drept argumente solide...
si trei la mana sau c,III, terto, sau cum vrei tu, da, este extrem, extrem de neoriginal.

si acu chiar gata, pa si pusi. intelegi prin asta ce vrei tu. sau ce te duce capu sa intelegi.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Apr 05, 2006 5:56 pm

daca tu consideri apa aia batuta in piua de tine drept argumente solide...

bun:
tu zici: e multz modoveni in manuale si in posturile chee - io zic ca da, ai dreptate, sunt; dar:
nu e meritul tau pentru cei ajunsi in manuale (si eu nu i-am insultat nicicum!) si in posturile chee; in manoale nu-s numa moldoveni, iar cei din posturile chee nau nicio relevantza, ca tzara merge prost, nu e o cinste sa te laoz ca ai condus (sau o conduci) tzara atunci cand nu ramane nimic bun (sau, marog, nimic-nimic) in urma ta; daca esti de acord ca guvernarile pesede a fost catastrofale - e rau de moldoveni (in disputa asta), ca de acolo au venit multe voturi albastrele
pe urma: tu o scalz ca in Ardeal si Transilvania se vorbejte linbi de minoritatz (ca parca ei nu-s uameni! discrimonatorule!), iotz arat ca si in Moldova


si altele, da m-am plictisit amu

(da' tu sa ma ertz ca am batut apa aia, da? am facut si io ceam putut; si cu originalu: e greu sa fii original si autentic simultan - nu mae nica nou sub suare; io, desi m-am ferit de copiat, nici originalissim nu m-am straduit sa fiu)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Apr 05, 2006 6:58 pm

ati loat-o razna pe araturi
sody, m-ajteptam sa intelegi cat de cat linba kante miriana, ceea ce a zis ie ok si fara fro adresa. te-ai simtit lezat aiurea in tranvai
kante mire, ti-am mai esplicat ca uneori stilu-ti incoerent duce la neintelejeri care pot degenera

deci, tred inchis (cu parere de rau marcuzzzzzzo)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori