"Rapid vs. Steaua" - cu miza!

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Mesajde gaga » Vin Apr 07, 2006 6:06 pm

intr-o zi un lup a mancat o oaie. ciobanul si-a luat pusca, a plecat in padure si spre seara s-a intors cu lupul mort.

a doua zi alt lup a mancat o oaie. ciobanul si-a luat pusca, a plecat in padure si spre seara s-a intors cu lupul mort.

a treia zi alt lup a mancat o oaie. ciobanul si-a luat pusca, a plecat in padure si spre seara s-a intors cu lupul mort.

a patra zi o oaie a mancat o oaie. ciobanul si-a luat pusca, a plecat in padure si spre seara s-a intors cu lupul mort.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nbm » Vin Apr 07, 2006 6:09 pm

ghici cine este ciobanul...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Apr 07, 2006 6:09 pm

In lumina ultimelor dezvaluiri, s-a constatat ca omul de afaceri era rapidist si dorea sa-i impiedice pe suporterii stelei sa se bucure de minunatul meci, el avand antena parabolica cu motorash la vila din centrul Aiudului.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Apr 07, 2006 6:14 pm

nbm scrie:ghici cine este ciobanul...


basexu ~p~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde RajaF » Vin Apr 07, 2006 8:34 pm

Dar ca la fel cum am zambit si mi-am strans mainile cu un grup de suporteri dinamovisti pe care nu-i cunosteam in statia de metrou Eroilor inaintea Supercupei Romaniei din vara trecuta, castigata de dinamo cu 3-2 in fata Stelei, am putut si sa ma incaier cu 5 rapidisti care au sarit la bataie la mine ca aveam fular cu Steaua inaintea meciului tur cu Betis.


Tot respectul pentru asta.

As mai putea sa-ti spun, Daimoane, ca regret extraordinar de tare ca tot ce inseamna frumusete a suporterilor timisoreni e anulat de niste fapte si idei oribile ale unor specimene ca tine.


Idem Steaua, de aia am tinut cu Rapid in meciul asta, pentru ca stelistii au cu 5% mai multe specimene decat giulestenii si din pacate alte echipe romanesti nu sunt de UEFA (nu mai zic de ai mei ca ma doare sufletul).

pe suporterii Timisoarei care cantau atunci cand Steaua conducea cu 8-1 la Timisoara......

pe suporterii lui Poli care se cred buricul pamantului...

pe suporterii lui Poli care au venit pe Lia Manoliu doar sa afiseze niste mesaje insipide si pline de ura la adresa diverselor factiuni din galeria Stelei....

Daca sunt aceeasi, e in aceeasi masura uimitor si regretabil.


Idem pentru suporterii stelisti care fac o atmosfera incredibila in Ghencea la fiecare meci. Idem pentru suporterii stelei care nu pot sa accepte ca Rapidul a fost la ceeasi inaltime cu ei aseara si i-au injurat pe giulesteni. Idem pentru jegurile care strigau muie Dinamo aseara in piata universitatii (a scris pana si in presa, probabil au fost numai vreo 10-15 prosti care au strigat, dar aia strica toata imaginea stelei). Daca sunt aceeasi e uimitor si regretabil. De fapt asta se poate spune pentru orice echipa de fotbal din lume.

Tocmai de asta. Nu pricepi nimic. Majoritatea NU PRICEPETI nimic.


Pai nu pricep mai bhuttu, ca parca esti schitzofrenic, un post dai cu mucii in fasole, alt post esti lucid si inteligent. Inteleg ca pui suflet la echipa, si eu plang si ma bucur, si injur la nervi da ce faci tu si multi altii ca tine e intr-adevar de nepriceput.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde h0va » Vin Apr 07, 2006 9:38 pm

Felicitari Stelei pentru calificare, succes in etapele urmatoare.

Multumesc Rapidului pentru performantza din acest an shi sper sa reusheasca sa repete isprava shi anul viitor. Dezaprob gestul lui Maftei din finalul meciului shi sunt de parere ca suporterii rapidishti nu ar fi trebuit sa se manifeste asha cum au facut'o la finalul partidei.

Rapid ramane echipa mea iubita shi am sa merg in continuare la meci, am sa iau mereu loc la tribuna a doua shi am sa ma bucur sau am sa sufar alaturi de ai mei. Viatza merge inainte iar performantzele sunt convins ca vor aparea shi pentrul clubul meu drag.

Multumesc.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Apr 07, 2006 10:41 pm

tinere.....respect. deci tanaru hova merita un mare RESPECT pentru ce a fo sus.
meciul a aratat duar atat: steaua a fo mai matura si mai pragmatica, experienta pe care io o adusesem la cunostinta tanarului a contat (vazusi ma ca fu un plus de experienta).
ma surprins in mod placut ca ambele echipe pe teren au fost fair, nu sau luat la cafteala in mod organizat (gen meciu din campionat).

pana una alta un an in care fotbalu de club din romania a renascut si sincer sa fiu nu prea stiu cum si dece.
BRAVO RAPID
FELICITARI STEAUA si nu numa asta ci si FORZZA STEAUA.

frustrarile celor de la poli nush au rostul aici: sunteti prea mici mah.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Vin Apr 07, 2006 11:30 pm

hova, scrisesi frumos. Asa de frumos ca aproape ca-mi pare rau ca m-am luat de tine in postul de aseara, cand m-am luat fix de tine. Da' parca inainte de meci tu erai cel mai invrajbit.

Despre meci o sa scriu si eu, da' nu aici. Scriu pe forumul de care sper sa nu se atinga suporterii ale unor echipe de care Europa n-a auzit.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Apr 08, 2006 12:26 am

hova = aplauze
stelijtii infocati = aplauze
rajaf = tu de unde plm aparushi? ejti departe bre, aici la noi se vede alfel bre, stei bland, reflecteaza si ia aminte la avataru lu gaga :D

pai io zic sa-nchidem tredu, ce-a fost a fost, ce va fi va fi, vorba marelui filozov bulgar popov, (bine dracu ca n-a scris aliosha ca-si loa ban automat :D)

brava steaua, brava rapid , brava dinamo (clasa se vede chiar si la bacau)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Apr 08, 2006 12:33 am

Eye - cec ior praivaht mesagiz.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Apr 08, 2006 12:44 am

decret - earta-l bre, ca nare putintza!
pai io zic sa-nchidem tredu

poi io zic ca AI cam prins gust den chis treaduri care fac reiting, OM RAU ce ejt!
da' nare nica, iel ie sefu - tresal credem si sal intselejem, finca tresaj egzercite autoritatea cunva (ca de era carja lui mai apruape de spinarile nuastre, puate se racorea alfel)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Sâm Apr 08, 2006 1:26 am

inainte sa inchidetz tredu am io niste observatii..

am inceput sa scriu total intamplator pe aici.. si stiam ca sunt pe teren strain si foarte probabil ostil...

eh n-a fost chiar asa, pt ca am desoperit multi oameni de calitate si cu care e o placere sa discuti, chiar daca incheie conversatia cu "pa" si l-i (c) baix se pare normal sa se adreseze cu foarte putin academicul "bre". m-am adaptat regulilor jocului. si n-am avut nimic de impartit cu nimeni, cred.
cu toate astea diferenta si animozitatea fata de tot ce e strain s-a vazut in posturile unora.. mult mai frustrati decat ii acuza ei pe altii, acei "unora" care ajung in orice discutie la aceleasi leit motive... pacat, in 2 ani si ceva de fc incepusem sa-mi schimb parerea despre bucuresteni si ceea ce reprezinta ei...
si n-o sa mi-o schimb din nou, in sens negativ din cauza unora..

in concluzie ma pish si ma elucubrez pe toti fraierii care isi permit sa ma judece fara sa ma cunoasca. nu scriu aici ca sa-mi fac prieteni si admiratori.

multumesc, continuati (c) eye

iedit: ca sa muara bhuttu de ciuda:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kant emir » Sâm Apr 08, 2006 1:32 am

haulio, daimuane, da iar ai pus la suflet? cata satz vii in fire, bre, ca acush neom spune numa pa
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Sâm Apr 08, 2006 1:41 am

bre, emire.. cine intelege, intelege, cine nu.. nu contejte:)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kant emir » Sâm Apr 08, 2006 2:05 am

aoz, daimuane (bre daimuane, casatz fie mai clar!), io nu posantzeleg nejte trebi (deci puate - de fabt sigur nu conteaza nici parerea mea): cum cuada canelui se pot bate si calca in picioare (si chear mai mult de atat!) unii oameni pentru un rahat de intrecere care nici macar nu mai e atat de pura cum ar trebui? intotdeauna sunt mult mai multe interese decat simpla victorie a celui mai bun - nu vorbesc de blaturi, ci de afacerile colosale care se afla in spatele sportului (vorba e: fraerul plateste, nu stie si nu cracneste; ba mai are si impresia ca e in cunostinta de cauza si ca plateste ca vrea el); pot sa inteleg simpatia (nah, e clubul din cartierul sau orasul sau din tara ta, e cumva legat de tine, poate ca te si reprezinta in vreun fel), dar de aici si pana la fanatism? la bataile dintre suporteri? la certurile intre forumisti? ce naiba, orice competitie (ca sa las deoparte ce se afla in spate) are un invingator si un invins, intri in lupta constient ca poti invinge sau poti fi infrant (ca nu se bate David cu Goliat, se bat competitori de valoare apropiata, nu?); iar legat de arbitri si arbitraj: geaba ne izmenim ca "daca dadea arbitrul" sau daca nushce se intampla era/nu era nushce gol - abureala curata! accepti sau nu arbitrajul - dar de la inceputul jocului (sau campionatului, masancur!); ori accepti si ii dai bataie, ori o lasi balta, nu te apuci de marait la urma, can tzai loatao si caotz scuze sau explicatii trase de par
deci concluzia mea e una: sportul e pentru masculi cum e telenovela pentru mueret - o ocupatzie oarecare, un prilej de deschis TV, subiect de discutzii aprinse la job etc
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde bhuttu » Sâm Apr 08, 2006 2:31 am

Am vrut sa ma iau de asta
Daïmon scrie: l-i

Am vrut sa ma iau si de asta
Daïmon scrie: incepusem sa-mi schimb parerea despre bucuresteni si ceea ce reprezinta ei...

dar apoi m-am intrebat: de ce?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Sâm Apr 08, 2006 3:30 am

pacat, in 2 ani si ceva de fc incepusem sa-mi schimb parerea despre bucuresteni si ceea ce reprezinta ei

daimoane. in doi ani de zile itz facusei impresia ca la bucuresti nimeni nu te ia cu sugi pula, daca manci cacat?
in primul rand tu ai venit ca pula (ma scuzi catz zic asa, dar atata timp cat consideri niste uameni, despre care stii duar ca tin cu steaua, aurolaci nu iejti mai mult decat o pula pentru mine) pe un subect pe care nu aveai nici o treaba. porma teai suparat iarasi ca o pula si ai inceput cu neste cacaturi dastea despre bucuresteni. auz bah, timisuara vuastra e centru civilizatie asa cum tu esti a mai mare pula de pe lume. asa ca daimoane........nu mai zic niica penca carnatii ca tine nu merita injuriil...mai ales ca raman in plm fara fc si atz beli pula, nu mai aflatzi ce vreme e in orasul cu nume de hamster
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Apr 08, 2006 4:27 am

Kuala Lumpur???
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori