care ti se pare a fi cea mai slaba formatie romaneasca

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

exotisme

Mesajde EXOTICA » Mar Noi 06, 2001 11:01 pm

Ca de obicei, Sendy raspunde cu mult calm , foarte politicos shi mai ales la tema !
Aaa , sa nu uit - God bless America ! [/B][/QUOTE]

Esti plin de sarcasm dragalasule, ai fost la o scoala speciala ca sa capeti acest aer de superioritate?
Gabi, daca citesti acest mesaj, stai clam ca noi nu ne schimbam nici un nick, chiar daca "sunt deja compromise". E o atmasfera mai incendiara cand se rascoala tot forumul la auzul exoticei, si al lui Sendy:)
exotique
EXOTICA
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mar Sep 04, 2001 5:36 am
Localitate: U.S.A, CA

Mesajde Vortex » Mie Noi 07, 2001 11:13 am

Pentru EXO, daca-mi permiteti sa fac o mica rectificare: numai felia cu barfe online este luminata de prezentele domniilor voastre. Exista inca multe alte subiecte legate strict de muzica ce se pot discuta in liniste pe fanclub.ro, thanx god! Deci de rasculat se rascoala numai Barfe Online...
tot ceea ce am scris reprezinta pareri pur personale. nu luati nici o vorba ca pe o ofensa, e doar o discutie.
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Mesajde vladonne » Mie Noi 07, 2001 11:38 am

[quote]Initial trimis de Vortex
[B]Pentru EXO, daca-mi permiteti sa fac o mica rectificare: numai felia cu barfe online este luminata de prezentele domniilor voastre. Exista inca multe alte subiecte legate strict de muzica ce se pot discuta in liniste pe fanclub.ro, thanx god! Deci de rasculat se rascoala numai Barfe Online...


Parerea mea este ca le dai apa la moara , or interesul nostru este sa le izolam shi poate odata ignorate vor dicuta in limitele bunului simtz shi eventual la temele dezbatute . Ce parare ai ?
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde Vortex » Mie Noi 07, 2001 12:18 pm


Parerea mea este ca le dai apa la moara , or interesul nostru este sa le izolam shi poate odata ignorate vor dicuta in limitele bunului simtz shi eventual la temele dezbatute . Ce parare ai ? [/B]


Nu cred, am facut doar o remarca, ai obsevat ca nu folosesc limbaj agresiv indiferent ce se intampla pe aici. Deci nici vorba de dat apa la moara, am vrut sa subliniez ca sunt si alte forumuri pe fanclub unde chiar se discuta despre muzica. Pe barfe se intra mai mult pt. ca din cate am inteles eu site-ul moderatorilor de la Barfe online are un rating foarte mare (de unde vine link-ul catre forum).
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Mesajde vladonne » Mie Noi 07, 2001 12:53 pm

Am constatat ca limbajul tau este ok, ca al multora de pe aici. Ma refeream ca simpla bagar a lor in seama , inseamna apa la moara . Numa ca 'mnealor (mai putzin exotrica shi mai mult sendy) sunt agresive . De cele mai multe ori fara de motriv .
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde Vortex » Mie Noi 07, 2001 1:08 pm

Da, ai mare dreptate. Eu cred totusi ca daca nu raspunzi cu injurii, indiferent ce s-ar intampla, vei primi raspuns cu aceeasi moneda. Eu personal nu am primit decat un: "v-am tras-o". Cat despre "bagat in seama", a fost doar o opinie prin care am incercat sa atrag atentia asupra mai multor subiecte care se pot discuta in termeni amiabili. De aceea nu cred ca imi voi lua vreo palma pentru postul meu. (p.s. am observat ca sendy e mai agresiva, cel putin verbal, tocmai de aceea m-am adresat exoticei)
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

"Agresivitate"!!!Hi!Hi!

Mesajde Sendy » Joi Noi 08, 2001 2:34 pm

Initial trimis de Vortex
Da, ai mare dreptate. Eu cred totusi ca daca nu raspunzi cu injurii, indiferent ce s-ar intampla, vei primi raspuns cu aceeasi moneda. Eu personal nu am primit decat un: "v-am tras-o". Cat despre "bagat in seama", a fost doar o opinie prin care am incercat sa atrag atentia asupra mai multor subiecte care se pot discuta in termeni amiabili. De aceea nu cred ca imi voi lua vreo palma pentru postul meu. (p.s. am observat ca sendy e mai agresiva, cel putin verbal, tocmai de aceea m-am adresat exoticei)


Faceti voi bine mai dragalasilor si mai lasati-ne dracului in pace!! Pe noi toate! INCLUSIV EXOTICA! Procepusi acum concret!!!!????Hi! Uite ca nu m-am mai bagat deloc sa vad daca terminati, dar nu! Voi o tot tineti langa fiindca va place de fapt... agresivitatea...si pentru ca va maninca in c*r sa fiti injurati din nou nu?! Si pe urma tot voi va mirati de ce?! daca tot aveti atitea "T" subiecte pe care le puteti discuta de ce nu ne lasati dracului pe noi in pace??!!! Si apropo de melodia lui Adrian Copilul Minune (pe care-l..."iubiti" voi!!!Ha!) "dusmanii-mi poarta pica, dar n-au valoarea mea/ Si toata viata lor, nu calca-n urma mea", Exotica a cistigat din nou Marele premiu Miss Romanian Bay Area 2001 si este oficial cea mai frumoasa romanca din Bay Area. Asa ca mai haideti sictir din nou, si poate ca de data asta o sa intelegeti sa ne lasati in pace fiindca ati cam abuzat de rabdarea noastra!
Sendy
Sendy
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Joi Sep 20, 2001 2:33 pm
Localitate: San Francisco - California

Mesajde Vizitator » Joi Noi 08, 2001 2:42 pm

[quote]Initial trimis de Vortex
[B]

Nu cred, am facut doar o remarca, ai obsevat ca nu folosesc limbaj agresiv indiferent ce se intampla pe aici. Deci nici vorba de dat apa la moara, am vrut sa subliniez ca sunt si alte forumuri pe fanclub unde chiar se discuta despre muzica. Pe barfe se intra mai mult pt. ca din cate am inteles eu site-ul moderatorilor de la Barfe online are un rating foarte mare (de unde vine link-ul catre forum).


Nu imi prea place sa ma contrazic , insa am senzatzia ca Q.E.D.
Ce parere ai ? E asha, au ba ? lol
Vizitator
 

Mesajde vladonne » Joi Noi 08, 2001 2:43 pm

[quote]Initial trimis de Anonim
[B][quote]Initial trimis de Vortex
[B]

Nu cred, am facut doar o remarca, ai obsevat ca nu folosesc limbaj agresiv indiferent ce se intampla pe aici. Deci nici vorba de dat apa la moara, am vrut sa subliniez ca sunt si alte forumuri pe fanclub unde chiar se discuta despre muzica. Pe barfe se intra mai mult pt. ca din cate am inteles eu site-ul moderatorilor de la Barfe online are un rating foarte mare (de unde vine link-ul catre forum).


Nu imi prea place sa ma contrazic , insa am senzatzia ca Q.E.D.
Ce parere ai ? E asha, au ba ? lol
Mesajul asta imi apartzine :)
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

"Agresivitate"!!!Hi!Hi! - dilimache la mansarda...

Mesajde Vortex » Joi Noi 08, 2001 2:55 pm

Initial trimis de Sendy


Faceti voi bine mai dragalasilor si mai lasati-ne dracului in pace!! Pe noi toate! INCLUSIV EXOTICA! Procepusi acum concret!!!!????Hi! Uite ca nu m-am mai bagat deloc sa vad daca terminati, dar nu! Voi o tot tineti langa fiindca va place de fapt... agresivitatea...si pentru ca va maninca in c*r sa fiti injurati din nou nu?! Si pe urma tot voi va mirati de ce?! daca tot aveti atitea "T" subiecte pe care le puteti discuta de ce nu ne lasati dracului pe noi in pace??!!! Si apropo de melodia lui Adrian Copilul Minune (pe care-l..."iubiti" voi!!!Ha!) "dusmanii-mi poarta pica, dar n-au valoarea mea/ Si toata viata lor, nu calca-n urma mea", Exotica a cistigat din nou Marele premiu Miss Romanian Bay Area 2001 si este oficial cea mai frumoasa romanca din Bay Area. Asa ca mai haideti sictir din nou, si poate ca de data asta o sa intelegeti sa ne lasati in pace fiindca ati cam abuzat de rabdarea noastra!
Sendy


Cu cine vorbeste? Cine ce sa "proceapa"?

Vladonne jos palaria tata ca mare dreptate ai avut, tre' sa-ti dau o bere mare... Stii cantecul ala a lui Antract? "Esti frumoasa dar ..." bravo vladonne.
tot ceea ce am scris reprezinta pareri pur personale. nu luati nici o vorba ca pe o ofensa, e doar o discutie.
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Mesajde Mirela » Joi Noi 08, 2001 7:39 pm

Initial trimis de FrozeN

pardon!!ca te-ai legat de 3 sud est mai merge.da cu cei de la voltaj ce-ai avut??
destupa-ti putin urechile si poate ai sa intelegi ca asta e intr-adevar MUZICA!!!



Sa fac totusi si un top al dobitoceniilor
1. 3 sud est
2. animal x
3.n&d
4. bere gratis
5. voltaj

(asta in afara de manele) [/B]
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: care ti se pare a fi cea mai slaba formatie romaneasca

Mesajde Mirela » Joi Noi 08, 2001 7:43 pm

muzica romaneasca??
din irlanda nu prea am parte de multa,dar nici nu mi-as dori-o prea tare,daca ma gandesc bine la formatii gen
parazitii
4u
andre
adrian copilul "minune!"
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: "Agresivitate"!!!Hi!Hi! - dilimache la mansarda...

Mesajde EXOTICA » Joi Noi 08, 2001 9:49 pm

Initial trimis de Vortex


Cu cine vorbeste? Cine ce sa "proceapa"?

Vladonne jos palaria tata ca mare dreptate ai avut, tre' sa-ti dau o bere mare... Stii cantecul ala a lui Antract? "Esti frumoasa dar ..." bravo vladonne.

Observ ca din cantece ce mai stiti si voi sa dati cate un citat:)
Mai sunt si exceptie de la regula, fete frumoase si foarte inteligente. Defapt, am observat ca in genere, fetele sunt mai istete decat baietii.
Draga Mirela din irlanda...adrian copilu' minune nu e formatie:)
Si il injurati de va vine rau...dar e milionar tipul. Cineva trebuie sa cumpere milioane de albume...cineva il plateste bani grei sa le cante la nunti..etc:)
Asta e viata...cainii latra caravana trece.
Exotique
ps. sorry ca am absentat..dar am fost ocupata cu Miiss Romania 2001:)
EXOTICA
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mar Sep 04, 2001 5:36 am
Localitate: U.S.A, CA

nu imi place playback in concerte

Mesajde Vizitator » Vin Noi 09, 2001 6:08 pm

Cea maui buna formatie e holograf ,dar muzica romineasca care mi place e cea facuta de voltaj vama veche si VITA DE VIE,
A sa nu uit bai manele nu au nici o linie muzicala cum se poate zive ca doar cei care asculta sunt prosti. Aia care o cinta sunt inculti, si mai se dau mari de parca ei au inventat playbacul .
Vizitator
 

RE:

Mesajde testoasa » Mar Noi 13, 2001 5:39 pm

Cred ca cea mai naspa formatie este Bosquito, si, normal, si Andrelele... Dupa care urmeaza Evrika, Body & Soul..
testoasa
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:33 am
Localitate: Dorohoi,Romania

Mesajde testoasa » Mar Noi 13, 2001 5:42 pm

Initial trimis de mirela2001

Dar atunci care formatie mai este buna dpdv muzical la noi in Romania? Andre sau cine? Chiar atat de mult subestimezi tu presupusii artisti romanesti? Halal patriotism (pentru cei care il mai au!).
testoasa
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:33 am
Localitate: Dorohoi,Romania

Re: Re: "Agresivitate"!!!Hi!Hi! - dilimache la mansarda...

Mesajde Mirela » Mar Noi 13, 2001 8:45 pm

Draga Mirela din irlanda...adrian copilu' minune nu e formatie:)
Si il injurati de va vine rau...dar e milionar

ai dreptate--si cand gresesc,recunosc--dar hai sa fim serioase--cate melodii de-ale lui adrian ai suporta sa asculti intr-o singura zi?si o fi el milionar,dar decat asa mai bine ma lipsesc...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde alina » Mie Noi 14, 2001 12:04 am

banii nu sunt unitatea de masura a valoarii sau a talentului

my fuckin'top pe genuri:
1.sectiunea dance-1. 4u
2.andre
3.3se
2.sectiunea hip-hop-1.bug mafia
2.la familia

3.sectiunea muzica de petrecere-ALL FUCKIN'ALLLLLLLLLLL
4.sectiunea house-nu cunosc
5.sectiunea rock - 1.NITRO
2.HOLOGRAF
3.VOLTAJ
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde testoasa » Vin Noi 23, 2001 10:51 am

Cum eu am un dispret absolut fata de formatia Andre, mi se pare ca ea e cea mai slaba formatie la ora actuala. Dupa care urmeaza Evrika si Body&Soul.
Vreau sa stii ca imi pare rau... Ai ramas sufletul meu...
Sunt departe-acum de ea... Oare am sa pot ierta?!
Sa pot ierta....
testoasa
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:33 am
Localitate: Dorohoi,Romania

desteptaaaaaaaaareaaaaaaaaaaaaaaa

Mesajde Andrada The Dev » Mar Noi 27, 2001 7:04 pm

de
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

desteptaaaaaaaaareaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mesajde Andrada The Dev » Mar Noi 27, 2001 7:11 pm

desteptareaaaaaaaaaaaa fratzilor!!!!!!!!!! Cele mai multe formatzii abia ashteapta sa se vorbeasca despre ele, sa li se dea apa la moara dupa cum a zis cineva nu mai stiu nick-ul da bine a zis!!!!!!!!!!! Imi amintesc ce a zis odata Catalina Toma la Bravo, ei au zis :cum va simtitzi cand va barfesc atatzia? La care ea "Ma fac (barfele) sa ma simt foarte importanta" Dar pe de alta parte, fraierii care fac muzica de rahat s-ar putea trezi si si-ar schimba putzin stilul de kkt (muuult prea putzine sanse) Da daca vretzi opinia mea:) cele mai proaste formatzii sunt:
1. Andre
2. Bamby
3. Antisress
Si altzii, da sunt prea multzi shi nu-mi ajunge spatziul!!!!!!!!!!!!!! Urasc manelele (normaaaaal) si toate formatziile care canta acest gen :) lol
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Re: nu imi place playback in concerte

Mesajde Andrada The Dev » Sâm Dec 01, 2001 7:42 pm

Initial trimis de bosKetarul
Cea maui buna formatie e holograf ,dar muzica romineasca care mi place e cea facuta de voltaj vama veche si VITA DE VIE,
A sa nu uit bai manele nu au nici o linie muzicala cum se poate zive ca doar cei care asculta sunt prosti. Aia care o cinta sunt inculti, si mai se dau mari de parca ei au inventat playbacul .



Ai zis ca iti plac Voltaj, Holograf shi Vitza de Vie??? Shi mie!!!!!!!!!!!! In sfarshit cineva care nu mai zice ca pleibecu e ca lumea!!!!!!!!!!!! Bravo Bosketarule!!!!!!!!! :) Pace shi numai bine Celor care gandesc ca mine:) LOL pace shi respekt. Jos palaria, mare dreptate ai. Sa raspund la intrebare?
Ma oftica Manelele (shi cantaretzii acestui gen sunt pur shi simplu PENIBILI) shi dance-ul (ANDRE, JOJO)
!Hasta luego!
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Re: care ti se pare a fi cea mai slaba formatie romaneasca

Mesajde Paranoid » Dum Dec 09, 2001 8:43 pm

Initial trimis de adrian_2
scrie si tu care ti se pare a fi cea mai slaba formatie de muzica romaneasca .... Daca poti sa te decizi spune mai jos trupa nominalizata!:p


Nu cred ca problema e pusa corect; muzica romaneasca actuala este sub sub orice critica..Singura clasifiacre decenta ar fi in "proshti dar cu bun-simtz"(aproape nimeni) shi "subculturali dar importantzi".Sincer, cred ca asistam la un fel de prostituare a muzicii romaneshti
Paranoid
 

Re: care ti se pare a fi cea mai slaba formatie romaneasca

Mesajde apunake » Lun Dec 10, 2001 2:34 pm

Initial trimis de adrian_2
scrie si tu care ti se pare a fi cea mai slaba formatie de muzica romaneasca .... Daca poti sa te decizi spune mai jos trupa nominalizata!:p


Din ce perioada bre omule? Mai de acum sau din toate zilele muzicii romanesti?

Oricum ar fi:
1)mai de acum:vank ( au derapat rau de tot );
2)din toate zilele:mircea florian (persoana, da merge):)
apunake
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Noi 28, 2001 1:03 pm
Localitate: bucuresti

Re: Re: care ti se pare a fi cea mai slaba formatie romaneasca

Mesajde Vizitator » Mar Dec 11, 2001 4:32 am

[quote]Initial trimis de apunake
[B]

Din ce perioada bre omule? Mai de acum sau din toate zilele muzicii romanesti?

Oricum ar fi:
1)mai de acum:vank ( au derapat rau de tot );
2)din toate zilele:mircea florian (persoana, da merge):)


Cu Vank mai treaca mearga , deshi personal nu sunt de acord ...Dar cu Mircea Florian ce avuseshi ?????? Este unul dintre cei mai mari muzicieni , care pe plaiuri mioritice are o multzime de inovatzii shi nebunii realizate , pe care nici macar Phoenix nu le-a reushit . E chestie de gusturi pana la urma ...Dar sa-l nominalizezi pe Mircea Florian & Band ca fiind cel mai de kk, mi se pare deplasat .
Vizitator
 

Ei sunt

Mesajde Baluba » Mie Dec 12, 2001 4:59 pm

Dance (top 5):

1. Boombastic + Boomstyle (mai penali nu se poate)
2. 4U (culmea penibilului)
3. Andre (fara comentarii)
4. Georgia (fara comentarii)
5. Extra (chiar daca au doar o melodie cu videoclip si abia s-au lansat mi s-au parut antipatici din prima clipa in care i-am vazut)

Rock (top 5)

1. Tapinarii (da, stiu, e folk ironic)
2. Directia 5 (comercialul la el acasa)
3. Sport Sangeros 3 (pur si simplu ma enerveaza)
4. Voltaj = playback + comercial + prost gust
5. Iedera (lipsa totala de voce si talent in general)
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

tampitii

Mesajde Vizitator » Sâm Dec 15, 2001 10:41 pm

dupa parerea mea ,trupele cele mai penibile sunt :ANDRE,L.A.,(IN general trupele de manele),DOUBLE D,4U,BAMBI,etc
Vizitator
 

Mesajde thcgirl77 » Joi Dec 20, 2001 11:52 pm

Mache cu cantecul ala... "banii"..sux
thcgirl77
 

e jale

Mesajde mihaela atanas » Dum Dec 23, 2001 9:33 pm

mai bine m-ar intreba cineva care imi plac caci sunt destul de putine.in muzica romineasca cred ca se potriveste zicala'da-i ca merge'.cele mai proaste din cele mai proaste formatii ar fii:toti manelistii,georgia,andre,coma,demo,bambi,rustic,k1 si mai sunt o gramada.
mihaela atanas
 

TOPUL CELOR MAI PROASTE FORMATII

Mesajde Vizitator » Mar Dec 25, 2001 9:01 pm

M-AI SPART!!!
AR TREBUI FACUT TOPUL 100..
PAI PE PRIMUL LOC AR FI CURVELE DE LA ANDRE,SCUZATI EXPRESIA,PE AL 2-LEA LOC,ADRIAN COPILU MINUNAT,PE 3 CLONATZII DE LA 3 SUD-EST,4.......CRED CA GIGLIO SI IN SFARSIT 5-PAI.....RATATII DE LA VALAHIA CU PISICUTZA\LOR CU TOT:)))
JALE!!!
Vizitator
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori