care ti se pare a fi cea mai slaba formatie romaneasca

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Mesajde Karinna » Mar Dec 25, 2001 11:11 pm

Nu ma refer la manelisti care sunt penibili prin natura lor si se incadreaza toti intr-o mare groapa de gunoi a muzicii romanesti. Nici la dance-pentru ca nu ascult, dar aici ar fi vreo 10 formatii pe care as putea sa le mentionez insa majoritatea au mai fost enumerate. Nu inteleg cultura strazii pe care o promoveaza hip-hopul, singura trupa de gen care iese din tipare ar fi Parazitii, si Racla dar n-am mai auzit nimic in ultima vreme. Revenind pe teritoriul pe care eu il numesc 'muzica' sunt cateva formatii care il infesteaza, intre care: Coma-imitatie ieftina, Voltaj-mult prea comercial, Krypton-singurul plus al lor este faptul ca Razvan arata bine, Sarmalele Reci-nu pot sa ascult vocea solistului, ma enerveaza teribil.
Karinna
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Dec 24, 2001 1:11 am
Localitate: Constanta

Mesajde Kryszti » Vin Feb 08, 2002 2:48 pm

Cea mai cretina trupa romaneasca (raportat la "succes") este, in mod cert, Akcent! Nu se poate, sa nu ai nici o legatyura cu muzica si totusi sa ia videoclip, piesa ultra difuzata pt. ca e sub contract s.am.d.
apoi: georgia : ce cauta fata asta, mai?!
Hi-q sunt la fel de penibili. nu au venit cu nimic nou. daca fata aia nu era draguta si nu ajungea mare prezentatoare si nu-si tragea ratatii dupa ea la antena 1, habar n-avea nimeni de trupa asta!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Vizitator » Sâm Feb 09, 2002 1:46 pm

cele mai nashpa trupe sunt:georgia,valahia,3se,bambishi cred ca ar mai fi multe
Vizitator
 

BODY&SOUL

Mesajde MIKAELLA » Dum Feb 10, 2002 11:37 am

Ce parere aveti de formatia BODY&SOUL???? La ce categorie ati baga-o?:))
MIKAELLA
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Feb 10, 2002 11:36 am
Localitate: pitesti romania

Re: BODY&SOUL

Mesajde MIKAELLA » Dum Feb 10, 2002 11:40 am

Initial trimis de MIKAELLA
Ce parere aveti de formatia BODY&SOUL???? La ce categorie ati baga-o?:))
MIKAELLA
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Feb 10, 2002 11:36 am
Localitate: pitesti romania

Mesajde airfire » Mie Feb 13, 2002 2:28 am

1.BODY & SOUL sfideaza termenul de muzica.

2.Formatii pe care le consider ratate:

in ordine analfabetica:
Georgia - "cea mai buna gagica de pe piatza" (la suflet ..la ce?)
Extra - "o sa le ia drequ in curand"
Akcent
Body & soul
ELGI (mooooaaammaaaa ce fetze au astia!!! de aptitudini muzicale nu se mai pune problema)
AlDrequ (nu stiu daca ati auzit de astia dar sunt penibili)

3.Cu aceasta okazie vreau sa acord si premiul onorific de cel mai prost prezentator .. ce-i drept (si-au dat seama aia de la atomic si i-au dat cartonash rosu).. lui MIRCEA. Prin campania "IN ZA HOUSE" din anii 2000 - 2001 a reusit sa induca in eroare intreaga suflare a cunoscatorilor de muzica din romania.

Informatie importanta:

In Romania nu exista la ora actuala nici o formatie care sa produca muzica HOUSE.

Inainte de replici idioate ... informatzi-va .. si va rog eu .. nu de la MIRCEA..da?
airfire
 

Mesajde Raptor » Joi Feb 14, 2002 3:37 am

Cele mai de kk asa-zise formatii? Greu de ales. Sunt mult prea multe. Stiu doar ca pe mine ma streseaza cel mai tare in ultima vreme Alpha, Extra si alte rubedenii ale lui Costi Ionita. A, uitasem de Georgia. Bine ca in ultima vreme au cam disparut astea gen Bambi, Giglio, 4U, etc., etc.
Raptor
 

Cea mai naspa formatie romaneasca...

Mesajde Vizitator » Vin Feb 15, 2002 5:53 am

Cred ca Amicii sunt cei mai naspa. Look-ul e tot. Daca ii mai ascult din intamplare cred ca o sa ma sinucid!!!!
-Aurolacul-
Vizitator
 

Mesajde Vixxen » Vin Feb 15, 2002 9:39 am

Andre are taking the cake zi de vara pana'n seara!
aia cu paru shifonat de la Blondy pentru prestatii artistiice deosebite cu cracii dezveliti si sanii pe post de amigdale
fetele de la sexi pentru cel mai bun copy paste dupa jennifer lopez si kylie minogue...pacat ca silueta nu le-ajuta, shi o vaca in dresuri arata mai bine
"zoofilii" (sic!) X pentru ca le place sexul in grup....
fata aia de la angels care are o voce absolut extraordinara pentru ca se complace in mizeria muzicii de duzina!
Bere gratis...pentru ca!
Voltaj......"5 lorzi cu degetele'n corzi"
candy alea au mai scos ceva?
copiii aia de la extra ! finca n-au buletin shi au stricat bunatate de tango
Paula Seling ca se crede primadona shi nu e nimic de capul ei
Madalina Manole!!!! Stay with me Lord! Femeia asta e o mostra de nesimtire, incultura si P R O S T I E
Daniela Gyí¶rfi! Need I say more?
Catalina...nu/mi place pur shi simplu, am vazut o poza cu ea inainte de a fi sculptata de o mana magica de meshter plastician shi m/am spariat! voce...nu shtiu...nu ma pronuntz
deocamdata nu mai am inspiratie
dar mai sunt muuuuuuuuuuulti muuuuuuuuuuuuulti foaaaaaaaaaaaarte multi!
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Re: Cea mai naspa formatie romaneasca...

Mesajde Vixxen » Vin Feb 15, 2002 9:49 am

Initial trimis de Unregistered
Cred ca Amicii sunt cei mai naspa. Look-ul e tot. Daca ii mai ascult din intamplare cred ca o sa ma sinucid!!!!
-Aurolacul-

pe ashtia am uitat sa/i amintesc in "lucrarea" mea de mai sus! Copii astia ar trebui luati frumos de manutza shi dushi la psihiatru
cat despre limbricu ala care se cheama frontman, i/as coase orificiul ala imens pe care il numeste gura, shi cred ca i/as face omenirii un maaaaare bine cu asta!
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

stupid romanian music

Mesajde houser » Dum Feb 17, 2002 3:25 pm

inddustria muzicala romaneasca :>>> defapt nu exista .. exista doar niste oameni care vor sa faca bani din prostia romanilor ... plecand de la andre si terminand cu "the big and grate" lamer mister no 1 adrian prea fericitu minune care nu merita nici macar ca ii scrii numele cu litere mari ... romanii ar trebuii sa se mai gandeasca si ei bine la ce asculta .. ca doar se mai uita si aia de afara la noi ... sa nu facem comparatii de gen Love Parade si marile spectacole din piata Victoriei sau Mtv Music Awards cu Mamaia ... a ar fii chiar absurd ... in fine .. desi sunt bani se pare ca nu exista vointa si asta datorita dragilor nostrii vecini de bloc care ne tot innebunesc cu "viata mea" si "vara asta fac tot ce-mi trece prin cap" sau pat depinde de fiecare:> ....

desi am mai multe de zis muzica noastra nu merica sa imi mai scric 1 minut din viata tastand pentru a o caracterizare !
houser
 

Re: Re: care ti se pare a fi cea mai slaba formatie romaneasca

Mesajde Vizitator » Vin Feb 22, 2002 12:48 am

Initial trimis de cocosatul
Sincer sa fiu, am nevoie de o clarificare la intrebarea ta. Exista "Muzica" romaneasca? Ceea ce-mi ceri e sa-i aleg pe prosti dintre prosti.

Fie si asa! Ce pot sa spun?! Mi se par frustrant de penibili 4U, Ghetto Clan, Copilu minune & co, Stars, Amicii, Demo, s.a. care pur si simplu nu au ce cauta pe o scena. Nici macar la un spectacol intitulat "si ei sunt ai nostri".
Vizitator
 

Mesajde ShortyG » Sâm Mai 20, 2006 7:33 pm

[B]ma cocosatu` de la notredam...nu-i faci u penibili pe Ghetto Clan pt ca ei cantau despre realitate si tot ce se intampla in viata. nu ca restu` kkt-urilor care le asculti tu.
Avatar utilizator
ShortyG
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Apr 09, 2006 11:00 pm

Mesajde ShortyG » Sâm Mai 20, 2006 7:35 pm

[B]ma cocosatu` de la notredam, nu-i faci u pe Ghetto Clan penibili ca ei au cantat despre realitate si despre cum e viata pe strazi...nu ca celalalte kkt-uri care le asculti tu...
Avatar utilizator
ShortyG
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Apr 09, 2006 11:00 pm

Mesajde Necko » Sâm Mai 20, 2006 8:01 pm

shorty, stai calm mah. e posibil caco coshatu diletant de mai sus sa fi sucombat din doomiidoi si pina acum. stai calm.

cea mai zlaba formatie romaneasca? sigur is aia cu varza. slabi de tot, mah! numa pielea si osu pa ei.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Sâm Mai 20, 2006 9:03 pm

dak te referi la vita de vie te contrazic!
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Necko » Sâm Mai 20, 2006 9:14 pm

frozen, ma refer la VARZA.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Unleashed » Dum Mai 21, 2006 11:39 am

Vroiam sa zic ceva...a...s-o citez pe Necko, da' cu "rh" ca io-s rarait si cu accent circumcis pe r. Un fel de "VHARZHHHHHHAAAAAA!".. "Alexe, Alexe, Alexe".. ieri am raspuns la apel "prezent"!

Formatii romanesti proaste? Poai...mi-e sincer greu sa ma gandesc la asa ceva si, sincer, mi-e frica sa sa nu sa supare creierii pa mine. E multe vere, da' sa mo de'mi vine vreuna-n cap, mi s-a floodat creierii cand mi-am pus aceasta intrebare si n-a mai intrat nik. Doare capu'.
A mai tare semnatura de la X incoa.
Avatar utilizator
Unleashed
 
Mesaje: 381
Membru din: Mar Ian 10, 2006 12:00 am

Mesajde cubu » Dum Mai 21, 2006 11:47 am

Pai e sinplu, bre Anlişt, le scoti pe alea doo trei care e bune si ramai cu restu de proaste.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde pacha » Mar Mai 23, 2006 11:15 am

Parca auzii ceva de una,cand trecui prin Campina. ~p
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mar Mai 23, 2006 11:27 am

shi-a facut cubu formatzie? :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Mar Mai 23, 2006 9:46 pm

pacha scrie:Parca auzii ceva de una,cand trecui prin Campina. ~p

Una din alea bune vrei sa zici, nu? :D

Shaki, ti-am mai zis ca fara tine nu fac formatie... :D
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Sâm Mai 27, 2006 11:57 pm

de departe, heaven si bordo
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde incoherent » Lun Mai 29, 2006 1:00 pm

cea mai slaba cred si io ca e heaven. saracele fete, 40 de kile pachetu full options... nu punem mana de la mana sa le cumparam un salam de primavara ceva?
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Pinguinu » Lun Mai 29, 2006 1:58 pm

De foarte departe, asta(daca se poate numi formatie......hmm.....asta e deja subiect de dezbatere):

http://blog.netphobia.ro/index.php?item=116
(copyright nocturna pe linku asta :) )

In rest...orice se leaga in vreun fel de Costi Prostitza.
A umblat pisica neatenta odata
In curte la un motan
Iar curcanul smecher o vazu `ncordata
Si gandi: "Why not?!"
Avatar utilizator
Pinguinu
Junior Member
 
Mesaje: 372
Membru din: Dum Aug 21, 2005 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori