ce manerfeaza pe mine la cine/ceonerfeaza pe Alienor

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

ce manerfeaza pe mine la cine/ceonerfeaza pe Alienor

Mesajde kant emir » Vin Dec 30, 2005 5:32 am

adi caco mentarea comentariilor (unfel de "comentarii inpertinete la ..."; Alienor n-are nici o vina (vorba vine!), da treso imortalizam si pe ia intr-un titlu de tread, no?), dupa cum (in deplina coierentzie si intr-o logica inlantzuire de idei) urmeaza:

ashea ie ca nai (chear tu, Alienor!) treaba? dupa ce ca te planji ca teor plictisit pe tine alea doojde minute de vizionare fortzata (ca parca nu puteai sa te gandejt la altceva: satz cantz in minte uo colinda or sa fredonezi nejte conpozitori nordici; sa te gandejt la cainii strazilor - cear face iei in telenoveaua aia? sa te gandejt la comunismu care nu avea parte de atatea probleme; sau: sa analizezi tzualele actorilor - jtiu io pe uo nesuferita care asha isi justifi caco nsumu zilnic de telenovele - "ma uit la hainele si macheajele neeeemaipomenite ale uamenilor bogatz den telenovele", or satz imaginezi cum ar fi interpretat respectivele roluri minunatzii actori den "jeneratzia de aur", or cum ar fi asezat Tudor Vornicu respectiva telenovea in "grila" de programe a televiziunii unice, lipsita de culori si de culuare - ia, telefisiunea), vii si ne plictisejt uochiu (nu pe aiu, ca nush daco cetit - io nici nu creca iel puate sa ceteasca atata de mult fara paose publicitare!) si ne inbacsejt creeru cu aceste povejt atata de plicticuase, incat se pare ca pentru asha ceva so inventat termenu de "plictisiala".
nui destul ca ai perdut doojde minute la tembelizare, mai perzi inca alte doojde minutzele sa scrii aici, io mai perd fro doojde min sa ma straduiesc sa nu adorm cetind cum ics, cu igrec si cu tz n-au facut shi n-au spus, dupa care......blabla mare; p'orma tresa mai perd fro nushcate altele sa scriu postu ista comentacios, dupa care or mai perde si altzii vremea, cetind ce balmajesc io aici, dupa care or deschide si lincu (http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=447785&postcount=2118), sa vaza ce ai putut tu scrie de mam nerfat io asea; tuzdai sama unde ajungem? cat tinp se va perde? da' la ce se van tanpla daca se mai hotarajte careva sa comenteze ceam comentat io despre comentariu tau teai gandit?
ai lasoncolo de treaba, lamultzani si gata!


asa, ierea sa uit de Cretz - ierai si tu p'acolosha, cu-n post cu nejte conversatzii care-sh aveau locu pe iahu, can de fabt tzie tzar fi convenit nushce alceva - mai nerfat si tu!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde incoherent » Vin Dec 30, 2005 6:39 am

si pe mine ma enerveaza ca nu-s destul de beat incat sa nu intzeleg postu de mai sus :D kantemir,conform lemei enuntzate mai sus,oare de ce nu m-am abtinut sa citesc?respectiv sa comentez?acilea va sa fie un ciclu infinit.adica asha ar trebui sa fie.o cere matematica.
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Dec 30, 2005 6:42 am

apoi vez? iaca, si tu manerfezi ca team nerfat io pe tine!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde incoherent » Vin Dec 30, 2005 6:51 am

pai tenervasi degeaba ca nu m-ai enervat matale ci logica de nezdruncinat a postului... cel mai bine zic ca era nu sa "cantz in minte uo colinda or sa fredonezi nejte conpozitori nordici; sa te gandejt la cainii strazilor" ci sa faca niste exercitii de mnemonica,ceva de genu "p-ala il cheama T,prima litera din T ca la prietenu meu X,a 2-a litera ca prietenu Igrec" pana termina literele lu T;p-orma sa gaseasca numerele prime a caror suma poate da numarul de barfe din serial pana in sezonu 5(vro 20 de digitzi cel putzin)... ma rog chestii utile... adica tu o indemni sa combata pierderea de timp prin pierdere de vreme.nu ma asteptam de la matale.
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Vin Dec 30, 2005 9:26 am

Cretz - ierai si tu p'acolosha

pai zi si tu,puteam sa ratez eu asa ceva? A-)

albastrule,sica nici pulbere nu il intelege pe kant emir :P asa k reorienteza activitatile extra forumiste

pe mine ma mai enerveaza k am vrut revelion k in hawai si o sa fie revelion k la londra ceturi,ploi si alte alea :calm:

acum am vazut.exista subiecte gen : de ce credeti k exista bugmafia? si peste 10 ani bugmafia o sa mai exista? ma enerveaza astia k nu sunt pusi in tema.ma duc sa arunc o privire si poate ii lauresc :n:
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Dec 30, 2005 4:35 pm

iaca iegzenplu graitor, inpreuna (ofcors ca da!) cu postul care il precede (ca si cu cel care-l urmeaza)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Vin Dec 30, 2005 4:50 pm

hai sa te enervez si aicia:D. ca tot ziceati de petardishti. pe mine ma enerveaza astia la culme, mai ales psichopatii inconjtienti care dau cu buambe peste tot, mai ales in multime. in schimb nu manerveaza aia care dau pe stadion. stadionu e facut pentru asa ceva (bine peluza) chit ca si acolo mai da cate unu la 3 metrii de mine de ma sperie, da nah asta ie riscu. si ma mai enerveaza uaminii rai si pricinoshi
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kant emir » Vin Dec 30, 2005 4:55 pm

esti oftopic, tralala, esti oftopic! (io nus oftopic, ca manerveaza ce tenerveaza pe tine, chear daca tenerveaza pe topicu nepotrivit!)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Vin Dec 30, 2005 7:02 pm

bre, mai trebe sa incepem sa scuatem limba unu la altu pe aici si zic astia ca am dat amandoi in mintea copiilor

(scuze pentru offtopic)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde cr3tz » Sâm Dec 31, 2005 11:05 am

pe mine manerfeaza k imi e dor si mie de daimon,da de ala din ianuarie-februarie :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Alienor » Mie Ian 04, 2006 12:11 pm

kantemir, hai lamultiani :* nu te mai enerva asa ! :D

ma plictiseam tare la biuro deci ai dreptate, n-aveam treaba..la prostia mea de-a scrie zece mii de caractere (pe care tu le ai citit) se adauga prostia de a fi citit aici ce ai scris tu, etc etc :D
Io zic sa donam aceste zeci de minute unei fundatii umanitare, care ar sti mai bine ce sa faca cu iele
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde kant emir » Mie Ian 25, 2006 5:17 pm

bah, da' ce manerfeaza ca nunerfeaza pe nimeni pechinesu ista de banicajuniuor, cu durlidurlidaua lui! si cu bubulinagospodina si ce alte rahaturi cinzeci-shaizeciste mai "canta" iel! ca macar alea au un parfumel stravechi, ie mai vechishuare decat pot io sa tziu minte, da' maimutsoiu ista? le ia gata facute si numa le "inversuiejte", cu maiastra lira lui!
asa, si nimeni nu se planje cal inerfeaza, da!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Alienor » Mie Ian 25, 2006 5:23 pm

maica, nu mai pune la suflet ca-ti creste tensiunea :D
Acu pe bune, stii bancu: "nu-tz place, nu mananci." Adica nervii tai sunt cam ca aia ai mei cand (aoleu) am asistat la oroarea aia de tanar si nelinistit :D
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde kant emir » Mie Ian 25, 2006 5:33 pm

nu ie ashea sinplu! daca ie la radio, si radio-ul ie la fro 4-5 metri distantza, si n-ai telecomanda, si tze lene sa te ridici sanchizi...
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Alienor » Mie Ian 25, 2006 5:41 pm

Viatza grea, kant emir :D. Da uite, eu cred ca frustrarea asta poa sa fie creativa: acu potz sa te stradui sa inventezi un aparat pentru schinbat frecventza la radio fara sa te misti. Sau poti sa inventezi prelungitorul si sa aduci radioul langa tine. Sau potz sa l dai pe SBJ in judecata (vreau jumate din despagubiri, ca e ideea mea :D)
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde Daimon » Joi Ian 26, 2006 2:42 am

manerfeaza keshu si melodiile lui... ca ma obsedeaza una acuma. si ma mai enerfez ca nu-i gasesc versurile:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde pacha » Joi Ian 26, 2006 9:18 am

Kant emir-"nui destul ca ai perdut doojde minute la tembelizare, mai perzi inca alte doojde minutzele sa scrii aici, io mai perd fro doojde min sa ma straduiesc sa nu adorm cetind cum ics, cu igrec si cu tz n-au facut shi n-au spus, dupa care......blabla mare; p'orma tresa mai perd fro nushcate altele sa scriu postu ista comentacios, dupa care or mai perde si altzii vremea, cetind ce balmajesc io aici, dupa care or deschide si lincu "

De-aia nu lucreaza nici dracu in tara aceasta.N-are timp.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Ian 26, 2006 9:33 am

ba da, eu lucrez in ţara asta. şi aiu. mai ales dumineca.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Feb 23, 2006 7:29 pm

deci az manerfeaza conerfeaza pietonii pe gaga:
penca io mam nerfat de multe ori ca pieton (ca trotoarele ie ocupate cu masini parcate de nu mai puate trece nici om, femeie, copchil or animal de conpanie pe langa iele - si daca io tresa cobor pe carosabil casa trec ca peacolo trec io, soferii tzaranii lu peshte ma clacsoneaza! or ca trece si ma stropejte den cap panan piciuare, dem vine sa arunc cu canele dupa iei! or ca clacsoneaza absolut prostejte - luuung si tare, pe subt cateun geam de tzaranca tuanta, cu maneaua data tare si la ore potolite! deci dai drec pe marlanii care este!); da' tot tresa recunox ca de si mai multe ori tot pe pietoni mam nerfat
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Mar 24, 2006 8:28 am

az ie randu lu creizibeibi sa manerfeze:
Crazy Babe scrie:muritoare de foame esti tu vaca ca deocamdata nu eu am 10 copchi scosi pe banda rulanta si nici nu stau intr-un bordei cu doua camere cu tot cu tzanci,barbat,catel...

ce buala ai frut sa zici?


(http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=464207&postcount=2306)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori