Vreii sa fi miliardar? - varianta Pavel Coruţ

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

User...

Mesajde Aurolacul » Vin Mar 03, 2006 10:03 pm

IOAN scrie:Un singur cuvint te caracterizeaza : FRUSTRAT
Esti frustrat ca n-ai servici,n-ai bani,ca esti un nimeni.Ai vrea sa fi bagat in seama de alti.


Oare cine e adevaratul frustrat? Din cate pot sa-mi dau eu seama domnu Ioan a inceput subiectul despre frustratzie. :ban:
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde IOAN » Vin Mar 03, 2006 10:11 pm

:x :x :x No amu ca ma facusi si initiator de Thread fara voia mea coane EYEWITNESS so dam pe caterinca- KAN TE MIR'i balsoi cacatu- intru si ce gaga bere, gaga sprit pina ma facui de un fritz.
No fusei mai ieri la o piele rosie Paiute care EYE WITNESS , se dadea cu capul de pereti unul de se crede unic...Da pardon monser de deranj ca negru mai esti si nedrept te porti cu cei ce nu-ti cint in struna si argumentu ce-ti sta in coasta il reprimi dupa un plan bine pus la punct:
1- denigrare si asmutit cateii
2- :ban: ca poate si alti o sa creada ca ai facut bine
3-si iar asmutit catelusii
4-insusirea numelui si editarea unor thread-uri fara incunvintarea celui in numele caruia il deschizi
iar numaratoarea continua......
___________________________________________________________
"...... deasupra-i cer de stele dupa o doza buna" si legea morala din mine :x :x
IOAN
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Feb 07, 2006 11:57 am
Localitate: RO

Mesajde whatever » Vin Mar 03, 2006 10:18 pm

ptui drace, eu propun ban general pe forum pentru aiu si toate manevrele sale meschine si evident premeditate.
ce zici aiule ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Mar 03, 2006 10:43 pm

IOAN scrie:ca ma facusi si initiator de Thread fara voia mea coane EYEWITNESS

tzapă, că eu te-am făcut iniţiator de thread.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde IOAN » Vin Mar 03, 2006 10:56 pm

No amu se cade o scuza la conu eyewitness si o tzapa lunga lu bai'xi'nho-su.
Da mai lunga si nefinisata, c-o merita adinc.
Si amu :calm: ca trebuie sa se concentreze la tzapa. A-)
IOAN
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Feb 07, 2006 11:57 am
Localitate: RO

Mesajde IOAN » Vin Mar 03, 2006 10:59 pm

Si o poate avea si pe plaja....chiar la Copacabana ca probabil ii place impotriva tuturor
IOAN
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Feb 07, 2006 11:57 am
Localitate: RO

Mesajde baixinho© » Vin Mar 03, 2006 11:01 pm

io zic să nu te antinzii m-ai mult decat este plapuma. părerea mea.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde IOAN » Vin Mar 03, 2006 11:23 pm

Da bine zici monser....io zic ca te-ai intins cam mult si-ti ies cartofii afara...pute...nu se face. Si nici mizerii sa arunci in altii nu se prea face, da poate iti place in albie....da io is crescut si in Uranus si-n Ferentari ( multam lu Ceasca ) asa ca ma adaptez la limbaj si situatie dupa cum o ceri matale.
IOAN
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Feb 07, 2006 11:57 am
Localitate: RO

Mesajde kant emir » Sâm Mar 04, 2006 9:29 am

Ioane, de ce nu ai tu rapdare sa vie frun baet verde si de corutze iubitor, casa te potz conversa cu iel? nu vesca lumea de p'aci nu ie interesata de o discutzie frumuasa si civilizata despre crema literaturii? nai cu cine si basta!

apoi: intelege si tu un lucru sinplu: unii dintre noi (adeca multz, apruape totz) iubim bascalia si apreciem orice prilej care ni se ofera (cazu tau: vii si agiti benzile astea desenate si ai pretentzia ca ai descoperit nushce Iliada total necunoscuta; macar daca ai face treaba asta cu omuletzi de varste mai crudutze, puatear merge - numa ca noi suntem mai coptutz, am reusit sa trecem de gimnaziu - deci neai perdut!)
si inca ceva (nush dacam mai spus asta - ca de mult im sta pe linba!): uamenii obijnuitz (nush daca si miliardarii, ca io nu cunosc) nu prea agreiaza sa fie push la punt; da' daca totush ie inperiuos necesar, fauo mai cu tact, fara sa insultz, mere?
si vesca nu mei zis cum ie aia cu morometele - care si de unde biciuejte?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Sâm Mar 04, 2006 10:44 am

IOAN scrie: 1- denigrare si asmutit cateii
sigur nu ie indicibilu, sau ie o intreaga rasa asemanatuare?
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde IOAN » Sâm Mar 04, 2006 4:44 pm

No amu buna dimineata ....la Kanterinca coane Fanica si nu-ti fie cu suparare dar daca te lauzi ca-ti face anumite placeri la auzul Kanterincii apoi ce te zburluiesti cind ai parte de ea.....iao usurel ca-ti creste pulsul si doamne fereste de un stop....da mai bine zimbeste ca esti baiet destept cind te chinui....da nu uita sa nu te ambalezi prea tare ca e pericol.....No apoi chestia cu majoritatea, Kanterinca o dadusi in gard ca daca toti l-ar intelege pe Tesla apoi o fi bine da stii si tu ca nu se poate ....daia e un Tesla si nu o mare de destepti pe onoarea mea monser.
Iar cu jignirea ....ma pardon ca era Kanterinca.De racolat ...stai usor baiete ca nu te vreau in jinta mea...si nici Mormon nu te-am propus asa ca stai usor ca nu-mi racesc tastatura degeaba.
Da partea cu Moromete sa stii ca ai picat-o in ziua cind ai chiulit la ora...o sa vorbesc cu profu de Ro ( daca mai traieste maestru ) si o sa-ti dea el o lectie ...stai mumos ca fac cinste sa nu zici ca nu sint risipitor.
No sa nu uit pt. Aurolacu : bah frustrat mai esti ca n-ai gasit aur in punga ta cu aurolac ....poate dup-o punga intreaga o sa mai intelegi ce-am vrut sa zic, daca nu apoi ce sa faci...domnu da dar....
Si pt.Shaki ...ma dezamagesti omule....da nici sake-ul nu-i mai bun.....
Amu ma duc in casa ca e cald paci
IOAN
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Feb 07, 2006 11:57 am
Localitate: RO

Mesajde eyewitness » Sâm Mar 04, 2006 5:27 pm

ionele,
ceea ce nu vrei tu sa-ntzelegi din tuata discutia asta este ca o parte din romani nu si-au focalizat in existenta lor producerea banilor ci absolut cu totu altceva, banii fiind duar un ingredient subsidiar in existenta lor.

ai fost loat la mijto si inca mai iejti loat si din pacate vei mai fi loat pentru ca ideile lui pavel corut pe care tu le ridici la nivel de adevar universal, de dogma demna de urmat sau de o motivatie a existentei sunt in esenta un amalgam de compilatii preluate din tot felu de scrieri, zodiace, preziceri, filosofii sau mai jtiu io ce si varsate cu titlu de "adevaruri" unui popor indobitocit, injosit si oropsit, un popor care a pus botu la un caritas sau fni ramanand pe drumuri(unii) si care se bucura la o carte a lui corut la fel ca si la un episod din sclava isaura.

avand scuala securitatii, infailibila la dezinformare si manipulare pe tinpu lui ceajca, i-a fost fuarte sinplu domnului corut sa manipuleze o mare parte a romanilor saraci cu duhu(unde te includ bineinteles si pe tine) aruncandu-le povejti si fantasme usor de digerat, insa cand a incercat sa scrie pe bune despre revolutia din 89, a dat numa gherle, fiind conplet paralel cu evenimentu.

in alta ordine de idei, faptu ca pavel corut a fost mentoru tau spiritual de a deveni miliardar (respectiv minim 30 mii euro) si cu care defilezi pe forumuri batandu-te cu pumnu in piept de realizarile tale, s-ar putea sa fie insignifiant pentru cei care te-au loat la mijto pe tredu asta. te-ai gandit macar o clipa ca unii dintre cei care te-au loat in balon s-ar putea sa fie milionari in dolari si ca te-ai facut de cacat in fata lor depasind considerabil limita penibilului? te-ai gandit macar fro clipa ca poate acestia nu l-au citit pe pavel corut ca sa-si faca milionu de para? tu chiar esti atat de inbecil incat sa crezi ca cei care te-au loat in bardaca sunt nijte pujti de 16-17 ani? daca da, atunci iti propun sa-mi citejti cu mare atentie semnatura, silabiseste-o corect si incearca s-o retii.

ps. uitai, bre, forumu asta de caterinci e pentru uameni cu umor ceea ce nu ie cazu la tine. dejaba te strofoci sa scoti ceva hazliu ca iti zice mua ca nu-ti iese. sincer imi pare rau ca i-am vandut rajnita aia veche de cafea lu baicsu ca pe bune ca avea mult mai mult umor decat tine
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Sâm Mar 04, 2006 5:55 pm

eronatule IOAN (baiete, stai usor baiete!), fii pe faza:
nushcine crez tu ca s-a burzuluit la tine (uare nutz faci nejte iluzii aci?), si ie bine ca te simtz bine in pelea ta (ie ... satisfacator, no? macar atata!), neintselesule (ca cel mare Tesla - de ce uare va tot place sa aducetz in discutzie asemenea repere? cresca ie destul sa vorbejt de un om mare, casa creaza lumea ca n-ar putea un maruntsel sa atace asemeni partituri? io creca nu), dara pe calea ce-ai deschis ("jinta" si mormoneala) io nu vaz sa atraji (fie ca vrei tu, fie ca nu) decat pe freunu mai ... scund decat tine (tzam mai spus, tresa mai ajtebtz, casa apara iei) - decida, de acord ca tresatz menajezi tastatura, nobila ta tastatura, delicata de ia!
p'orma: fa cunva si fa pace cu linba si cu literatura rumaneasca (n-o mai aduceam si pre ia in vorba, da' vasca nu te potz apttzine sa nu), penca ie b'ai:
cu linba tresa te descurci, pen'ca alfeliu ie riscu (care este! de fabt ie fabt, nu mae risc) de misandarstud - tu zici una, ce te freaca pe tine, numa ca o zici cum ese, nu cum trebe, shatunci uomu care citejte pricepe ce pare a fi, nu ce ie in capu tau! eara can uomu (acelash or altu - nu inporta) itz spune ceva (sho spune bine si cum trebe!) tu pricepi alta minune (penca romanu ie frate cu codru, da nu si cu linba lui), si te superi si sai la gat. cu linba tresa fii preten, nu sa-i traji capuri in gura (c. dinescu - cu primaru care ieste).
cu litereatura ie alt b'ai:
Moromete (c-ai indrasnit sa-l pomenejt, si nu te-ai putut apttsine dupa prima trajere de maneca) ie unul dintre cele mai interesante si captivante personaje ale literaturii noastre:
iubitor de Cuvant (vesca magiuscula nu ie typo, ci are treaba iei!), deloc tiran si datator cu biciu (asa cum sujerezi tu, cunoscatoriule), omu asta ie emblematic pentru dragostea de dainuire: nu shi-a dorit sa se imbogateasca, sa parvina (ca alte personaje taranesti), ci doar sa se descurce, in asa fel incat el si fiii lui sa aiba loc in lumea aceea blanda de dinainte de rasboi; istetz (vezi fazele cu fonciirea) bajcalios (tot timpul) si cu umor (ca ie doo trebi diferite) - "crezi c-ai s-o poti duce?", faza cu fasolea fierbinte, apa pentru Dutulache, "s-a suparat fiindca n-a vrut sa-mi dea" si tot restul - destept si respectat - vezi povestea poienii fierarului - nu mijca nica pana cand nu veneau Moromete si Cocosila, umpic chiulangiu (muncile campului si nu numai), vorbarets si perzator de vreme pe stanoaga podijtei - un baet bun si destupat la creer (ofcors ca ar mai fi multe de spus, da nush daca se merita).
amu, daca din putsu gandirii tale reese umpic de antipatie pentru Moromete - aia ie (nu uita ca si nejte unii den sat de-acolo il urau, penca nu ierea ca iei)
si iacashe venit-a topicul de pe literaruri pe caterinci - daca se facu umpic de caterin cacolo, de ce sa nu se faca si umpic de litereturi p'aci?


hehehe, ete ca raspunse si aiu! n-are nica, ie bun asa!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde incoherent » Sâm Mar 04, 2006 8:40 pm

foarte serios vreau sa spoun si io ca nu-s acasa si aici netu mere foarte prost,deci nici o shansa sa fac primu milion de dolari in urmatoarele zile ca nu cunosc decat amarasteni si amarashtence viatza mea sucks si vreau bani multzi da fara sa fac nici un sacrificiu si prefer sa umblu teleleu decat sa muncesc :D parca era o emisiune la un post de tv cu titlu asta (emisiunea),cica dadeau miliarde gratis.da aia era cu un singur i.din nou,posibil sa greshesc.
ioane,io am invatat la 19 ani ca nu conteaza cat de gros ai portofelu ci prietenii de-i ai.fiecare cu visele sale,spor la bani :D
a si uitasem,banii nu-s un mijloc de a-ti implini niste aspiratii?ca daca ai ca scop in sine sa faci bani,ar fi momentu sa te reinventezi.(din nou parerea mea,nu dati cu paru ca stiu ca-s mic nu stiu nimic).
cu deosebit respect pentru milionarii in dolari,
un admirator.
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde IOAN » Sâm Mar 04, 2006 11:38 pm

No amu aiule zici “o parte din romani nu si-au focalizat in existenta lor producerea banilor ci absolut cu totu altceva, banii fiind duar un ingredient subsidiar in existenta lorâ€Â
IOAN
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Feb 07, 2006 11:57 am
Localitate: RO

Mesajde kant emir » Dum Mar 05, 2006 12:11 am

Ioaneeeeeeee Ioane
Tuataaaaaaaaa lumia duarme
numa io nu poo-o sa dorm!

(ofcors ca de rau lu Ion!)

plecaciune, prea-bogate, prea-dejtebtule si - presupun io, crecam dai voe -i prea-frumosule! numa ca n-are rost: tu in jinta ta nu ma vrei - nu ca as vrea io! eara tu in jinta mea - marog, am sa spui ca nu se jtie niciodata, casa nutz spui direct si dirept ca ... aia ie, cu veatsa asta s-or cam lamurit trebile, puate intr-alta

eara cu linba ie asa: daon masancur de linba, no? cetz mai trebe tzie asa ceva, can spui ca ejt plin de buliuane de parai!
No amu cu limba ro o folosesc din cind in pasti si doar sa comunic cu tini da cu misunderstood-ul ii zilnic

eaca, pentru asta te-am indrajit! aici (amu bat cu caramida-n peptu meu, sa sune tare!) te am, la inima!

treaba asta ar avea un locsor bun tare - nu folosesc, sa nu creaza omu ca am ceva cu iel!

si Ioane, inca o treaba (am mai spus-o io pre ia, da' n-ai priceput-o tu - dupa treaba din quote, se pare ca e firesc asa): Tesla e Tesla, Moromete e Moromete - nu te mai fuduli tu cu creeru si cu faptele lui Tesla, ca nu ma inpresionezi (m-a impresionat EL, cand am citit despre cercetarile si experimentele lui - da' tu n-ai nici o treaba si nici un merit; fabtu ca ai aflat si tu una-alta nu-ti da dreptul sa pui pe nimeni la coltz cu trebi de jenu "stai jos, ca Tesla e mai dejtebt ca tine, eara io [size=100]- adica tu, IOAN - jtiu asta")[/SIZE]; incearca sa te lauzi (astept cu interes!) cu realizarile creierului tau: uimeste-ma, sunt aici!

si, dupa cum ziceam:
Iuaaaaaaane iuane
tuataaaaaaaaaaaa lumia duarme
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde h0va » Dum Mar 05, 2006 12:20 am

partea cu 30k am depasito demult si daca zici de milionul $ pai coane .....il am asa ca nu mai latra fara sa stii cu cine vorovesti si daca erai distept videai si di unde trimit misaji si nu ti faciai de rahat....masina mia ii 54k asa ca sezi blind Bubico si numara pin la cinci nu ti frustra


dobitocus, du'te, fa'tz o clisma scoate'tzi apoi bashinile din cap shi dupa ce te vei fi lepadat de tot cacatu, indiferent de starea lui de agregare, vino sa'tzi povestesc despre terrierul ala din Fraiser care lua 10k in fiecare sapt pt faptu ca latra, dadea din coada shi avea o fatza inteligenta..daca ai ajuns sa'l compari pe Curutz cu Tesla inseamna ca ai o doaga sarita..shi daca tot ne'ai declarat cu atat nonshalantza ca iesht implinit deja pe plan material shi iesht "miliardar" eo zic ca mai trebe doar sa ii bei pishatu suedezului Pisholaru ca sa te desavarshesht shi in plan spiritual..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde IOAN » Dum Mar 05, 2006 12:33 am

No hovo prost mai esti bre....cind citii tu ca eu zisei Tesla= Corut bre. Mai trage un pic pe nas ca delirezi taica.....bre dar mare e gradina si tu pari sef in ea....no acu ma bufni risu.....hovo dute bre in pustii ca acolo iti e casa
IOAN
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Feb 07, 2006 11:57 am
Localitate: RO

Mesajde kant emir » Dum Mar 05, 2006 12:38 am

numa atata, Ioane? speram la mai mult - nare nica, ma'c sa ma plinb umpic, si puate te gasesc mai in forma
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde IOAN » Dum Mar 05, 2006 12:39 am

No amu Kanterinca cine zise ceva de legasi Moromete Si Tesla impreuna?
Se vede traba ca ai febra baiete....si ca Tesla nu-s cas vrea io da.......cale lunga ce sa faci ...daia e unu singur......si nu ma deranjeaza ca nici tu nu te apropii de el asa ca sezi mumos in scaun .....si dac vrei sa ma impresionezi ziii cas atent...da nu baloane....
IOAN
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Feb 07, 2006 11:57 am
Localitate: RO

Mesajde IOAN » Dum Mar 05, 2006 12:45 am

KANTERINCA....unde plecasi bre.....aruncasi prosopu?
IOAN
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Feb 07, 2006 11:57 am
Localitate: RO

Mesajde kant emir » Dum Mar 05, 2006 12:54 am

cine zise ceva de legasi Moromete Si Tesla impreuna - iaca inaltsimea vuastra miliardara, ofcors! ai zis o tampenie legata de Moromete (tzam atras atentia ca e nepotrivit ce spui tu acolo, am si desvoltat mai apoi - iuzles) si-l tot ridici in slava pe N Tesla, de parca ar fi tacto! or macar ai fi la curent cu jtiintza (ai macar habar cum anume se intanpla cu electronii cei sburdalnici, care ie legatura intre tensiuni, curentzi si sarcini, ce sen tanpla intr-o bobina/transformator cand trece frun curent p'acolo?)
si nu, nu tresa te inpresionez io cu nica, penca io nu m-am laodat cu nica (nici ca mon vatsat corutsu sa ma unplu de parale, nici ca am o conexiune directa si rapida cu zeii stiintei), pe cand matale...

shinca ceva - incep sa ma plictisesc (nu ma distrezi, nu ma uimesti, nu-mi spui nimic - vesca nu ma mai gioc cu tine, im caut alt ionutz!)


edit, ca ai mai comis un post: vesca FC are un regulament care nutz permite sa postezi consecutive (decat dupa 3 ore), mai ales ca n-ai nica de spus (sa ma ertz, da asa e; si esti si la a doua abatere - fii mai atent, ca o sa zici ca tzi se baga pumnu in gura); n-am aruncat prosopul (apruape ca am zambit la faza asta! era sa cred ca incepi sa ai umor)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde incoherent » Dum Mar 05, 2006 1:06 am

Ioan ia hai sa-ti dea unu mai tanar ca tine o lectie:
-de la oricine ai ceva de invatzat
-incearca sa judeci oamenii dupa cum se comporta in raport cu tine nu dupa coeficientul de inteligentza sau cont in banca,nu cunosti IQ-ul lu hova,in mod relativ e foarte posibil sa-mi permit si io justificat sa te fac prost,dar nu-mi sta in caracter
-nu lua lectii de la nimeni(:D),filtreaza tot ce auzi/citesti prin mintea ta,nu lua de bun tot ca si geniile au momente de tampenie.
gata.cred.
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde IOAN » Dum Mar 05, 2006 1:08 am

No coane perechea de ocilari inca nu ti-o pusesi pe nas......asa ca dute taica si cauta-ti alt ionutz ca faci bini ca nimeni nu amesteca pi Moromete cu Tesla ci doar capu ala al tau dolofan cu trei dune pe post de circuri-volt-iuni si daca nici Tesla nu fuse mare apai Kanterinca esti Kanci ca nici de pe luna privit nu aduci a Kantemir si nici a Kant da vorba aia cu prostu si fudulu....te caracterizeaza pe deplin mai ales cind bagi mina in priza sa vezi diferenta de tensiune....te crezui baiet distept da esti diparte saracie...
IOAN
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Feb 07, 2006 11:57 am
Localitate: RO

Mesajde kant emir » Dum Mar 05, 2006 1:13 am

diferenta de tensiune - deci incepe sa fie ievident ca abarnainica - posatz identifici greshala de aici? (or macar sa ne spui ce si cum: ie beleaua de linba, de logica, de cunojtintse?)

asa ca dute taica si cauta-ti alt ionutz - mai stau umpic cu tine!

(am mai precizat ca stiu ca Tesla e mare, am spus ca m-a uimit, l-am numit "zeu al stiintei" - deci ai ratat; mai incerci?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde IOAN » Dum Mar 05, 2006 1:24 am

No ...diferenta de tensiune la descarcarea in capul tau ala mare si prost coane atunci cind bagi mina in priza dar sa nu uiti de stabilizatorul de prostie pe care o etalezi inaite ......
No daca zisesi de Tesla ca e "zeu al stiintei" mai trec cu vederea prostia din capul tau ala cu 2 dungi ca a 3 tocmai o pierdusi....
IOAN
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Feb 07, 2006 11:57 am
Localitate: RO

Mesajde incoherent » Dum Mar 05, 2006 1:30 am

ioane,io iti inteleg punctu de vedere da nu vad ce tre sa insulti tu pe toata lumea.vezi ca am postat mai sus cateva randuri,nu cred c-ai citit.
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Mar 05, 2006 1:32 am

amice, nu ma insulta - chiar si numai pentru faptul ca-mi pierd vremea astaptand satz elaborezi posturile (chiar asa, ce tzo luat asa mult? ai cautat pe gugal si tot n-ai aflat de ce aleaalea, nusinu?), tot merit un minimum de respectutz din partea ta; p'orma - orice ar fi, nu ne tragem de sireturi, nu ne dam ghiontz in cuaste si palme dupa ceafa, nu ne scuatem pufu din buric unu altuia - deci abtzine-te! nutz imagina ca o sa ma apuc sa te porcaiesc p'aci (nu e genul meu, nu m-ar satisface in nici un fel), ci n-o sa te mai invrednicesc cu atentia mea (nu ie mare lucru, nu?) si basta - probabil ca la asta se va ajunge (daca o sa scpi de banu permanent, ca vad ca il caotz cu lumanarea), n-o sa te mai baje nimeni in sama.

diferenta de tensiune - ma lamuresti (ca stii) sau te lamuresc (sa stii)?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde IOAN » Dum Mar 05, 2006 1:36 am

Incoherent nu incerc sa insult pe toata lumea imi cer scuze daca asta a iesit..sincer. Ce am vrut a fost sa avem o discutie constructiva si sa invatam si noi ceva nu sa ne pierdem in ce vezi ca sa ajuns dar la propunerea mea unii au fost de parere ca ei sint mai destepti decit restu si se cred posesori ai adevarului absolut asa ca n-am putut tace si am reactionat.....nici comunistii nu m-au potolit......asa ca inca o data pt. cei ce merita ...imi cer scuze.
Cu respect IOAN
IOAN
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Feb 07, 2006 11:57 am
Localitate: RO

Mesajde h0va » Dum Mar 05, 2006 1:39 am

patratzel, recunosht inshiruirea asta nonsensica de cuvinte?

Mai citeste si tu ceva de Eminescu..si nu doar poezii.....citeste si viata lui Tesla.....si poate o sa-ti mai schimbi parerea...ori poate manelele sint alegerea ta...ce sa-i faci ....fiecare dupa cum ii este scris...zic unii ori cum iti asterni zic altii.


prin asta shi prin paragrafu de mai jos admitz ca Tesla fu un jeniu..

No amu Kanterinca cind iti aprinzi tu lumina gindestete la Tesla si daca ai microunde aprindei o luminare iar daca asculti la radio zii multam tot lui si lista continua


..and yet u say:

Scopul lui Pavel Corut este trezirea Romanilor si a reusit cu o mare parte [yada, yada, yada] pt. mine este un geniu



sh'ai tupeu' sa afirmi:

cind citii tu ca eu zisei Tesla= Corut bre


concluzia: iesht ipocrit, imbecil shi ce'i mai grav ie ca iesht irecuperabil.

apropo, pe cat de deshtept a fost Tesla p'atat de naiv shi credul s'a dovedit a fi in rel cu contemporanii sai Edison si Marconi, asha ca a'l alege pe Tesla drept exemplu in aceasta discutie mi se pare chiar o idee cretina.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori